Jump to content
Dogomania

Szczeniak i kocia kuweta


AudreyHepburn

Recommended Posts

Maly, 3 miesieczny labradorek. Podobno rasa grzeczna, latwa do nauki. Troszkę bałam sie polaczenia dorosly kot + szczeniak ale okazalo się, ze nie jest zle. Kicia psa zaakceptowala, ze dwa razy tylko dostal w nos kocią łapą, ale co ciekawe bez pazurów:) (na mnie kicia je wyciąga:) ). Jedyny problem to taki, ze psiak bardzo interesuje się kocią kuwetą. Normalnie wsadza tam glowę, wyciąga kocią kupę i żuje. ( staram sie regularnie czyscic kuwete ale wiadomo, ze nie da sie tego robic co 15 minut). Najpier tylko mowilam malemu, ze nie wolno, nie skutkowalo, mijala chwila i znow glowa w kuwecie, pare razy dostal delikatnie! W tylek sciereczką, chodzi też "do kąta", caly czas powtarzam mu, ze nie wolno, ale jak tylko zostanie na chwile sam, np gdy wyjde do toalety, to slysze, ze znow miesza glową w tej kuwecie. Nie tylko mnie to denerwuje ale wiem takze, ze to nie dobrze dla niego, żuć kocią kupę. Jak go nauczyc, ze nie wolno ale nie tylko wtedy, gdy nie patrzę?

Link to comment
Share on other sites

Purina lub royal sucha dla szczeniakow, 2 dni temu kupilam mu saszetki z pedigree ale chyba je odstawie bo wlasnie 2 dni temu zaczal sie ta kuweta interesowac. Dodam jeszcze, ze jak jestesmy na spacerze to nie interesuje sie za bardzo innymi kupkami, owszem powacha ale nic poza tym, a teraz zauwazylam, ze bardziej od kociej kupy interesuje go żwirek z kuwety, jak by chcial sobie pochrupac.... A co do kocio odchodowej choroby, moj kot ma 8 lat, jest zdrowy, my jego kupy nie jemy (he he) takze nie sadze bym miala sie czymkolwiek zarazic, nawet jesli kot jest nosicielem:) 

Link to comment
Share on other sites

Te dwie karmy mają bardzo zły skład o ile się nie mylę, a pedigree to już w ogóle. Jeżeli chcesz karmić psa suchą karmą, poczytaj dział o takich karmach tutaj na dogo, tam na pewno, ktoś poleca co jest dobre (skład). Szczeniakowi brakuje jakiś składników i przez to ma takie zachcianki. Ja osobiście polecam karmienie psa mięsem - tylko, że tutaj musiałbyś poczytać jak przygotowywać takie posiłki.  

Kiedyś polecano też na takie przypadłości żwacze i podobno działały.

A teraz ustaw kuwetę poza zasięgiem psa, jedzenie żwiru jest dla niego niebezpieczne!

A z tą chorobą to jakiś troll.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uzywalam tych karm, poniewaz osoba sprzedajaca mi psa powiedziala, ze takich uzywala i zeby mu jeszcze nie zmieniac... Co do przygotowywania mu posilkow samemu- jestem chetna, myslalam tylko, ze jeszcze za wczesnie, coz laik ze mnie :-) żwacza dostal dzisiaj, pierwszego w zyciu a ja mialam dobre 45 minut spokoju ;-) wracajac do kuwety, obmyslam wlasnie plan gdzie ja postawic, by kot mial dostep a pies nie, pomysl z lazienka bylby ok, pomysle o tym. 

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie, moze ja za malo mu daje jesc? I ten zwir kojarzy mu sie z karma, bo chrupie? Dostaje 3 razy dziennie porcje suchej karmy+miska wody, w miedzy czasie psie przekaski i zwacze i woda, kupe robi z 15 razy dziennie  ale za kazdym razem jak go karmie to rzuca sie na jedzenie jakby jadl pierwszy raz w zyciu !

Link to comment
Share on other sites

Zmień mu tą karmę, ona jest naprawdę bardzo złej jakości, powinno się poprawić. W dziale o kramach na dogo znajdziesz nazwy karm, które są dobre. 

15 razy na dzień? To jest zdecydowanie za dużo! Te karmy są bardzo źle przyswajanie przez Twojego szczeniaka. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, chcialam sie tylko pochwalic, ze od jakiegos czasu piesek juz nie je karmy. Sama robie mu jedzenie, oprocz tego zwacze, kostki( te ze swinskiej skory), przerozne przysmaki, owoce i warzywa. Kuweta zabarykadowana byla krzeslami, ale jakis czas temu mielismy gosci no i potrzebowalismy tych krzesel wiec zrobilismy eksperyment, maly podszedl tam tylko raz, kiedy w srodku byl kot i zalatwial swoja potrzebe ale nawet nie wsadzil glowy do srodka;) takze poskutkowalo;))) jeszcze oczywiscie go obserwujemy i stawiamy krzesla gdy wychodzimy z domu ale mysle, ze bedzie ok dziekowac za pomoc;-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cytuj

A teraz ustaw kuwetę poza zasięgiem psa, jedzenie żwiru jest dla niego niebezpieczne!

Bardzo słuszna uwaga. Kilka lat temu na dogo był opisany przypadek szczeniaczka który wręcz zabetonował sobie jelita  żwirkiem.

Mimo walki o jego życie, umarł w cierpieniach.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...