Jump to content
Dogomania

Dom Tymczasowy Kasandra


Recommended Posts

54 minut temu, Kejciu napisał:

Mam bardzo smutną wiadomość..

nie o wszystkich naszych działaniach piszemy tu na forum bo nie zawsze jest czas aby każde działanie opisywać :(

Zdarzyła się bardzo smutna rzecz... od kilku tyg dokarmialyśmy pieska dosyć sporego, który żył na łańcuchu w sąsiedztwie można tak powiedzieć Ziutki 

Pies był duży.  Babinka której wnuczek mieszkał z nią wcześniej i pomagał jej w opiece nad psem -  została z nim sama - wnuczek wyjechał do innego miasta " za chlebem " a ona nie bardzo sobie z tak wielkim psem radziła, poprostu się go bała  - jest bardzo biedna - kilka razy zawiozłyśmy jej po wielkim worku karmy, tabletki na robale - tyle mogłyśmy zrobić.

nie miałyśmy dla niego miejsca chociaż w wielu fundacjach prosiłyśmy o pomoc - oczywiście bez rezultatu. 

 

Wczoraj wieczorem Babinka zadzwoniła do Ziutki że z psem coś się dzieje ale nie wie co bo boi się podejść bo pies dziwnie się zachowuje. Sandra niewiele myśląc wzięła Marcina i pojechali do psa - zabrali go do całodobowej lecznicy. Pobrano krew - diagnoza - bardzo zaawansowana babeszja :(

Psina dostał również ataków padaczki i wpadł w śpiączkę - Sandra zostawiła go na noc na obserwacji w lecznicy.

Rano telefon - pies odszedł w nocy...

Pies ..... nazwałyśmy go Mars.... 

nie udało się nam pomóc :( miał około 9 lat 

 

poniżej zdjęcia z jednego karmienia zimowego podczas drugiej albo trzeciej wizyty u Marsika..

 

 

Smutno......Niestety, wszystkim psom nie da się rady pomóc :(

Link to comment
Share on other sites

Akita jest z Płocka.

Wklejam jego opis (wczoraj przesłał nam właściciel i jeszcze ma dosłać metrykę)

Wabi sie Akairu w zdrobnieniu Aki urodzilsie 20 czerwca 2015 r jako to 10 miesieczny szczeniak bardzo lubi sie bawic jest bardzo zywiołowy uwielbia dlugie spacery lecz pomimo ich swoja energicznosci potrafi pokazac w domu w stosunku do ludzi jest poczatkowo nie ufny ... nie kazdemu odrazu da sie poglaskac lecz po pewnym czasie nabiera zaufana nie przejawia zadnych agresywnych zachowan w stosunku do ludzi, dzieci ani zwierząt . wydaje mi sie ze nadal by sie do domu gdzie jest juz jakis zwierzak . Jeżeli chodzi o dzieci czesto ma kontakt z 9 letnim chlopcem ktorego bardzo lubi oraz z 10 miesieczną dziewczynką . jesli chodzi o zabawe bardzo stara sie byc delikatny ale trzeba uwazac na jego mase gdyz nie jest juz maly
 
bardzo by mi zalezalo nam tym zeby ktos mial domek zeby on mogl sobie pobiegac nawet i caly dzien bo ja mieszkam w bloku mimo tego ze mieszkanie jest bardzo duze to on i tak nie ma zabardzo gdzie polatac a spacery naprawde mu chyba nie wystarczaja
Link to comment
Share on other sites

Szkoda ,wielka szkoda Marsa.

Niech sobie wesoło i szczęśliwie biega po tęczowych łąkach.

Akita jest wprost cudowny.

Niestety jest to bardzo trudna rasa.Nie nadaje się dla każdego psioluba.

Trzeba bardzo dokładnie przemysleć adopcję a z drugiej strony bardzo uważać,żeby nie wpadł w łapy "hodowców"

Jesteście wielkie dziewczyny.

Jak czytam wasze wątki to się zastanawiam czy u Was przypadkiem doba nie ma 48 godzin.

Pozdrawiam. k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,61_QX_orig.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Grażyna49 napisał:

Szkoda ,wielka szkoda Marsa.

Niech sobie wesoło i szczęśliwie biega po tęczowych łąkach.

Akita jest wprost cudowny.

Niestety jest to bardzo trudna rasa.Nie nadaje się dla każdego psioluba.

Trzeba bardzo dokładnie przemysleć adopcję a z drugiej strony bardzo uważać,żeby nie wpadł w łapy "hodowców"

Jesteście wielkie dziewczyny.

Jak czytam wasze wątki to się zastanawiam czy u Was przypadkiem doba nie ma 48 godzin.

Pozdrawiam. k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,61_QX_orig.

Akita cudowny, ale powiem szczerze, że wcale to nie fajne zajmować się adopcją takiego psa.

Od środy odebrałam ze 200 telefonów w jego sprawie, albo i lepiej - 3/4 to pseudohodowcy itd, na info, że pies jedzie w piątek na kastrację ludzie od razu stają się agresywni - totalna porażka.

W niedzielę jedziemy do Garwolina na wizytę (ogłoszenie zdjęłysmy dzisiaj, bo to jest chyba ten dom :) ) ufff

Będzie fotorelacja oczywiście :)

 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Ziutka napisał:

Akita cudowny, ale powiem szczerze, że wcale to nie fajne zajmować się adopcją takiego psa.

Od środy odebrałam ze 200 telefonów w jego sprawie, albo i lepiej - 3/4 to pseudohodowcy itd, na info, że pies jedzie w piątek na kastrację ludzie od razu stają się agresywni - totalna porażka.

W niedzielę jedziemy do Garwolina na wizytę (ogłoszenie zdjęłysmy dzisiaj, bo to jest chyba ten dom :) ) ufff

Będzie fotorelacja oczywiście :)

 

już się nie mogę doczekać na samą myśl na naszą kolejną wyprawę:*

Link to comment
Share on other sites

53 minut temu, Marysia O. napisał:

Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę, jedźcie bezpiecznie :)

Małe sprostowanie, nie Garwolin a Góra Kalwaria :)

Ruszamy przed 15:00 - wieczorkiem damy znać jak poszło i wstawimy fotki :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Grażyna49 napisał:

Czekam niecierpliwie , ale chyba nie ma dobrych wieści skoro nic dziewczyny nie napisały.

Grażynko zbieram się od rana aby coś napisać ... ale jesteśmy załamane po wczorajszym dniu i ledwo żywe... zjem coś i postaram się napisać kilka słów - spałam niedałe 2h Ziutka niecałe 3 :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...