Jump to content
Dogomania

"kopnięcia" pseudo ...


Jagoodkaxd

Recommended Posts

Oj tak, jest takich pełno. :shake:
Cocel spaniel, cooker spaniel, cookel-spaniel, cociel spaniel :-o
lablador, rablador, latrelek, ratrelek, golden red river :-o

Kiedyś też na giełdzie samochodowej, gdzie sprzedają pieski widziałam napis na westami: WEST HOLLAND. :-o
Nie omieszkałam oczywiście wyrazić swojej opinii na ten temat, że skoro już chodóje te biedne psy, to mógły się chociaż nauczyć nazwy. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

tak ostatnio myślałam i czy nie da się zrobić czegoś takiego,że nazwa pies rasowy będzie zarezerwowana dla psa z udokumentowanym pochodzeniem, należących do jakiegoś związku i pseudohodowcy opisujący że ich psy są rasowe, bo rodzice mają rodowody, albo bo któreś z kolei, lub piszący że mają legalną hodowle i podający jakąś nazwę, mimo że nie jest to nigdzie udokumentowane to oszuści i nie mogą tak mylić ludzi i muszą pisać że ich pies jest w typie,bez metryki, może jakby się to uregulowało,to niektórzy ludzie nie dali by się omamić, bo nieraz myślą,że niby z hodowli i pies rasowy, to rasowy, w sumie tak jak firmy mają zastrzeżone nazwy, a jak ktoś chce wprowadzić podróby to nie może używać nazw danej firmy, bo to oszukiwanie, jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B][B]Śliczne coco spaniele[/B][/B]

[COLOR=Red] !!!!![/COLOR]!:crazyeye:
Sprzedam śliczne spaniele:
-pięcio tygodniowe [COLOR=Red]!!!!!!!!!![/COLOR]:-(
-odrobaczone
Są bardzo wesołe, zdrowe lubią zabawę z dziećmi.
[COLOR=Red]
Czy w tej Polsce chociaż z połowa ludzi nie jest za pseudo???[/COLOR] [COLOR=Red]Koszmar......[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aganela'][B][B]Śliczne coco spaniele[/B][/B]

[COLOR=red]!!!!![/COLOR]!:crazyeye:
Sprzedam śliczne spaniele:
-pięcio tygodniowe [COLOR=red]!!!!!!!!!![/COLOR]:-(
-odrobaczone
Są bardzo wesołe, zdrowe lubią zabawę z dziećmi.

[COLOR=red]Czy w tej Polsce chociaż z połowa ludzi nie jest za pseudo???[/COLOR] [COLOR=red]Koszmar......[/COLOR][/quote]
A może coco chanele? :cool3:

Pięciotygodniowe to już lekka przesada, a nawet bardziej niż lekka. :-o :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

wystarczy wejśc na alegratkę i w samych szpicach poszukać. pomeranian- krycie. sprawdzony reproduktor! dla nie uświadomionych,reproduktor to tytuł jaki się zdobywa. w ramach wiarygodności-METRYKA ! ! ! na litosc! kto ma reproduktora z metryką? za nim jeszcze mój reproduktor zrobił cokolwiek w tym kierunku aby zasłużyć na miano reproduktora, to już musiałam ją oddać na konto rodowodu. może rozsądniej i uczciwiej jest pisać- sprawdzony tatuś a nie naciągany reproduktor. poza tym jesli ktoś ma dobry sprzęt to może dane z metryki będą lepiej widoczne i można hodowlę uświadomić co wyrabiają własciciele ich krwawicy. przecież oni ciężko pracowali na te metryczkę.



no co do nazewnictwa to dołączamy rasę pomeranin. to pewnie dla uczciwości, aby ktoś nie posądzał delikwenta o próbę oszustwa. przecież wyraźnie pisze że nikt nie próbuje sprzedać żadnego pomeraniana.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja widziałam dzisiaj shi-htsu, szi-cu, sih-ztu, cziłała, cziłał, ciułała :mad:

Z drugiej strony, zastanawiam się, ile osób pisze takie bzdury, bo chce przyciągnąć klienta... Nieraz widzę ogłoszenia: pitbul, pittbul, pittbull, pitbull na sprzedaż!!!! Ewidentnie ktoś wpisuje wszystkie znane wersje nazwy "rasy", żeby wyskoczyło jego ogłoszenie w wyszukiwarce. No, to świadczy jednoznacznie o tym, że to pseudohodowla, ale nie świadczy o nieznajomości pisowni. :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='Asia & Ginger']A może coco chanele? :cool3:

Pięciotygodniowe to już lekka przesada, a nawet bardziej niż lekka. :-o :mad:[/QUOTE]

tak? to ja się ostatnio załamałam, bo ogłoszenie o sprzedaży 4-tygodniowego pieska cocker spaniela za 100zł widziałam:( już napisałam do tej baby co o tym myślę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='edie21'](...) dla nie uświadomionych,reproduktor to tytuł jaki się zdobywa. w ramach wiarygodności-METRYKA ! ! ! na litosc! kto ma reproduktora z metryką? za nim jeszcze mój reproduktor zrobił cokolwiek w tym kierunku aby zasłużyć na miano reproduktora, to już musiałam ją oddać na konto rodowodu. może rozsądniej i uczciwiej jest pisać- sprawdzony tatuś a nie naciągany reproduktor. poza tym jesli ktoś ma dobry sprzęt to może dane z metryki będą lepiej widoczne i można hodowlę uświadomić co wyrabiają własciciele ich krwawicy. przecież oni ciężko pracowali na te metryczkę. (...)[/QUOTE]

Wspaniały reproduktor Yorkuś - bez rodowodu, ale za to tylko 200 zł [URL]http://allegro.pl/item1197907062_york_reproduktor_2kg_stalowo_zloty_piesek.html[/URL]
:roll: Lub sprzedawca kate_allegro - ma aż 7 wspaniałych reproduktorów :( [url]http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6983930[/url]
I masa innych - cena przeważnie ok. 200 zł. I interes się kręci... ech :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Melka']Wspaniały reproduktor Yorkuś - bez rodowodu, ale za to tylko 200 zł [URL]http://allegro.pl/item1197907062_york_reproduktor_2kg_stalowo_zloty_piesek.html[/URL][/QUOTE]

kurde, to sąsiednia miejscowość... jacy ludzie są głupi...
EDIT: Dzwoniłam tam zapytać się, że mimo iż ogłoszenie stare, to jest aktualne? Odp. Tego psa już nie ma, ale bardzo chętnie może sobie pani wybrać innego:shake::roll::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest papillonek

tak np.,,Sprzedam ,śliczne pieski rasy [B]papilon .............jeśli jesteście państwo zainteresowani inną rasą pieska zapraszam na moje pozowtałe aukcje .[/B]
Byly tam też yorki,shih tzu ,labradory,a z tyły za zdjęciami psów piękne wiejskie domy :) smród,brud i ubóstwo...

Link to comment
Share on other sites

Często spotykam ogłoszenia o sprzedaży pekińczyków królewskich/ cesarskich.:-o:-o Roznażacze wymyślają też nowe nazwy ras: np.Pinczerek angielski:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...