Jump to content
Dogomania

Suczka 8 miesiecy załatwia sie w domu


lookatme144

Recommended Posts

Witam 

Mam problem ze swoją 8 miesięczną suczką (kundelek), adoptowana z fundacji w wieku 3 msc

Gdy ją przygarnęlam byłam na zwolnieniu lekarskim więc przez dwa pierwsze miesiace bylam ciagle w domu. Była nauczona czystosci i za kazdym razem jak chce wyjść piszczy, szczeka i wyciąga mnie na spacer. Problem pojawia się gdy znikam na 8godzin (bywa że i 10) do pracy. Pomimo spaceru tuż przed moim wyjściem na którym zawsze się załatwia, gdy wracam po pracy jest narobione. Nie mam pojęcia co robić ponieważ dzieje sie to tylko pod moją nieobecność. Wydaje mi się że myśli że i tak nie ma kto z nią wyjść bo nikogo nie ma i dlatego robi. Co zrobic aby zaczęła trzymać swoje potrzeby ? Dodam, że w nocy nie ma tego problemu, ładnie trzyma do rana.

Bardzo proszę o pomoc :(

Link to comment
Share on other sites

Dziesięć godzin to bardzo długo - suka może nie wytrzymać, inna jest aktywność organizmu w czasie snu, inna w dzień. Pozostaje poszukać wśród znajomych kogoś, kto mógłby raz podczas Twojej 10-godzinnej nieobecności wyprowadzić zwierzę. Inny sposób to zmiana własnej aktywności - znajoma w podobnej sytuacji wychodziła ze swoim psem o 5 rano na dwugodzinny spacer. tak aby pies odsypiał jej nieobecność.   

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Dnia 18.07.2017 o 09:35, Dusia-Duszka napisał:

10 godzin to dla psinki długo. Wystarczy ten czas odnieść do siebie. Czy też jesteśmy w stanie nie korzystać z toalety 10 godzin? 

Rozumiem ze jesli majac 8 miesiecznego yorka i pracujac po 8h dziennie (+1h na dojazd) i nie majac mozliwosci kogos poprosic o wyjscie w czasie kiedy pracuje to pozostaje mi sie pogodzic z tym ze pies bedzie sie zalatwial w mieszkaniu?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, psy mają swoje potrzeby fizjologiczne. Możesz pokazywać swoje niezadowolenie, by pies wiedział, że zrobił źle, ale nie stanowi to gwarancji, że się tego oduczy. 

Czy musisz się z tym pogodzić? I tak. I nie. Znam wiele przypadków w których psy trzymają do przyjścia właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Okazanie niezadowolenia po powrocie do domu pies skojarzy z powrotem właściciela. Psy małych ras mają szybszą przemianę materii, to konieczne dla utrzymania temperatury ciała. Z konieczności i proporcjonalnie więcej jedzą, i muszą częściej opróżniać pęcherz.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2017 o 11:30, raf90now napisał:

Rozumiem ze jesli majac 8 miesiecznego yorka i pracujac po 8h dziennie (+1h na dojazd) i nie majac mozliwosci kogos poprosic o wyjscie w czasie kiedy pracuje to pozostaje mi sie pogodzic z tym ze pies bedzie sie zalatwial w mieszkaniu?

Ewentualnie kuwetka w pobliżu drzwi stawiana na czas nieobecności. Starsze psy lepiej radzą sobie z trzymaniem moczu - po prostu nie piją i nie jedzą pod nieobecność człowieka. Maleństwa nie dadzą rady w taki sposób funkcjonować. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...