Jump to content
Dogomania

Mały podpalany kundelek MA JUŻ DOM


Recommended Posts

O rany, straszna szkoda, że wszystkie hotele zajęte. A może zarezerwować miejsce, np. u Sylwii, a do tego czasu umieścić psiaka na przykład u Jamora? On zazawyczaj ma miejsca, bo jest droższy, ale za to ma super podejście do psów i bardzo szybko je socjalizuje i uczy. A jak się zwolni miejsce u Sylwii, to psinkę przenieść? Szkoda, żeby gniła tyle czasu w schronie, gdzie nie ma żadnych szans.

Mężowi powiedz, że Jego pies na pewno by się ucieszył, że na jego miejsce przyszedł pies w potrzebie, że dzięki niemu ma szansę na prawdziwy dom ;)

Link to comment
Share on other sites

Muszę chwilę pomyśleć, ocenić finanse, ile bym mogła dać stałej deklaracji. Ja nie umiem jeszcze  robić bazarków - może jakieś wskazówki jak się to robi. I o ten namiar do Jamora poproszę.  Tych psich nieszczęść jest naprawdę ogrom, u nas jak zaczyna się szkoła to nagle zaczynają się pojawiać bezdomne psy, ludzie je przywożą i u nas wypuszczają. Teraz też od kilku już dni błąka się  koło bloków śliczny, duży pies, już widać po nim bezdomność, ogon opuszczony, boki zaczynają się robić zapadnięte. Widziałam go tylko dwa razy, bo nie siedzi w jednym miejscu, jak nikt go nie przygarnie to wyląduje w schronisku na całe szczęście już nie w Wojtyszkach tylko w Zgierzu, ale to też schronisko. 

 

Napisałam do Jamora na dogo. Czekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

A mężowi przy okazji podsuń "Testament psa" czy jakoś tak. Znajdziesz w necie... I spokojnie poczekaj, ochłonie, przemyśli to może się zgodzi...

O koty raczej się nie martw - jak koty są w domu to z reguły psy się do nich w miarę szybko przyzwyczajają. Gorzej jak kot przychodzi do domu gdzie jest pies...

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, AlfaLS napisał:

A mężowi przy okazji podsuń "Testament psa" czy jakoś tak. Znajdziesz w necie... I spokojnie poczekaj, ochłonie, przemyśli to może się zgodzi...

O koty raczej się nie martw - jak koty są w domu to z reguły psy się do nich w miarę szybko przyzwyczajają. Gorzej jak kot przychodzi do domu gdzie jest pies...

Właśnie znalazłam w necie "Psi Testament" wydrukowałam i dam dziś wieczorem do przeczytania.

Link to comment
Share on other sites

O 20.08.2016 o 09:16, Janka@ napisał:

Tak wszystko wiem, tylko najpierw trzeba znaleźć ten DT, czy hotelik, może orientujesz się kto taki prowadzi w woj. łódzkim i jest na dogo, albo gdzie znaleźć taki wykaz. Chyba na Dogo był taki wykaz tylko nie wiem  w którym wątku , muszę poszukać.

Ja tego psiaczka cały czas ogłaszam na OLX jeszcze z jednym biedakiem, który trafił do Wojtyszek z okolic mojego miasteczka, ale o tym drugim psiaczku nic nie wiem, przypuszczam,że historia jest podobna ktoś go karmił pod blokiem ale do domu nie wziął, a ktoś inny zadzwonił po schronisko. U nas takich zachowań i  historii to na pęczki.

Taki dwupak podpalanych kundelków.

 

Pieseki - Przymiluchy Brzeziny - image 2

Otrzymałam informację ze schroniska, że tego pieska już nie ma, wiec zostaje tylko jeden kundelek.

Link to comment
Share on other sites

O 18.09.2016 o 21:32, agat21 napisał:

Też mam taką nadzieję.. 

 

Oby miał dobry domek ale został jeszcze jeden biedak i to jest ten zabrany spod mojego bloku. Dziękuję za namiary na nowe hoteliki, nie kontaktowałam się jeszcze, ponieważ dużo się dzieje i lada dzień wyjeżdżam z kraju na kilka dni, na urlop. Po powrocie muszę podjąć już bardzo konkretne działania i tak jak już napisałam na początek najlepszy byłby DT, tak myślę- ja na razie nie mam zgody na psa w domu. Napiszcie proszę coś o bazarkach, kto je może robić - czy każdy i jak to się robi?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O 20.09.2016 o 21:35, agat21 napisał:

Cuś mam dziwne wrażenie, że sprawa kręci się w kółko - wątek został założony 9 sierpnia, jest 20 września. A tu znowu retoryczna uwaga o dt... :/

Jeśli tu jeszcze ktoś zagląda, to proszę trzymajcie kciuki aby wszystko się udało. Nie mogę więcej napisać,aby nie zapeszyć. Napiszę w poniedziałek, powinnam  już wtedy wszystko wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Niestety wiadomości jak na razie nie są najlepsze, z Wojtyszkami ciężko się rozmawia albo ja nie umiem - dzwoniłam do Wojtyszek, że chcę adoptować tego właśnie psiaka,a pani do mnie, że musi sprawdzić tego psiaka ale dopiero  jutro to zrobi, że pies nie jest wystawiony do adopcji i musi sprawdzić dlaczego i  czy się nadaje w ogóle  do adopcji i mam dzwonić jutro. Czyli czekamy do jutra, na razie byłam miła ale może jakieś rady - co zrobić jak mi powiedzą pies jest agresywny i do adopcji się nie nadaje, jak go stamtąd wyrwać? On tam siedzi już ponad 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

O 20.09.2016 o 21:35, agat21 napisał:

Cuś mam dziwne wrażenie, że sprawa kręci się w kółko - wątek został założony 9 sierpnia, jest 20 września. A tu znowu retoryczna uwaga o dt... :/

Jeśli tu jeszcze ktoś zagląda, to proszę trzymajcie kciuki aby wszystko się udało. Nie mogę więcej napisać,aby nie zapeszyć. Napiszę w poniedziałek, powinnam  już wtedy wszystko wiedzieć.

UDAŁO SIĘ - DZIŚ PRRZYWIOZŁAM PSA DO DOMU.

Link to comment
Share on other sites

Napiszę wszystko ale jeszcze chwilę, bo wczoraj cały dzień w drodze, ja za kierownicą do domu dotarliśmy późno trochę z mojej winy - rozładował mi się telefon i nie mieliśmy nawigacji,  wybralam zły zjazd z autostrady no i nadrobiliśmy trochę kilometrów. Na usprawiedliwienie dodam że to była moja pierwsza jazda autostradą i drogą expresową, na co dzień jeżdżę tylko lokalnym drogami:). A dzisiaj musiałam przyjechać do pracy na 12 godzin - nie jest lekko.

Z pewnych powodów usunęłam z wątku zdjęcie psiaka - bo było dosyć charakterystycze  a na wątek może wejść każdy i poczytać. Jak psiak się już odnajdzie w nowej rzeczywistości to zamieszczę jego zdjęcie - bo schronisku przez te dwa lata trochę się zmienił, urósł ale nie dużo i zmężniał.

Jeśli będzie spokój w pracy to po południu napiszę jak to  wszystko wygląda ale adopcja z tego schroniska to  trudna droga i dla wytrwałych ludzi.

 

Link to comment
Share on other sites

O 20.09.2016 o 21:35, agat21 napisał:

Cuś mam dziwne wrażenie, że sprawa kręci się w kółko - wątek został założony 9 sierpnia, jest 20 września. A tu znowu retoryczna uwaga o dt... :/

Jeśli tu jeszcze ktoś zagląda, to proszę trzymajcie kciuki aby wszystko się udało. Nie mogę więcej napisać,aby nie zapeszyć. Napiszę w poniedziałek, powinnam  już wtedy wszystko wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

O 20.09.2016 o 21:35, agat21 napisał:

Cuś mam dziwne wrażenie, że sprawa kręci się w kółko - wątek został założony 9 sierpnia, jest 20 września. A tu znowu retoryczna uwaga o dt... :/

Jeśli tu jeszcze ktoś zagląda, to proszę trzymajcie kciuki aby wszystko się udało. Nie mogę więcej napisać,aby nie zapeszyć. Napiszę w poniedziałek, powinnam  już wtedy wszystko wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...