Jump to content
Dogomania

Z rowu, lękliwa lisia Mimisia: skradła serce Jaguski i Jej Połówka i zakotwiczyła u nich na stałe <3 DZIĘKUJĘ!!!


Tyśka)

Recommended Posts

Kochani, nawet nie wiecie jak to podbudowuje człowieka gdy ktoś o nim pamięta. Ten rok jest dla mnie okropny, psychicznie, umarło tak wielu moich znajomych, że wpadłam w depresyjną dziurę. Leki mam już dobrane, ale one i tak nie przesłaniają tego koszmaru. Moją radością są zwierzaki i rośliny, kwiaty. Niestety koncentruję się już na doniczkowych, bo do pracy w ogrodzie brakuje już sił. Liczebność futerek jest niezmienna, nic nie ubyło, nic nie przybyło :) Pies gończy bojowy lubelski użytkowy ma się dobrze, codziennie wychodzimy na polowanie, polujemy na karczowniki, Mimi rozkopuje kopce a ja zapodaję do dziur koci urobek z kuwety 

 smiech-ruchomy-obrazek-0095.gif

mimo ogromnego zaangażowania przegrywamy walkę, gdyż liczebność przeciwnika znacznie przekracza nasze możliwości bojowe, po naszej stronie straty obejmują: dwa drzewka owocowe, kilka róż, WSZYSTIE lilie i kilka pomniejszych roślin, całkowite straty ocenimy wiosną. Jednak nie poddajemy się i spoza linii obronnej robimy wypady i napady na kopce. Ciężko walczymy, bo dwa dekowniki nawet łapą nie chcą ruszyć by nam pomóc, boją się o swoje pedikiury i fedrować nie chcą.

Idziemy na zwiady:

 

Pokazujemy >Kto tu rządzi<

Na stanowisku, obserwacja placu boju

 

mimi.png

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Współczuję Ci serdecznie z powodu śmierci znajomych :( 
Przytulam i proszę pamiętaj, że na pewno masz jeszcze wielu dobrych znajomych, na których możesz się wesprzeć.2135505915_wspczucie.png.2db3a55a67166f04b92fcb897765fca2.png

Współczuję także z powodu strat w ogrodzie. Podrzucam Ci kilka sposobów na karczowniki. Jeden mam wypróbowany, z tym, że w naszym przypadku chodziło o krety, ale w zasadzie to podobne w swoim działaniu, a właściwie niszczeniu, gryzonie - odstraszacze dźwiękowe.

1. Pułapki na karczownika
Pułapki sprawdzają się zwłaszcza w małych ogródkach działkowych, gdzie populacja karczownika jest jeszcze stosunkowo niewielka. Jako przynęta najlepiej sprawdza się tutaj marchew.

2. Zapory przeciw karczownikowi
Dobrym sposobem na pozbycie się karczowników jest odcięcie im dostępu do korzeni roślin. W tym celu sadzi się nowe sadzonki w stalowych siatkach lub w miarę możliwości grodzi działkę wkopaną w ziemię na głębokość około 50-60 cm siatką o niewielkich oczkach (np. 10 x 10 mm). Sposób ten skutecznie uniemożliwi kolonizację działki przez nowe karczowniki.

3. Odstraszacze dźwiękowe na karczownika
Karczowniki mogą być odstraszane przez uciążliwe dźwięki i wibracje, zwłaszcza takie, które roznoszą się wzdłuż korytarzy. Możemy tu zastosować własnoręcznie robione odstraszacze butelkowe (umieszczając butelkę na metalowym paliku wbitym w pozostałość po kopcu) lub skorzystać z szerokiego spektrum odstraszaczy solarnych dostępnych na rynku.

Są jeszcze  4. Preparaty na gryzonie ,  tych jednak nie polecam.

My stosowaliśmy odstraszacze dźwiękowe własnego wyrobu. Na metalowy pręt wbity w kopczyk nakładaliśmy metalową puszę, która obijała się o metalowy pręt, powodując jego drgania i dźwięki, czego krety (i karczowniki)  bardzo nie lubią.  Jako pręt stosowaliśmy szpikulce do pieczenia kiełbasek. Widełki wbijało się w ziemię, a na drugi koniec szpikulca, po usunięciu drewnianej rączki, nakładało się metalową puszkę. Drobne nawet podmuchy wiatru robiły to co trzeba, poruszały puszkę, a ta robiła stuku puku o pręt  :)  Niewiele zachodu. Można spróbować, a może pomoże  :)

Utulam i głowa do góry Iwonko Po burzy zawsze wychodzi słońce  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elik napisał:

Po burzy zawsze wychodzi słońce  :)

Tego trzeba się zawsze trzymać! Wiem, że łatwo komuś postronnemu tak mówić, ale to jedyne co trzyma człowieka przy życiu.  Trzymaj się Jagusko, ruda z pewnością będzie będzie  Ci  umilać życie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...