Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

9 minut temu, elficzkowa napisał:

Bardzo, bardzo się cieszę, że Fanta już u Istar. Cichcem podczytywałam w pracy. Poleciał przelew na 92,20 zł do Istar . Mój laptop już działa, wieczorem zrobię rozliczenie finansów Fanty.

Jak miło Cię widzieć na wątku, dziękuję :)
 

Dziękuję też Dobremu Duszkowi, który wyróżnił ogłoszenie Kawie. 
Z kolei o Brązową, która trafiła do schroniska walczy Gosia, która wiozła Fantę do Krakowa - szuka lokum małej, chce ją wyciągnąć ze schroniska. 
 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, elficzkowa napisał:

Czyli jednak Brązowa w schronisku. Miałam nadzieję, że nie...

Takie informacje Gosia otrzymała, jak odbierała Fantę... że pan zawiózł sunię do schroniska. 

8 minut temu, agat21 napisał:

Co z Kawą? Wiadomo  czy musi jechać, czy może zostać?

Musi jechać... :( Dzisiaj nie zdążyłam podejść, bo późno dotarłam do domu (tzn za późno by zastać kogoś oprócz strażnika na kojcach). Jutro rano wstanę i pójdę, i dopytam się co z sunią. Na razie wiem tyle, że sunia raczej do Nowego Roku tutaj, na kojcach będzie. 
U nas dzisiaj sypie śnieg... jest parę stopni na minusie... Nawet mojego nie wyciągnie się na dwór... a Kawa tam... eh...


Jeszcze mojemu psu z rany na łapie zrobiło sie jakieś zgrubienie i ja panikuję, bo ciągle tam zagląda i ta rana powinna się zagoić, a nie wyglądać tak, jak wygląda :(... też jutro idę z nim do weta....

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, elficzkowa napisał:

Ja podtrzymuję to, że mogę Kawę zabrać do Nowego Roku. Wiem, że to krótko ale obecnie nie mam możliwości aby to było dłużej. Od 2 stycznia nie będę mogła zająć się sunią.

Zawsze to jakaś opcja... :)

Pytanie co dalej z Kawą? Na razie odzewu z ogłoszeń żadnego...

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Zawsze to jakaś opcja... :)

Pytanie co dalej z Kawą? Na razie odzewu z ogłoszeń żadnego...

Najważniejsze, żeby sunia nie pojechała do schroniska. Byłby czas na spokojnie znaleźć jakiś inny tymczas. Ze schronu dużo trudniej będzie ją wydostać. 

Elficzkowa, z jakiej miejscowości jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

Nie do mnie należy decyzja, ale w imieniu Kawy proszę :) 

Ja jestem jak najbardziej za tym aby ją zabrać. Tylko jest problem co dalej ? Jeśli byłby tymczas dla niej po 2 stycznia to w piątek jadę i zabieram ją do siebie. Mam nadzieję, że Tyś(ka) pomoże mi to ogarnąć i pomoże z zabraniem Kawy. Kontenerek mam. Lika do niego się mieściła więc mam w czym ja przewieść. Chyba, że Kawa nie jest jednak mała ! Ale z wielkością to nie problem jakoś się dogadamy z Kawą :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

PILNIE poszukiwany transport (jutro/piątek) dla szczeniaczki w typie owczarkowatym (0,5r)

Właściciel chce się jej pozbyć, Gosia znalazła jej dom...

NAROL/ZAMOŚĆ --> WARSZAWA

25395139_1504981136244575_1642720993_n.jpg.a8fbe112aa1332a03daf6055cb31738e.jpg    25395349_10213653304199396_1718075302_n.jpg.707a586197936967bad895a1e4d0085e.jpg

Jestem zbyt daleko, aby ją zawieźć pociągiem, ale jeśli ktoś to zrobi, to pokryję koszt. Straszni mi jej żal  5a3a7b0fea291_pacz1.gif.1aeab942e6a8970a57f6f00a2c525d5a.gif   Co za typ. Tak traktować takie maleństwo :( Ona to czuje i zapewne cierpi biedactwo :(

Link to comment
Share on other sites

Gdyby uzbierały się deklaracje to pewnie i hotelik. Na razie deklaracji nie ma. Są co prawda pieniądze po Tinusi ( ponad 300 zł ) ale to mało. Gdyby pojechała do hoteliku dam 20 zł deklaracji. Może faktycznie po Nowym Roku jakiś hotelik by znalazł. Najlepiej jak zjawi się Tyś(ka) i powie co o tym sądzi.

edit. pieniążki po Tinusi są również dla Fanty.

Edited by elficzkowa
Link to comment
Share on other sites

Kawa miałaby większą szansę znaleźć dom gdyby wyszła z kojca . Można by było lepiej ją poznać i więcej o niej powiedzieć. Myślę, że propozycja elficzkowej jest dużą szansą dla maleńkiej i daje czas na szukanie innego domu, a na pewno oszczędzi Kawie pobytu w schronisku. Od siebie też dorzucę grosik coby jskoś lżej było dźwigać ten ciężar odpowiedzialności finansowej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak: ja jestem jak najbardziej za tym by małą zabrać, ale nie sztuka jest zabrać psa, ale go utrzymać.
Nawet jeżeli trafi do elficzkowa, to potem nie mamy opcji żadnego hoteliku czy DT - wszystko rozbija się o finanse i miejsce... Przy dwóch suniach koszty naprawdę są znaczące.
Mamy pieniądze po Tinusi, ale nie zapominajmy, że oprócz Kawy jest Fanta - Istar jest cudowna, ale obiecałam Jej, że nie zostawię Ją samą z finansami i nie mam zamiaru nadużywać Jej dobroci... 
DT, które miałam dla Kawy, obecnie zrezygnował. Innego nie znalazłam. Wciąż szukam DT - jesli się znajdzie w zamian za karmę i weta, jakoś to udźwigniemy. Inaczej dwie sunie... oj... będzie naprawdę ciężko. Wspomniałam dzisiaj Mamie o Fancie i Kawie - to tylko się jednoznacznie spojrzała, nie był to wzrok zachwytu. Oczywiście się nie poddaję i szukam dalej DT. 

Co do owczareczki-szczeniorki, transportu też szukam, niestety Gosi zależy na tym, by to był transport do piątku... :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elficzkowa napisał:

am nadzieję, że Tyś(ka) pomoże mi to ogarnąć i pomoże z zabraniem Kawy. Kontenerek mam. Lika do niego się mieściła więc mam w czym ja przewieść. Chyba, że Kawa nie jest jednak mała ! Ale z wielkością to nie problem jakoś się dogadamy z Kawą :)

Sunia na pewno jest większa od Liki... Wielkościowo mniej więcej taka jak mój, mój ma 37cm w kłębie... ale to tak na oko, jutro się upewnię... 

Oczywiście jak byś brała małą to pomogę Ci ją przetransportować, zawieźć do weta itd., nie zostawiłabym Cię z tym samą. 
Nie wiem, naprawdę jednak nie wiem, co zrobić z Kawą po 2stycznia... :( Płatna miejscówka odpada... Nie mamy żadnych stałych.
Ale co? próbujemy? 

Już ogłaszam ją, gdzie się da z prośbą o DT/DS, a jak trafi do Ciebie to jeszcze intensywniej to będziemy robić?

Link to comment
Share on other sites

Tysia jesteś wspaniała dziewczyną, ale Fantą się teraz nie przejmuj...jedyny planowany wydatek na nią teraz to sterylizacja w styczniu...jakiś bazarek jeszcze sklece po świętach to się nazbiera...oczywiście karmą bym nie pogardziła, ale wiem,że są pilniejsze sprawy - Kawa nie ma czasu na zastanawianie się :( 

Niestety nie wspomogę już Kawy na tą chwilę finansowo, ale wierzę że uda się coś dla suni załatwić ! Ona jest taka słodka...z dobrymi zdjęciami i informacją jak zachowuje się w domu powinna szybko znaleźć DS..

 

Zdjęcia Fanty jutro ;) nie wyszły rewelacyjnie, ale coś tam Fantę widać na nich. 

W domu była dziś grzeczna, jak były same...chyba..znaczy nic nie zjadła, jak wychodziliśmy to były cicho, jak wróciliśmy to też były cicho ;) no do czasu otwarcia drzwi ^^ słodka z niej przylepa.

Link to comment
Share on other sites

Istar... :)

Ja zawsze bardzo wszystkim się martwię i nie umiem prosić...

Hmm, to jeżeli elficzkowa jest gotowa w tym szalonym czasie zająć się małą, to nic, tylko umawiać się do weterynarza (bo w piątek może być bardzo dużo ludzi w lecznicy, trzeba by panią wet. poinformować wcześniej, że będziemy) i odbierać sunię :)
 

elficzkowa, daj mi znać, kiedy masz czas to zadzwonię i uzgodnimy co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...