Jump to content
Dogomania

dvl

Members
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About dvl

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jednym z kryteriów branych pod uwagę podczas oceniania psa na ringu jest ruch. Psy utykające mogą mieć przez taki a nie inny sposób poruszania się obniżoną ocenę, a, jak zapewne wiesz, aby samiec został reproduktorem potrzebuje 3 oceny doskonałe. Myślę jednak, że pies tej rasy (czyli bardzo aktywny) nie będzie miał problemu z dojściem do formy nawet po tak poważnym urazie - daj mu tylko dobrą suplementację, odpowiednią rehabilitację i CZAS :)
 2. ??? Pies jest zdrowy, klasy wystawowej, o wzorcowym charakterze (czyt. terytorialny - nie dla każdego!) Szuka NAJLEPSZEGO domu, a czasem koszt kilku tysięcy jest nie do przejścia. Nie wiem po co doszukiwać się innych powodów :/
 3. Wciąż szukamy :) Było kilka, wydawałoby się, sensownych domków, dopóki nie padł warunek metryka po kastracji. Domki jak jeden mąż się zbulwersowały, ciekawe dlaczego... ;)
 4. 2x tak :) Prawdopodobnie metryka będzie również wydana dopiero po udokumentowanej kastracji :)
 5. Znajoma hodowla ma do oddania szczylka mastifa tybetańskiego. Pies zapowiada się na dominującego i terytorialnego i właściciel ma dość zainteresowania oszołomów, którzy nie zdają sobie kompletnie sprawy, z czym to się wiąże. Poradziłem mu poszukać domu poprzez to forum. Czy to dobry pomysł - się okaże. Tam nie chodzi o kasę, ale o dobro psa. Nowy dom powinien: -pozwalać psu mieszkać wewnątrz, jeśli sobie tego zażyczy (tybki są dość zimnolubne) -zapewnić spacery poza teren posesji, iść na szkolenie (chyba, że mówimy o kimś z doświadczeniem) -nie mieć oporów dotyczących kastr
 6. Widzę tu sporą dozę przesady, w końcu ten sam pies na tych jakże delikatnych opuszkach chodzi, trąc je o asfalt, beton, kostkę i inne nieprzyjemne powierzchnie nie mogące się nijak równać z delikatną powierzchnią ściereczki z mikrofibry, a dodatkowo naciska na nie całą swoją masą! Tak więc parę mocniejszych pociągnięć przy wycieraniu zdecydowanie nie wyrządzi psu krzywdy.
 7. O co to bicie piany tak w ogóle? Mało to wiejskich burków najnormalniej w świecie gryzie jak się ktoś obcy na posesję właduje, i to bez wcześniejszego szkolenia? Wg mnie tu nie ma żadnych "odchyłów" ze strony autorki postu, ona po prostu chce mieć dużego, groźnego psa, który w razie czego ugryzie, ale nie zagryzie! Znajoma ma tybetany, tak, Nadia, dla swoich kotów są łagodne, dla obcych mniej, ale to nie są stuknięte szczekacze tylko spokojne, zrównoważone psy. Raz pamiętam jak dopadły znienawidzonego ujadacza (a'la spaniel), który im notorycznie pyskował pod ogrodzeniem (podjudzany przez właś
 8. A już myślałem, że tylko na fb ludzie najpierw umoralniają pytającego na ogół w dość brutalny (wg nich najskuteczniejszy) sposób, a dopiero potem odpowiadają na zadane pytania (albo i nie, jak się z umoralnianiem zagalopują). Jednak nie tylko, jak widać. Nadia, do takich celów polecam psy o silnym instynkcie terytorialnym: boerboel, CAO, mastif tybetański, mastif hiszpański, moskiewski stróżujący, kaukaz, kangal. Te bardziej obrośnięte mogą wykazywać niechęć do sypiania w domu ;) Przyzwyczajone od małego do obecności innych zwierząt nie powinny wyrządzać im żadnej krzywdy, zwłaszcza, jeśl
 9. Bez przesady, powiedziałbym ;) Pies doskonale rozumie słowo 'nie', tylko po prostu zakazany owoc smakuje najbardziej. Jak dla mnie fajny sposób na zaaplikowanie normalnie niezjadliwej tabletki :)
 10. To weź sobie rottka lub jakiegoś bullowatego. Te rasy za sam wygląd są omijane przez większość ludzi szerokim łukiem :)
 11. KODEKS WYKROCZEŃ X Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia: Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Dzwonić na policję, nawet kilka razy, jeśli pojedyncza wizyta nic nie da, ale raczej powinna :-)
 12. Chodzi o czas, kiedy psy nie są na spacerze :-)
×
×
 • Create New...