Jump to content
Dogomania

Apsik szczęśliwy w DS:)


Recommended Posts

15 godzin temu, sharka napisał:

mogę kupić najwyżej 5 kg :[ chyba że ktoś jest w stanie dorzucić do zakupu 80 zł to mogę zamówić i wysłać do Murki od razu 12 kg - wychodzi korzystniej cenowo...

Ponieważ Ingrid44 sponsoruje badania więc poczekajmy co wyjdzie. Kiedy będą wyniki to dołożę się,  tak żeby zakupić worek odpowiedniej karmy.

11 godzin temu, Ingrid44 napisał:

Murko , zrób mu badania. Ja wyślę 100 zł. Tak jak mówisz lepiej wiedzieć co dokładnie mu dolega. 

Dzięki Ingrid44 za sponsorowanie badań.

Link to comment
Share on other sites

Na pobranie krwi pojadę z Apsikiem w piątek (razem z sunią, która też ma mieć pobieraną krew), wyniki powinny być tego samego dnia wieczorem (wet mi pewnie podeśle w sobotę). Jak będą wyniki to ustalimy dokładnie jaką karmę dla Apsika zamówić. Zapytam też o wątróbki czy jakieś inne możliwości podkarmienia Apsika. On niespecjalnie lubi suchą karmę, ale może ta z wyższej póki bardziej mu podejdzie. 

Póki co kupiłam mu Esseliv Forte, koszt 24,50 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/10c22b9552fbeec4

Wet zalecił sporą dawkę (2-3 razy dziennie po 2-3 kapsułki, ja mu daję 2 dziennie po 3 kapsułki), więc niedługo będę musiała dokupić kolejne opakowanie.

Link to comment
Share on other sites

Napisał do mnie dzisiaj Pan zainteresowany Apsikiem.
Najpierw był przeciwny umowie i wizycie, ale powiedziałam dlaczego tak się dzieje, że teo wymagamy i zmienił ton.. Powiedział, że porozmawia z żoną i zadzwoni do Murki.
Ma uratowane szczurki i agamę - od nieodpowiedzialnych właścicieli. Wysyłał mi zdjęcia, faktycznie są zadbane, a każde z nich ma terrarium przystosowane do tego typu zwierzaków.

Pan mieszka na wsi.

Nie wiem czy coś z tego będzie, ale cieszy mnie, że w ogóle zainteresowanie Apsikiem jest :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Napisał do mnie dzisiaj Pan zainteresowany Apsikiem.
Najpierw był przeciwny umowie i wizycie, ale powiedziałam dlaczego tak się dzieje, że teo wymagamy i zmienił ton.. Powiedział, że porozmawia z żoną i zadzwoni do Murki.
Ma uratowane szczurki i agamę - od nieodpowiedzialnych właścicieli. Wysyłał mi zdjęcia, faktycznie są zadbane, a każde z nich ma terrarium przystosowane do tego typu zwierzaków.

Pan mieszka na wsi.

Nie wiem czy coś z tego będzie, ale cieszy mnie, że w ogóle zainteresowanie Apsikiem jest :)

Brzmi dobrze.....

Link to comment
Share on other sites

Są już wyniki krwi, tylko wet mi przesłał przez pomyłkę te z ubiegłego tygodnia. Jak mi podeśle te nowe to wrzucę.

Info od weta jest takie:

Z wynikow jak byk ze EPI czyli zewn.wydzieln.niewyd.trzustki wykluczona, SIBO tez. Chlopak ma problemy z wchlanianiem z jelita cienkiego. Moze to byc np skutek przebytej parwo albo corony w mlodosci, lub innych chorob zapalnych jelit, badz problem wrodzony.

Konieczne jest podawanie b.dobrej jakosciowo karmy, wysokostrawnej, niskotluszczowej czyli np hills id (karme jeszcze sprawdze),  wskazane sa jeszcze na witaminy z Kw.foliowym to dam Ci znac (w tej chwili to kojarze tylko hemovet). 
 
W poniedziałek będę w lecznicy to ustalimy dokładnie jaka karma i jakie witaminy.
Jak już będzie to ustalone to porobię fotki Apsikowi pod ogłoszenia. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej będzie poczekać aż nabierze trochę masy.
Link to comment
Share on other sites

Chyba nie jest tragicznie?

Na razie ogłaszam go ze zdjęciami, jakie są - z sesją foto można poczekać aż trochę nabierze masy, choć jeśli będziesz mieć teraz chwilkę pstryknąć choć ze dwa zdjęcia to byłoby super. Szkoda, żeby się zasiedział... A dobry domek też go podkarmi ;)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

Bardzo fajny jest Brit Care, np, krolik. Hills zresztą też :)

Na razie ogłaszam go ze zdjęciami, jakie są - z sesją foto można poczekać aż trochę nabierze masy, choć jeśli będziesz mieć teraz chwilkę pstryknąć choć ze dwa zdjęcia to byłoby super. Szkoda, żeby się zasiedział... A dobry domek też go podkarmi ;)

To porobię coś w wolnej chwili, a jak nie będzie odzewu to zrobię nowe zdjęcia z - mam nadzieję - już zaokrąglonym i zadowolonym Apsikiem:)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Murka napisał:

To porobię coś w wolnej chwili, a jak nie będzie odzewu to zrobię nowe zdjęcia z - mam nadzieję - już zaokrąglonym i zadowolonym Apsikiem:)

Super :)
Apsik na razie ma sporo wyświetleń i pobrań telefonu, ale zdjęć nigdy nie jest za mało - jak będą nowe zdjęcia to dorobię mu ogłoszenia na inne miasto :)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Napisał do mnie dzisiaj Pan zainteresowany Apsikiem.
Najpierw był przeciwny umowie i wizycie, ale powiedziałam dlaczego tak się dzieje, że teo wymagamy i zmienił ton.. Powiedział, że porozmawia z żoną i zadzwoni do Murki.
Ma uratowane szczurki i agamę - od nieodpowiedzialnych właścicieli. Wysyłał mi zdjęcia, faktycznie są zadbane, a każde z nich ma terrarium przystosowane do tego typu zwierzaków.

Pan mieszka na wsi.

Nie wiem czy coś z tego będzie, ale cieszy mnie, że w ogóle zainteresowanie Apsikiem jest :)

 

Nawet ludzie pełni dobrych chęci nie rozumieją i nie wiedzą jak ważne są umowy adopcyjne. Dlatego ciągle trzeba uświadamiać i spokojnie oraz życzliwie tłumaczyć. Reakcje są zazwyczaj bardzo pozytywne!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...