Jump to content
Dogomania

Masza ma DS u Czarnej Andy:)


martka1982

Recommended Posts

[quote name='czarna anda'](...)
1. [B]Zajmuje sie owczarkami, to jest ogolnie wiadome, nie tylko rodowodowymi ale rowniez tymi bez rodowodow.[/B] (...)
2. (...) [B]Zrobienie zdjecia rentenowskiego psu nie pomoglo. (...)[/B]
[B] 6 dni to jest az nadto, wiedzac o tym ze przy zlamaniach kazdy dzien odgrywa role. [/B](...)[/quote]
Punkt 1, w części cytowanej, jest mi znany i to nie z dogo, a od postronnych osób, z którymi Anda współpracuje i to z doskonałym skutkiem. Chylę czoła!
To co zostało z punktu 2 w cytacie - więcej niż oczywiste. Trudno się nie zgodzić.
Dziękuję Ci Ando, że uratowałaś sunię.
Jej czas był na dobrą sprawę policzony. Wciąż pozostaję w niemałym szoku z powodu opisu - rozpoznania i tego, co wyszło w trakcie operacji.
Raz jeszcze podkreślam, Larysa miała masę szczęścia.
Fakt, że na dogo jest wiele onków z rodowodem i to na chodzie. Rozśmiesza mnie sugestia niecnych celów Ci przyświecających na okoliczność przechwycenia połamanej suni, by na jej rodowodzie...
No właśnie, co?
Cóż takiego możesz zyskać, że opłaca się godzić na dostawanie popalić, jak teraz dostajesz, a jeszcze widzisz sens w ściąganiu dla niej sprzętu rehabilitacyjnego ze Szczecina???
Mam wielki szacunek dla tego, że wyciągnęłaś rękę do tej sunieczki.
Dzień, dwa, nieopatrzny jej ruch, pech, mogły sprawić, że byłaby kaleką do końca życia, psem do uśpienia lub...wózkowym.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na forum doszedł temat 1% podatku. Znam fundacje, ale jest niufowa. Podanie jej byłoby ciut nie w porządku. Jezeli macie dane jakiejś pomagającej wszystkim rasom i nierasom i jest godna polecenia ( chodzi o ten 1% ) to czy mogłabym prosić o dane? I pozwolenie wklejenia na forum Jeepów.

Link to comment
Share on other sites

na wzmocnienie warto by jej ugotować kaczą zupę...:

[B]Wysokokaloryczna, lekkostrawna odżywka podawana przy chorobach, niedożywieniu, rekonwalescencji[/B]

- kurczak pocięty na kawałki (aby zamieścił się w mikserze; nie usuwać skóry, tłuszczu, kości czy podrobów - czym mniejsze kawałki tym lepsze wyjdzie puree),
- łyżka stołowa oliwy z oliwek,
1 łyżka suplementu witaminowego
- filiżanka suchego pokarmu
- dwie łyżki stołowe otrębów
- tubka Nutrical (preparat tonizujący zawierający sole mineralne)
- 3-4 jajka
Przygotowanie:
Zemleć kurczaka na puree razem ze skórą i tłuszczem, suchym pokarmem, jajkami i skorupami jaj(!!). Miksując dodawać wodę, aż do momentu powstania wodnistego sosu. Przelać mieszankę do rondla i gotować 30 minut, aż uzyska się konsystencje kremu albo gęstego sosu. Dodać pozostałe składniki i dobrze wymieszać. Umieścić filiżankę uzyskanego bulionu w torebce foliowej o zaciskanym zamknięciu (tzw. ziplock). Usunąć zbierający się u góry tłuszcz. Wypchnij z torebki cale powietrze i odłożyć na bok. Czynność powtarzać aż do usunięcia całego tłuszczu. Torebkę z tak przygotowanym bulionem umieścić w pojemniku, a ten w zamrażalniku.
Podawanie: wyjmij torebkę z pokarmem z zamrażarki, poczekaj aż się rozmrozi, zmieszaj z wodą i podgrzewaj przez 20-30 sekund.

to cudo niesamowicie wzmacnia zwierzaka ...


A teraz druga sprawa... Majqa.... ja myśle, ze do allegra przydało by się zdęcie Lasrysy po operacji, wiesz, zeby ludzie widzieli psa po operacji bo na tamtych dwóch zdjęciach nie widać choroby psa....

Link to comment
Share on other sites

Lista darczyńcow dla Larysy z dnia : 2009.02.03 do 2009.02.05


Izabella Wdowiak - 100 zl
Robert Stachowiak - 200 zl
Kwiaciarnia krokus Bartosz Urban - 70 zl
Anna Mazur - 20 zl
Michal Leszek Szwaguliński - 50 zl
Wioletta Mirowska - 200 zl
Miroslaw Chilimoniuk - 150 zl
Ewelina Piotrowiak - 50 zl
Wojciech Sroczyński - 70 zl
Wanda Bednarczuk Rzepko - 50 zl
Wydawnictwo Parma Press spolka jawna - 500 zl
Anna Bielińska-Robak - 100 zl
Marcin Mawey -Wejtko - 70 zl
Robert Brzozowski - 70 zl
Piotr Bakalarz- 70 zl
Piotr Zyliński - 100 zl
Jaroslaw Frankowski - 100 zl
Fundacja SOS dla Zwierzat - 300 zl
Ben-Impex- 200 zl
Anna Maciążek - 50 zl

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM:)

Link to comment
Share on other sites

hejka :)
t
Becia jak tylko upora sie z konce dnia wklei fakture oraz opis weta :) zdjatka z z dzisiaj
To niesamowita sunia - spalysmy razem na parterze poobkladalam malucha podkladami zeby mogla spokojnie sikac
Ale ta czysciocha nie chciala ciotce zalac dziurawego parkietu w wynajmowanej chacie :)
musialam hrabine wyniesc o 5 ranio na ogrodek i wtedy poczujac trawe pod stopami wysikala z siebie litry sikow :) madra dziewczyna :)
Larysa probuje sie podnosic i chodzic na 3 lapach - odciaza swoja chora lape jak sugerowal dr janicki - sama bedzie wiedziala na ile sobie moze pozwolic
mam ja na szelkach zeby moc ja bardziej stabilnie podtrzymywac np przy sikaniu i wyproznianiu sie
generalnie wiekszosc dnia spala - budzi sie zeby pic i jesc
narazie boje sie dotykac lapy bo troche za swierze
Rozawialam z ewa od bony - prawdopodobnie pojade do szczecina po przyrzad do masazu - majka zapomnialam jak sie nazywa to cos .... :)
generalnie to sprzet profesjonalny ktory uzywa sie w gabinetach rehabilitacyjnych zatem warto jesli ewus chce uzyczyc !!

Zupa z laczki - brzmi niezle sama chetnie bym zjadla
zorientuje sie na bazarze gdzie kaczke moge dostac i coz sprobuje upichcic przytnajmniej na sam poczatek po operacji
mala ma apetyt - je chetnie
I jest mala cwaniara!! patrzy na mnie i oblizuej sie - a to jest info - " coitka mykaj po miche z woda - chce mi sie pic !!!"

Link to comment
Share on other sites

Jest dzielna sunieczka - widac ze bardzo ja boli ale stara sie nie pokazywac i merdoli ogonem jak mnie widzi
Reaguje na imie Masza :) na dodatek szybko sie uczy - inteligentna i piekna to polaczenie rzadko spotykane czyz nie :) ??

probowalam dotykac jej lapiny zeby sprawdzic czy nie jest zimna czy krazenie ok - ale cofa lape i piszczy zaraz wiec dam jej swiety spokoj przez nastepne dwa dni

kupilam dog vital - to witaminy dla rekonwalescentow i psiakow z chorobami kosci i miesni - mysle ze sie przyda jako dodatek do jedzonka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Na forum doszedł temat 1% podatku. Znam fundacje, ale jest niufowa. Podanie jej byłoby ciut nie w porządku. Jezeli macie dane jakiejś pomagającej wszystkim rasom i nierasom i jest godna polecenia ( chodzi o ten 1% ) to czy mogłabym prosić o dane? I pozwolenie wklejenia na forum Jeepów.[/quote]


odp na pv masz ...plisssssssssssssssssssssss


no jasne ze EMIR :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda'] (...) Rozawialam z ewa od bony - prawdopodobnie pojade do szczecina po przyrzad do masazu - majka zapomnialam jak sie nazywa to cos .... :) (...)[/quote]
Wybuziaczkuj Ewunię :loveu: ode mnie! To jest, o czym wspominasz, jest lepsze niż snopowiązałka. :evil_lol: Ty porywasz do siebie combo, czyli wszystko w jednym - pole magnetyczne, elektroterapia, ultradźwięki.
Asiorek działaj z allegro, fotki już są. Ja juterkiem uzdatnię ogłoszenia.

Nie masz pojęcia Ando, jak bardzo się cieszę, czytając Twoje posty!!! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Majqa superek :)
Qrcze Masza zaczyna sie krecic i wiercic i nie jest to siku - usiluje wylizywac rane - dobrze ze mam w pogotowiu Pyralgin w czopku i ochronny kolnierz w kolorze lila - roz
koniecznie na noc na glowe niestety zostanie zalozony bo zasne zbudze sie rano a rana bedzie do reoperacji !! nie daj Panie Boze !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda']Majqa superek :)
Qrcze Masza zaczyna sie krecic i wiercic i nie jest to siku - usiluje wylizywac rane - dobrze ze mam w pogotowiu Pyralgin w czopku i ochronny kolnierz w kolorze lila - roz
koniecznie na noc na glowe niestety zostanie zalozony bo zasne zbudze sie rano a rana bedzie do reoperacji !! nie daj Panie Boze !!!![/quote]
Nie wiem jak Ci pomóc :( Jakbym blisko mieszkała to żaden problem- siedziałabym całą noc a spała w dzień. Ale też tylko w weekend :(
Jak daaaawno temu gdy kołnierzy jeszcze nie było moja owczarka miała operację, to położyłam jej pod koc baaaaaaaaaaaaaardzo szeleszczacą folie. Zakodowałam sobie w głowie, ze na szeleszczenie mam się obudzic. Działało :) Tylko że ja chodziłam jak meserszmit, bo po kilku dniach wierciła sie Hera nieustannie :)


Acha :)
Chyba się nie pogniewasz :) Bo wymyślamy imiona.... Jest JEEPA, WRANGLI i LIBERTY ( w skrócie LIBBY)- czyli same poJEEPane imiona :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...