Jump to content
Dogomania

Pit Bull pogryzł jamniczkę...


Betbet

Recommended Posts

  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='yoreczka95']@ Vectra, masz osobliwe upodobania graniczące z perwersją. Prosze tylko nie mierz mnie swoją miarką. Ja rozumiem i szanuję Twoją "oryginalność" w końcu mamy demokrację. [B]Obawiam się jednak że nikt tu poza Tobą nie jest zainteresowany perwersyjną analizą psiego gxxwna. Potrzebny byłby osobny temat, a może i forum inne[/B]?:lol:[/quote]
Oj nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... a nawet już taki temat jest :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']i dokładnie obejrzyj jorkowe bobki , potem szczegółowo nam opisz tu zawartość , kolor , zapach , konsystencje - a może coś fajnego będzie w środku :diabloti: jak masz tipsy , to możesz podzióbać kupę nimi :evilbat:[/quote]
@ Vectra, masz osobliwe upodobania graniczące z perwersją. Prosze tylko nie mierz mnie swoją miarką. Ja rozumiem i szanuję Twoją "oryginalność" w końcu mamy demokrację. Obawiam się jednak że nikt tu poza Tobą nie jest zainteresowany perwersyjną analizą psiego gxxwna. Potrzebny byłby osobny temat, a może i forum inne?:lol:

Link to comment
Share on other sites

a o czym chcesz joreczka dyskutować ? o wyższości jorka nad pitem ?
czy może od wyższości głupich artykułów w gazetach nad żądnymi sensacji właścicielami nie pitbulli ?

wiesz ja mam wiele fajnych , z życia wyrwanych opowieści , opowieści z dreszczem ...
tylko to nie medialne - no bo kto by chciał czytać historie , jak kot zagryza jorka , jak jork popełnia samobójstwo wskakując na dobermana ..
bo kto będzie takie głupoty czytał ? o pitbullu , to do dopiero można pogadać story w stylu hard core .. nie ?
a kto te bajki klepie , kto roztrząsa ?

gówniany temat ciekawszy i bardziej prawdziwy , bo o ile mało kto wie jak ast/pit wygląda o tyle kupy z czekoladą nie pomyli

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Vectra']czy może od wyższości głupich artykułów w gazetach nad żądnymi sensacji właścicielami nie pitbulli ?

wiesz ja mam wiele fajnych , z życia wyrwanych opowieści , opowieści z dreszczem ...
tylko to nie medialne - no bo kto by chciał czytać historie , jak kot zagryza jorka , jak jork popełnia samobójstwo wskakując na dobermana ..
bo kto będzie takie głupoty czytał ? o pitbullu , to do dopiero można pogadać story w stylu hard core .. nie ?
a kto te bajki klepie , kto roztrząsa ?

gówniany temat ciekawszy i bardziej prawdziwy , bo o ile mało kto wie jak ast/pit wygląda o tyle kupy z czekoladą nie pomyli[/quote]
Coś w tym jest. :lol:
[FONT=Verdana][URL="http://www.youtube.com/watch?v=lF4WaaFHXd4&feature=related"]YouTube - Kabaret Moralnego Niepokoju - Gazeta[/URL] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A jak ratlerek sąsiadów pochamrał moją moloskę to, nawet TV regionalna się nie zainteresowała.:evil_lol:
Ciekawe czy jakby jamnik pogryzł pita czy byłaby sensacja.
Codziennie słitaśny joras obszczekuje moją sucz, muszę ją trzymać- prawda ona mniejszego nie skrzywdzi, ale kiedyś ja stracę cierpliwość i ją po prostu puszcze ze smyczy- joras lata luzem- to czemu moja m asię apić jak tamtem na nią ujada?
Najwyżej go tylko pogoni, a w TVN bedzie że amstaf (bokser z ogonem i amstaf to jedno) pogryzł słetaśnego jorasa- jak on mógł?!
Bestia- zabić!:diabloti:

Fakte faktem właściciele pitow to czasem idioci- ale pit to tez pies, jak każdy inny, jak kundel pogryzie- nic si enie dzieje, ale to PIT!!

PS jamniczka była na smyczy?
Po za tym tam pisze, ze psy kupują ludzie, którzy nie potrafią się nimi zająć.
Na moim osiedlu jest z 10 astów- żade nie zaatakował mnie i mojego psa, natomiast jorasów, labków i Onków, a i beaglaków jest dużo, ale mniej niż astów, to właśnie te "samowychowujące" się rasy i ich własciciele doprowadzają mnie do spazmow, bo mój łagodny, bo mój nie ugryzie, to puszczają samopas, a nie pomyślą, że może moja nie lubi:shake:.
Jesli każdy pit powinien nosić kaganie- to każdy mały pies, ale agresywny ujadacz, też powinien mieć- ruwnouprawnienie i sprawiedliwe traktowanie musi być.
[quote]Chłopaku, wiesz o czym Ty mówisz? POLICJA jest od zbierania dowodów jak d.... od sr........ Są do tego szkoleni, mają ćwiczenia, mają doświadczenie, mają środki, baze i co kto chce, pieniądze biorą za to i mają mieć wyniki. Co to za gadanie: "nie mają dowodów! Są bezradni!" To są bzdury. Powtarzam, to są bzdury.:angryy: Ja mam zbierac dowody???? A oni beda się wałkonić? Weź się doucz trochę bo matury nie zdasz.:shake: Chłopaku, no co Ty?:crazyeye:[/quote]
shin Ty wałkoniu bez matury!!!:evil_lol::evil_lol:
Jak Ty możesz wątpić w skuteczność naszych służb:mad:
Przecież oni są na każde zawołanie:cool3:
Dzwonisz a oni już są, wszystko sami załatwią, jeszcze złodziej nic nie ukradł, a oni już dowody zbierają i cap do paki go!:multi:
POLICJA -chłopaku to powinna order dostać, szczególnie od psiarzy, przecież oni zawsze reagują jak jakiś pies biega po jezdni i tamuje ruch, zawsze zareagują jak jacyś menele gibią się na przystanku autobusowym:diabloti::diabloti:, a ten brak wiary Polaków w polską policję- przepraszam jak śmiałam z małej litery napisać, Policję- bierze się z braku matury- tak to na pewno to.:diabloti:
Już wiemy zatem jak nikły procent ma maturę w Polsce.:evil_lol:
Chyba tak nikły jak liczba osób potrafiaca odróżnić asta od pita.

Link to comment
Share on other sites

No tak mniej więcej powstają te krwawe historie o psach mordercach :)
W jednej ze świetnych gazet , było zdjecie psa , amstaffa , podpisane było buRtelier , a opisany pitbull .... plus - foto psa powyżej .....
Oczywiście były wzmianki , jak to poczuł krew , jak oszalał na jej widok i takie tam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo , bardzo mi przykro i bardzo bolą mnie takie złe wieści :(

Isadora , niestety dużo jest takich strasznych "wypadków" ale o nich się nie mówi ...
Pisząc o wyssanych z palca historiach ... to są wysysane często lub celowo podkręcane .....
Przykre to co się stało , nie powinno się stać , właściciele agresora winni być surowo ukarani ... ale taka historia nie jest medialna ....

Mamy za dużo agresywnych psów , już wiele razy pisałam , u nas pies jest wtedy pies jak jest wściekły .... opisuje się nieliczne , medialne , z udziałem pewnej grupy ras psów.Nie piętnuje się powszechnie panującej agresji , którą spotyka się codzień na ulicach ... dochodzi do wielu tragedii ...
Z gazet z TV dowiadujemy się o odsetku i tylko wtedy gdy rasa psa jest sprzedajna.

Jeszcze raz , współczuje ogromnie tej tragedii , nie ma nic gorszego jak stracić przyjaciela w tak brutalny i tragiczny sposób.

Link to comment
Share on other sites

Ta historia to niestety nie plotka. Z udziałem jamniczki (na smyczy) i psa... no własnie nie pt czy innego z tej "serii". Jamnczikę zagryzł pies w typie briarda. A stało się to w świątecznuy poniedziałek w środku dnia na oczach spacerowiczów. To był jeden moment, jeden chwyt. Nieco ponad 2,5 kilowa jamnisia byłą bez szans wobec potęznego briarda i absolutnie nie rpzejmujacej się sytuacją włascicielki tegoż kudłacza.
[B]
Sunia miała tylko 7 miesięcy. [/B]

[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/2299/obraz638qx1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Katica albo był po prostu odpowiedzialny...:roll:[/quote]
No właśnie ... bo z relacji Isadory , wynika , że po właścicielu briarda - spłynęło ....
Serio , to osobiście to bym się zapadła pod ziemię , gdyby mój pies , zabił psa :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']No właśnie ... bo z relacji Isadory , wynika , że po właścicielu briarda - spłynęło ....
Serio , to osobiście to bym się zapadła pod ziemię , gdyby mój pies , zabił psa :oops:[/quote]


AMIŚKA napisała wczoraj:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/12128889-post617.html[/url]

[QUOTE]Dzis na Jasnych Błoniach zginęła KONWALIA[']['][']:-(:-(
Zagryzł ją briard...
Szła spokojnie,na smyczy,
a ten pies/suka??/
i w pewnym momencie młody Pan
katem oka spostrzegł coś wielkiego,
i KONWALIA znalazla sie w paszczy briarda...
Zaczął walczyć z tym psem wyciagnął ją piszczącą,
zobaczył ze dziwnie puchnie,
i zaczął prosić ludzi o pomoc,
pomogli,zawiezli na pogotowie,
ale tam nie uratowali KONWALII[']..
odeszła po 15 minutach...:placz::placz:
Inni ludzie chcieli Panią od biarda zatrzymać,
i nie udzieliła pomocy
ani przy wyciąganiu KONWALII,ani pózniej.....
oddaliła się spokojnie...:shake:

KONWALIA DZIS SKOŃCZYŁA 7 MIESIĘCY.....
ważyła 2,6 kg,a briard....???[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

O cholera, na Jasnych Bloniach? Jak tam mozna wejsc z takim porytym psem, tam przeciez pomijajac psy, to zawsze pelno dzieciakow jest, przeciez to jest 'przedsionek' najwiekszego parku w okolicy, tam jezdzi dla diabelkow kolejka, tam zaraz po drugiej stronie ulicy jest lodziarnia... gdyby ten pies postanowil sie wyzyc zamiast na jamniku, to na dziecku - mialby do wyboru, do koloru... A matka sie dziwi, ze ja z psem wole pojechac do lasu, czy do mniej uczeszczanych kawalkow parku...

Btw, chyba nawet lokalna prasa nie raczyla nic o tym napisac. Czyzby kwestia nie-TTB?

Link to comment
Share on other sites

Być może brak wzmianki w prasie lokalnej spowodowany został niemożnością skojarzenia briarda z ttb.
Myślę, że wielu by taką wzmiankę ominęło, bo ilu ludzi orientuje się co to jest briard o "berger de brie" nawet nie wspomnę, "owczarek francuski" też jakoś nie straszy wydźwiękiem. A jeszcze jakby fotkę dali takiego briarda z pociesznymi "kitkami" na uszach, to co niektórzy by pomyśleli, że żart jakiś albo pomyłka.
No i tu przez tę tragiczną historię Konwalii wróciliśmy do punktu wyjścia czyli, że każdy pies w pewnych okolicznościach jest zdolny do dalece zakrojonej agresji, co może zaowocować śmiercią innego zwierzęcia czy krzywdą człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite']Być może brak wzmianki w prasie lokalnej spowodowany został niemożnością skojarzenia briarda z ttb.
Myślę, że wielu by taką wzmiankę ominęło, bo ilu ludzi orientuje się co to jest briard o "berger de brie" nawet nie wspomnę, "owczarek francuski" też jakoś nie straszy wydźwiękiem. A jeszcze jakby fotkę dali takiego briarda z pociesznymi "kitkami" na uszach, to co niektórzy by pomyśleli, że żart jakiś albo pomyłka.
No i tu przez tę tragiczną historię Konwalii wróciliśmy do punktu wyjścia czyli, że każdy pies w pewnych okolicznościach jest zdolny do dalece zakrojonej agresji, co może zaowocować śmiercią innego zwierzęcia czy krzywdą człowieka.[/quote]
Ale nie każdą agresję się nagłaśnia... i to jest problemem jak dla mnie... i to mnie właśnie też najbardziej boli, że każde pogryzienie ttb czy to człowieka, czy psa czy kota, jest podnoszone do rangi tragedii społecznej, a pogryzienia innych ras, są pomijane zmową milczenia... Nie chcę tutaj teraz grzmieć że kazde ma być nagłasniane czy wyciszane... ale trzeba sobie zdawać sprawę że pitbull, onek, wyżeł, briard, czy dog, mogą tak samo śmiertelnie pogryżć ...

Link to comment
Share on other sites

Tak to już z ludźmi jest, że zwracają uwagę i zapamiętują to, co im pasuje do ich własnych wyobrażeń. Tak jest również w przypadku pogryzień przez konkretne rasy/typy psów. Wszystko jak zwykle wynika z niewiedzy i wygodnych stereotypów+zamiłowania do chorej sensacji i podniety.

A w ogóle to może nie należałoby o briardzie i tej sytuacji pisać tu, bo z zewnątrz, szczególnie jeśli ktoś dokładnie nie doczyta, to wygląda to, jakby temat znów dotyczył kolejnego przypadku z ttb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...