Jump to content
Dogomania

Jakie koszty sterylizacji/kastracji są u Was???!!


Guciek

Recommended Posts

asher kiedy robilas sterylke u swojej suki i gdzie dokladnie?

jeszcze nie robilam :lol:

a namiary na Natolinska lecznice Weterynaryjna podawalam juz w jakims topiku "weterynarze godni polecenia" czy jakos tak :hmmmm:

wizytowki nie moge teraz oczywiscie znalezc, a mam chyba ze trzy... :roll: w kazdym badz razie jest to niewielki, stojacy osobno budynek na ul. Belgradzkiej, tuz przy ul. Rosola.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

moja sunia jest 8kg i jej sterylizacja (jak sie dowiadywalismy u roznych weterynarzy) kosztowałaby od 250-350zl,zalezy to tez czy odbiedzie sie bez pozniejszych powikłań no i + wizyty kontrolne (np.zdjecie szfów) acha i kołnierz tez kosztuje ok 20zl :o takze nawet nie chce wiedziec ile to kosztuje u "grubasnych" :D tzn wiekszych psow, bo nasza to naprawde drobina :baby:

Link to comment
Share on other sites

niestety nic :o ale juz wiem i napewno sie tam wybiore! zazwyczaj chodze do kliniki weterynaryjnej na Mieszka I,tez niedaleko mnie, i poprzedni psiak był tam operowany,jednak nie ma juz weta,ktory sie zajmowal poprzednim psiakiem, i wciaz szukamy jakiegos przystepnego (w kosztach!), bo jak pisalam wczesniej,tam gdzie sie dowiadywałam czyli w 3 roznych miejscach koszty byly olbrzymie(jak na moje mozliwosci),a przeciez koszty zaleza tez od wielkosci psiaka :baby: a moja kruszyna zostala "wyceniona" na 250-350zl :shocked!: jeszcze raz dzieki za informacje :jumpie:

Link to comment
Share on other sites

Cortino- nie dzwoniłam jeszcze,chcialam sie zorientowac tylko bo i tak nie bedziemy jeszcze sterylizowac suni naszej,damy jej jeszcze troszke czasu,bo jest dopiero miesiac :biggrina: ,wiec nie chcemy jej jeszcze nigdzie oddawac chocby na jeden dzien,jeszcze sie troszke boi :shocked!: ,wiec nie bedziemy jej stresowac..ma jeszcze czas,moze za pol roku :) pozdrawiam... :hand:

Link to comment
Share on other sites

yhm rozumiem :wink: , ale w razie sterylki u niego nigdzie jej nie oddajecie, jestescie przy usypianiu a potem czekacie w poczekalni i odbieracie pieska zaraz po operacji. Ja prawdopodobnie bede sterylizowac Hage przed wami to napisze ci ile za nia zaplacilam :wink: . A w jakim twoja sunia jest wieku?

Pozdr

Monika

Link to comment
Share on other sites

Ja sterylizowałam suczydło (nie cały miesiąc temu) w ELWE-cie w AL. Jerozolimskich .

Chirurg : Dr Mikow

Koszt 380 zł za 60 kg suką w koszt wesżła narkoza (dozylna z wcześniejsza premedykacją tzw Głupi Jaś) zabieg, antybiotyk i lek p/bólowy podane w dniu operacji.

Suczydło w świetnym stanie, super nawodnione w czasie zabiegu wyszło z kliniki samo dziarskim krokiem :lol:

Pozostałe koszty to 20 zł za kaftanik pooperacyjny, kaftaników było 5 bo nam notorycznie puszczały tasiemki :lol: i trzeba było kupowac nowy co drugi dzień :lol: czyli 5 kaftaników razy 20 zł = 100 zł

2 x antybiotyk po 27 zł = 54 zł

Łączny koszt wszystkiego 534 zł

Do tego wykorzystałam okazje że pies będzie w narkozie i za 50mn zł zrobilam RTG stawów biodrowych :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta/Poznan']Roxi ma ok 1,5 roku,a to ma jakies znaczenie? [/quote]
Wiek jak juz wspomniała Lazy nie ma, ale może mieć wielkość (waga) psa - czym większy tym drożej
Moja 60 kg 380 zł, koleżanka niunia - york (nie wiem ile waży york, ale pewnie mało :oops: ) 120 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'] Ale w to wchodzi również na pewno różnica Warszawa-Kielce... I może asystent, czy też jego brak...[/quote]

Na pewno, ale jak dzwoniłam po wetach (Wawka i okolice np. Legionowo z polecenia) to wszędzie się mnie pytano o wage psa i cena za moja suke wachała się w granicach 300 - 380 zł, pewnie takiego yorka w Wawce wysterylizujesz w granicach 150 - 180 zł w średnich warunkach :wink: , przy full servisie cena może dojść do 200 zł :wink:

Poza tym ważne jest co jest wliczone w cene sterylki. W moja na pewno był wliczony 1-szy zastrzyk p/ bólowy i 1-sza dawka antybiotyku.(chociaż byłam przygotowana, że za to będę musiała dopłacać)
Gdzieś gdzie za zabieg powiedzą Ci taniej może się okazać, że musisz za to dopłacić
I takie informacje są ważne

Link to comment
Share on other sites

Koszt sterylki Dumy (zaznaczam, że każda była sterylizowana w innej lecznicy) - waga do 30 kg
sama sterylka - 450 zł (2 wetów)
EKG przed samym zabiegiem - 80 zł
zastrzyki + mazidła na ranę - około 100 (już dokładnie nie pamiętam)
przyplątały się powazne powikłania + cogodzinne wizyty u weta
w sumie za całość jakieś 850 zł :-? (nie licząc benzyny, bo miałam spory kawałek do weta)
ściąganie szwów - 15 zł

Koszt Pysi (waga w porywach do 2 kg) - (2 wetów)
koszt 200 zł - w tym zabieg, zastrzyki, mazidła, zastrzyki i zabiegi na powikłania (a jakże, moje psy muszą zaliczyć wszystko :lol: ), pani wet ciągle pod telefonem 24 h na dobę, noszenie Pysi na rękach, tulenie, uspokajanie przerażonej pańci, ściąganie szwów)


rozrzut spory, ale i różnica w wadze też spora :lol:

Link to comment
Share on other sites

W Gdańsku ceny są bardzo różne. Koleżanka sterylizowała swoją amstafkę za ok. 300 PLN, ale niektórzy liczą sobie nawet kilka razy więcej. Wystarczy, że ma dr lub prof. przed nazwiskiem. Nie ma reguły. Lekarz, który sterylizował sunię jest tzw. pasjonatem i nie liczy drogo, a robi naprawdę dobrze - zero komplikacji.
A co do SGGW, ja osobiście studiowałam weterynarię w Olsztynie i na przykładzie tamtych klinik mogę powiedzieć, że tzw. "ludzi z miasta" kasują naprawdę dużo, a studenci mają ulgi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...