Jump to content
Dogomania

Cudem ocaleni - Parys i Hilton juz w swoich domach stalych, na zawsze.


Recommended Posts

Dnia 1.08.2017 o 18:10, doris66 napisał:

Hop! włóz obrożke do koperty i wyślij listem zwykłym za 3,75zł na mój adres. Przyda sie niejednemu bezdomnemu  psu, którymi sie opiekuje tutaj na miejscu. Jeśli zaginie na poczcie to trudno, to moja decyzja. Zrobie ci przelew na znaczek. 

Wysłałam dzisiaj obróżkę według zalecenia. Z tym, że znaczek kosztował 2,60 zł. Nie musisz mi zwracać. 

 

Dnia 1.08.2017 o 21:46, Ana10 napisał:

Świetna wiadomość  zaczyna się bawić, nawet szczekać. Pewniej się czuje a wygląda super. Dobra robota hop!.Dziękujemy. 

Jest coraz pewniejszy i bardzo chce rządzić. Trzeba stopniowo wprowadzić trochę dyscypliny, bo będziemy mieć łobuza nad łobuzami. ;-)) Hiltonek nie tylko przytył, ale też urósł. Już tydzień temu zmieniłam mu szelki na większy rozmiar. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, hop! napisał:

Wysłałam dzisiaj obróżkę według zalecenia. Z tym, że znaczek kosztował 2,60 zł. Nie musisz mi zwracać. 

 

Jest coraz pewniejszy i bardzo chce rządzić. Trzeba stopniowo wprowadzić trochę dyscypliny, bo będziemy mieć łobuza nad łobuzami. ;-)) Hiltonek nie tylko przytył, ale też urósł. Już tydzień temu zmieniłam mu szelki na większy rozmiar. 

Ok, jak chcesz tak będzie. A Hiltonka trzymaj w ryzach prosze póki czas........ale  daj mu buziaka ode mnie., tak z sympati. 

Link to comment
Share on other sites

Hop! czy masz jakieś preferencje, sugestie  co do przyszłej karmy Hiltonka ? Jeśli tak to napisz proszę, znasz jego potrzeby najlepiej. Ja się na karmach suchych znam słabo, bo każdy  z moich psów  jest na bakier z suchą karmą, wolą jedzenie gotowane i urozmaicone. Jeśli już muszą coś pochrupać to jest to Josera festiwal bo ta jeszcze jakoś tam z bieda im wchodzi.

Ogłoszenia Hiltonka lecą od kilku dni i niestety ale jego zdjęcia nie powalają na kolana poszukujących sobie pieska do adopcji..................przynajmniej jest tak na razie. Nawet nie ma specjalnego zainteresowania ogłoszeniem, bardzo mało wejść na ogłoszenia. Może to przez wakacje a może jakieś licho.............kto wie.  

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, doris66 napisał:

Hop! czy masz jakieś preferencje, sugestie  co do przyszłej karmy Hiltonka ? Jeśli tak to napisz proszę, znasz jego potrzeby najlepiej. Ja się na karmach suchych znam słabo, bo każdy  z moich psów  jest na bakier z suchą karmą, wolą jedzenie gotowane i urozmaicone. Jeśli już muszą coś pochrupać to jest to Josera festiwal bo ta jeszcze jakoś tam z bieda im wchodzi.

Ogłoszenia Hiltonka lecą od kilku dni i niestety ale jego zdjęcia nie powalają na kolana poszukujących sobie pieska do adopcji..................przynajmniej jest tak na razie. Nawet nie ma specjalnego zainteresowania ogłoszeniem, bardzo mało wejść na ogłoszenia. Może to przez wakacje a może jakieś licho.............kto wie.  

Hiltonek jest młodziutkim, energicznym pieskiem podatnym na stres, więc karma powinna być raczej kaloryczniejsza. Jest zdrowy, trawi dobrze, problemów alergicznych nie zauważyłam. Nie wiem, jaka karma będzie mu służyć i smakować. 

Hiltonek to indywidualista. Lubi rządzić. Ma awanturnicze nastawienie.  Jest egoistyczny. Gdy nie ma wyjścia i uzna, że ma do czynienia z silniejszym, mądrzejszym potrafi się podporządkować i spuścić z tonu. Z jednej strony ma zdecydowany charakter, a z drugiej jest podatny na stres i reaguje lękowo. Złe warunki bytowania, brak socjalizacji z człowiekiem, złe doświadczenia i mamy specyficzny przypadek. Dom dla takiego psa musi być dobrze dobrany. 

Link to comment
Share on other sites

W piątek dla Hiltoka zakupiłam karme, Worek 12 kg brita plus jeden kilogram włoskiej karmy na spróbowanie. Kurier dowiezie to najpewniej w poniedziałek . Oby pieskowi smakowało jedzonko, bo to bedzie zmiana rodzaju  karmy.

20776739_2070349513200093_38205949149480

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, hop! napisał:

Kupiłaś karmę Brit dla dużych psów od 25 kg wzwyż? Taką: http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/brit/brit_care/474182

W sklepie podałam wage i wiek psa oraz informacje te które miałąm od ciebie, np że Hilton nie ma alergi pokarmowej i że moze byc brit tak jak mówiłas. Pan sprzedawca polecił te karme wiec kupiłąm Miałam na załatwienie tej sprawy pół godziny czasu. Pisałam wyżej ze na karmach suchych  sie nie znam i prosiłam o radę.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, doris66 napisał:

W sklepie podałam wage i wiek psa oraz informacje te które miałąm od ciebie, np że Hilton nie ma alergi pokarmowej i że moze byc brit tak jak mówiłas. Pan sprzedawca polecił te karme wiec kupiłąm Miałam na załatwienie tej sprawy pół godziny czasu. Pisałam wyżej ze na karmach suchych  sie nie znam i prosiłam o radę.

Polecił Brit w lepszej wersji. Jest ok. Może tylko na paragonie jest wpisane, że to karma dla dużych psów. Zobaczymy, co dojdzie. 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, ze na paragonie jest po prostu nabity rodzaj innej karmy ale w tej samej cenie. Tak czasami bywa, ze kupujesz kosci ale na paragonie masz napsane mięso. Zamawiałąm karme dla maych pieskó , brita ryz z jagniecina i taka miałą być. Nie pamietam jaki to był worek wizualnie.

Link to comment
Share on other sites

Widziałam też jak wygląda ta karma bo pan mi pokazał z rozpoczetego worka. To były małe ciemnobrązowe kuleczki, o bardzo apetycznym zapachu.  Jeśli jednak dojdzie ta karma dla dużych psów to postaram się wymienić. Bo to bedzie pomyłka sprzedawcy.

Link to comment
Share on other sites

Włoska karma Gemon kupiona na próbę bardzo smakuje Hiltonkowi. Chciałabym jeszcze skontrolować wypróżnienia i jutro dam znać, czy można próbować wymienić karmę Brit Care Junior Large na karmę Gemon. Zawsze to taniej, a jakościowo przyzwoicie. 

Hiltonek już bardzo ładnie zachowuje czystość w domu. Stopniowo wydłużyłam mu przerwę nocną z 6 do 8 godzin i rano jest czysto. Grzecznie czeka na wyjście. W nagrodę kupiłam mu pluszowego kumpla - rudego kotka z niebieskimi oczami i różowym nosem. Spodobał się. :-))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Karma wymieniona na taką jaka smakuje Hiltonkowi, dotrze dziś, najdalej jutro.

Dotarła do mnie już jakiś czas temu obroża Hiltonka Kiltix dla psa do 10kg,( Hilton ma wymienioną na inną ),   jest jeszcze pełnowartościowa i myślę, ze ze dwa miesiące spokojnie będzie działąć. Ponieważ zakupiona była z dogomaniackich pieniędzy a konkretnie pieniądze ofiarowała Dusia-Duszka , mam pytanie co mam zrobić z tą obróżką? Mogę odesłać na każdy wskazany adres dla potrzebującego małego pieska, szkoda aby się zmarnowała. Dla bezdomniaków którymi się opiekuję jest za mała,  zresztą to dzikusy i dostały   tabletki  w jedzeniu , inaczej się nie da ich zabezpieczyć. Dla suczek, które wysterylizowałąm kilka tygodni temu i pomagam ich właścicielom ogarnąć psiaki (ludzie  są niestety niewydolni w tym temacie ) też ta obróżka jest za mała. Podpowiedzcie proszę jeśli wiecie jaki mały  psiak potrzebuje zabezpieczenia od kleszcza, wyślę pod wskazany adres.  

Link to comment
Share on other sites

Karma Gemon, która smakuje bardzo Hiltonkowi i która jest tańsza od Brita a dodatkowo jest jej wiecej kosztowała 119zł ( Brit 139zł ). Powstałą różnicę w cenie czyli 20zł dopisuję do rozliczenia pieska. Dopisuję tez do rozliczeń Hiltonka wpłate od Aleksandry H-K ( moja córka) 63,35zł

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

U Hiltonka w porządku. Ignoruje inne psy pod warunkiem, że nie zbliżają się do jego posłania, miski, zabawek. Jest zazdrosny, złości się, gdy inne psy coś dostają i jedzą, ale łatwo go uspokoić. Najważniejsze, żeby jego stosunek do innych psów nie przyjął formy głębokiej niechęci i agresji, żeby nie miał złych doświadczeń z psami. Na przyjacielskie nastawienie Hiltonka raczej nie ma co liczyć, chociaż różnie bywa. Dla bezpieczeństwa nie zostawiam go samego z innymi psami. Hiltonek lubi bawić się sam. Odkrył, że pluszaki mają wewnątrz "puszek", z radością go wyciąga. Hitem jest gryzak z bawolego rogu, który ma otwór i można go wypełnić przysmakami. Gryzienie uspokaja Hiltonka, sprawia mu przyjemność.  Hiltonek nie jest typem psa cichego. Chętnie wydaje z siebie różne dźwięki, z których najczęstszym jest szczekanie z piskliwym zawyciem. Pozwala mi na dotyk, nie stresuje się, ale nie widać u niego ani odrobiny zadowolenia. Gdyby ktoś zapytał, czy Hiltonek mnie lubi, to zgodnie z prawdą odpowiedziałabym, że nie. On mnie w pewnym stopniu toleruje, wie, że musi się podporządkować. Na pewno już zrozumiał, że życie psa u boku człowieka jest bezpieczne i wygodne. Hiltonek jest pierwszym psiakiem u mnie, który cały czas musi chodzić na smyczy po ogródku, bo zaraz po uwolnieniu ucieka pędem do domu. Czy wychodzi sam, czy z innymi psami, reaguje tak samo. Wszystkie hotelowe lękliwce i dzikusy cieszyły się z wyjść do ogródka, z możliwości pobiegania luzem, zabawy. Hiltonek jest odmieńcem. ;-) Spacery poza posesję są mu potrzebne, chociaż bywają stresujące. On jest z natury ciekawy i nowe bodźce są ważne. Zdrowotnie wszystko dobrze. Brakuje tylko kastracji i czipa. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...