Jump to content
Dogomania

jan89

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

About jan89

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.wyszczekany.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jan89

  Agresja szczeniaka przy jedzeniu

  Kość, którą otrzymał uważa za niezwykle atrakcyjną i po prostu stara jej się bronić. Wiedząc, że możesz mu ją zabrać (doświadczył tego przy misce z jedzeniem) stara się zawczasu ostrzec Cię żebyś tego nie próbowała. Jeśli obawiasz się psa, to po prostu skorzystaj z trenera. Agresję w tym wieku można bardzo szybko wyeliminować, ale nie wiedząc "jak" - możesz narobić jeszcze większego bałaganu w jego postępowaniu.
 2. jan89

  Co poradzić linienie i łupież u psa?

  Cześć, Wymiana sierści to proces w pełni naturalny - wspomagaj go po prostu wyczesywaniem. Jeśli proceder trwa zbyt długo (tj. ciągnie się) warto zweryfikować czy negatywnego piętna na sierści nie ma odżywianie (karma). Wiele dobrych karm ma swoje linie "hair and skin" itd., które możesz wypróbować. Łupież podobnie - może być wynikiem odżywiania, jak i alergii, stresu i wielu innych. Zerknij chociażby tutaj: https://www.wyszczekany.pl/lupiez-u-psa/ . Pozdrawiam
 3. Cześć, Fundamentalne pytanie: jakie dostałeś wskazówki od "Pani, która szkoli psy"? Być może to temat dla dobrego behawiorysty, być może zaniedbania w socjalizacji do 10 tygodnia i po nim. Jak reagujesz gdy pies się boi? Bierzesz go na ręce? Głaszczesz? Zgodnie z tym co jest napisane tutaj, możesz: stosować leki antydepresyjne przeprowadzić terapię homeopatyczną zmienić dietę dodatkowo trenować posłuszeństwo Masz tam też napisane co może stanowić przyczynę... zerknij i jeśli wiesz, że nie dasz rady - poszukaj DOBREGO behawiorysty. Pozdrawiam
 4. jan89

  Obroże czy szelki?

  Zapewniam Cię, że znajdziesz tutaj zarówno zwolenników jednego i drugiego rozwiązania. Osobiście preferuję szelki, ale... dostrzegam też zalety obroży (szczególnie np. w celu korekty zachowania). Szelki koniecznie dla psów młodych i starych (tchawica traci elastyczność i obroża może doprowadzić do jej zapaści).
 5. jan89

  Nowy członek rodziny (drugi pies)

  Otóż to. Nie można traktować zwykłego biegania po "podwórku" jako formę aktywności fizycznej. Poprzez temperament rozumiesz tylko energiczność i pokłady energii czy masz na myśli również inne cechy? Jeśli chodzi tylko o to, że wymagają ruchu, to nie ma przeszkód by ze sobą żyły. Pozdrawiam
 6. Świetne zdjęcia! Oby każdy właściciel przespacerował rocznie ze swoimi czworonogami "tylko" 1000+km ;-). Pozdrawiam, Pięknie tam u Was!
 7. Thekk, do wzorca suczce brakuje zaledwie 2,5 centymetra, a jeszcze przez 3-4 miesiące piesek powinien iść w górę, więc bez obaw. A co do żywienia i przewagi jednej opcji nad drugą - dyskusja, która nigdy nie będzie miała końca. Pojawia się dosłownie wszędzie, gdzie ktokolwiek zapyta o zdrowie/pielęgnację/wzrost. ;-)
 8. jan89

  Pierwszy pies

  @Łisper Absolutnie nie chciałbym krzywdy żadnego zwierzęcia. Próbuję Ci tylko uświadomić, że odpowiednia wiedza i odpowiednie podejście do danej rasy może zastąpić brak doświadczenia z psami. Potrafisz mi odpowiedzieć, kiedy właściciel jest gotowy by móc wziąć pod swój dach wymagającą rasę? Po ilu przeżytych psach, po ilu latach? Nie sposób się nie zgodzić z Cerro - możesz mieć 30 psów wychowanych, a zrobisz krzywdę swoimi decyzjami kolejnemu psu.
 9. jan89

  Pierwszy pies

  Cześć, Dobrze zaczynasz. Gdyby każdy właściciel potrafił się tak przygotować jak Ty do pierwszego psa, to psiaki byłyby o wiele szczęśliwsze. Jeśli chodzi o wiedzę, to zauważyłem, że świetnym źródłem są grupy na facebooku - niemal każda rasa ma swoją grupę, aktywność na bardzo wysokim poziomie - wiedza prosto od hodowców. Faktycznie wskazane przez Ciebie psy wymagają ćwiczeń/aktywności, konsekwencji i cierpliwości. To nie jest jednak tak, że musisz najpierw przeżyć mniej wymagającą rasę (pod względem szkolenia), by móc stać się właścicielem Border Collie lub innej, wymagającej rasy. To jak z wychowaniem dziecka - jedno ma taki temperament, drugie inny - trzeba je tylko zrozumieć i poznać. A nigdy nie wiemy, co wyjdzie z brzucha. Kluczem jest jednak to, aby mieć świadomość wymagań dotyczących konkretnej rasy i charakteru. Początkowo polecam - wiedzę książkową. Kiedy się zdecydujesz, upewnij się na forum o KONKRETNEJ rasie. I jeszcze jedno - niezależnie od tego na jakiego psa się zdecydujesz, pokochasz go.
 10. jan89

  Nauka czystości - pytanie przed adopcją

  Jeśli masz taką możliwość, to postaraj się wziąć kilka dni wolnego na pierwsze dni psa w domu. Czystości można nauczyć każdego psa. Weź jednak pod uwagę, że 8 godzin to bardzo długo - jak pies jest mały to jego pęcherz może fizycznie tego nie wytrzymywać.
 11. jan89

  Suczka 8 miesiecy załatwia sie w domu

  Niestety, psy mają swoje potrzeby fizjologiczne. Możesz pokazywać swoje niezadowolenie, by pies wiedział, że zrobił źle, ale nie stanowi to gwarancji, że się tego oduczy. Czy musisz się z tym pogodzić? I tak. I nie. Znam wiele przypadków w których psy trzymają do przyjścia właściciela.
 12. jan89

  przysmaki hipoalrgiczne

  Hej, My korzystamy z przysmaków firmy Maced (mięsne kostki z jagnięciną) - dla małych ras. Pozdrawiam
×