Jump to content
Dogomania

doggar

Members
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by doggar

 1. No i to jest prawdziwie DOBRA wiadomość! :) A propos, nie wiem, czy już nie czytałaś, bo fajne rzeczy tu piszą: Mnóstwa zdrówka życzę <3
 2. doggar

  Leczenie wnętorstwa

  Osobiście nie uważam psa, u którego jądro samo zejdzie nawet po pół roku, za wnętra, bez przesady. Póki kanał otwarty wszystko jest w normie.
 3. doggar

  Szczeniak FCI szuka domu

  Broń, Boże nie krytykuję, ale wg mnie jeśli ktoś chce psa na wystawy, to powinien za niego chociaż symboliczną kwotę uiścić. W końcu teoretycznie może kiedyś z niego mieć, nazwijmy to, pożytek finansowy, a nie tylko wspaniałego przedstawiciela modnej rasy. To tak zupełnie na marginesie :)
 4. doggar

  Szczeniak FCI szuka domu

  Rozumiem, że jest darmowy? I warunek kastracji będzie oczywiście w umowie? Bo szkoda by go w razie czego było...
 5. doggar

  Szczeniak FCI szuka domu

  Czy piesek ma już nowy dom? :-)
 6. No, gdyby 3-miesięcznego szczeniaka nie dało się już odpowiednio zsocjalizować, to można by rwać włosy z głowy, ale na szczęście tak nie jest :) Rozwiązaniem jest jak najczęstszy kontakt psiaka z nieznanymi ludźmi/rzeczami poza własnym terenem. Możesz go najpierw po prostu wziąć do auta, jechać do pobliskiego miasta, stanąć w jakimś gwarnym miejscu, otworzyć szyby i niech słucha, niech patrzy. Stopniowo z tego auta wysiadać, zapoznawać z otoczeniem, osobami. Wzmacniać poznania smaczkami, zachęcać, ale do niczego nie zmuszać, niech idzie swoim tempem. No i nigdy nie głaskać zestrachanego psa, udawać, że nic się nie dzieje. Na pewno będzie dobrze :)
 7. doggar

  Nietrzymanie moczu przez staruszka

  Są też tzw. dry beds, które ponoć nie trzymają oddanego moczu przy ciele. Ja mojemu kotu zakładam pampers z otworem na ogon odwrotnie, niż u dzieci: "zapinki' do góry, na plecach w sensie. Przód trzyma się w zgięciach kolan i nie ma za bardzo szans, żeby się przesunęło :)
 8. Szczerze powiem, że czytając takie historie nóż się w kieszeni otwiera i krew zalewa na bezsilność własną oraz butę instytucji publicznych. Pies w tragicznym stanie (zanik mięśni , szkielet) od września jest w azylu. Azyl nie ma sobie oczywiście absolutnie NIC do zarzucenia, wg nich pies w taki stan wpadł w ciągu 3 dni. Jest osoba chcąca natychmiast dać psu dom - azyl odmawia, bo nie wydają do adopcji psów w trakcie leczenia, by kilka dni później wyadoptować go na drugi koniec Polski! I już. Psa niet, nie ma jak go zbadać i stwierdzić, dlaczego był w tak tragicznym stanie i jak można było go w ogóle do takiego stanu doprowadzić. Azyl pozbył się problemu co najgorsze przy pomocy OTOZ-u. Kiedy takie przypadki przestaną mieć miejsce, pytam się? Oczywiście, pytanie retoryczne :/ https://www.facebook.com/events/712256698936303/
 9. doggar

  ucieczka w czasie cieczki

  Badanie usg powie Ci prawdę za jakieś 3-4 tygodnie. Wtedy w razie potrzeby możesz jej albo podać zastrzyk poronny, albo zrobić sterylkę aborcyjną, skoro i tak miałaś w planach ją ubezpłodnić :)
 10. doggar

  Pies po operacji więzadła i rzepki

  Gdyby pies miał zabieg tta rapid to powinien od razu używać łapy. W tym przypadku byłabym ostrożna :) A tak w ogóle dużo zdrówka dla bidulka <3
 11. doggar

  Pies obronny kochający inne zwierzęta

  Też nie wiem, czemu jest taka nagonka na dziewczynę, a przecież powiedziała konkretnie, jakiego psa potrzebuje i jakie mu da warunki. Jedynie mogłabym się przyczepić do ewentualnego braku spacerów czyli tym samym socjalizacji psa, ale przypuszczam, że nie jest to sztywne obwarowanie. Osobiście podobają mi się osoby, które wiedzą, czego chcą i raczej nie miałabym oporów by takiej osobie pomóc znaleźć odpowiedniego psa :)
 12. doggar

  CZY SUNIA TRACI FIGURĘ?

  Nic nie podpowiem, a sama zapytam o to samo: moja psica urodziła właśnie pierwsze młode, miot nieliczny jak na molosa (5 sztuk). Od małego szczylka miała wyraźne listwy mleczne, teraz wygląda to paskudnie, wisi wszystko i bardzo interesuje mnie, czy dam radę jej pomóc potem w powrocie do formy, chodzi mi stricte o ten "biust". Czy są jakieś sposoby pomagające w zmniejszeniu listwy mlecznej po porodzie i wykarmieniu młodych?
 13. doggar

  pies hodowlany w cenie peta

  Też mnie to interesuje :/ Osobiście chylę czoła przed hodowcą, dla którego to nie pieniądze, lecz pies są na pierwszym miejscu. A ci mówiący o "oszustwie" sami wystawiają sobie świadectwo. Zamiast poprzeć, serce boli, bo pies sprzedany przez kogoś innego. Żenada.
 14. A ja od mniej więcej roku kupuję to: https://www.olx.pl/oferta/karma-dla-psa-mieso-wolowina-surowa-mrozona-1-kg-CID103-IDagLhD.html#72a7ab5364 Tylko wołowe, ale jakość świetna - nawet koty podkradają psom z misek, a lepszych testerów mięsa nie znam. Szkoda tylko, że nie ma innych, ale z drugiej strony porcje z kurczaka od lata po 0,99, karkowe po 1,69 a korpusy indycze po 2.39. Tylko kaczka droga, prawie piątaka 'trza' dać :p
 15. doggar

  Szczeniak gończy polski 12 tygodni

  Może spróbować podawać BARF - wg mnie nic tak nie zapycha psa jak surowizna :)
 16. doggar

  Baza zwierząt zaginionych

  Zaginęła 8-miesięczna suczka mastifa tybetańskiego w okolicach Garwolina, może ktoś zauważył u sąsiada nowego psa...
 17. doggar

  Tibor Havelka

  Jakieś świeższe spostrzeżenia? Chętnie poczytam :-)
 18. doggar

  RĘCE OPADAJĄ-proszę o radę:)

  http://www.dognatural.pl/index.php/ziola/dla-psow?limitstart=0 U nas pomogły zioła, pies miał kontaktówkę na nie wiadomo co i po ok. miesiącu stosowania mieszanki (robiona była konkretnie pod mojego, nie masówka) po prostu przestał się drapać - a drapał się rok z naciskiem na sezon letni. Karmię surowym, ale jadł je już dużo wcześniej. Osobiście polecam, bo pomogły, ale wiadomo, że nie zagwarantuję tego samego w przypadku Twojego. Musisz przemyśleć, czy chcesz spróbować i przede wszystkim skontaktuj się z p. Alką - gość jest naprawdę obyty w temacie. Może doradzi coś jeszcze :-)
 19. doggar

  co zrobić? singielka i szczeniak

  Jestem w miarę na bieżąco - u nas zdecydowana poprawa w długości "trzymania" nastąpiła po trzecim miesiącu i w przypadku obydwu gagatków była zaskakująco radykalna. Może i u Ciebie do trzymania jeden krok? :-)
 20. doggar

  Alergia na wszystkie karmy?

  O rany bossskie :-& Patrząc na to to jedynie królik/struś/dzik i inne 'leśne mięso' z aspolu czy primexu mi przychodzi do głowy.       Popieram. Mój pies miał alergię kontaktową na nie wiadomo co, podawane miał oczywiście sterydy, które pomagały czasowo, potem był nawrót. Dopiero zioła od tego Pana po ok. 3 tygodniach podawania rozwiązały nam problem całkowicie i - odpukać - na dobre. On komponuje mieszanki konkretnie pod problem, to nie jest jakaś masówka. Poza tym zna się na żywieniu psa - może mimo wszystko warto zadzwonić? :-)
 21. doggar

  nasze największe wystawowe wtopy

  Dzięki. Nijak mi się wkleić nie chciało :-)
 22. doggar

  nasze największe wystawowe wtopy

  Ja dorzucę skromnie swoje trzy grosze, nie wykluczam, że mało 'wpadkowe', ale lepszy rydz... Otóż dziś na 2-giej naszej wystawie w życiu w stawce 6 psów wszyscy stali w pozycji wystawowej pyskiem w prawo, a my - żeby nie utonąć w morzu przeciętności - w lewo. Sędzina jednak nie doceniła oryginalności :-P
 23. doggar

  Dwa zastrzelone owczarki...

  Zastanawiać to on się ewentualnie będzie nad tym, jak psa ubić, a kary uniknąć.
 24. doggar

  Dwa zastrzelone owczarki...

  Inny kraj, inna mentalność. Pozazdrościć. Może i u nas kiedyś tak będzie.
 25. doggar

  Dwa zastrzelone owczarki...

    Toyota wstawiła coś bardzo istotnego, a co mam wrażenie wielu tutaj umyka, bo koncentrują się na właścicielce, wątek oprawcy zaś traktują w zadziwiająco, jeśli wziąć pod uwagę specyfikę forum, lekceważący sposób.  
×