Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jakby co, w Krakowie mogłaby zostać tak z 2dni, jakby nie wyszło z transportem niedzielnym :). Gosia małą przetrzyma.

to dobrze w razie czego :)

bo pociągi jeżdżą różnie - szczególnie wieczorami, więc różnie to bywa. Ale ogólnie postaram się jednak w niedzielę ją odebrać :)

 

Tak sobie ostatnio karmiłam psy...1, 2, 3, 4, 5...i patrzę...ja nie mam 6 miski :D (wszystkie nadprogramowe miski w akcie sprzątania oddałam jakiś czas temu do schroniska^^) ale już nadrobiłam tą gafę :P

Mam 2 pary szelek, a nawet trzy, co na małą powinny pasować :) Jedne nawet jeszcze z metką. A jutro mam zamiar odwiedzić sklep z tanią odzieżą i dokupić Fancie prezent na święta w postaci pluszaka :P Moje już prezenty mają zapakowane :D

 

Link to comment
Share on other sites

Takie wieści z kojców.
Brązowa sunia z gminnego kojca znalazła dom. Dwie czarnuszki nadal tam tkwią.
Żaden pies nie doszedł.

Jeśli chodzi o transport, to czekam na telefon od Gosi :) Gosia jutro skontaktuje się z panią z MZD by umówić sie na odbiór Fanty.
Ktoś musi w poniedziałek podejść i spisać protokół odbioru małej z gminnego kojca.

Gosia kupi też podkłady na drogę, dostanę paragony później to wstawię.

To ta szczęściara brązowa, która opuściła kojec:
5a32bb0cf06ca_2)06_11.2017(c).jpg.f11957baef129d53b6eeb335f0dc5fd1.jpg

Link to comment
Share on other sites

to ja czekam też - głównie na info o której Gosia będzie w Krakowie - co by spr ogarnąć transport. Wciąż wierze, że koleżanka da się namówić, a jak nie to wezmę Patryka na wycieczkę do Krakowa :P albo lepiej nie...sama pojadę, a on będzie psy niańczyć w domu :D --> czasem może się stadem zająć, no nie ?^^

Link to comment
Share on other sites

Gosia mi pisała, że niestety będzie dopiero koło 18-20 w niedzielę, bo całą niedzielę mają zbiórkę na rzecz bezdomniaków. :(
Bardzo proszę o kciuki, zapowiadają się nerwowe dni...

Ze strony Gosi transport ma być darmowy, bo transport jest przy okazji. Bardzo dziękuję :).
Twoje bilety, Istar opłacimy. I tak robisz wiele... :)
 

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, elik napisał:

Czy na pewno do dobrego domu trafiła, czy ja wysterylizują ? :(

Niestety, adopcja gminna :( Nie wiem nic więcej... muszę wierzyć, że trafiła dobrze... i DS ją wykastruje...

Po cichu mam nadzieję, że drugiej czarnulce, którą roboczo nazwałam Kawa, też uda się wyjść pod moją kontrolą...  :( 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

Niestety, adopcja gminna :( Nie wiem nic więcej... muszę wierzyć, że trafiła dobrze...

Po cichu mam nadzieję, że drugiej czarnulce, którą roboczo nazwałam Kawa, też uda się wyjść pod moją kontrolą...  :( 

Tego Tobie i sobie życzę :)

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, elik napisał:

Tego Tobie i sobie życzę :)

Na razie potencjalny DT Kawy się waha, bo sunia niesprawdzona na koty, a DT blokowy, bez szans na izolację :(
Sunia podobno mniejsza od Fanty! Tylko, że bardziej włochata i grubokoścista (łapki grubsze, bardziej rozbudowana), więc sprawia wrażenie średniaczki. Sunia może i cięższa od Fanty, ale nie większa...Tak mi dzisiaj powiedziała pani z gminy...
W środę będę w domu, nie omieszkam podbiec do gminy z karmą, jakimś jedzonkiem, czymś ciepłym dla suni - ale jak ją zobaczę, to chyba pęknie mi serce... 

Wystarczy tylko spojrzeć raz jeszcze na jej wielkość łebka w stosunku do dłoni... i na to, jak sie garnie... jak prosi o kontakt...
5a32c675ac9b2_3)29_11.2017(b).jpg.245dc9f7f73672f7f8e1f95933f6f1be.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Na razie potencjalny DT Kawy się waha, bo sunia niesprawdzona na koty, a DT blokowy, bez szans na izolację :(
Sunia podobno mniejsza od Fanty! Tylko, że bardziej włochata i grubokoścista (łapki grubsze, bardziej rozbudowana), więc sprawia wrażenie średniaczki. Sunia może i cięższa od Fanty, ale nie większa...Tak mi dzisiaj powiedziała pani z gminy...
W środę będę w domu, nie omieszkam podbiec do gminy z karmą, jakimś jedzonkiem, czymś ciepłym dla suni - ale jak ją zobaczę, to chyba pęknie mi serce... 

Wystarczy tylko spojrzeć raz jeszcze na jej wielkość łebka w stosunku do dłoni... i na to, jak sie garnie... jak prosi o kontakt...
5a32c675ac9b2_3)29_11.2017(b).jpg.245dc9f7f73672f7f8e1f95933f6f1be.jpg

Faktycznie wielka malizna :( Serce boli, że biedactwo w głodzie, chłodzie i samotności.... ach :(

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie... ja jeszcze bardziej zwariowałam, ale...

Chcę wyciągnąć też Kawusię.

5a33f95f8d15c_3)29_11.2017(a).jpg.a9018391cff54711119959e99d023048.jpg

5a33f9602015a_3)29_11.2017(b).jpg.f095a5bb70addd92c54a669f7a3e7ed4.jpg

5a33f9608b5f2_3)29_11.2017(c).jpg.abd8e61215c0c2d1f902ff444f6502a3.jpg

 

elficzkowa mi napisała smsa, że mogłaby awaryjnie na tydzień do siebie.. Mała, gdyby się udało, najgorsyz okres byłaby w ciepełku: czyli do Sylwestra miałaby DT. Niestety, to tylko tydzień... czy ktoś może pomóc mi z ogłoszeniami z namiarami na mnie? Chcę Kawie znaleźć dom...  a skoro pojawiła się szansa... tydzień to malutko... ale dla mnie to iskierka nadziei...

Z tego, co wiem, Fanta w niedzielę wieczorem opuszcza kojec, późnym wieczorem jest w Krakowie, rano w poniedziałek przejmuje ją Istar. Potrzebne pieniądze na wszystko.

A jak chcemy wyciągnąć jeszcze Kawę, to i dla Kawy potrzebne są...

Czy ktoś pomoże?

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Słuchajcie... ja jeszcze bardziej zwariowałam, ale...

Chcę wyciągnąć też Kawusię.

5a33f95f8d15c_3)29_11.2017(a).jpg.a9018391cff54711119959e99d023048.jpg

5a33f9602015a_3)29_11.2017(b).jpg.f095a5bb70addd92c54a669f7a3e7ed4.jpg

5a33f9608b5f2_3)29_11.2017(c).jpg.abd8e61215c0c2d1f902ff444f6502a3.jpg

 

elficzkowa mi napisała smsa, że mogłaby awaryjnie na tydzień do siebie, by ją wysterylizować. Mała, gdyby się udało, najgorsyz okres byłaby w ciepełku: czyli do Sylwestra miałaby DT. Niestety, to tylko tydzień... czy ktoś może pomóc mi z ogłoszeniami z namiarami na mnie? Chcę Kawie znaleźć dom... 

Z tego, co wiem, Fanta w niedzielę wieczorem opuszcza kojec, późnym wieczorem jest w Krakowie, rano w poniedziałek przejmuje ją Istar. Potrzebne pieniądze na wszystko.

A jak chcemy wyciągnąć jeszcze Kawę, to i dla Kawy potrzebne są...

Czy ktoś pomoże?

Tysia, mogę jutro Kawę ogłosić - wiadomo coś o suni więcej? Czy tyle, że mała, kocha ludzi i bardzo domu potrzebuje? Nie wiem, czy przeoczyłam...ile ona ma lat?

 

Fanta z bazarku mojego będzie mieć jakieś 150 zł (rozliczenie w przyszłym tygodniu) ...Moje wydatki na podróż do Krakowa zamkną się (chyba) w 35 zł (15 zł do Krakowa (bilet za bus), 12 zł z Krakowa (bilet za pociąg)+ 4.5 zł (przewóz Fanty w pociągu), plus autobus z dworca PKP do domu 3.20 za Fantę (niestety nie mam miesięcznego, ale już swoich biletów autobusowych doliczać nie będę ;) ).

Czyli, jak nie będzie po drodze jakiś finansowych niespodzianek to z bazarku będę mieć jeszcze około 115 zł - starczy to na szczepienia chorobowe (chyba 50/60 zł u nas), odrobaczenie (jakieś 5 zł)  i coś na potrzeby chipa może jeszcze zostanie (zobaczymy jak mnie vet policzy), bo chciałabym wszystko zaliczyć za jedną wizytą :)

Znaczy odrobaczę ją kilka dni po szczepieniu, ale tabletki już kupię na wizycie.

Kropelki na pchły i kąpiel przeciw pchelną, jak będzie potrzebna,  to już nie wliczam w koszty, po zapas kropli i szampon mam w domu -moje psy się podzielą ;)

 

Czyli na start będę jeszcze potrzebować tylko dofinansowania do chipa, około 60 zł, albo nieco więcej (całkowity koszt w Kato z rejestracją to 109 zł - chip 70 + 39 rejestracja w SA).

Na sterylizację Fantę umawiałabym po Świętach - na spokojnie, jeśli to Wam nie przeszkadza.To największy koszt, bo około 250 zł pewnie :(

 

 

Dochodzę do tego, co chciałam napisać na początku :P - czyli, że uważam, że spadek po Tinusi  można podzielić na obie sunie. Czemu Kawa ma nie mieć szansy na dobry dom? :)

 

Przypomnę się tylko, co by te zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę zdobyć ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Istar, jesteś niesamowitą Osobą :) 

Tinusia ma ponad 300zł, więc na start dla jednej starczy. DZIĘKUJĘ Ci, że jedzonko bierzesz na siebie... aż brak mi słów! Sterylizacja po Nowym Roku - ja jestem za, przecież nie wiadomo, co w Fancie siedzi. Tylko, żeby nagle nie dostała cieczki :(. Mała podobno jeszcze jej nie miała... a jak poczuje się bezpiecznie to ojjj... może dostać... Tzn. z ta cieczką wiadomo, takie info krążą w gminie, że sunia jej nie miała, a jak było naprawdę to chyba ciężko określić.
O zaświadczeniu pamiętam, pisałam Gosi, przypomnę się jeszcze w niedzielę.

W środę podpiszę dokumenty w gminie co i jak, więc Fanta idzie na mnie. Umowa więc z DS też ze mną - inaczej chyba tego nie rozwiążemy. Chyba, że Ty dokumenty podpiszesz w gminie na Fantę, wówczas umowa z DSem będzie mogła iść przez Ciebie, a ja wtedy wezmę na siebie Kawę (bo nie wiem, czy jak podpiszę na jedną, to czy po paru dniach będe mogła podpisać papiery w sprawie drugiej). Mnie to bez różnicy, w środę przed południem będę już w domu, mogę podejść. Gosia tez może wziąć papiery dla Ciebie i podpiszesz jak się spotkacie,a  potem przekaże gminie - to też jakies rozwiazanie. To jak już chcesz, ja sama nie wiem jak będzie lepiej... nie chcę Cię niczym obarczać, nie chcę robić jakiegoś zamieszania większego niż to konieczne...

Jakby Kawa mogłaby trafić do Sylwestra do elficzkowa, to ja wstepnie  koło 29-30.12 planuje wrócić do Wrocławia - skoro Kawa jest mała, to jakoś wcisnę ją do pociągu:). Tyle, że mnie sąsiedzi zjedliby, jakby mała miała lęk separacyjny... a nie daj Bóg, jakby polowała na królika - to by mnie zjedli współlokatorzy... więc mała nie może do mnie trafić na DT... ale może DS sie znajdzie we Wrocławiu, dlatego możesz dorobić jej ogłoszenia na Wrocław. Ja podmieniłam na Warszawę...  Lublin to słaby rejon na adopcje.

Przykładowe ogłoszenie:
http://alegratka.pl/ogloszenie/skus-sie-na-mala-czarna-kawe-bedziesz-29326542.html

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Istar, jesteś niesamowitą Osobą :) 

Tinusia ma ponad 300zł, więc na start dla jednej starczy. DZIĘKUJĘ Ci, że jedzonko bierzesz na siebie... aż brak mi słów! Sterylizacja po Nowym Roku - ja jestem za, przecież nie wiadomo, co w Fancie siedzi. Tylko, żeby nagle nie dostała cieczki :(. Mała podobno jeszcze jej nie miała... a jak poczuje się bezpiecznie to ojjj... może dostać... Tzn. z ta cieczką wiadomo, takie info krążą w gminie, że sunia jej nie miała, a jak było naprawdę to chyba ciężko określić.
O zaświadczeniu pamiętam, pisałam Gosi, przypomnę się jeszcze w niedzielę.

W środę podpiszę dokumenty w gminie co i jak, więc Fanta idzie na mnie. Umowa więc z DS też ze mną - inaczej chyba tego nie rozwiążemy. Chyba, że Ty dokumenty podpiszesz w gminie na Fantę, wówczas umowa z DSem będzie mogła iść przez Ciebie, a ja wtedy wezmę na siebie Kawę (bo nie wiem, czy jak podpiszę na jedną, to czy po paru dniach będe mogła podpisać papiery w sprawie drugiej). Mnie to bez różnicy, w środę przed południem będę już w domu, mogę podejść. Gosia tez może wziąć papiery dla Ciebie i podpiszesz jak się spotkacie,a  potem przekaże gminie - to też jakies rozwiazanie. To jak już chcesz, ja sama nie wiem jak będzie lepiej... 

Jakby Kawa mogłaby trafić do Sylwestra do elficzkowa, to ja wstepnie  koło 29-30.12 planuje wrócić do Wrocławia - skoro Kawa jest mała, to jakoś wcisnę ją do pociągu:). Tyle, że mnie sąsiedzi zjedliby, jakby mała miała lęk separacyjny... a nie daj Bóg, jakby polowała na królika - to by mnie zjedli współlokatorzy... więc mała nie może do mnie trafić na DT... ale może DS sie znajdzie we Wrocławiu, dlatego możesz dorobić jej ogłoszenia na Wrocław. Ja podmieniłam na Warszawę...  Lublin to słaby rejon na adopcje.

Przykładowe ogłoszenie:
http://alegratka.pl/ogloszenie/skus-sie-na-mala-czarna-kawe-bedziesz-29326542.html

To jutro ogłoszę Kawę :)

 

jak Fanta dostanie cieczki...to będę mieć wesoło, ale damy sobie radę, tylko adopcja się przesunie, o ile ktoś będzie chętny...no ale może nie będzie tak źle ;) Staram się być optymistką....

 

Mogą być dokumenty na mnie, w końcu Fanta będzie u mnie i to ja będę za nią odpowiedzialna....brr - nie lubię tego słowa :P

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Istar19 napisał:

To jutro ogłoszę Kawę :)

 

jak Fanta dostanie cieczki...to będę mieć wesoło, ale damy sobie radę, tylko adopcja się przesunie, o ile ktoś będzie chętny...no ale może nie będzie tak źle ;) Staram się być optymistką....

 

Mogą być dokumenty na mnie, w końcu Fanta będzie u mnie i to ja będę za nią odpowiedzialna....brr - nie lubię tego słowa :P

Dziękuję! :)

A ja czekam na odpowiedzi Darczyńców Tinusi, co z pieniążkami po suni:)

Ojj, mam nadzieję, że jednak nie dostanie cieczki... ale pocieszam się, że masz towarzystwo ciachnięte. Damy radę... chociaż się stresuję...

Super, dałam znać Pani z gminy :) Czekam na Jej odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, b-b napisał:

Tysiu nie mam czasu czytać całości tej strony. 

Wyciągasz dwie sunie?

I będą potrzebne pieniążki?

Jak się uda to tak.
W niedzielę Fanta opuszcza kojce, w poniedziałek odbiera ją Istar. 

Od 22. elficzkowa mogłaby wziąć na tydzień Kawę (ta drugą). To niby tylko tydzień, ale to pozwoliłoby chociaż na odrobaczenie, odpchlenie. Liczę na to, że znajdzie dom z ogłoszeń, które teraz porobiłam. Chociaż jakiś tymczas dla siebie... jak coś by się pojawiło na horyzoncie to wtedy faktycznie można by ją wyciągać. 

Pieniażki potrzebne na weta (odrobaczenie, odphclenie, chip, sterylki, badania krwi) + transport - a przy dwóch suniach to już sporo...

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Jak Ty Istar ślicznie piszesz... dziękuję! 0vishenka_33.gif0vishenka_33.gif0vishenka_33.gif

Spora dawka ogłoszeń... oby telefon się rozdzwonił 0heart.gif

nieee...pisze zwyczajnie ;) mogłabym ładniej, ale dziś ta pogoda sprawia, że najchętniej nie wstawałabym w ogóle z łóżka. Szara, paskudna, zimna...no ale jak to się mówi...byle do wiosny :D

 

Swoją drogą zauważyłam, że w ogłoszeniach nie ważne co napiszesz, ludzie i tak zadawają głupie pytania (takie do których odpowiedź jest w ogłoszeniu napisana jasno i wyraźnie...) czytanie ze zrozumieniem, to nie jest mocna strona ludzkości :( a mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz gorzej...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...