Jump to content
Dogomania

Przyjaciel Pies jakby lepszy


dbsst

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='eska87']A jak dla mnie zarówno MP, jak i PP to po prostu czasopisma dla miłośników psów i nic więcej. Czasopismo ma być po prostu przyjemną rozrywką, dostarczyć trochę nowinek o trendach w danych dziedzinach <szkolenie, żywienie itp.>, a nie być źródłem fachowej wiedzy ;) Przy czasopiśmie można się zrelaksować, popatrzeć na kolorowe obrazki itp.[/quote]

No to chyba dobrze, że są czasopismami dla miłośników psów ;) szczególnie jeśli chodzi o MP i PP (choć swojego czasu MP był także dla miłośników kotów, rybek, ptaszków - jak sam tytuł by na to wskazywał ;)) Jak dla mnie to tego typu miesięczniki mają właśnie, jak napisałaś dostarczać nowinek, poruszać jakieś tematy, które dociekliwy Czytelnik może potem pogłębić wiedzą książkową, otwierać przed Czytelnikami spektrum możliwości ( sporty, wystawy, szkolenie, rozmnażanie). A dobra szata graficzna tylko w tym pomaga, masz bardziej uporządkowane tematy, łatwiej znaleźć to co Cię ciekawi - i tu bardziej mi pasuje PP.

[quote name='eska87'] Jeśli chodzi o artykuły o rasach, to owszem nie są dobrym źródłem wiedzy dla miłośników danej rasy, ale służą nowicjuszom, którzy chcieliby poznać podstawowe informacje o danej rasie. I tak być powinno. ;) W końcu to czasopismo, które z założenia ma szeroki krąg odbiorców. [/quote]

O to, to :multi:

[quote name='eska87'] jest, ale raczej nie dla speców ;) Chyba, że miałoby służyć jako dostawca nowinek ;) Wtedy dla speców też :)[/quote]

Każdy spec musi śledzić rynek, nowinki itp., żeby nie wypaść z obiegu :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ejka']No to chyba dobrze, że są czasopismami dla miłośników psów ;) szczególnie jeśli chodzi o MP i PP (choć swojego czasu MP był także dla miłośników kotów, rybek, ptaszków - jak sam tytuł by na to wskazywał ;))
[/quote]
Tak, źle to chyba ujęłam. Oczywiście, że te czasopisma powinny być dla miłośników [B]psów[/B], a nie zwierząt ogólnie ;)
Miałam na myśli to, że te czasopisma powinny być przyjemną lekturą dla osób, które interesują się psami, a nie [U]jedynym [/U]źródłem wiedzy ;)
[QUOTE]
Każdy spec musi śledzić rynek, nowinki itp., żeby nie wypaść z obiegu :p
[/QUOTE]
Fakt, ale tu też miałam głównie na myśli to, że taka gazeta może jedynie sygnalizować trendy, ale dokładniejszą wiedzę na dany temat trzeba czerpać z innych źródeł :) Właśnie dlatego, że czasopismo tylko [U]sygnalizuje[/U] ;) Ale taka jego rola i dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

No tak - nigdy nie da się napisać ABSOLUTNIE wszystkiego w czasopiśmie. I dobrze. Bo o tym samym mozna przeczytac za dwa lata i tak naprawdę dowiedziec się całkiem nowych rzeczy.
Tak jest np. z portretami ras w PP - te popularniejsze co jakiś czas się powtarzają, a jednak zawsze wnoszą coś świeżego.

Link to comment
Share on other sites

Ale są artykuły o wychowaniu - przez całe miesiące ciągnął się cykl szkoleniowy, w którym dokładnie, krok po kroku, przedstawiony był proces uczenia psa różnych rzeczy (ze zdjęciami). Teraz też jest wychowanie, trochę inna forma, ale może lepiej dokładniej skupić sie na jednym problemie niz po trochu pisac o wielu na raz...?

Link to comment
Share on other sites

Zawsze bardziej odpowiadał mi PP, ale teraz.. gdy jestem już bardziej doświadczona (:lol:) wolę MP. Ale muszę przyznać, że "od czasu do czasu" czytam szokujące bzdury w MP i to mi się bardzo nie podoba :/ Często autorzy niektórych artykułów wyraźnie sobie zaprzeczają.. :p

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie MP jest przede wszystkim mało czytelny, chaotyczny, nie podoba mi sie jego szata graficzna. Gdy to przeglądam dostaję zawrotu głowy. Takie mydło i powidło.
Natomiast w PP nie ma takiego problemu (przynajmniej dla mnie). Wszystko jest czytelne - zrobione dla odbiorcy i jego wygody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aarionne']Dla mnie MP jest przede wszystkim mało czytelny, chaotyczny, nie podoba mi sie jego szata graficzna. Gdy to przeglądam dostaję zawrotu głowy. Takie mydło i powidło.
Natomiast w PP nie ma takiego problemu (przynajmniej dla mnie). Wszystko jest czytelne - zrobione dla odbiorcy i jego wygody.[/quote]
Z tym się akurat zgodzę :p Przydałby się mały "zabieg plastyczny" dla MP :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aarionne']Dla mnie MP jest przede wszystkim mało czytelny, chaotyczny, nie podoba mi sie jego szata graficzna. Gdy to przeglądam dostaję zawrotu głowy. Takie mydło i powidło.
Natomiast w PP nie ma takiego problemu (przynajmniej dla mnie). Wszystko jest czytelne - zrobione dla odbiorcy i jego wygody.[/quote]
Ja również z tym się zgadzam, dlatego kupuję PP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JustynaJK']absolutnie wszystkiego też nikt nie zmieści w 1 książce,trzeba czytać i czytać i zawsze się coś znajdzie albo utrwali[/quote]
W jednej nie, ale w wielu różnych sporo ;)
Poza tym internet, czasopisma+praktyka :)
Tak wg. mnie wygląda proces zdobywania rzetelnej wiedzy na jakiś temat, ale to nie o tym tu dyskutujemy ;)

Dla mnie w PP najgorszy był ten "Klub przyjaciela psa". Dobrze, że już go nie będzie. Chociaż, przynajmniej było się z czego pośmiać :lol:
Nie zachwycił mnie tym razem temat miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eska87']W jednej nie, ale w wielu różnych sporo ;)
Poza tym internet, czasopisma+praktyka :)
Tak wg. mnie wygląda proces zdobywania rzetelnej wiedzy na jakiś temat, ale to nie o tym tu dyskutujemy ;)

Dla mnie w PP najgorszy był ten "Klub przyjaciela psa". Dobrze, że już go nie będzie. Chociaż, przynajmniej było się z czego pośmiać :lol:
Nie zachwycił mnie tym razem temat miesiąca.[/quote]
Co do Klubu PP to się całkowicie z Tobą zgadzam :lol:
A co do książek: moim zdaniem i tak zawsze najważniejsze będzie doświadczenie, a nie wiedza wyczytana w encyklopediach ;) Przykładem "doskonałej skarbnicy wiedzy" (:crazyeye: :lol: :evil_lol:) może być [I]Encyklopedia Hodowcy[/I] autorstwa M. Kurek :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']PP jest leprzy od MP :) i to jest pewne :diabloti: Dlatego go kupuje:) A nie chcę się chwalić, ale zgłosiłam się do konkursu literackiego pt: Pies- przyjaciel na dobre i złe.. i cóż mam nadzieje że chociaż zobaczą mój "liścik":eviltong:[/quote]

Na pewno zobaczą! ONI muszą wszystko czytać, inaczej po co ogłaszaliby konkurs literacki? Żeby później zrobić losowanie? Ja jestem pewna, że przeczytają wszystkie prace :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Słuchaj nie tylko :diabloti: Jest tez o rasach ktore sa ciekawe i porady akurat mnie tutaj zaraz po tematach zaprzegowych wziely :razz: I jestem zadowolona z tego ze zmieniono to LISTY DO PRZYJACIELA PSA... ciekawa jestem skad oni to biora- kiedys natknelam sie ze wczesniej pare miesiecy wstawili to samo :eviltong: wiec moze dlatego to usuneli :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...