Jump to content
Dogomania

Łódź(FNiZ)-100-letnia jamnisia Skowronek jest głosem wszystkich porzuconych...


jola od jadzi

Recommended Posts

...Jest głosem tych wszystkich porzuconych,zdradzonych, opuszczonych przez swojego właściciela. Niewidoma, najprawdopodobniej głucha,z guzami na sutkach, z guzem na śledzionie,bezradna w tym całym swoim psim nieszczęściu, 100-letnia jamnisia...
Tak napisała o niej Moriaaa 14 grudnia:

Babunie zobaczyłyśmy dzisiaj, będąc w schronisku łódzkim na wigilii.
Kiedy tylko dojrzałyśmy tą kruszynkę, wiedziałyśmy, że zabieramy.
Jola w te pędy rezerwowała miejsce w szpitalu w klinice.

Jak można porzucić starego psa???
Jak można porzucić starego prawie niewidomego psa???
Jak można porzucić starego, prawie niewidomego, schorowanego psa???
Jak można.....

Pamiętaj "człowieku" (choć w twoje człowieczeństwo śmiem wątpić) kiedyś też będziesz stary, schorowany, niedołężny...mam nadzieję, że w swej starości będziesz wegetował jak najdłużej....

A teraz o jamnisi.
Ma ze sto lat [IMG]http://www.niechcianeizapomniane.org/forum/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG]
Na cycuchach guzki.
Prawdopodobnie guz na śledzionie-jutro będą pełne badania.
Zaćma na ropiejących oczętach.
Krwiak ew. ropień na pyszczku w okolicach kła.
Pogryzione uszy.

Została w szpitalu, podłączono małej kroplówkę.
Jutro będą wyniki badań krwi i będziemy podejmować kolejne decyzje.

Z pozytywnych wieści..serduszko ok.


[IMG]http://lh4.ggpht.com/_WvcI2vDA88w/SUVW9LwyzLI/AAAAAAAAE00/OOtPbWJDmGQ/s800/bogusia6.jpg[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_WvcI2vDA88w/SUVW6JUlgWI/AAAAAAAAE0k/ORhuz1PHL_s/s800/bogusia4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem...Mnie przypomina moją Zuzię, choć Zuzinka była młodsza....
A z wieści na dziś...Skowronek również nie słyszy, nie reaguje na dźwięki. Wyobraźcie sobie jej lęk przed nieznanym terenem, dłonią, która dotyka a ona się tego nie spodziewa, , obcymi dla niej zwierzętami, które wyczuwa jednym z nielicznych, pozostałych jej zmysłów, węchem...Ona jest kompletnie bezradna! Nie widzi i nie słyszy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nata od jadzi']dzwoń dzwoń, byś kiedyś do nas wpadła :cool3:[/quote]
A zrobię to, nawet jak się wycofasz z zaproszenia! :evil_lol: :loveu: Muszę poznać
i wycałować Skowronka! Zamelduję się, a wcześniej zapytam
o pozwolenie, obowiązkowo z Manią! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=3][COLOR=blue][B][I]Skowronku, życzę Tobie i Twoim Aniołom, spokojnych, pełnych rodzinnej atmosfery i przepojonych magią [/I][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=blue][B][I]Świąt Bożego Narodzenia 2008...[/I][/B][/COLOR][/SIZE]
[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[IMG]http://img214.imageshack.us/img214/4162/rad62af8jl1hj2.gif[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Małgosiu,przecież mnie znasz,ja się nie nadaję na DT...
Skowronia większość dnia przesypia, troszkę podrepcze po mieszkaniu,już bardziej odważnie,jakby zapamiętała topografię,często drepcze w kółko ale też zaczyna chodzić za mną.Często staje i zwyczajnie się zawiesza, stoi wtedy bez ruchu parę minut. Przestała kłapać zębami na moje zwierzaki, wie już, że nic jej nie zrobią.Ma apetyt i z tego się cieszę bo może zdąży jeszcze nabrać ciałka,jest przeraźliwie chuda.Ciekawa jestem,ile może mieć lat ale myślę, że 17-18 ma na pewno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola od jadzi']Tak mi przykro z powodu Majeczki,kiedy to się stało?[/quote]
oj, już dosć dawno, w kwietniu, ale mam przed oczami to odchodzenie, ale i satysfakcję, ze do końca byłyśmy razem...
Tak napisałam na jej wątku 18.04.08


[I]Odeszła
[*]
Majeczka odeszła.
Mąż przyszedł do domu przed 15, leżała na podłodze przy posłanku. Już nie żyła.
Czyli odeszła cichutko, tak jak żyła.
Rano jeszcze była w kuchni, napiła sie wody, poleżała na podłodze. Wyniosłam ją na trawkę. Nie miała siły chodzić.
Odchodziła. Nie reagowała na dotyk. Ślepa, głucha starowinka.
Spojrzeliśmy na siebie z mężem. Trzeba będzie pomyśleć, podjać decyzję, pomóc. Sama ją podjęła, nas oszczędziła[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Ale my tak pesymistycznie, a Skowronek zbierze siły i jeszcze pozyje u Jolci i Natalii, zobaczycie :multi:[/quote]
Co do tego nie mam wątpliwości. Tyle, ile jest Skowronkowi dane, nacieszy się miłością. Już Dziewczyny niuni z rączek nie wypuszczą
i miało to zabrzmieć wyłącznie jak komplement. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ha, tak się teraz zastanawiam, w jakim celu założyłam skowroni wątek w dziale psy do adopcji :roll:? Przecież miałam nadzieję, że znajdzie się taki dooobry domek, w którym jamnisi będzie tak dobrze, prawie tak dobrze, jak Maniusi byłoby w nowym domku, no, ale takich domków przecież nie ma, prawda?
Skowronia większośc czasu przesypia w łóżeczku, zajmuje po kolei wszystkie łóżeczka dziewczynek, nawet nie wiem, kiedy się tam wdrapuje, ale najważniejsze, że zapamiętała już, gdzie są.W przerwie między spaniem zjada ryż z indykiem i warzywami(apetyt jej dopisuje), zakładam jej później golfik Szkielecia i wynoszę na dwór, na siusiu i różne inne.A tak na marginesie, pisałam już, że jamnisia jest koszmarnie chuda,wyobraźcie sobie teraz, jak wyglądał ostatnimi dniami mój Szkielecio,pies sięgający do kolan , jeśli jego sweterek idealnie pasuje na niunię-chudzinkę. Szkielecio ważył ostatnio niecałe 8 kg.
Małgosiu,miałaś to szczęście, że Majeczka odeszła cichutko,że oszczędziła Was, ja Szkieleciowi musiałam pomóc, dotąd o tym myślę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola od jadzi']Ha, tak się teraz zastanawiam, w jakim celu założyłam skowroni wątek w dziale psy do adopcji :roll:? Przecież miałam nadzieję, że znajdzie się taki dooobry domek, w którym jamnisi będzie tak dobrze, prawie tak dobrze, jak Maniusi byłoby w nowym domku, no, ale takich domków przecież nie ma, prawda?(...)[/quote]
[CENTER][SIZE=5][B]Owszem są, ja znam ten domek [/B][/SIZE]
[SIZE=5][B]i [COLOR=red]Skowronia [/COLOR]też go już zna...:-( :loveu: :-([/B][/SIZE]
[SIZE=5][B]Jedno, czego [COLOR=red]Skowronia[/COLOR] jeszcze nie wie to, że trafiła główną wygraną... [/B][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...