Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Blever's

Matura '09 kandydaci na weterynarię.

Recommended Posts

moja koleżanka, która dostala się w zeszlym roku na wete w Olsztynie jest po technikum weterynaryjnym... dostala się bo jest zdolna, a szkola jej zbyt dobrze nie przygotowala... po technikum trudno sie dostac ale latwiej utrzymac ze wzgledu na np podstawy anatomii..
też mialam jechać na drzwi otwarte do wroclawia, ale stwierdzilam , że mi sie nie chce...
a tak wogole wlasnie skonczylam robić arkusz z chemii ..... ;/

yh

Kiedyś słyszałam, że za dobrą średnią na zootechnice można przenieść się na weterynarię. Chodzi mi o SGGW. Ktoś coś wie na ten temat?
Jestem na czwartym roku studiów dziennych na innym wydziale, jednak marzeniem była weterynaria. Nie mogę rozpocząć nowych studiów, póki nie skończyłam tych, weterynarii zaocznej nie ma i nie da się pogodzic jej z jakimkolwiek innym kierunkiem. Nie chcę marnować czasu, została mi do napisania jedynie - w nastepnym roku - praca magisterska. Zootechnika mogłaby być dobrym wstępem do weterynarii. Gdyby dzięki dobrym ocenom można było się przenieść na weterynarię, to by była rewelacja.
W innym wypadku chyba pozostaje mi pisać od nowa maturę, z tego względu, że jak się zorientowałam poprzednie roczniki mają inny, niższy przelicznik! (chyba, że nie jest to prawdą..)

z tego co wiem to kiedyś możliwe było przeniesienie z zootechniki na wete.. teraz już chyba to znieśli.. jedynie po zootechnice można zrobić studium i wyrobić sobie uprawnienia technka-asystenta.

[quote=Blever's;12245798]z tego co wiem to kiedyś możliwe było przeniesienie z zootechniki na wete.. teraz już chyba to znieśli.. jedynie po zootechnice można zrobić studium i wyrobić sobie uprawnienia technka-asystenta.[/quote]

U nas tak właśnie jest...

Powodzenia wszystkim zdajacym :) Ja juz na 4 roku wety we Wrocku jestem, wiec juz za polowa studiow :) Przygotujcie sie na duzo nauki,bo jakies 2 lata temu zmienili program nauczania i masakra jest teraz ;)

[quote name='sheltia12']
Ktos tu na poprzedniej stronie napisał że do Olsztyna chcą polski?!
[/quote]
ops. sory. Tylko ang i dwa do wyboru :oops:
Ta matura mi wyraźnie szkodzi :lol:

Ja nie wiem co mozna widziec fajnego w dzisiejszej biologii ;) Wiedzy to za wielkiej tam nie wymagali ,a pytania podchwytliwe i czesto ciezkie do sformułowania. Doświadczenia to wrzucili chyba wszystkie, jakie im z ostatnich lat sie nie zmiescily ;)
Z ciekawostek dodam, ze odpowiedzi do matur na portalach takich jak onet.pl czy gazeta.pl sa SPRZECZNE :) wiec nie wydaje mi sie, zeby odpowiedzi byly takie oczywiste ;) Szkoda, ze tak duzo bedzie brane "pod klucz", bo o ile nie martwie sie o zadania, w których była konkretna odpowiedz, to moje twórcze interpretacje zjawisk biologicznych moga być zgubne :lol:

Doświadczenia :lying:
Ale osobiscie jestem ciekawa jak rzeczywiscie z odpowiedziami jesli chodzi o ta mutacje, pierscienice, tulipan itp :lol: Ja zasugerowalam sie, ze skoro sa 2 pkt do zdobycia to zaznaczam dwa punkty :evil_lol:

Gratulacje angielskiego :) Ja mam polski ustny dopiero 27 maja, wiec sporo czasu...
Co do biologii to dla mnie latwiejsze byly arkusze z poprzednich lat :(. Ale matura to zbiór takich pytań, ktore dla jednych sa banalne a dla drugich po prostu glupie :lol: Moze za bardzo mnie straszyli tymi kluczami :oops: dowiemy sie w czerwcu.. Teraz tylko chemia i wolne :loveu: