Jump to content
Dogomania

Komunikat w sprawie paszportów dla psów i kotów


Wojtecki

Recommended Posts

Właśnie wróciłam z Leonem ze Słowacji. Nie było żadnych problemów na granicy, pies (duży) jechał na tylnym siedzeniu, nikt się nim nie zainteresował. Nikt z uczestników naszego obozu (kilkanaście psów) nie skarżył się również. Nikomu chyba nie sprawdzali dokumentów, kilka osób tylko spytali, czy pies ma papiery w porządku. Granicę przekraczaliśmy na Łysej Polanie - polecam. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłam w Chorwacji tego lata (w lipcu). Miałam zaświadczenie od lekarza powiatowego. Zostało ono sprawdzone raz jedyny, w drodze do Chorwacji przez Słowaków. Całą resztę trasy pokonaliśmy bez jakiegokolwiek sprawdzania papierów suni. Na pewno nie będzie żadnych problemów :wink:

Link to comment
Share on other sites

My 12 września wyjeżdzamy na zawody do Czech i te paszporty też bardzo mnie martwią :-? A jak jest ze szczepieniem p. wściekliźnie ? Salcia powinna być zaszczepiona 17 września. Czy mogę to zrobić po powrocie, czy muszę ja szczepić przed wyjazdem? Ile czasu musi upłynąć po szczepieniu ?

Link to comment
Share on other sites

Ania popytaj swojego lekarza, ale chyba lepiej po powrocie.Szczepionka ma w rzeczywistości dużo dłuższe działanie niz rok, ale u nas jest zasada,że psy szczepi się raz na rok.

Byłam dzisiaj u swojego powiatowego wet. po zaświadczenia na wyjazd na Węgry i pokazał mi w jakiejs gazecie resortowej wzór tego paszportu dla psów(zdjęcie może być ale nie musi).Mają wejść od października , ale w dalszym ciągu ponoć trwają dywagacje, kto ma je wystawiać .

Mam nadzieję,że w końcu wejdą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sa! Wlasnie w telewizji bylo o tych paszportach. Podobno sa juz w okregowych inspektoratach i z tamtad beda rozeslane do "wiekszych lecznic w duzych miastach", skad mozna je dostac. Koszt: 51 zl. Oczywiscie z tego co wiem, wiekszosc tych lecznic nie jest jeszcze przygotowana na czipowanie, wiec narazie paszporty beda w nich mogly dostawac tylko pieski juz uprzednio oznaczone tatuazem lub czipem.

Ale to, co mi sie podoba w tym projekcie to fakt, ze te lecznice beda sie teraz musialy zaopatrzyc w czipy i czytniki i nareszcie moze beda prowadzone jakies akcje czipowania psow!

Link to comment
Share on other sites

tez to slyszalem bardzo sei ciesze :) ale na ile taki paszport jest wazny? na rok? dwa moze cale zycie psa? co do czipowania psow to jest lepsza metoda niz tatulaz bo w chipie sa wszystkie informacje a do tatulazu trzeba miec jeszcze rodowod lub ksiazeczke :) tylko teraz takie pytanko duze miasta hmmm sadze z u mnie w miescie Rzeszowie ktore w koncu jest stolica wojewodztwa najpredzej czytnik bedzie za rok lub dwa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Mam pytanie : ile kosztuje pasport dla psiaka :terazpol: ? Czy ktoś z Was go już nabył? Gdzie to się załatwia :question: Słyszałem, że trzeba :o wszczepiać jakieś czipy jako identyfikator, a co z psami rasowymi przecież one mają tatuaż :question: :D

[Dokleiłam do poprzedniego topiku w tym temacie <-- Mod]

Link to comment
Share on other sites

Jak wyglada sprawa PASZPORTOW na granicy?

Sprawdzaja?

Dominika, nie wiem, jak wygląda, ale chyba tak samo, jak wszędzie indziej na granicach w Unii 8)

Więc jest to w zasadzie ogólne zapytanie w temacie "paszporty dla psów" --> doklejam 8) :wink:

(Dominice chodziło o Niemcy :D )

Link to comment
Share on other sites

Wydawanie paszpotów dla psów , kotów i fretek :

http://www.vetpol.org.pl/paszporty.htm

INFORMACJE DLA LEKARZY

http://www.vetpol.org.pl/paszporty_lekarze.htm

INSTRUKCJA DLA LEKARZY WETERYNARII

WYDAJĄCYCH PASZPORTY DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH W ROZUMIENIU ROZPORZĄDZENIA NR. 998/2003/WE Z DNIA 26 MAJA 2003 ROKU

1. Paszporty wystawiane są dla psów, kotów i fretek.

2. Psy i koty poniżej trzeciego miesiąca życia nie mogą być przemieszczane do innych krajów Unii Europejskiej, chyba że kraj docelowy dopuszcza taką możliwość.

3. Wpisy do paszportu i kwestionariusza zwrotnego muszą być dokonane starannie, czytelnie, pismem drukowanym.

4. Za prawidłowe wypełnienie paszportu odpowiada lekarz weterynarii wystawiający paszport. W przypadku popełnienia pomyłki w wypisywanym paszporcie lekarz weterynarii wystawiający paszport musi wypisać nowy druk paszportu. “Zniszczony” druk paszportu należy odesłać do właściwej Izby Okręgowej. Koszt nowego paszportu ponosi lekarz wystawiajacy paszport.

5. Przed wystawieniem paszportu i przed każdym nowym wpisem do paszportu należy dokonać weryfikacji identyfikacji zwierzęcia poprzez odczytanie tatuażu lub odczytanie czytnikiem elektronicznym nr. mikroczipa.

6. Warunki wydania paszportu

a. Oznakowanie zwierzęcia poprzez tatuaż lub implantację mikroczipu, (czipy zgodnie z konwencją implantowane są po lewej stronie szyi, w połowie jej długości a tatuaże najczęściej umieszczane są na małżowinie usznej lub w pachwinie zwierzęcia)

b. Aktualne świadectwo szczepienia przeciw wściekliźnie

7. Warunki wyjazdu zwierzęcia do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji i na Maltę wymaga przeprowadzenia u zwierzęcia dodatkowego badania serologicznego krwi celem określenia poziomu przeciwciał neutralizujących wirus wścieklizny w laboratorium zatwierdzonym przez Unię Europejską. Dane z wyniku przepisuje się do działu V paszportu.

8. Jeżeli zwierzę posiada lub wykonujemy inne szczepienia to fakt ten odnotowuje się w dziale VIII paszportu.

9. Jeżeli zwierzę zostało poddane leczeniu lub profilaktyce wobec kleszczy dane te wpisuje się w dziale VI.

10. Jeżeli zwierzę zostało poddane leczeniu i profilaktyce echinokokozy dane te wpisujemy w dziale VII.

11. Dział IX i X są wypełniane w przypadku gdy zwierzę wyjeżdża do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji i na Maltę oraz do kraju trzeciego (kraju spoza Unii Europejskiej). Wpisów dokonuje Powiatowy Lekarz Weterynarii.

10.Wydanie paszportu jest usługą weterynaryjną

11.Kwestionariusz zwrotny należy przesłać w ciągu 7 dni do Okręgowej

Izby Lekarsko Weterynaryjnej, Która wydała druk paszportu.

12. Wystawiający paszport pobiera opłatę za wystawienie paszportu w

Wysokości 51 PLN brutto

13. Opłata za wydanie paszportu nie zawiera opłaty za oznakowanie

zwierzęcia i za szczepienie przeciw wściekliźnie.

Link to comment
Share on other sites

A tego to nikt nie wie... :-?
No nie, tak źle to nie jest :wink: . W Warszawie wiem na razie tylko o jednym wecie, który czipuje (robił to jeszcze przed tymi paszportami) i u niego było, o ile pamiętam, 90 zł za jednego psa, a po 70 zł od psa za więcej jak jednego psa.

Również słyszałam, że w niektórych miastach były organizowane darmowe akcje czipowania.

I to wszystko, co ja wiem o cenach. :D

Link to comment
Share on other sites

Dziendobry :)

Czy ktos wie jak to jest teraz z kwarantanna w Irlandii i Szkocji??

czy jesli pies ma paszport to kwarantanna nie jest konieczna??

jak wygladaja koszta takiej kwarantanny jesli nadal obowiazuje i jakie sa warunki ??

dziekuje za wszystkie mozliwe informacje :)

pozdrawiamy

Gajka i Diuna :)

Link to comment
Share on other sites

W związku z wejściem w życie z dniem 1 października br. rozporządzenia nr 998/2003/WE z dnia 26 maja 2003 r. w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym i zmieniającego dyrektywę Rady 92/65/EWG (Dz. Urz. WE L 046 z 13.06.2003 r.) oraz koniecznością wydawania paszportów dla zwierząt towarzyszących podróżnym sekretarz stanu w MRiRW Jerzy Pilarczyk upoważnił Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną do wydrukowania paszportów i zaopatrzenia w te druki, za pośrednictwem okręgowych izb lekarsko-weterynaryjnych, lekarzy weterynarii, którzy będą wydawali paszporty. Druki paszportów będą dostępne, we wskazanych przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną lecznicach dla zwierząt, od dnia 4 października br. Osoby ubiegające się o wydanie paszportu dla zwierząt towarzyszących będą mogły uzyskać informacje o miejscach wydawania paszportów w okręgowych izbach lekarsko-weterynaryjnych oraz powiatowych inspektoratach weterynarii. Ponadto informacje o lecznicach, w których będą wydawane paszporty dla psów, kotów i fretek będą zamieszczone na stronach internetowych Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Link to comment
Share on other sites

INFORMACJE DLA OBYWATELI

Wykaz lekarzy weterynarii Izb Lekarsko - Weterynaryjnej uprawnionych do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących :

Województwo Podlaskie

Kujawsko-Pomorskie.

Woj. Lubuskie.

Woj. Śląskie.

Woj. Świętokrzyskie.

Woj. Lubelskie.

Woj. Warmińsko-Mazurskie.

Woj. Opolskie.

Woj. Łódzkie.

Woj. Wielkopolskie.

Woj. Małopolskie.

Woj. Zachodniopomorskie.

Woj. Mazowieckie.

Woj. Dolnośląskie.

Woj. Podkarpackie.

Link to comment
Share on other sites

Co do tych paszportów to dość często przekraczam z psami granice polsko-niemiecką i ani teraz ani kiedy potrzebne było zaświadczenie od weta powiatowego ja nigdy takiego nie posiadałam i nikt mnie nigdy o nie nie pytał :wink: A moich piechów nie idzie schować do torebki.

Ciekawe kto niby miałby na granicy sprawdzać te czipy :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
A u nas w Jedliczu czipowanie 60 zł a paszport 55 zł. Czyli nieźle Was skubią te warszawskie wety. No ale czip z PKiN w tle też kosztować musi.

Mnie paszport kosztował 51 zł ( więc to ciebie oskubią o 4 złote) a chip nie kosztował wcale. Lekarz weterynarii dostaje czasem chipy od miasta. Kiedy mu poweidzialem ze słyszalem ze chip koszyuje 99 zł ( tyle widzailem w jednym z postó na dogomanii) aż mu sie oczka zaświeciły....ale na szczesice wczesniej sie wygadał ze nie pobiwra oplaty za chipowanie, bo te dostaje z miasta za darmo. Z drugiej strony nie sądzocie ze 90 zł za takie gówienko przy dzisiejszej technice to nie jest za drogo??? I teraz czy to zmowa weterymarzy biorących kase za chipowanie, czy może dobre serce władz mojego miasta rozdające cipy za darmo.........

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos wie jak to jest teraz z kwarantanna w Irlandii i Szkocji??

czy jesli pies ma paszport to kwarantanna nie jest konieczna??

Dla krajów UE i jeszcze paru zatwierdzonych przez Wlk. Brytfanię już nie ma kwarantanny. :D

7. Warunki wyjazdu zwierzęcia do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji i na Maltę wymaga przeprowadzenia u zwierzęcia dodatkowego badania serologicznego krwi celem określenia poziomu przeciwciał neutralizujących wirus wścieklizny w laboratorium zatwierdzonym przez Unię Europejską.

Jest badanie- pies może wjechać. :) W Polsce takie badania prowadzi laboratorium w Puławach. O szczegóły najlepiej zapytać swego lek. wet ;)

Acha, na Wyspach mają prawo dotyczące groźnych ras! Psy "w typie" pewnych ras (m.in. Tosa, Pitbulle itp) nie wjadą do Wlk. Brytanii!

czy może dobre serce władz mojego miasta rozdające chipy za darmo

Dobre serce miasta. 8)

Niestety, jeszcze nie wszystkie miasta rozdają chipy za darmo. U mnie w mieście, u wszystkich wetów, chip kosztuje ok. 60 zł. Jeden z wetów tłumaczył mi, że muszą sami płacić za czytniki i cały sprzęt związany z chipowaniem, więc muszą też za to brać kasę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...