Jump to content
Dogomania

Apsik szczęśliwy w DS:)


Recommended Posts

Umówiłam się z wetem na piątek: przywiozę Apsika na pobranie krwi (wet zaleca profil rozszczerzony). Wet radził też zbadać kał. Próbkę przywiozę wraz z Apsikiem.

Zobaczymy co wykażą badania. Jeśli nic tam nie będzie co by wskazywało na powód jego wychudzenia, to będziemy myśleć co dalej.

A psiak jest fantastyczny.. słodziak i okropny przytulak. Łazi za mną krok w krok:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.10.2017 o 09:20, sharka napisał:

ode mnie będzie 20 zł stałej

 

Dnia 30.10.2017 o 11:13, Olena84 napisał:

Moja wpłata na Dino a tym samym Apsika poszła jakiś czas temu na konto Murki

 

Dnia 30.10.2017 o 22:30, sharka napisał:

zamówiłam matę węchową dla swojego psiaka a wykonawczyni maty - irenas przeznaczyła kaskę za matę na psią biedę - więc 36 zł wędruje do Murki na konto Apsika:)

 

22 godziny temu, bakusiowa napisał:

Poszła stała dla Apsika.

Bardzo dziekuje:)

czyli mamy juz 100zl stałych deklaracji:)

kto jeszcze może pomoc psiaczkowi?

Przepraszam,ze mnie tu nie ma często.......ale tak duzo wyrzuconych,bezdomnych kotow,ze nie idzie tego ogarnąć:(

A Apsik juz bezpieczny

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Murka napisał:

Umówiłam się z wetem na piątek: przywiozę Apsika na pobranie krwi (wet zaleca profil rozszczerzony). Wet radził też zbadać kał. Próbkę przywiozę wraz z Apsikiem.

Zobaczymy co wykażą badania. Jeśli nic tam nie będzie co by wskazywało na powód jego wychudzenia, to będziemy myśleć co dalej.

A psiak jest fantastyczny.. słodziak i okropny przytulak. Łazi za mną krok w krok:)

Oby tylko nie wyszło nic złego

Ciesze się,ze psinka okazała sie słodziakiem,on bardzo kocha ludzi

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś z Apsikiem w lecznicy, wet pobrał krew do badania. Nie udało mi się złapać próbki kału, bo Apsik się nie skoopkał rano. Poprosiłam weta, aby podał Apsikowi solidne odrobaczenie, działające także na tasiemca. A na wyniki czekamy... Apsik waży 13 kg.

Odrobaczenie kosztowało 40 zł, a badanie krwi 75 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/23f9da742850f530

Link to comment
Share on other sites

Wet mówi, że wyniki krwi wskazują na niedożywienie, tzn. problemy z przyswajaniem pokarmu. Prawdopodobnie trzustka mu niedomaga:( 

Żeby to sprawdzić można zrobić dodatkowe badania krwi (koszt 110 zł) lub spróbować podawać enzymy i obserwować czy jest poprawa (czy będzie nabierał masy). Bardzo wskazana jest także karma trzustkowa.

Dajcie znać czy robimy badanie czy próbujemy z enzymami. Ja chyba mam trochę Kreonu to byłoby na początek.

Koniecznie też trzeba mu podawać preparat wspomagający wątrobę czyli Esseliv (jutro kupię w aptece).

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie chodzi o karmę niskotłuszczową dobrej firmy. Wet polecał karmę trzustkową Hill's:

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/hills_prescription_diet/gastrointestinal_health_i_d/174436

Myślę, że warto zrobić wcześniej badania (jest tam m.in. poziom wit. B), aby było 100% pewności gdzie tkwi problem. Jest to ważne także przy szukaniu dla psiaka domku, żeby wiedzieć co ludziom mówić o jego stanie zdrowia i jego potrzebach. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...