Jump to content
Dogomania

Masza ma DS u Czarnej Andy:)


martka1982

Recommended Posts

  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hejka

Bylam wbanku z Pania z fundacji sfora - zebralo sie na maszenke 1614 :) jutro bede miala wyciag zeby znowu umiescic nazwiska:)
wielkie dzieki :)

wczoraj z Masza mialysmy kiepski dzionek -jak wiecie Masza nie lubi kotow wiec lezala sobie wczoraj smacznie przygotowujac sie do snu az moj Wielonek - kot przebiegl jej kolo nosa wiec Masza zerwala sie na nogi iiiii pac lezy .....:(
rozjechaly sie tylne lapy i Masza skowyczac nie chciala wstac - myslalam ze dostane zawalu..
ani nie chciala sie polozyc ani usiasc stala i piszczala w nieboglosy
po jakims czasie sie uspokoila ale bol nie przeszedl

zaraz rano dzwonilam do wawra do doktorow - kazali przyjechac bo Masza sikala na stojaco nie chciala wychodzic a lapa ciagnea sie za nia i nie chciala jej ani postawic ani opszec wrecz opierala na wierzchniej czesci bezwladnie zamiast na opuszkach

pojechalysmy - rtg nie wykazalo naruszenia miednicy w miejscu zlamania i latania - uffff

ale qrcze panewka luzna i miesnie przywodziciela napuchniete jak banie
Lapa wyglada jakby po czesci przy opuszkach miala jakis uszczerbek w przewodzeniu nerwow bo zamiast stawiac zwisa cholera

wet uwaza ze albo lekko wysunal sie gwozdz albo tak naciagniete albo panewka nietsty sie nam wymyka z biodra

dostala lekarstwa , 3 zdjecia rtg i 24 godziny obserwacji

wiec pojechalam do swojej weterynarz homeopaty ktora mi wyciagnela niejdnego psiaka
zrobiono jej bioenergoterapie , wstrzykniete leki pomieszana z jej wlasna krwia dostalam do wykupienia granulki arnica 2000 ch i zastrzyki - traumeel i czekamy
Jesli bedzie trzeba pojade z nia na akupunkture - pomaa napewno stosowalam u psiakow z dobrymi efektami

Biedna Masza nie moze naewt zrobic kupki bo nie moze przyjac odpowiedniej pozycji
z jednej strony biedna a z drugiej ma nauczke ze kotow sie nie goni
niestety wsadzilam ja do klatki na noc ktora przytargalam do pokoju - zeby miec pewnosc ze jak zasne nawet lezac na parterze tam gdzie Masza ona niczego nie zbroi - mam nadzieje ze to tylko naciagniete miesnie
Czezkamy 24 godziny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda'] (...) panewka luzna i miesnie przywodziciela napuchniete jak banie Lapa wyglada jakby po czesci przy opuszkach miala jakis uszczerbek w przewodzeniu nerwow bo zamiast stawiac zwisa cholera (...) granulki arnica 2000 ch i zastrzyki - traumeel i czekamy Jesli bedzie trzeba pojade z nia na akupunkture (...) z jednej strony biedna a z drugiej ma nauczke ze kotow sie nie goni (...)[/quote]
Nerwy - to może, i oby, być efekt ucisku na unerwienie skutkiem puchnięcia. Leki homeo - git! Akupunktura - jak najbardziej.
Koty - cóż, sądzę, że nie przestanie ich gonić tylko obmyśli bezpieczniejszą strategię. Biedne kicie...

Link to comment
Share on other sites

troche lepiej z rana - zrobila kupke ale nie stawia lapy na poduszkach tylko wciaz na wierzchniej czesci lapy - taka podwinieta
dzisiaj ide na wizytye do hemeopatki znowu zeby kontynuuowac terapie
cholera nie fajnie to wyglada
Masza siedzi w klatce niestety zeby nie robila sobie krzywdy jak mnie nie ma - dzsiaj moje dziecko jest w domu wiec masza siedzi z nim i poza klateczka
ale lepsza klatka niz uraz lapy
koty sobie poradza - narazie Masze boli jak cholera wiec koty ja wogole nie interesuja
mam nadzieje ze wroci wszystko do normy bo juz bylo tak super cholera jasna
to kara boska za gonienie kotow - tylko strasznie dotkliwa...

Link to comment
Share on other sites

pisalam wczoraj w przerwie na szkoleniu dzsiaj tez pisze szybkie newsy zanim szkolenie zaczne
Generalnie jest fatalnie - wiecie ze jestem ostatnio osoba ktora pisze ze jest kicha jesli tak wlasnie nie jest
Wczorak wieczorem noga Maszy zaczela puchnac od uda po kolano az po stope = palce zimne noga jak bania
Wiec zaraz dzwonilam do swoich doktorow - i ortopedow i homeopatki jako ze mam szkolenie od 10-16 mam klopot z pojechaniedm gdziekowliek w tych godzinach - oropeda kazal mi byc zaraz o 13 bo nie wyglada to dobrze Masza ma 39,7 temperatury jestem tak zdenerwowana ze nie wiem jak to cholerne szkolenie poprowadze - te zimne paluszki w lapie to naprawde nic dobrego kurna i ta opuchlizna nie wiedziec czemu !!!!

Wiec poprosilam kolezanke z Marek - Bogne od kotow zeby pojechala z Masza na 13 do wawra do dr janickiego a ja zaraz po szkoleniu pojade do niej jesli bedzie musiala zostac na jakis zabieg
Dr Blok powiedzial ze tak naprawde wcale nie musi byc to zwiazane z uderzeniem kilka dni temu w pogoni za kotem szczegolnie ze boli ja i przednai lapa i kuran kregoslup
Moja mala dziewczynka naprawde ja boli a ja tu siedze i musaze uczyc ludzi jak sie asertywnie komunikowac choc myslami jestem zupelnie gdzie indziej
Zadzwonei do Martki jak tylko bede cos wiedziec wiecej i ona napoisze co i jak zanim dojade do domku

Trzymajcie kciuki za nasza mala Maszenke

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']Wieści od Iwony: zerwany przyczep mięśnia ale też kiepskie krążenie. Masza ma opatrunek przeciwobrzękowy, dostała również leki przeciwzakrzepowe. Ma siedzieć w klatce, minimum ruchu.[/quote]

To dziwne, że wet od razu nie zalecił ograniczenia ruchu do minimum.
Biedna Maszeńka oby wszystko powróciło do normy .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...