Jump to content
Dogomania

nostryfikacja rodowodu


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

Koleżanka zgłosiła na wystawę psiaka na nazwisko hodowcy i zagraniczny numer, zapłaciła w euro. Jej zgłoszenie zostało jednak odrzucone z odpowiedzią:
"Jeśli rodowód jest w nostryfikacji, pies nie może być zgłaszany na inną osobę, do czasu nostryfikacji i rejesgtracji w oddziale ZKwP.
Regulują to właściwe przepisy ZKwP."

Przy składaniu rodowodu do nostryfikacji, numerku nie dostała - powiedzieli, że dopiero po.
Jako, że niezbyt się w tym orientujemy, zastanawiamy się o co tu chodzi...

Termin minął wczoraj, czy w takim wypadku może coś wywalczyć...?

Edited by Gezowa
literówka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziwne. Zglaszalam psa w klasie baby - Zabrze - na nazwisko hodowcy - Holendrow - placilam w euro - w tym samym czasie rodowod byl nostryfikowany, mialam ksero jego, z pieczatka mego oddzialu, ze wlasnie trwa nostrykikacja. Zaznaczylam , ze jestem wtedy jeszcze - wspolwlascicielem- mialam na moje nazwisko list przewozowy:) Problemw z wystawa zadnych nie mialam - szczyl zgarnal BoBa:)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nas też to dziwi i dumamy. Koleżanka ciągle wysyła do nich maile i będzie dzwoniła, bo w weekend nieczynne...
W jej oddziale mówili to samo - żeby zgłaszać psa na nazwisko hodowcy, z zagranicznym numerkiem i płacić w euro, bo pies traktowany jest jako zagraniczny... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego, ale przez wystawy.net nie da się zgłosić w taki sposób (problemy robili już w 2011 roku z zagranicznym babykiem), więc raczej przepadło wystawienie psiaka. Jeśli nie ma tego pomylonego systemu to zgłasza się bezproblemowo formularzami.

A co do trwania samej nostryfikacji to u nas wyglądała tak: 15.11.2012 złożyłam rodowód eksportowy, PKR wbity 15.12.2012, w oddziale do odebrania 03.01.2013.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Koleżanka zgłosiła na wystawę psiaka na nazwisko hodowcy i zagraniczny numer, zapłaciła w euro. Jej zgłoszenie zostało jednak odrzucone z odpowiedzią:
"Jeśli rodowód jest w nostryfikacji, pies nie może być zgłaszany na inną osobę, do czasu nostryfikacji i rejesgtracji w oddziale ZKwP.
Regulują to właściwe przepisy ZKwP."

Przy składaniu rodowodu do nostryfikacji, numerku nie dostała - powiedzieli, że dopiero po.
Jako, że niezbyt się w tym orientujemy, zastanawiamy się o co tu chodzi...

Termin minął wczoraj, czy w takim wypadku może coś wywalczyć...?[/QUOTE]
Nic.
Nam odrzucili po kolei trzy zgłoszenia (z trzech różnych wystaw), a potem system "pamiętał" maile, z których odrzucone zgłoszenia pochodziły i od razu przy kolejnej próbie odrzucał zgłoszenie. Dopiero po nostryfikacji, mając nr rej. mogłam zgłosić psa na wystawę. A i to po dokładnej weryfikacji moich i psa danych.

Jest to (nadanie nr rej. [U]po[/U] nostryfikacji i w związku z tym odrzucenie zgłoszenia bez nr rej.) zgodne z regulaminem wystaw, statutem i innymi regulacjami ZKwP. Jesli oddział daje nr rej. przed nostryfikacją, jest to złamaniem regulaminu...

Miałam dokładnie taką sytuację w 2011.

Powyższe dotyczy wystaw z systemem wystawy.net.
Na inne - próbować, jako wystawca zagraniczny, można.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam pewne pytanie ,może nie dotyczy to ściśle nostryfikacji rodowodu ale postanowiłam umieścić je w tym wątku ponieważ zamierzam kupić sobie psa rasy alaskan który jak zapewnia mnie hodowca jest importowany z łotwy i posiada rodowód stowarzyszenia IKU. Zastanawiam się czy jest on uznawany , jak twierdzi ten hodowca , przez ZKwP , czy jedynie zgodnie z wzmiankami jakie znalazłam w internecie przez Polski klub psa rasowego ? Zależy mi na wystawianiu jej w wystawach FCI , a z tego co wiem ZKwP jest jedyną organizacją w polsce dającą taką możliwość....?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='Beardedo']A ja mam takie pytanie - ;)
Zglosilam babika na Wroclaw , na dane hodowczyni , musze zaplacic 25€ tylko ze nie wiem jak mam przelewem to zrobic bo moja mama mowi ze nie ma takiej opcji, wiec mam im po prostu wyslac 100zl ? Nie bedzie chyba sytuacji ze odrzucą i pieniadze przepadną ?[/QUOTE]

ja tez w ten sposob zglosilam bejbika i 25 euro zaplacilam w zwiazk kynologicznym bezposrednio, bo jestesmy z wroclawia.
sadze, ze powinnas zadzwonic do zwiazku, bo panie sa mile i nie robia problemow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']ja tez w ten sposob zglosilam bejbika i 25 euro zaplacilam w zwiazk kynologicznym bezposrednio, bo jestesmy z wroclawia.
sadze, ze powinnas zadzwonic do zwiazku, bo panie sa mile i nie robia problemow.[/QUOTE]

Ja jestem z Krakowa , dziś muszę zapłacić , pozostaje tylko przelew bo nie pojade dzis do Wrocławia :lol:
Tylko nie wiem czy po prostu mam im stówkę przelać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beardedo']A nie jest to " zabronione "- zgłaszanie na hodowczynie ?[/QUOTE]

ej serio nie kumam, po cholere pietrzyc sobie problemy i to jeszcze z czyms takim jak zgloszenie psa do klasy baby. zadzwon do zwiazku, tu jest numer: [url]http://www.zkwp.wroclaw.pl/kontakt?PHPSESSID=7b12960d4c201668647f94a34e960b5f[/url]

i panie wszstko ci wyjasnia. termin zgloszen byl zreszta do wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']ej serio nie kumam, po cholere pietrzyc sobie problemy i to jeszcze z czyms takim jak zgloszenie psa do klasy baby. zadzwon do zwiazku, tu jest numer: [URL]http://www.zkwp.wroclaw.pl/kontakt?PHPSESSID=7b12960d4c201668647f94a34e960b5f[/URL]

i panie wszstko ci wyjasnia. termin zgloszen byl zreszta do wczoraj.[/QUOTE]

Zgłosiłam psa tydzień temu...
Zadzwoniłam , pani powiedziała żeby tylko przeliczyć z Euro na zł i wysłać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W teorii ;) Inna sprawa, że w praktyce nikt tego nie sprawdza... I jak masz psa zarejestrowanego w systemie na zagranicznym rodowodzie, możesz go i podczas nostryfikacji zgłosić wciąż jako wystawca zagraniczny, i nikt z tego nie robi problemu, pies jest ten sam. Tak naprawdę to pewnie im to na rękę, bo jako zagraniczny wystawca zwykle płacisz więcej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...