Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

jan89

Members
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

 1. Obroże czy szelki?

  Zapewniam Cię, że znajdziesz tutaj zarówno zwolenników jednego i drugiego rozwiązania. Osobiście preferuję szelki, ale... dostrzegam też zalety obroży (szczególnie np. w celu korekty zachowania). Szelki koniecznie dla psów młodych i starych (tchawica traci elastyczność i obroża może doprowadzić do jej zapaści).
 2. Nowy członek rodziny (drugi pies)

  Otóż to. Nie można traktować zwykłego biegania po "podwórku" jako formę aktywności fizycznej. Poprzez temperament rozumiesz tylko energiczność i pokłady energii czy masz na myśli również inne cechy? Jeśli chodzi tylko o to, że wymagają ruchu, to nie ma przeszkód by ze sobą żyły. Pozdrawiam
 3. Świetne zdjęcia! Oby każdy właściciel przespacerował rocznie ze swoimi czworonogami "tylko" 1000+km ;-). Pozdrawiam, Pięknie tam u Was!
 4. Dobry blender radzi sobie z twardym lodem, to i może z karmą sobie poradzi? Pozdrawiam
 5. Thekk, do wzorca suczce brakuje zaledwie 2,5 centymetra, a jeszcze przez 3-4 miesiące piesek powinien iść w górę, więc bez obaw. A co do żywienia i przewagi jednej opcji nad drugą - dyskusja, która nigdy nie będzie miała końca. Pojawia się dosłownie wszędzie, gdzie ktokolwiek zapyta o zdrowie/pielęgnację/wzrost. ;-)
 6. U nas na całe szczęście jest w miarę cicho i pies w zeszłym roku nie bał się strzelania - mimo, że należy raczej do tych lękliwych.
 7. Bardzo lubimy Evanescence ;-) To i ode mnie coś:
 8. Pies z hodowli - czy można oddać go do hodowcy ??

  Nawet jeśli trudno udowodnić winę, to sprawę pewno muszą otworzyć. Czy kiwną, czy nie... kwestia urzędnika. Nie mniej jednak, by sprawcy napsuć trochę krwi - chyba warto.
 9. Pierwszy pies

  @Łisper Absolutnie nie chciałbym krzywdy żadnego zwierzęcia. Próbuję Ci tylko uświadomić, że odpowiednia wiedza i odpowiednie podejście do danej rasy może zastąpić brak doświadczenia z psami. Potrafisz mi odpowiedzieć, kiedy właściciel jest gotowy by móc wziąć pod swój dach wymagającą rasę? Po ilu przeżytych psach, po ilu latach? Nie sposób się nie zgodzić z Cerro - możesz mieć 30 psów wychowanych, a zrobisz krzywdę swoimi decyzjami kolejnemu psu.
 10. Pierwszy pies

  Czy gdziekolwiek napisałem, że psy to dzieci? Napisałem jedynie, że jest z nimi jak z wychowaniem dzieci, w tym kontekście, że są RÓŻNE, mają różne temperamenty i wymagają zróżnicowanego podejścia. Podobnie jak różne rasy psów. Przykro mi, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
 11. Pierwszy pies

  Cześć, Dobrze zaczynasz. Gdyby każdy właściciel potrafił się tak przygotować jak Ty do pierwszego psa, to psiaki byłyby o wiele szczęśliwsze. Jeśli chodzi o wiedzę, to zauważyłem, że świetnym źródłem są grupy na facebooku - niemal każda rasa ma swoją grupę, aktywność na bardzo wysokim poziomie - wiedza prosto od hodowców. Faktycznie wskazane przez Ciebie psy wymagają ćwiczeń/aktywności, konsekwencji i cierpliwości. To nie jest jednak tak, że musisz najpierw przeżyć mniej wymagającą rasę (pod względem szkolenia), by móc stać się właścicielem Border Collie lub innej, wymagającej rasy. To jak z wychowaniem dziecka - jedno ma taki temperament, drugie inny - trzeba je tylko zrozumieć i poznać. A nigdy nie wiemy, co wyjdzie z brzucha. Kluczem jest jednak to, aby mieć świadomość wymagań dotyczących konkretnej rasy i charakteru. Początkowo polecam - wiedzę książkową. Kiedy się zdecydujesz, upewnij się na forum o KONKRETNEJ rasie. I jeszcze jedno - niezależnie od tego na jakiego psa się zdecydujesz, pokochasz go.
 12. Cześć, Możemy tutaj jedynie gdybać, nie widząc psa. Anemia jest bowiem objawem klinicznym wielu różnych chorób i dolegliwości. Nic Cię nie uratuje poza spokojem. Pies z całą pewnością będzie zestresowany nową sytuacją, ale nie na tyle by coś mu groziło. Usiądź z nią z tyłu, otul kocem, dotykaj, mów. Wszystko będzie dobrze, Trzymamy kciuki!
 13. Nauka czystości - pytanie przed adopcją

  Jeśli masz taką możliwość, to postaraj się wziąć kilka dni wolnego na pierwsze dni psa w domu. Czystości można nauczyć każdego psa. Weź jednak pod uwagę, że 8 godzin to bardzo długo - jak pies jest mały to jego pęcherz może fizycznie tego nie wytrzymywać.
 14. Suczka 8 miesiecy załatwia sie w domu

  Niestety, psy mają swoje potrzeby fizjologiczne. Możesz pokazywać swoje niezadowolenie, by pies wiedział, że zrobił źle, ale nie stanowi to gwarancji, że się tego oduczy. Czy musisz się z tym pogodzić? I tak. I nie. Znam wiele przypadków w których psy trzymają do przyjścia właściciela.
 15. 1. Porzucony pies, 2. powrót z adopcji

  Cześć, Istnieje kilka szkół treningu czworonoga. Ja całkowicie odrzucam jakiekolwiek formy kar cielesnych, gdyż według mnie jest to metoda nieskuteczna, która może wręcz nasilać problemy. Pies powinien być poddawany nieustannemu treningowi prawidłowego zachowania. Treningi w tym przypadku są absolutną koniecznością. Jego zachowanie jest pewno wynikiem przeżyć, ale i instynktów (pogoń za małą zwierzyną). Jeśli chcesz oswajać go z psami to tylko i wyłącznie na neutralnym terenie. Każde dobre zachowanie powinno być nagradzane (zacznij od podstaw posłuszeństwa, byś mogła kontrolować jego zachowanie). Odradzałbym jakiekolwiek kary... pies z taką przeszłością może odbierać to niezwykle negatywnie i czuć ogromne zagrożenie. Pozdrawiam.
×