Jump to content
Dogomania

Nie chce jeść suchej karmy. : |


Justynaaaa

Recommended Posts

Mój psiak ma 6 miesięcy. Gdy go kupiłam przez pierwsze dwa miesiące ze smakiem jadł Royala Canina. Po dwóch tygodniach zaczął bardzo mało jeść. Zjechałam trochę niżej i kupiłam purinę dog chow - też nie chciał w ogóle jej posmakować! Kupiłam więc beznadziejne pedigree z kurczakiem w saszetce i zjadł ze smakiem. :||

Co teraz zrobić.. Próbowałam mu dobre karmy podawać w saszetkach, ale ich nie tknął.. Tylko pedigree. A na gotowanie niezbyt mam czas.
Poradźcie.:smhair2::Help_2::Help_2::Help_2:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Justynaaaa']Mój psiak ma 6 miesięcy. Gdy go kupiłam [B]przez pierwsze dwa miesiące[/B] ze smakiem jadł Royala Canina. [B]Po dwóch tygodniach[/B] zaczął bardzo mało jeść. [/QUOTE]

Hmmm... dla mnie Twoja wypowiedź jest zupełnie niezrozumiała. :razz: To w końcu przez jaki czas jadł ze smakiem? Przez 2 miesiące, czy 2 tyg?

Moim zdaniem sama jesteś sobie winna. Kupowałaś bardzo dobrą karmę a przeskoczyłaś na najgorszą z możliwych. Nie dość, że najgorszą, to jeszcze na najbardziej uzależniającą. Zakładam więc, że Twój pies przyzwyczaił się do niej przez pewne składniki.
Poza tym: żaden pies nie da się zagłodzić. Rozumiem, że to szczeniak, ale karmiąc go Pedigree robisz mu znacznie większą krzywdę, niż gdyby dzień czy dwa nie jadł wcale.
No i kolejna sprawa: uczysz go wybrzydzania. Jeśli on już teraz tak zaczyna kaprysić, to współczuję tego, co może Cię czekać..:roll:

Rozumiem, że RC może być karmą za drogą. W końcu to karma z najwyższej półki. Ale jest cała masa innych karm i każdy cenowo jest w stanie znaleźć coś dla siebie. I nie musi to być wcale Pedigree...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']karmiąc go Pedigree robisz mu znacznie większą krzywdę, niż gdyby dzień czy dwa nie jadł wcale.[/QUOTE]

Dokładnie!

Suchą karmę zawsze można "doprawić" odrobiną oleju, jogurtu naturalnego... Chociaż w przypadku kapryśnego psa akurat nie tędy chyba droga. Zwróć uwagę, czy domownicy nie podkarmiają psa "ludzkim" jedzeniem, bo to jest najczęstszą przyczyną grymasów. Kup DOBRĄ karmę (a taką na pewno nie jest żadna marketówka ani Purina Dog Chow); jeśli RC jest za drogi spróbuj choćby Acany; i weź psa na przetrzymanie - ŻADNYCH smakołyków w tym czasie. Miska z karmą 2-3 razy dziennie ostałych porach, na 15 minut, potem znika do następnego posiłku.

I 6-miesięczny beagle nie rośnie już tak intensywnie, żeby nawet kilkudniowa głodówka z powodu humorów wyrządziła w jego organizmie nieodwracalne szkody. Długotrwałe karmienie badziewiem niestety może to uczynić.

Link to comment
Share on other sites

Twój beagle wybrzydza??:crazyeye::crazyeye: jestem w szoku te psy są takim łakomczuchami, że ja się śmieję, że zjedzą właściciela jak się przewróci:evil_lol:

dam Ci radę, która u mnie poskutkowała- dodaj do suchego odrobinę gerberka /takiego jak dla dzieci/ np. sam kurczak lub indyk-powinno zadziałać:cool3:
a swoją drogą dziewczyny mają rację pedi czy chappi może więcej zaszkodzić niż głodówka. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']
Rozumiem, że RC może być karmą za drogą. W końcu to karma z najwyższej półki. [/quote]
Royal od jakiegos czasu przestal byc juz karma z gornej polki, pozostala tylko cena i opinia.
Jak juz, to mozna sie rozejrzec po karmach superpremium, popatrzec na sklad (bez konserwantow typu BHA,BHT, wypelniaczy na pierwszym miejscu, barwnikow), badz przerzucic sie na domowe jedzenie (gotowane, barf).

Link to comment
Share on other sites

Przeskoczyłam z Royala na `niższą półkę` dlatego, że potrafił nawet przez 3-4 dni nic nie jeść! Ewentualnie cos w późniejszych dniach skubnął, ale to było tyle co nic. Nie można na siłę faszerować ani głodować psa karmą której on nie chce. Postaram się go przyzwyczaić do mieszania karmy z gerberkiem.

Link to comment
Share on other sites

Ale jest masa dobrych karm, nie musi to być zaraz Royal. Do wielu producentów można napisać z prośbą o próbki, jest nawet o tym wątek w dziale karm.
Mi i tak wydaje się dziwne, że pies jadł z wielkim smakiem, aż nagle przestał. W takiej sytuacji pomyślałabym przede wszystkim że jest chory i udała się do weta. No chyba że jest podkarmiany domowym jedzeniem, co tłumaczyłoby wszelkie grymasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ale jest masa dobrych karm, nie musi to być zaraz Royal. Do wielu producentów można napisać z prośbą o próbki, jest nawet o tym wątek w dziale karm.
Mi i tak wydaje się dziwne, że pies jadł z wielkim smakiem, aż nagle przestał. W takiej sytuacji pomyślałabym przede wszystkim że jest chory i udała się do weta. No chyba że jest podkarmiany domowym jedzeniem, co tłumaczyłoby wszelkie grymasy.[/QUOTE]


Moja mama daje mu czasem eh.. kurczaka gotowanego, marchewkę gotowaną, a czasem trochę ryżu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justynaaaa']Moja mama daje mu czasem eh.. kurczaka gotowanego, marchewkę gotowaną, a czasem trochę ryżu.[/QUOTE]

I takie jedzenie jest jak najbardziej w porządku, ale efekt jest widoczny właśnie w postaci strajku na karmę.

A nie da rady przestawić go po prostu na domowe posiłki - mięso, ryż, warzywa, plus witaminki i troszkę oleju? Beagle nie jkest duży, więc jeśli macie mało czasu na gotowanie, można przygotować większą ilość 1-2 razy w tygodniu i zamrozić dzienne porcje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Martens']I takie jedzenie jest jak najbardziej w porządku, ale efekt jest widoczny właśnie w postaci strajku na karmę.

A nie da rady przestawić go po prostu na domowe posiłki - mięso, ryż, warzywa, plus witaminki i troszkę oleju? Beagle nie jkest duży, więc jeśli macie mało czasu na gotowanie, można przygotować większą ilość 1-2 razy w tygodniu i zamrozić dzienne porcje.[/QUOTE]

Pomyślę nad tym. :) Takie jedzonko byłoby najzdrowsze, bo wiem co psu daję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na początku, gdy psa przywiozłam z hodowli karmiłam go Puriną Pro Plan, jadł tak długo, aż miska była czysta. Jednak zauważyłam, że ma po niej rozwolnienie, dlatego stopniowo podawałam mu mieszaną RC z puriną. Royal mu baardzo smakuje, jednak od jakiegoś czasu przestał w ogóle jeść.. Potrafi nie zjeść nic nawet do 22:00 : (
Doradźcie coś..:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ile tematow o tym samym jeszcze sie pojawi ?
Dostalas propozycje dosmaczenia suchej karmy, domowego gotowanego jedzenia, barfu, wybierac jest w czym, o ile chce sie cos zrobic, poza kolejnym dopiskiem na forum.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1048/nie-chce-jesc-suchej-karmy-126836/[/url]
Sprobuj przestawic na barf, raczej wiekszosci psow to smakuje.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam problem z moją 10-miesięczna sunią, bo nie chce jeść suchego, a to dlatego, że kupiłam jej raz pasztecik, a później zaczełam od czasu do czasu gotować jej. Głodówka nic nie da, bo ja jej dam samą suchą z rana, ktoś przyjedzie po południu z rodizny, spyta sie czy pies jadl, ja powiem ze nie to mu zaraz ugotuje i zje :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Ja mam problem z moją 10-miesięczna sunią, bo nie chce jeść suchego, a to dlatego, że kupiłam jej raz pasztecik, a później zaczełam [B]od czasu do czasu[/B] gotować jej. Głodówka nic nie da, bo ja jej dam samą suchą z rana, ktoś przyjedzie po południu z rodizny, spyta sie czy pies jadl, ja powiem ze nie to mu zaraz ugotuje i zje :/[/quote]


Ja też, i od tego "od czasu do czasu" zrobiło się codziennie. Psiaki wiedzą co dobre:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ja mysle ze temat dobry bo moze chodzic jak w moim przypadku nie tylko o sucha karme....moja sunia od kilku dni nie je ani suchej ani gotowanej, ale to chyba nie choroba tylko bycie wybrednym bo wszamie serek bialy, i frolicki, ktore uwielbia, a ktorych jako normalny posilek jej dac nie moge bo to jedzonko dla duzych psow a poja jeszcze szczeniak.... ekanube troszke tknie ale tez potrafi nie jesc wiekszosci dnia i zeberka juz widac golym okiem....jak tak dalej pojdzie do weta trzeba bedzie isc....dzisiaj troszke doprawie do smaczku jedzonko gotowane to moze nastapi przelom w niejedzeniu...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...