Jump to content
Dogomania

KRAKÓW-amstafka Arabelka WRESZCIE SIĘ DOCZEKAŁA, MA DOMEK!!!!


Asior

Recommended Posts

[quote name='agamika']oj, duuuuzo maja do przemyślenia

tymbardziej ze ten &^%^& co ja oddał, powiedziałze jest ona agresywna do kotów i psów :/

tak myslaąm ,ze może by ich skontaktować z kimś z fundacji, kto[B] naprawdę [/B]zna sie na łączeniu psów tej rasy i trzeźwo potrzafiłby cos doradzić ?

Panstwo nie upierają si4e na asta , i mysleli ze moze inna rasa lepsza ? itd ..[/quote]
a czemu uważasz że inna rasa będzie lepsza?astki świetnie się dogadują z astami-psy innych ras zwykle nie znoszą braku delikatności astów w zabawach, a tu tym bardziej bo psiaki się polubiły od razu.

ja chciałam tylko zapytać jeszcze czy arabelka jest wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Agamika...ona jest agresywna wg tego co ją oddał do psów ogólnie? czy tylko do suk? bo wydaje mi się, że problem raczej jest z sukami - tak jest najczęściej - nie tylko wśród astów przecież....

po drugie - jesli teraz jest ok to na pewno i w domu sobie poradzą jeśli oczywiście nie pozwolą ani jednemu ani drugiemu na wszystko

i bez przesadyzmu - nie oni pierwsi biorą drugiego asta - mają o tyle łatwiej, że jeden to młodzieniaszek....to co mają powiedzieć inni kiedy brali dorosłe bullowate do dorosłych już swoich psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']
ja chciałam tylko zapytać jeszcze czy arabelka jest wysterylizowana.[/quote]

Jest. Musi być.
Tak pomyśląłam że możeby ludziom ponaprzykrzać się z kastracją ich malucha?? Ja to bym najchętniej wykastrowała i wysterylizowała wszystko co zyje :P
Ale czy mu to na dobre nie wyjdzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamika']
gorzej, ze jest prawie głucha :-( ma wycięty kawałek przewodu słuchowego w jednym uchu, i w drugim prawdopodobnie trzeba bedzie zrobic to samo[/quote]
kurcze, nic o tym nie wiedziałam...
a do arabelki:loveu: mam jakiś sentyment i najlepszego domku bym dla niej chciała...trzeci powrót do schronu chyba by ją zabił...:-(

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]a czemu uważasz że inna rasa będzie lepsza?[/QUOTE]

agaga,. proszę przeczytaj jeszcze raz mojego posta , jest pozbawiony wszelkiego MOJEGO zdania :cool1: tylko przekazuje pomysły ogólnie jakie padały

temu panstw m.in doradzono np bokserkę, czy labke , czy np poczekanie jak on sie juz ukształtuje i wtedy wziecie młodszej suni , co najlepsze sama niewiem bo u mnie zawsze los decydował jaki i kiedy pies sie pojawiał - dlatego nie wypowiadałam sie na ten temat :roll:

wiec prosze nie robic ze mnie przesadzającej panikary ;)

dużo mają do przemyślenia, bo o ile Pan wydawał się zdecydowany (na Arabelkę ) to Pani tak średnio i myślę ze mogłaby spanikowac [SIZE=1]( i np zwyczajne pokazanie prze Arabelke młodszemu - co np u mnie w domu ma dosc czesto miejsce -gdzie jest jego miejsce uznac za atak agresji i ja zwrócić .. a tego nikt by nie chciał ) [/SIZE]i ma naprawdę wiele wiele wątpliwości i DLATEGO chciałam ich skontaktowac z kims kogo uznałaby za autorytet , kogos kto wytłumaczyłby jak to moze wyglądac, czego sie spodziewac i jak postępować - a nie zeby odradził im adopcje czy tez wmusił na siłe ;)

co do agresywności to facet tego nie uscislił, choć w schronisku ani razu nie wykazała takowej :roll:

tez nie uwazam ,zeby Arabela miała młodemu cos zrobic

Mi sie wydaje ze wybór Arabelki to byłby dobry pomysł , ale to nie moja decyzja, i nie ja poniose jej konsekwencje wiec nie moge na siłe nic nikomu wpierac


Arabela jest wysterylizowana


gorzej, ze jest prawie głucha :-( ma wycięty kawałek przewodu słuchowego w jednym uchu, i w drugim prawdopodobnie trzeba bedzie zrobic to samo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']prawie głucha A głucha to różnica;) znaczy się coś tam słyszy!:p[/quote]
racja, z tym ze jest ryzyko, ze w drugim uchu trzeba będzie wykonać taki sam zabieg

więc jak na razie niestety wizja głuchoty przed Arabelką jest :shake:

postaram sie cos więcej na ten temat dowiedzieć , jak duze jest prawdopodobienstwo wykonania tego zabiegu i od czego to zależy

[quote]
.trzeci powrót do schronu chyba by ją zabił...:-([/quote]ano :-( ... juz teraz większość czasu po prostu śpi .. tylko na czas spacerów odżywa ...

Link to comment
Share on other sites

no więc.. wg mnie Arabelka bdb słyszy.. niejednokrotnie sprawdzałam i nawet na ciche wołanie, cmoknięcie Ona pięknie reaguje....

druga sprawa... Arabelka ani raz nie wykazała agresji do innego psiaka... a nie raz podchodziłam bardzo blisko....ona od razu próbowała skakać do zabawy...

Link to comment
Share on other sites

Ja też to zauważyłam że ona dobrze słyszy. Zawsze się zastanawiałam jak to możliwe bo ona te uszka ma cąłkiem zaszyte :-o

A co do agresji u Arabelli to chyba coś takiego w jej przypadku nie istnieje. Nieraz jak z nią wychodzę to biegnie do wielkich psów, które aż piany dostają na jej widok, a ona jak głupiutki szczeniak rozkracza łapki, dupka do góry i do zabawy start :lol:

Państwo podobno mieli przyjść wczoraj i nie przyszli...
Może jeszcze myślą...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, a zatkajcie sobie jedno ucho ...
słyszycie, prawda ?

a teraz weźcie pod uwagę ze psy maja o wiele lepszy słuch jak ludzie ;) woec to wcale nie jest dziwne, ze Arabela reaguje np na szept w tym momencie

Arabela ma zoperowany jeden przewód słuchowy , i mozliwe ze drugi nie będzie operowany /( mam taka nadzieję ) i niewiem jakie jest prawdopodobienstwo zabiegu jak juz pisałam , ale w tym momencie nie mozna na 100% twierdzic ze Arabela nie straci słuchu , musimy sie dokładnie wypytac Pani wet jak to jest z Arabela, zeby osoba która ja by adoptowała miała w pełni swiadomośc = zawsze lepszy diabeł znany

taki jeszcze Drwal, on nie ma jednego ucha i na ta syrone nie słyszy, ale nie widac tego po nim NIC , to jdrugie ucho jest wystraczająco sparwne, zeby usłyszec np nasze kroki ...
tak samo jak czasem sie wydaje Nam ze on doskonale widzi , bo potrafi namierzyć wzrokiem np torbe która moze sobie zawłaszczyc, aparat w rękach, tez w sam raz dla Drwala zabawka , a jednoczesnie potrafi wchodzić w rózne przedmioty jakby był całkiem ślepy ... talk więc Drwal coś widzi , raczej na zasadzie kontrastów , ale jednak,

Link to comment
Share on other sites

a skąd wniosek ze im odradzano ? NIkt im nic raczej nie ODradzał (no moze poza drugim samcem ) ,
podano po prostu dosc gruntownie wszystkie mozliwości ,


na tyle na ile słyszałam rozmowy to akurat co do Arabeli była mowa ze powinno być ok, i ze KONKRETNIE ONA to byłby dobry wybór, ale nikt nikomu nic na siłę nie będzie raczej wciskał , jesli ta Pani nie czuje sie na siłach zeby spróbować to co ? mieli mówić ze na 100 % bedzie dobrze, idealnie ?

ja tu prosiłam przecież o nr do kogoś kompetentnego , kogo ONI by uznali za autorytet, kto mądrze by im wytłumaczył, co i jak i jak to ugryźć. to niestety przeszło niezauwazone




I tak dla wyjaśnienia, oni wcale aż tak bardzo w Arabele sie nie wpatrzyli , Panu sie nawet spodobała, a raczej to jak sie bawiła z ich psem . Przecież oni do schroniska przyjechali po szceniaka jakiegos , i tą Panią cały czas ciągło do szceniaków, i baaardzo jeden jej sie spodobał i ona namawiała Pana zeby poszedłzobaczył

wiec to nie było tak, ze oni chcieli Arabelkę :( niestety

bo jakby chcieli to nic nie stało na przeszkodzie , na prawdę

Link to comment
Share on other sites

Proszę nie zapominać o Arabełce!
Ona tak chce żeby wszyscy o niej pamiętali..
siedzi bidulinka w tym boksie i tak cierpliwie czeka aż ktos ją zabierze na spacer ...
chyba muszę jej zafundować "weekend z Majeczką " :P
piatek - bieganie i zabawa, sobota- bieganie i zabawa, niedziela - bieganie i zabawa
mam nadzieję że jej się mój plan wekendu spodoba :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MajeczQa']Proszę nie zapominać o Arabełce!
Ona tak chce żeby wszyscy o niej pamiętali..
siedzi bidulinka w tym boksie i tak cierpliwie czeka aż ktos ją zabierze na spacer ...
chyba muszę jej zafundować "weekend z Majeczką " :P
piatek - bieganie i zabawa, sobota- bieganie i zabawa, niedziela - bieganie i zabawa
mam nadzieję że jej się mój plan wekendu spodoba :P[/quote]
oj na pewno!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...