Jump to content
Dogomania

Przyjaciel Pies jakby lepszy


dbsst

Recommended Posts

Czy jakas dobra dusza moglaby mi sfotografowac, albo zeskanowac temat dotyczący wyzłów węgierskich??
Siedze w domu na zwolnieniu z angina, do najbliższego miejsca z ta gazeta muszę kawałek drogi autobusem przebyć. Nie mam ochoty chorowac kolejny tydzień więc nie wychdzoe z domu poza minimum czyli wysikanie psów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='grrrond']ja nie próbuje, pewnie wygra wzruszająca historia psa ze schroniska, którego zabrała jakas 11 letnia dziewczynka i zostali przyjaciółmi :P

pewnie zaraz sie odezwa ze nienawidze kundelków, wiec od razu mowie ze to nieprawda, ale nie lubie takich historii w nadmiarze, miloby bylo gdyby co innego sie ukazało...[/quote]

grrrond na szczescie są 2 kategorie- do 14 bodajze i od 14 wzwyz... :razz: Ale popieram cie- niezdziwie sie jak wygra takie coś... :roll: A naprawde moim zdaniem jest wiele innych osob ktore lepiej by napisały a te pieniadze chociazby przeznaczyly na hmmm dalsze kształcenie talentu? A nie... za 1 miejsce to mozna sobie kupic swietny aparat chociazby uzywany

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.pies.pl/blog_kom.php?id_p=780&n=zk&p=19425[/url]
Tutaj jest napisane, że w ocenie pracy pod uwagę będzie brane także ciekawe podejście do tematu.
Osobiście uważam, że założenie typu: "Ja nie biorę udziału, bo i tak nie wygram" ma duży sens! Przynajmniej wyjdzie, że masz rację :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']To mam nadzieję Nerul, że Twoja praca będzie ciekawa i będę trzymała za Ciebie kciuki [/quote]

Niewiem czy mam dziękowac czy sie martwic :eviltong: W wielu konkursach juz startowalam w tej dziedzinie ale... niewiem za duza rozbieznosc, pozatym na całą polskę... I w sumie niewiadomo za co sie zabrac, ja napisalam hmmm z marzen o tym wymarzonym psie, w sumie dosc rozbudowany opis go, zachowania i na koncu moralik :razz: Ale co dalej z tego wyjdzie- niemam bladego pojęcia :diabloti::diabloti::diabloti:

[quote name='grrrond']Psa nie mam jeszcze po prostu za dwa dni dostane pierwszego w swoim zyciu! Musialabym cos zmyslac a to czuc ze nie idzie z serca [/quote]

Ja rownież obecnie niemam i niestety niebede miec, ale przypominam sobie czas kiedy mialam mojego Jamnikopodobnego stwora- wszystkie zjedzone buty zostały mi doskonale w pamieci :diabloti::diabloti: Jak szczeniak mogł zjesc 22 pary klapkow to ja do dzisiaj tego niepojme :eviltong:

I jak mi grrrond niezaczniesz pisac czegos to wiesz mi- policzysz sie z Nerulem :mad::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To załóżcie taki temat :) bo coś mi sie wydaje, ze trochę zbaczacie z głównego tematu tego wątku. A żeby samej nie wypaść to, chyba sie przekonałam dzięki PP do chichuachua, nie żebym sobie od razu kupowała ale inaczej spojrzałam na te rasę po przeczytaniu portretu, zresztą macho z okładki od razu mi sie spodobał :) - (czytaj: wywiad jest fajny).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']zaskoczył mnie ten temat z typem głowy, taki ambitny ;p[/quote]

W sumie nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że "Przyjaciel Pies" to po prostu kolorowe pisemko o psiej tematyce. Jest tam naprawdę mnóstwo fachowej wiedzy, a podana jest w przystępny sposób. Chociażby te typy głowy albo dział "Żywienie".
To mi się najbardziej podoba w tej gazecie - to nie jest czytadło ani jakieś kolorowe pisemko. To jest po prostu miesięcznik dla miłośników psów (obojętnie w jakim są wieku). Naprawdę tak uważam. Bo można tam znaleźć zarówno tematy bardzo lekkie, jak i te cięższego kalibru :)

Link to comment
Share on other sites

Aarionne ale taka prawda- jest jakies takie bardziej kolorowe, zachęcające szatą graficzną niz wiedzą informacyjną. Jest tylko po troszku po troszku a nie tak jak w innych gazetach ze wszystko. I szczeze to mozna by tą gazete zaliczyc do kategori wiekowej młodych miłosnikow- od niejednej osoby to juz słyszalam, ale ja sama juz troszke starsza nadal lubię gazetę bo mozna wiele sie dowiedziec tak hmmm ze swiata i polski na temat psow ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Aarionne ale taka prawda- jest jakies takie bardziej kolorowe, zachęcające szatą graficzną niz wiedzą informacyjną. [B][COLOR=Black]Jest tylko po troszku po troszku a nie tak jak w innych gazetach ze wszystko[/COLOR][/B]. I szczeze to mozna by tą gazete zaliczyc do kategori wiekowej młodych miłosnikow- od niejednej osoby to juz słyszalam, ale ja sama juz troszke starsza nadal lubię gazetę bo mozna wiele sie dowiedziec tak hmmm ze swiata i polski na temat psow ;)[/quote]

Nie wiem w jakiej gazecie jest wszystko. Żeby opisać wszystko na konkretny temat to trzeba książke stworzyć. A i tak każdy znajdzie jakiś brak.
Osobiście uważam, że w "Przyjacielu Psie" jest więcej fachowej wiedzy niż w "Moim psie". I wszystko jest uporządkowane, zawsze wiem, gdzie czego szukać.
A przekonanie, że fachowa wiedza nie może miec ładnej (kolorowej) szaty graficznej jest... dziwne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Aarionne ale taka prawda- jest jakies takie bardziej kolorowe, zachęcające szatą graficzną niz wiedzą informacyjną. [/quote]

Jak dla mnie to dobre zdjecia to raczej zaleta :) a to one glownie tworza szate graficzna a wiedza, no coz ja w PP znajduje jeszcze cos dla siebie a czytam psie gazety juz od paru ladnych lat. Wiadomo, ze sa lepsze, ciekawsze materialy i slabsze. Ale to tez zalezy od Twojej wiedzy, i Twoich zainteresowan. Jedni wola psi sport inni czesanie lokow yorkom :)

[quote name='Nerul'] Jest tylko po troszku po troszku a nie tak jak w innych gazetach ze wszystko. [/quote]

A jakie to sa te inne gazety, w ktorych jest wszystko 8) ?

[quote name='Nerul'] I szczeze to mozna by tą gazete zaliczyc do kategori wiekowej młodych miłosnikow- od niejednej osoby to juz słyszalam, ale ja sama juz troszke starsza nadal lubię gazetę bo mozna wiele sie dowiedziec tak hmmm ze swiata i polski na temat psow ;)[/quote]

I tu sie zgodze, nie jest to gazeta dla starych zgredow :)

Link to comment
Share on other sites

A czy ja powiedzialam ze źle ze ładna szata? To że jest ładne to dobrze ale mozna to połączyc z wiedzą... Ja od PP wole MP czy Pies, który każdy zna. W PP jest wiecej hmmm o sportach i tym co jest bardziej modne w swiecie przynajmniej ja to tak widze. Dawniej wlasnie PP prenumerowalam w tym roku podarowalam sobie i prenumeruje MP...

A co do młodszych- zachęcalo to nawet dzieci poniewaz byl ten kącik listów do poznawania... i jak patrze to sa tam ludzie w wieku 8-13 lat...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aarionne']W sumie nie wiem dlaczego niektórzy uważają, że "Przyjaciel Pies" to po prostu kolorowe pisemko o psiej tematyce. Jest tam naprawdę mnóstwo fachowej wiedzy, a podana jest w przystępny sposób. Chociażby te typy głowy albo dział "Żywienie".
To mi się najbardziej podoba w tej gazecie - to nie jest czytadło ani jakieś kolorowe pisemko. To jest po prostu miesięcznik dla miłośników psów (obojętnie w jakim są wieku). Naprawdę tak uważam. Bo można tam znaleźć zarówno tematy bardzo lekkie, jak i te cięższego kalibru :)[/quote]

Ja jednak uważam, że to kolorowe pisemko ;). Od pierwszego numeru :lol: Według mnie za mało tam informacji, czytam sobie tak dla poczytania, bo tak naprawdę mało się z tego można dowiedzieć, dużo miejsca zajmują fotografie, duża czcionka, albo część sklepik czy ogłoszenia, często po prostu z 5 stron omijam, bo sa takie same w każdym numerze. Jeszcze okładka jest dla mnie dziecinna trochę. Jak dla mnie Mój Pies jest trochę inteligentniejszy ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja z PP rozumiem albo za dużo, albo nic :evil_lol: jeden artykuł jest tak 'nieczytelny', że nic pojąć nie moge (nawet jak czytam po 5 razy), a w niektórych szczegółów w ogóle nie ma...ot tyle, że tytuł jest. :lol: przynajmniej zdjęcia fajne :)

Link to comment
Share on other sites

Lutowego numeru nie mam aczkolwiek mogę wypowiedzieć się odnoścnie STYCZNIOWEGO numeru Przyjaciela Psa.
Bardzo podobały mi się następujące artykuły
- (Wolontariat) Na ratunek Faflom
- (Adopcje Wirtualne) Pomoc alternatywna

Chętnie przeczytałabym w następnych numerach COKOLWIEK o frisbee czy klikerze.
Na łamach czasopisma przydały by się również porady jak wykonać daną sztuczkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justys95']Ja z PP rozumiem albo za dużo, albo nic :evil_lol: jeden artykuł jest tak 'nieczytelny', że nic pojąć nie moge (nawet jak czytam po 5 razy), a w niektórych szczegółów w ogóle nie ma...ot tyle, że tytuł jest. :lol: przynajmniej zdjęcia fajne :)[/quote]

To co dopiero byś zrozumiala w PIES :eviltong::diabloti: Ja własnie zamowilam prenumeratke PIESa :diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A jak dla mnie zarówno MP, jak i PP to po prostu czasopisma dla miłośników psów i nic więcej. Czasopismo ma być po prostu przyjemną rozrywką, dostarczyć trochę nowinek o trendach w danych dziedzinach <szkolenie, żywienie itp.>, a nie być źródłem fachowej wiedzy ;) Przy czasopiśmie można się zrelaksować, popatrzeć na kolorowe obrazki itp.

Jeśli chodzi o artykuły o rasach, to owszem nie są dobrym źródłem wiedzy dla miłośników danej rasy, ale służą nowicjuszom, którzy chcieliby poznać podstawowe informacje o danej rasie. I tak być powinno. ;) W końcu to czasopismo, które z założenia ma szeroki krąg odbiorców.

[QUOTE]
I tu sie zgodze, nie jest to gazeta dla starych zgredow :smile:
[/QUOTE]
jest, ale raczej nie dla speców ;) Chyba, że miałoby służyć jako dostawca nowinek ;) Wtedy dla speców też :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...