Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja sznaucera


Mek

Recommended Posts

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie . To przez pół roku macie nie sznaucera tylko kulke pudelkowatą???

Ja póki co to mam zamiar przynajmniej raz w tygodniu wyczesywać trymerem . Figa fajnie wygląda i włos jest zdrowy to i zapewnia jej ciepło a poza tym to ona na polu i tak cały czas skacze i birga więc nie ma za bardzo kiedy zmarznąć. Gorzej poo powrocie do domku jak jest cała oblepiona sniegiem i wtedy to się troche telepie od zimna ,ale po osuszeniu juz jest OK i idzie spac pod kaloryfer.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mek']No właśnie . To przez pół roku macie nie sznaucera tylko kulke pudelkowatą???
[/quote]
what??????????? :-?
Niczego takiego nie mam
Jak pies ma dobrą sierść to nie muszę mu jej wyczesywać 2 razy w tygodniu, bo mu nigdy podszerstek nie zdominuje włosa okrywowego, jak pies ma kiepski włos to może i jest taka potrzeba, trudno mi powiedzieć. Przy moich wystarczy to zrobić raz na miesiąc i nie mam ani kulki ani pudelka !!! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Ale zauważ Jostra ,że pewnie każdy z Twoich piesków ma inny rodzaj włosa i traktujesz każdego z inną częstotliwością .
Czarne przeważnie mają ten włos gorszy od pieprzaków, z białymi to nie wiem jak jest.
Przewaznie im lepsze owłosienie na nogach , tym gorszy włos na grzbiecie i odwrotnie .
Przy mojej wyczesywanie raz w tygodniu przynosi efekty , bo zawsze mam napisane "włos bardzo dobry w gatunku i strukturze".
Wyczesuję trixi z czerwoną rączką .
No chyba ,że jest wyrwana prawie całkiem , tak jak teraz , to czekam aż przebije się okrywówka i znowu powracam do cotygodniowego wyczesywania.

Link to comment
Share on other sites

Znam kilku uznanych hodowców z zagranicy którzy wyczesują podszerstek tylko w przypadku, gdy ma on nieodpowiedni kolor
Sędziowie nigdy nie mieli żadnych uwag do jakości włosa moich psów, poza jednym wyjątkiem, gdy wystawiłam Paryska i Uniego tylko w podszerstku :( z wyrwanym włosem okrywowym. Była to moja decyzja i na szczęście słuszna, bo oba psiaki dostały CWC a sędzia miał zarzut jedynie do szorstkości włosa, ale w końcu trudno żeby podszerstek był bardzo szorstki :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jostra . Ja ostatnio mam nastrój do czepiania się to i Ciebie się będę czepiał.
Kiedyś była mowa o tym jakie maja włoski nasze sznaucie i Ty pisałaś , że Twój czarny ma super gęste włosy na łapach i ogolnie bardzo szybko i gęsto zarasta a teraz piszesz , że nie wymaga wyczesywania podszerstka by jego włos był supcio.
To mi się kupy nie trzyma . Może nie znam się na sznaucerach tak jak Ty ale sprzeczność jakoś sama mi tu z logicznego myślenia wychodzi.
Bo skoro tak szybko odrasta to jakim cudem podszerstek nie przerasta włosa okrywowego.

Więc albo rybki albo akwarium???????????????

Link to comment
Share on other sites

Może Josty jest typem z bardzo twardym włosem i poprostu podszerstek włosa nie podnosi , sierść się nie faluje i nie odstaje .

U mnie niestety sierść wymaga konsekwencji , troszkę zaniedbania i potem ciężko to nadrobic .
A swoją drogą wiecie jak trudno wyczesać z podszerstka takiego psa wyczesywanego tylko sporadycznie raz na 3-6 mies?
Przewaznie nie obywa sie bez podrażnienia skóry.
Ja jednak wolę tak jak przyzwyczaiłam Oliwkę .
W przypadku twardego włosa raz w miesiącu pewnie też wystarcza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mek'] Może nie znam się na sznaucerach [/quote]
No comments :evilbat:

[quote name='Olivka'] Może Josty jest typem z bardzo twardym włosem i poprostu podszerstek włosa nie podnosi , sierść się nie faluje i nie odstaje [/quote]

Żaden z moich psów nie ma problemu z falującym czy kręconym włosem, a czasami taki podszerstek wręcz się przydaje, bo można nim "modelować " budowę psiaka, np. jak jest w danym momencie zbyt chudy itp.
Napisałam ogólnie, że wg mnie raz w m-cu wystarczy, ale wiadomo, że pielęgnację trzeba dostosować indywidualnie do psa.
Ja dwa razy w tygodniu nie miałabym nawet czego wyczesywać. :)

Link to comment
Share on other sites

Jostra nie będę na ten temat dyskutował bo faktycznie się nie znam .

Po drugie uważam , że nie jesteś tu na DGM anonimowa, jestes osoba dorosła i wiesz co piszesz i bierzesz za to oodpowiedzialność.

Po trzecie ja zdaje sobie sprawe, że jezeli do kogoś pisze i zwracam sie do niego to nie jest to komputer tylko człowiek , który czuje i nie chciałbym kogoś ( czyt. Ciebie) urazić złym słowem. Tak, że jezeli poczułaś sie dotknieta to przepraszam.

Po czwarte
Jostra napisałaś kiedyś w temacie o sznaucerach amerykanskich

[quote]I tu się mylisz - mój czarny Uni ma więcej włosa na łapach niż niejeden super amerykański czsr czy p+s[/quote]

Oraz w odpowiedzi do Orsini
[quote]orsini napisał:
Jostra wlazlam w rodowod Twojego czarnego:))))toz tam ameryka az krzyczy w 3 i 4tym pokoleniu:)))))to nic dziwnego,ze owlosiony:))))

Przecież nigdy nie twierdziłam, że on niemiec![/quote]

I dlatego wydawało mi się, że skoro czarny jest typem amerykanskim to nie ma tak doskonałęgo twardego włosa i tylko rególarne trymowanie ( raz/dwa w tygodniu ) daje efekt.

No ale ja się nie znam i półroczne studiowanie sznaucerologii nic mi nie dało.

Jeszcze raz Cie przepraszam i pozostaje mi tylko zazdrościc tak superowego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Mek - normalnie nie kumam Twojego czepiactwa :o :fadein: przecież to, że w 3 i 4 pokoleniu ma amerykany to nie znaczy, że jest czystym amerykańcem ze słabym włosem :roll: jest mieszanką amerykańca i niemca i widocznie dobry włos ma po niemcach - proste 8) Twoje wypowiedzi brzmią jakbyć za wszelką cenę próbował udowodnić, że psy Jostry mają nie tak dobry włos jak Ona mówi :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

mek: ja nie bardzo kumam o czym piszesz?:)))
mam suke 100% amerykanska z klakami na lapkach i czarnym,SZORSTKIM wlosem okrywowym. To jedno drugiego NIE wyklucza:))))
i mi podszerstek nie powoduje zadnego falowania wlosow,wiec nie musze go w ogole trymowac jak ni ejezdze na wystawy bo i po co?nie zauwazylam,zebym miala jakies kule obrosniete w domu. Jest pewien okres ze rzeczywiscie mam sam podszerstek,albo sam podszerstek na wierzchu tak jak to mam teraz, bo suk a jest po skubaniu i odrasta, ale sobie suczydlo przelece trymerem przed samiutkim Lesznem i bede miala czaro-kruczy kolor na plecach:)))bo na lapach niestety ten wlos sie jakos utlenia od slonca wody itp. i zmienia kolorek

Link to comment
Share on other sites

orsini, wlasnie czekam na wyniki eksperymentu :wink: Dziewczyny z PSK, dorwaly gdzies bardzo stara ksiazke pielegnacyjna w ktorej pisze ze przy zabarwieniach konczyn i brody (to bylo przy p/s, bo wteczas jeszcze innych nie bylo) nalezy stosowac raz w tygodniu ocet, bez splukiwania. Wytrzec do sucha, wysuszyc i po pewnym czasie kuracji ma byc okejos. Przy dwoch p/s, dwa tygodnie kuracji i sa efekty. Teraz dwa cz/s ida pod mlotek hihi wyniki za dwa-trzy tygodnie.

Waciak chodzi juz od roztopow w brazowych skarpetkach buuu Kurna ta wielka piaskownica naokolo mnie wykonczy :wink:

Link to comment
Share on other sites

A ja postanowiłam ambitnie sama zacząc podtrymowywać Galunię. Chociaż troszkę. Tylko nie wiem jaki trymer... Bo z tego co wiem Wy uzywacie takich raczej droższych... a mnie w sumie chyba wtsraczyłby Trixie... Tylko nie wiem czym się różni ten z czerwoną rączką od tego z niebieską :roll: I nie mam pojęcia który byłby lepszy dla mojego potfforka...
Galcia ma dość gęstą sierść, ale sie nie faluje i nie jest bardzo długa. Pozatym dośc długo odrasta, więc amerykanem nie jest.

Możecie mi coś poradzić?

Link to comment
Share on other sites

O co mi chodzi??????

Jakies pół roku temu wszyscy mi doradzali , że mam 2 razy w tygodniu przeczesyać trymerem grzbiet .

I tak robie.


A teraz jak zapytałem czy może w zimie to za czesto i moze to jakos psu zaszkodzić to wyskoczyłyście na mnie, ze PO CO?

To kto tu jest se w kulki leci???????????????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A ja postanowiłam ambitnie sama zacząc podtrymowywać Galunię. Chociaż troszkę. Tylko nie wiem jaki trymer... Bo z tego co wiem Wy uzywacie takich raczej droższych... a mnie w sumie chyba wtsraczyłby Trixie... Tylko nie wiem czym się różni ten z czerwoną rączką od tego z niebieską :roll: I nie mam pojęcia który byłby lepszy dla mojego potfforka...
Galcia ma dość gęstą sierść, ale sie nie faluje i nie jest bardzo długa. Pozatym dośc długo odrasta, więc amerykanem nie jest.

Możecie mi coś poradzić?[/quote]
Ja bym Ci poleciła Justa dla Galusi Trixie z czerwoną rączką, z tych tańszych trymerów jest uważam najlepszy, choć niestety możesz mieć już z jego dostaniem mały problem, gdyż słyszałam że wycofano go z produkcji, w hurtowniach już go nie ma, jedynie ostatki w niektórych sklepach. A te nowe Trixie są zupełnie inne, ja jakoś nie mogę się do nich przyzwyczaić :wink:
Tak jak napisała Malawaszka, Mek, jeśli Twoja mała ma dużo podszerstka to wyczesuj jej w miarę często podszerstek, teraz możesz rzadziej :wink: Mojej Besce, też w żadnym wypadku podszerstek nie faluje sierści, jedynie bardzo szybko jej odrasta, i żeby potem nie mieć dużo pracy przy wyczesywaniu jego , staram się tak co 4, 5 dni go wyczesywać, ale jakbym się uparła i nie wyczesywała tak często to też by się nic nie stało ;-) Wszystkie zabiegi, kosmetyki itp, należy indywidualnie dostosować do swojego psa :wink: Co dla jednego dobre nie znaczy że dla drugiego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alexandra']Ja bym Ci poleciła Justa dla Galusi Trixie z czerwoną rączką, z tych tańszych trymerów jest uważam najlepszy, choć niestety możesz mieć już z jego dostaniem mały problem, gdyż słyszałam że wycofano go z produkcji, w hurtowniach już go nie ma, jedynie ostatki w niektórych sklepach. A te nowe Trixie są zupełnie inne, ja jakoś nie mogę się do nich przyzwyczaić :wink: [/quote]

Ooooj to ja będem musiała sie pośpieszyć z tym jupnem, bo dzisiaj widziałam właśnie w jednym ze skleów zoologicznych, ale chciałam się najpierw Was poradzić ;)
Jutro będem, to kupie ;)

Dziekuje alexandra za odpowiedź :calus:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']
Ooooj to ja będem musiała sie pośpieszyć z tym jupnem, bo dzisiaj widziałam właśnie w jednym ze skleów zoologicznych, ale chciałam się najpierw Was poradzić ;)
Jutro będem, to kupie ;)

Dziekuje alexandra za odpowiedź :calus:[/quote]
Pospiesz się, pospiesz :wink:
Nie ma za co :D

Link to comment
Share on other sites

Zakupiłam Trixie z czerwona rączką i wytrymowałam Galcie!!!

Nie wie czy dobrze to zrobiłam, ale ma wyraźnie krótszą sierść i wyrzuciłam jej chyba ztonę miękkiej sierści! W życiu bym nie przypuszczała, że tyle tego może być na jednym małym piesku :o :o :o
No chyba, żecoś źle zrobiłam :roll: :-?

Aaaaaaaa!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Zakupiłam Trixie z czerwona rączką i wytrymowałam Galcie!!!

Nie wie czy dobrze to zrobiłam, ale ma wyraźnie krótszą sierść i wyrzuciłam jej chyba ztonę miękkiej sierści! W życiu bym nie przypuszczała, że tyle tego może być na jednym małym piesku :o :o :o
No chyba, żecoś źle zrobiłam :roll: :-?

Aaaaaaaa!!!![/quote]

Justa ! Po raz pierwszy wiem co czujesz :) Ale jestem pewien , ze wszyskto poszło Ci doskonale skoro tyle podszerstka wyszło.

Gratulacje. Najwazniejszy pierwszy krok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...