Jump to content
Dogomania
dvl

Szczeniak FCI szuka domu

Recommended Posts

Znajoma hodowla ma do oddania szczylka mastifa tybetańskiego. Pies zapowiada się na dominującego i terytorialnego i właściciel ma dość zainteresowania oszołomów, którzy nie zdają sobie kompletnie sprawy, z czym to się wiąże. Poradziłem mu poszukać domu poprzez to forum. Czy to dobry pomysł - się okaże. Tam nie chodzi o kasę, ale o dobro psa.

Nowy dom powinien:

-pozwalać psu mieszkać wewnątrz, jeśli sobie tego zażyczy (tybki są dość zimnolubne)

-zapewnić spacery poza teren posesji, iść na szkolenie (chyba, że mówimy o kimś z doświadczeniem)

-nie mieć oporów dotyczących kastracji

-mieć inne zwierzęta do towarzystwa

-mieć dla psa SERCE

Gdyby ktoś sprawdzony chciał adoptować małego, proszę do mnie na priv. Hodowla chce sama dokonać wyboru nowego domu. Mam nadzieję, że się uda :)

Rozumiem, że jest darmowy? I warunek kastracji będzie oczywiście w umowie? Bo szkoda by go w razie czego było...

2x tak :) Prawdopodobnie metryka będzie również wydana dopiero po udokumentowanej kastracji :)

Nie słyszałam jeszcze o hodowcy, który rezygnuje z opłaty za szczeniaka z rodowodem fci by znaleźć mu dobry dom. Szacun :)

Cytat

Wciąż szukamy :) Było kilka, wydawałoby się, sensownych domków, dopóki nie padł warunek metryka po kastracji. Domki jak jeden mąż się zbulwersowały, ciekawe dlaczego... ;)

Dnia 23.05.2017 o 06:42, dvl napisał:

Oto on :)

sh3.jpg

Piękny maluch. A co z nim nie tak, że go chce oddać?

??? Pies jest zdrowy, klasy wystawowej, o wzorcowym charakterze (czyt. terytorialny - nie dla każdego!) Szuka NAJLEPSZEGO domu, a czasem koszt kilku tysięcy jest nie do przejścia. Nie wiem po co doszukiwać się innych powodów :/

1 godzinę temu, dvl napisał:

??? Pies jest zdrowy, klasy wystawowej, o wzorcowym charakterze (czyt. terytorialny - nie dla każdego!) Szuka NAJLEPSZEGO domu, a czasem koszt kilku tysięcy jest nie do przejścia. Nie wiem po co doszukiwać się innych powodów :/

Niech trafi do najlepszego domku na swiecie:)bo oszolomow nie brakuje.

5 godzin temu, dvl napisał:

Bo zazwyczaj hodowcy chcą żeby wystawiac z hodowli jak takie idealne :) bo to dobrze świadczy o hodowli.

I kastrować każą suki, jak nie wystawiają ludzie. A oprócz tego że terytorialne to bardzo rodzinne psy i opiekuńcze. A wychować go trzeba jak każdego innego dużego, a nawet "łagodniej" niż kaukaza, azjatę, czy uparciuszki malamutki czy akity.

Ale oczywiście należy mu się rozsądny, kochający domek. I takiego mu życzę.

A co jest złego w wystawianiu? Zwłaszcza, jeśli pies jest naprawdę wart pokazania, bo z tym to różnie bywa. Też mu życzę super domku :)

Nadal szuka domu? Bez metryki nie może być wystawiany, a po kastracji tym bardziej. Nie rozumiem więc warunku.

Chyba aktualne, bo widziałam na jednej psiej grupie fejsbukowej, że ten psiaczek jest na sprzedaż. Cena do uzgodnienia.

Broń, Boże nie krytykuję, ale wg mnie jeśli ktoś chce psa na wystawy, to powinien za niego chociaż symboliczną kwotę uiścić. W końcu teoretycznie może kiedyś z niego mieć, nazwijmy to, pożytek finansowy, a nie tylko wspaniałego przedstawiciela modnej rasy. To tak zupełnie na marginesie :)