Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja sznaucera


Mek

Recommended Posts

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi też końskie tak bardzi nie przeszkadza, ale czasami wania w całym domu - taki naturalny odświeżacz powietrza :evilbat:
Gorzej jak zaczyna się jakaś budowa obok, a koło mnie co chwilę coś rusza, niech tylko śnieg zejdzie - i robole chodzą w krzaki choć mają wygódkę! błe błe błe 0X :evil: :evil: :evil: :evil: 0X

Link to comment
Share on other sites

He he :lol: to macie przejścia z Waszymi psiulkami :wink: Reksik jeszcze nigdy mi takiego numeru nie wywinął a wszelkie kupki omija szerokim łukiem z wielkim obrzydzeniem... za to problem mamy z moczem, bo Reks jak znajdzie jakąś obficie obsiusianą ścianą to nic go nie oderwie... lize jak szalony, aż mu sie piana na pysku robi :evilbat: :eek2:

Link to comment
Share on other sites

To spóźnione SMACZNEGO!
Dobre było? To prosze wejść na link
[url]http://www.grotgroom.com/TRYMERY%20MARS%20-%20COAT%20KING.htm[/url]
i powiedzieć czy ktoś używa tych trymerów? Jak tak to którego i jakie są efekty... :wink:
Orsini oczywiście jeśli to nie tajemnica?

Link to comment
Share on other sites

wykąpałam Borysa!! :lol: oczywiście chciał mi w trakcie zwiać (sama bym sobie nie poradziłą :oops: ), przy suszeniu też musiał być trzymany, ale najlepsze było po... czy Wasze psy też się tak zachowują??? biegał jak oszalały po całym mieszkaniu, szczekał, gryzł i skakał...(wyglądało to raczej na radość niż złość, ale może się mylę...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='florance'] biegał jak oszalały po całym mieszkaniu, szczekał, gryzł i skakał...(wyglądało to raczej na radość niż złość, ale może się mylę...)[/quote]

Ooo tak, skąd my to znamy ;) U Gali dochodzi jeszcze tarzanie się w dywanie w dużym pokoju ;)

Link to comment
Share on other sites

Gambar, bo to nie sa trymery w "pelnym slowa tego znaczeniu". To sa zakrzywione ostrza na raczce ktore stosuje sie do przezedzania siersci, odfilcowywania, rozcinania i wyciagania koltunow. Przy normalnej dobrej szacie, mozna oczywiscie "golic" psa. Ma jedna dobra zalete w porownaniu do maszynki, ze mozesz zostawic czesc dluzszego wlosa.
Ale nie ma to nic wspolnego z nozkiem trymerskim, ktory wyciaga tylko wate spod spodu, ten trymer tnie wszystko jak leci.
Przy czarnych sznaucerach nie ma to znaczenia, przy pieprzniakach nie jest polecany, bo mozna sciac czarne koncowki tylko w jednym miejscu i pies bedzie w plamy :wink:

A co do nazwy, to trzeba byc ostroznym :evilbat: Trimmen po angielsku to - skracanie siersci - i jest obojetnie czym skracasz czy nozykiem trymerskim, czy palcami, czy maszynka elektryczna....... wszystko nazywa sie trimmen.

Link to comment
Share on other sites

Pink zgadzam sie ze wszystkim co tu zostało napisane. Chodzilo mi o to, żeby ktoś opisał jaki jest włos po zabiegu tym urządzeniem (pozostaje szorstki, czy mięknie). Słyszałam różne zdania na ten temat. Według mnie skoro skraca włos ścinając go, to go zmiękcza :wink: Ale słyszałam też, że hodowcy westów go używają i sobie chwalą. Przecież westy też muszą mieć włos szorstki.

Link to comment
Share on other sites

Bez tego trymera wiekszosc ludzi z dlugowlosymi psiakami maja swietnie ulatwione zadanie. Nie wyobrazam sobie pielegnacji naprzyklad Briarda czy PON-a bez tego urzadzenia 8)

Co do wlosa sa rozne zdania, wiekszosc mowi ze scinanie wlosa maszynka czy tym trymerem niema dla wlosa najmniejszego znaczenia. Jak wlos jest szorstki to taki zostaje, jak jest miekki to nawet trymowaniem sie go nie naprawi. Jedyna roznica polega na tym ze poprawia sie optycznie wlos, wiadomo ze maszynka scina wszystko, zostaje welna podspodem i wyglada jak wyglada. Przy trymowaniu welne sie wyciagnie a miekka okrywowka jest i tak szorstsza w porownaniu ze spodem, no i oczywiscie prosta wiec optycznie wyglada lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...