Jump to content
Dogomania

"Chcę bordera i o tym ciągle marzę..."


Shaunell

Recommended Posts

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='drachena']
Po za tym nie da się wychować psa bez pomocy rodziców, szczeniak uczy się czystości, wy jesteście w szkole kto z nim wychodzi? Rodzice. Potrzebujecie tak, że pomocy finansowej, samemu trudno utrzymać psa i jest to prawie niemożliwe. Możecie zachorować, bardzo poważnie, leżycie w szpitalu, kto się zajmie psem? rodzice. Itd... Więc jeżeli nie chcą psa to nie dziwcie się im, bo i tak mają mało czasu i dochodzi jeszcze pies.[/QUOTE]

Mi przy borderze rodzice nie pomagali ale to dlatego że ja mam fazę bo berneńczyku żeby to był mój i tylko mój pies więc im po prostu na to nie pozwalałam;) Mimo tego Tia szybko zakumała że załatwia się na dworze. Gdyby coś mi się stało to pewnie próbowałabym najpierw pogadać ze znajomymi którzy znają się na borderach czy by się nie zajęli bo wiem że rodzicom było by po prostu trudno się nią zająć. Za karmę, za weta, wyjazdy płacę ja. Jak jest jakaś okazja to rodzinka wie że mi po prostu bardziej przydadzą się pieniądze niż jakaś kolejna rzecz stojąca na biurku. Za to rodzice z tych różnych okazji fundują mi np. co roku obóz, dokładają się do jakieś rzeczy itd Wiadomo że pomagają bo to są rodzice ale ja dorabiam sobie na różne sposoby, nie wydaję kasę na jakąś zachciankę bo to ja chciałam psa nie rodzice:)

Co do borderów i agility - moim zdaniem mają największe predyspozycje dzięki swojej budowie i to od przewodnika zależy to jak bardzo ją wykorzysta.

[quote name='paulaa.']Od czegoś chyba trzeba zacząć, myśle, że sama od razu nie szłaś ze swoim na tor ( jeśli wgl szłaś) , jeśli nawet nie znał komendy 'hop'.[/QUOTE]

Do klubu idzie się po to żeby szpanować jaki to pies jest super czy po to aby się uczyć?

Link to comment
Share on other sites

To teraz ja znowu nie rozumiem.
Chcesz uprawiać agility, nie chodzić do klubu i mieć tor góra za 1500 ??
Jak Magda wyżej wspomniała sam tunel kosztował ją 900, a tunel to nie wszystko.
Zrobisz sobie hopkę i np. slalom sama, a kładka itp. ??
Chyba że zrobisz to z wiaderka i czegoś podobnego.
Jednemu podoba się York, drugiemu jamnik, ale nie bez powodu, ty tutaj niczego nie wypisałaś, może o wygląd chodzi ?? Albo o sukcesy innych psów ???
Praca ze spanielem to dla ciebie przyjemność, chcesz bordera bo ma większe predyspozycje, czyli jednak chodzi ci o sukcesy innych psów, bo nie masz pewności zę twój pies będzie super dobry w agility.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mi przy borderze rodzice nie pomagali ale to dlatego że ja mam fazę bo berneńczyku żeby to był mój i tylko mój pies więc im po prostu na to nie pozwalałam;-) Mimo tego Tia szybko zakumała że załatwia się na dworze. Gdyby coś mi się stało to pewnie próbowałabym najpierw pogadać ze znajomymi którzy znają się na borderach czy by się nie zajęli bo wiem że rodzicom było by po prostu trudno się nią zająć. Za karmę, za weta, wyjazdy płacę ja. Jak jest jakaś okazja to rodzinka wie że mi po prostu bardziej przydadzą się pieniądze niż jakaś kolejna rzecz stojąca na biurku. Za to rodzice z tych różnych okazji fundują mi np. co roku obóz, dokładają się do jakieś rzeczy itd Wiadomo że pomagają bo to są rodzice ale ja dorabiam sobie na różne sposoby, nie wydaję kasę na jakąś zachciankę bo to ja chciałam psa nie rodzice:smile:[/QUOTE]
Weźmy sytuację taką, masz 2 miesięcznego szczeniaka i 7 godzin lekcyjnych, tyle chyba nie wytrzyma ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Skoro uważasz swoje psy za zawalidrogi, to dziękuje, nie mam więcej pytań... ;)[/QUOTE]



Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem.


[QUOTE]Ale szkolę mojego królika,oprócz tego,więc...[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/128814-quot-Chcę-bordera-i-o-tym-ciągle-marzę...-quot/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] xd[/QUOTE]

Jak szkolisz królika?:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']A czy niczego nie da się nauczyć psa w domu ? We wszystkim musi ci ktoś pomagać ? ;)[/QUOTE]
Agility nie jest proste, najważniejsze są podstawy więc nie rozumiem po co robić dodatkowe błędy które ciężko później odkręcić skoro można pójść do porządnego klubu gdzie jest instruktor :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przeszlus']
Sam border nie oznacza że będziesz ze swoim psem mistrzami agi, naprawde trzeba się napracować żeby z borderkiem coś osianą, ona poza tym że są szybkie to jeszcze robię duże łuki na zakrętach, co dziła niekorzystnie na czas. We frisbee też nie są najlepsze, lepsze od nich sa w tym np. aussie , które mają lepsza technike lotu( skoku :P).[/QUOTE]

To,że pies robi łuki na zakrętach wynika z niedopracowania przewodnika,a nie z "rasowości" - wszystko da się wyrobić - magiczne słowo cik& cap :razz:
Ano tak ausiki[I] zwykle[/I] lepiej latają - nawet niektóre przesadnie dobrze,ale technika skoku we fri tez jest do wyrobienia,a to czy są najlepsze czy nie, również wynika z zarządzeń i UMIEJĘTNOŚCI przewodnika ;)

[quote name='przeszlus']
Co jeśli twój pies okaże się nielubiącym troku przeszkód, nie będzie chciał cały cas latać ze deklami ?? wtedy też trzeba go wybiegać, border potrzebuje inteligentnego zajęcia.... inteligencja bordera jest zgubą dla właściciela, tak samo szybko przyswoi sobie to że gdy będzie wył to do niego wrócisz, jak to że dekle się przynosi.
Border to nie jest pies idealny !!!
[/QUOTE]

haha a ty myślisz,że pies rodzi się takim co to będzie kochał tor - trza pokazać - wprowadzić odpowiednio agility - przedstawić ,że tor jest najwspanialszą rzeczą pod słońcem to samo z frisbee... Wiadomo,że nie jest jaki pies będzie zależny od przewodnika

[quote name='paulaa.']Żaden pies nie jest idealny, z każdym trzeba pracować, a ja to lubie. Każdy ma jakieś upodobania rasowe i myśle, że to kwestia indywidualna, kto jakiego psa kupi. Cocery to najłatwiejsza rasa nie jest, przy nim codzienna praca to normalka.[/QUOTE]

Tak się zgodzę, tylko ze pomiędzy indywidualizmem :P a modą jest bardzo cienka kresa

[quote name='drachena']Przeszlus, wydaje mi się, że aussie mają lepszą technikę skoku, ale jeżeli chodzi o łapanie 'dalekiego' dysku, to robią to gorzej.
Trzeba się liczyć z tym, że BC może zachorować na dysplazję, wtedy plany sportowe nikną i trzeba wyłożyć dużo kasy na taki zabieg.[/QUOTE]

LOL dlaczego mają robić to gorzej ???
Matko każdy pies może mieć dysplazję,border nie border - dlatego ważny jest wybór hodowli , aczkolwiek to,że rodzice mają HD-A nie daje 100% ze twój szczeniak też nie bd miał - ale zwiększa szanse



[quote name='Paulix'] J Bierzesz psa, który będzie z tobą szczęśliwy, a bc zapewne bardziej będzie szczęśliwy biegając na agility, niż przynosząc 150 patyków dziennie.[/QUOTE]

matko a dlaczego skąd to wnioskujesz , jakby rzucać te patyki do wody( aby nie było nudno) a między rzutami dodawać sztuczki,czy zmiany pozycji czy co tam kto lubi - to ja wcale nie widze różnicy

[quote name='Martens']Agility nie uprawiałam, bo mnie to nie kręci ;)

, a maliniak potrzebuje pracy praktycznie jak BC, tylko trochę innego typu [/QUOTE]

a dlaczegoż to innego typu - i jaki typ pracy masz na myśli rozwiń proszę :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alusia']
a dlaczegoż to innego typu - i jaki typ pracy masz na myśli rozwiń proszę :razz:[/QUOTE]

Źle się wyraziłam - z malinką pójdziesz też na IPO, z bc niespecjalnie, choć na pewno są wyjątki ;)
No i najczestsze trudności z maliną są trochę inne z borderem.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]LOL dlaczego mają robić to gorzej ???
Matko każdy pies może mieć dysplazję,border nie border - dlatego ważny jest wybór hodowli , aczkolwiek to,że rodzice mają HD-A nie daje 100% ze twój szczeniak też nie bd miał - ale zwiększa szanse [/QUOTE]
Po prostu zaobserwowałam, że Aussiki mają lepszą technikę skoku, ale łapanie daleko rzuconych dysków wychodzi im gorzej.
A napisałam, że dysplazja jest zarezerwowana tylko dla Borderów? Nie.

Link to comment
Share on other sites

Mi akurat chodzi o "rasowość" bordera, na początku większość z nich robi takie łuki, nie tylko w agility, i jak znalazłem, w poście Pauli od Weny, tam tez jest to napisane, wynika to z tego że kiedyś musiały obiegać owce( tam chyba tez o tym jest ), to im zostało, aczkolwiek w 100% zgadzam się z tobą jeśli chodzi o wypracowanie.

Tylko ja dalej nie potrafię się doszukać jakiegoś większego powodu dla którego pauula chce borderka ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...