Jump to content
Dogomania

"Chcę bordera i o tym ciągle marzę..."


Shaunell

Recommended Posts

[SIZE=1]Tytuł przeciwny do tytułu wątku rybki_39:p[/SIZE]

Długo czekałam na swojego pupila. Zawsze chciałam mieć bordera. Ale na szczęście marzenie się spełniło (choć nie do końca)- dostałam kochaną west terrierowatą Misię (no, ale troszkę niegrzeczną:evil_lol:). Wprawdzie mi bordera ona w pełni zastąpiła, ale jeszcze o nim marzę...

Kiedyś wymyśliłam sobie czekoladową (chocolat&white, brown&white; maść psa nie ma dla mnie znaczenia, ale czasami można się 'powygłupiać') borderkę o imieniu Sally. Był to sen lub po prostu moje myśli, mniejsza o to. A co by było, gdyby się spełniło?
Jazda na zawody PT, wystawy (choć niezupełnie) i... radość.:loveu:

Wiadomo jednak, że dwa psy to wielki obowiązek. Ale czy raz nie można mi zrobić tego szaleństwa? Nie wiem... No cóż, zostawiam plany na przyszłość (z jednej strony dobrze, z drugiej źle) - wtedy rodziców na pewno przekonam, a i sama się na to przygotuję.

A może i Wy jesteście w gronie 'borderowych marzących'? ;) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hehe ja pobijam wszystkich 8 lat namawiania rodziców na psa! a z bc to poszło szybciutko :eviltong: siostra przekonała mnie do rasy ( choć na początku wogole mi się bordery nie podobały :oops: ale kiedy zobaczylam je przy pracy to mnie zatkało i zaraziłam się :roll: ) a potem wiadomo co 2 siostry to nie jedna :eviltong: i zaraziłyśmy tatę no i na pasterskich we wrocławiu 2006r usłyszałam " jak pies to tylko border" :loveu: moja reakcja - płacz ( ze szczęścia oczywiście )

[SIZE=1][SIZE=2]MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ![/SIZE] ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Chcecie wyliczać? Proszę bardzo.
Jeżeli uznać, że o psa prosiłam od, przyjmijmy, pójścia do przedszkola (w wieku 3 lat), to mój rachunek wynosi lat 14. 15, jeżeli chcemy rocznikowo.
Rachuneczek ten rośnie z każdą mijającą sekundą:diabloti: [SIZE=1](przebijam nawet Martę)[/SIZE]

Nad przyczynami rozwodzić się nie zamierzam. I skłamię, jeśli powiem, że ani razu nie płakałam z powodu nieposiadania psa. Jednak ten etap mam już za sobą.
Postanowiłam przyjąć tę sytuację taką, jaka jest i nie martwić się. Tylko czekać. Wiem, że kiedyś moje marzenia się spełni i jestem cierpliwa.
I, naprawdę, taka metoda skutkuje.Trzeba myśleć pozytywnie, inaczej życie będzie do rzyci. :eviltong:

Więc cieszcie się ze swoich westie/pudelków/kundelków czy co tam jeszcze macie, to taka moja drobna prośba. Zawsze mnie boli to, jak ktoś narzeka na swojego psa i twierdzi, że chce innego. Bo ja nie mam żadnego, i co mam powiedzieć?
Nie użalam się nad sobą i nie chcę, aby to zostało tak odebrane. Po prostu cieszcie się życiem takim, jakie jest, w przeciwnym wypadku będziecie wiecznie niezadowoleni. Carpe diem!

Link to comment
Share on other sites

Bellatrix:
To raczej nie chodzi (przynajmniej w moim przypadku) o to, że mój "pudelek" jest be i chce go zamienic na BC. Tego w życiu bym nie zrobiła nawet gdyby to był ten jeden wymarzony! Mam psa, jestem za niego odpowiedzialna. Ćwicze z nim. Kocham go! Jestem do niego bardzo przywiązana. Jeśli ktoś by mi postawił warunek:
Border czy Dzeki to oczywiście, że bez wahania wybrała bym Dżekiego. Bo jest mój, bo spędziliśmy razem 7lat! To dzięki niemu zainteresowałam się szkoleniem, sportami a także weterynarią. To dzięki niemu nauczyłam się robi COś z psem! To dzięki niemu spotkałam tylu wspaniałych ludzi. Oczywiście, 7lat to nie jest stary pies. Ale na zawody też raczej z nim nie pojadę, mimo tego wszystkiego co umie, i jakie ma predyspozycje. Przeszkadza tu może nie tylko wiek ale także jego przyzwyczajenia i coś czego nie da się u niego wyprostowac.
Border- marzy mi się.To prawda. To nie jest jakaś jednoroczna zachcianka. Nie zalezy mi, zeby go dostac tu i teraz. Chce poczekac na odpowiednie skojarzenie- to ma byc mies przedewczystkim sportowy i tak też rodzicom mówiłam. Więc nie mów:
"Zawsze mnie boli to, jak ktoś narzeka na swojego psa i twierdzi, że chce innego."
Bo w moim przypadku to się w ogóle nie pokrywa. Nie narzekam na mojego psa, niezamieniłabym go na żadnego innego. Nie było by tak, że będzie border i Dżeki "pójdzie w kąt". Nic z tych rzeczy. To nie ma byc jakaś wymiana na nowszy model tylko przemyslana decyzja i myślę, że moja taka jest.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Marta, dzięki :D

Atkaaaa, ja wiem, że bardzo kochasz Dżekiego i nie wątpię, że nie zamieniłabyś go na żadnego innego psa. Jesteś mądrą i odpowiedzialną właścicielką i chwała Ci za to!
Pudelki i westie to jest tylko przykład. Akurat te rasy były "pod ręką", więc o nich napisałam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red]Chcecie wyliczać? [/COLOR]Proszę bardzo.



[COLOR=Red]Więc cieszcie się ze swoich[/COLOR] westie/pudelków/kundelków czy co tam jeszcze macie, to taka moja drobna prośba. Zawsze mnie boli t[COLOR=Red]o, jak ktoś narzeka na swojego psa i twierdzi, że chce innego[/COLOR]. Bo ja nie mam żadnego, i co mam powiedzieć?
Nie użalam się nad sobą i nie chcę, aby to zostało tak odebrane. Po prostu [COLOR=Red]cieszcie się życiem takim[/COLOR], jakie jest, w przeciwnym wypadku będziecie wiecznie niezadowoleni. Carpe diem!

1. skoro wiesz to po co to?
2. ok, może Cię to bolec... ale akurat na tym watku NIKT nie narzeka na swojego psa i nie twierdzi że chce innego ;)(ZAMIAST tego co ma)
3. a czy ktoś tu napisał że nie jest zadowolony?

"Atkaaaa, ja wiem, że bardzo kochasz Dżekiego i nie wątpię, że nie zamieniłabyś go na żadnego innego psa. Jesteś mądrą i odpowiedzialną właścicielką i chwała Ci za to!
Pudelki i westie to jest tylko przykład. Akurat te rasy były "pod ręką", więc o nich napisałam. ;-)

ano właśnie:eviltong: więc nie rozumiem tego postu :P Skoro jak na razie
weszły tu (prócz Ciebie) 2 osoby "bez BC"

No ale ok, poczekajmy może ktoś tu wskoczy jeszcze.;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

tia...wiem cos o tym ja namawialam rodzicow tez strrasznie dlugo na psa(zawsze byly jakies znajdki na tymczas,ale nic wiecej...) az w koncu trafila do nas 5mies sunie-kundleke(znalazlam ja przed blokiem) .jest z nami juz 4lata-wszyscy od razu sie w niej zakochali.W "namawianiu"mialam o tyle gorsza sytulacje,ze jedstem jedynaczka ;)
Na BC Namawialam rodzicow jeszcze dluzej.Na szczescie jakies rok temu stwierdzili,ze jak tak opiekuje sie sucz to czemu nie by kupic 2go psa?Argumentem przekonujacym bylo to,ze jak juz jest pies to drugi nie bedzie az taka roznica :evil_lol: A poniewaz mielismy(jak bylam zupelnie mala)suczke BC(niestety bez rodowodu) wybor musial byc jeden-BC.... i tak oto wyczekujemy naszego szczeniorka



Puenta mojego postu to fakt,ze nigdy nie nalezy tracic nadziei i najwarzniejsze-[B]codziennie suszyc glowe rodzicom,ze chce sie psa[/B] :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja również, nigdy w życiu nie narzekałam na Misię. Jeśli miałabym wymienić Misię na bordera na 100 % wybrałabym moją westikową!!!

Zgadzam się z Martą - nie ma sensu też wyliczać moich wszystkich próśb i sekund czekania na psa. Ważne, że go mam i się z tego cieszę.

Chodzi tu tylko o to, że border collie bardzo mi przypadł do gustu i (choćby w przyszłości) bardzo chciałabym mieć. Nawet w tekście wypisałam [I]"Wprawdzie [/I][Misia] [I]mi bordera ona w pełni zastąpiła (...)"[/I].

Ale ładnie powiedziane bellatriks - cieszmy się z naszych psiaków, bo to są w końcu najlepsi przyjaciele. Cieszę się (i to nie umiem wyrazić jak bardzo:crazyeye:), że mam Misię, która jest dla mnie całym światem.

Pozdrawiam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ciągle wszędzie słyszę, co by kto chciał (ja też czasem o tym gadam, przyznaję, chociaż staram się powstrzymywać). Nie tylko w tym wątku, nie tylko na tym forum, nie tylko w internecie. Może jestem przewrażliwiona, może rzeczywiście tak jest - nie jestem w stanie tego stwierdzić.
Po co wyliczałam? Cóż, wszyscy w tym wątku wyliczali, więc czemu ja nie mogę?:razz: Nie podchodzę do tych wyliczanek na serio, ot, takie sobie rozmówki i tyle. Przynajmniej taka jest moja interpretacja. Równie dobrze moglibyśmy wyliczać, kto ile zjadł pierogów w Wigilię albo cokolwiek innego. Nie na poważnie, w moim przypadku było to stwierdzenie faktu, przyprawione odrobiną humoru. Przynajmniej w zamierzeniu. Niestety przez internet nie zawsze wszystko jest rozumiane tak, jak autor miał to na myśli. ;)

Nie mam i nie miałam na celu obrażania nikogo ani wywoływania sprzeczek. Jeżeli tak się stało, jeżeli popełniłam jakiś błąd (moja nadinterpretacja?), to przepraszam.

Pozdrawiam,
Natalia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellatriks']
Nie mam i nie miałam na celu obrażania nikogo ani wywoływania sprzeczek. Jeżeli tak się stało, jeżeli popełniłam jakiś błąd (moja nadinterpretacja?), to przepraszam.

Pozdrawiam,
Natalia[/quote]


Nic sie takiego nie stało;)

a co do suszenia głowy rodzicom to i ja jestem 100% za!:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atkaaaa']Co do Dogów to i ja się dopisuje:loveu:
no i kiedyś Setery Irlandzkie ale bez porównania do BC.
Będziecie na wystawie w Sopocie latem?:diabloti:
I ci oborderowani i nie?[/quote]
Och, właśnie znalazłam ją na stronie ZKwP. Moja Misia ma urodzinki 10 sierpnia, a wystawka jest 8 i 9:loveu:
Ale ja nie wiem czy będę... :/ Bo ja do Sopotu mam dość daleko. Muszę się spytać rodziców. Ale chyba mnie nie będzie... :(

Link to comment
Share on other sites

Czytam i czytam i też sobie ponarzekam a co ;) bo też chce bordera a kurczaki mam juz jednego psa i jakoś nie przeszkadza mi to chcieć 2 :lol: co nie znaczy że chce zrobić wymiane na młodszy model. Można mieć i 5 psów każdy innej rasy i każdy będzie tak samo kochany wiec uszy do góry i życze Wam cierpliwości i zwycięstwa w namawianiu rodziców czy to na pierwszego pieska czy na 2 :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...