Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Hejka jestem Magad jestem nowa na tym forum .Chce kupić psa ale nie wiem jaką rase mam wybrać mieszkam w bloku .Chciał bym mieć Maltańczyka :roll: ale nie wiem czy się nadaje .Rozważam tez wzięcie psa ze schroniska prosze odpiszcie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Zanim zaczniesz obrażać hodowce, o którym nic nie wiesz, może wyjaśnij DLACZEGO ten pies nie jest dla takiej rodziny ? DLACZEGO ?[/quote]
Przeciez (przynajmniej ja odnosze takie wrazenie) kobieta nie ma najmniejszego pojecia o psach no i o rasie (jak mozna sie dziwic ,ze dog sie slini!:crazyeye:) nie mowiac o wychowaniu. Przeciez dogi to duze psy podatne na choroby np stawow ,do tego bardzo pozno dojzewaja ,potrzebuja duzo ruchu i cierpliwosci. I hodowca namawial taka rodzine do kupna tego psa?:angryy:
P.S Nie obrazam tylko napisalam ,ze "odnosze takie wrazenie" i jest to tylko moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Przeciez (przynajmniej ja odnosze takie wrazenie) kobieta nie ma najmniejszego pojecia o psach no i o rasie (jak mozna sie dziwic ,ze dog sie slini!:crazyeye:) nie mowiac o wychowaniu. Przeciez dogi to duze psy podatne na choroby np stawow ,do tego bardzo pozno dojzewaja ,potrzebuja duzo ruchu i cierpliwosci. I hodowca namawial taka rodzine do kupna tego psa?:angryy:
P.S Nie obrazam tylko napisalam ,ze "odnosze takie wrazenie" i jest to tylko moje zdanie.[/quote]
Skoro u hodowcy pojawia sie kobieta, ktora mowi ze CALE ZYCIE marzyła o dogu, widzi dorosle dogi u niego w domu, widzi dom, widzi szczeniaki.. jest dorosla i pelnosprawna umyslowo - wydaje mi sie oczywiste ze wie co wiąże się z posiadaniem dużego psa...
To co ktoś napisze o hodowcy na forum, a to co jest prawdą, często mija się z prawdą. Rzeby rzucać jakieś oskarżenia warto znać wersje obu stron...

Link to comment
Share on other sites

powtarzam-nikogo staram sie nie obrazac tylko pisze jakie [B]JA[/B] odnosze wrazenie. A odnosze takie,ze nie wyobrazam sobie zeby po zrobieniu wywiadu poprzedzajacego kupno nie wylapac ,ze ci ludzie nie nadaj sie na wlascicieli dla tej rasy-no i w gestii kazdego hodowcy jest uprzedzenie ludzi o "minusach" danej rasy i mozliwosciami problemow zwiazanych z posiadaniem psa.
P.S Oczywiscie moge sie mylic ;) fakt-nie znam sytulacji (tylko tyle o ile sie zorientowalam z forum)

Link to comment
Share on other sites

Zacytuję mój post i odpowiedź byście nie musieli szukać
[quote name='anndzia']Witam!
Piszę ponownie, bo nieco zmieniły mi się kryteria... Ostatnio mój wybór padł na nova scotia duck tolling retriever, to dlatego, że nie był małym psem. Oto moje nowe wymagania:
Sunia wielkości mała lub średnia. Włosy, albo sieść, w przypadku włosów jesteśmy gotowi chodzić do fryzjera (ale nie za często). Rasa nie koloru czarnego, bo moja mama nie lubi czarnych psów (i tego własnie w niej nie rozumiem ;D).
Sunia dość szybko łapiąca komendy. Nie wymagam jakieś nadprzyrodzonej mądrości. Ważne jest to, by psiak nie miał popędów niszczycielskich, a wszystko będzie dobrze :) Obowiązkowo dobrze dogadujący się psiak z innymi futrzastymi (na weekend przyjeżdża do nas labrador mojej siostry). Musi też lubieć dzieci i nie mieć skłonności do ucieczek.
Mieszkamy w bloku. Spacerki 4 razy dziennie po ok. 30 min, a jeden z nich godzina i więcej. Myślę o niższej klasie agility lub tańcu z psem. Pies na pewno będzie znał dużo komend. I lubię jak się ich słucha :D
Piesek niezbyt drogi w utrzymaniu. Tak by dalo się kupić odpowiednią Eukanubę, odwiedziny u weta, ewentualnie fryzjer, smakołyki i inne rzeczy potrzebne psu. Nie mam zamiaru go wystawiać ani hodować. W odpowiednim czasie na sterylkę :D
Podobają nam się rasy: west highland white terrier, nova scotia duck tolling retriever, cavalier king charles spaniel, labradory retrievery, ratlerek (raczej bardziej te mieszańce pinczerków min.), sznaucery, beagle, berneńczyk.
A mnie osobiśnie najbardziej podobają sie psiaki schroniskowe, ale mama się na takiego nie zgadza...
Pozdrawiam![/QUOTE]
[quote name='Justys95']Anndzia: Moim zdaniem będzie pasował cavalierek. Mały, nieczarny ;), dobry do agility, no i nie trzeba latać co chwile do grommera, do weta chyba też nie, ale nie wiem, bo nie miałam. :)[/QUOTE]

Tak, ale w pewnym artykule przeczytałam : "jeden cavalier to nie cavalier", a ja nie mogę sobie pozwolić na dwa psy.
Są jakieś inne propozycje?
Przepraszam, że tak późno sie odzywam, bo post był pare stron wcześniej, ale nagle obleciały mnie wątpliwości ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anndzia']szukać



Tak, ale w pewnym artykule przeczytałam : "[B]jeden cavalier to nie cavalier[/B]", a ja nie mogę sobie pozwolić na dwa psy.
Są jakieś inne propozycje?
[/quote]


Wydaje mi się ,ze jeśli pies będzie dobrze z socjalizowany z innymi to wtedy nie będzie problemu

Link to comment
Share on other sites

To jest fragment tego artykułu:
[I]"W krajach, gdzie cavaliery są rasą od wielu lat bardzo rozpowszechnioną, mówi się nawet „jeden cavalier, to nie cavalier”. A moja własna dygresja – nie wiem, jak można mieć tylko jednego cavaliera..."[/I]
Chyba mogłby być jeden. Ale proszę jeszcze inne propozycje :)

Link to comment
Share on other sites

Moze jakis maly z gr1? sheltie, corgi? :roll: One sa bardzo nastawione na wspolprace z czlowiekiem no i potrzebuja tej pracy duzo.Bardzo fajne sa schipperke ,ale strasznie drogie-1000eu chyba ,ze kupuje sie na zasadzie pierwokupu czy cos...;)

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam buldogi francuskie. Piesek nie jest za duży. Z doświadczenia mogę powiedzieć że jeśli sie psiaka odpowiednio wychowa to jest naprawdę świetnym towarzyszem :) szybko sie uczą, nie lubią za długo chodzić i w nie są chałaśliwe. Większość czasu spędzają na spaniu. Ktoś sie może ze mną nie zgadzać ale ja mam takie doświadczenia z tymi psiakami. My mamy naszego brzydala od 4 lat i jeszcze znajomi mieli sunie. Tylko trzeba patrzeć czy piesek jest z dobrej hodowli. Ogólnie nasz psiak jest bardzo towarzyski i spokojny :)

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuje [B]Flat Coated Retriever. [/B]Rasa nie przejawia tendencji do dominowania, przyjacielski, skory do zabawy, inteligentny, podatny na szkolenie. Spuszczony ze smyczy nie wykazuje chęci do ucieczek daleko od domu, w czym gustują inne retrievery. Bardzo opiekuńczy w stosunku do dzieci. Lubi aportować, dobrze dogaduje się z innymi psami.
Raczej nie ma problemów ze zdrowiem chodź zdarzają się dysplazje stawów biodrowych.
Nie wymaga szczególnej pielęgnacji.
Umaszczenie może być czarne lub brązowe/czekoladowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']Ja proponuje [B]Flat Coated Retriever. [/B](...)Spuszczony ze smyczy nie wykazuje chęci do ucieczek daleko od domu, w czym gustują inne retrievery. (...)
Nie wymaga szczególnej pielęgnacji.[/quote]

Pozwolę sobie polemizować ;)
to, czy pies leeeci przed siebie nie zależy od rasy a od wychowania ;) poza tym flaty mają zdumiewające skłonności do znajdywania "wonności" i zżerania ich tudzież tarzania się w znalezionych "pachniuchach" :evil_lol:
no a poza tym co do pielęgnacji trzeba czesać, bo to długowłose bydlaczki raczej :lol: no i nie jestem pewna czy nie trymować? :hmmmm: bo trochę tych kłaczków jest :p

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]Witajcie![/CENTER]
[LEFT]Prawdopodobnie niedługo w naszym domu zagości nowy, czworonożny członek rodziny... Cała moja familia bardzo kocha psy i miała ich w swoim życiu wiele... Wszyscy bardzo się cieszymy i chcemy wybrać rasę jak najbardziej odpowiednią dla nas... Taką, która spełniłaby nasze oczekiwanie,ale również taką,której oczekiwania my moglibysmy spełniać;)
Jak juz wspominałam - mielismy już psa/psy (starsze pokolenie :diabloti:)...
Zawsze do końca odpowiedni sie nimi opiekowaliśmy, a psy dożywały sędziwego wieku (jak na daną rasę)... Na codzień też mamy doczynienia z psami... Wiemy dużo o nich z doświadczenia, ale również z książek o psach, które zajmują połowę naszych "zbiorów" :evil_lol:

W przyszłości chciałabym trenować z psem agility. Psiak musi wiec być pojętny i zwinny. Oprócz tego chciałabym go uczyć innych sztuczek, dlatego zalerzy mi na mądrym, chętnym do pracy psie. Gwarantowane spacerki... Cała rodzina jest dość aktywna - lubimy jeździc na rowerze czy na rolkach, dlatego idealny pies dla nas to byłby psiak przywiązany do właściciela, żeby nie chciał uciekać... W pobliżu mamy też staw, w którym czworonóg mógłby pływać... Psiak powinien też tolerować inne zwierzęta (napewno bedzie też tego uczony od wieku szczeniecego, ale wolałabym raczej łagodną rasę ;) )... Jest niestety jeden minus - mieszkam w bloku... Co prawda mieszkanie jest duze (salon, 3 pokoje, łązienka, kuchnia)...
Psiak powinien mieć raczej krótką sierść ew. taką jak setery, żeby nie było mu w mieszkaniu za gorąco... I jeszcze kwestia wielkości; wolałabym dużego psa... Mam nadzieję, że nie jestem zbyt wybredna, ale napewno mogę zagwarantować psu wiele atrakcji i wspaniałe życie z rodziną aż do końca jego dni :loveu::evil_lol:

Liczę na Waszą pomoc! Z góry dziękuję...

PS: Świetny temat ;)[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Cindy'][CENTER]Witajcie![/CENTER]
[LEFT]Prawdopodobnie niedługo w naszym domu zagości nowy, czworonożny członek rodziny... Cała moja familia bardzo kocha psy i miała ich w swoim życiu wiele... Wszyscy bardzo się cieszymy i chcemy wybrać rasę jak najbardziej odpowiednią dla nas... Taką, która spełniłaby nasze oczekiwanie,ale również taką,której oczekiwania my moglibysmy spełniać;)
Jak juz wspominałam - mielismy już psa/psy (starsze pokolenie :diabloti:)...
Zawsze do końca odpowiedni sie nimi opiekowaliśmy, a psy dożywały sędziwego wieku (jak na daną rasę)... Na codzień też mamy doczynienia z psami... Wiemy dużo o nich z doświadczenia, ale również z książek o psach, które zajmują połowę naszych "zbiorów" :evil_lol:

W przyszłości chciałabym trenować z psem agility. Psiak musi wiec być pojętny i zwinny. Oprócz tego chciałabym go uczyć innych sztuczek, dlatego zalerzy mi na mądrym, chętnym do pracy psie. Gwarantowane spacerki... Cała rodzina jest dość aktywna - lubimy jeździc na rowerze czy na rolkach, dlatego idealny pies dla nas to byłby psiak przywiązany do właściciela, żeby nie chciał uciekać... W pobliżu mamy też staw, w którym czworonóg mógłby pływać... Psiak powinien też tolerować inne zwierzęta (napewno bedzie też tego uczony od wieku szczeniecego, ale wolałabym raczej łagodną rasę ;) )... Jest niestety jeden minus - mieszkam w bloku... Co prawda mieszkanie jest duze (salon, 3 pokoje, łązienka, kuchnia)...
Psiak powinien mieć raczej krótką sierść ew. taką jak setery, żeby nie było mu w mieszkaniu za gorąco... I jeszcze kwestia wielkości; wolałabym dużego psa... Mam nadzieję, że nie jestem zbyt wybredna, ale napewno mogę zagwarantować psu wiele atrakcji i wspaniałe życie z rodziną aż do końca jego dni :loveu::evil_lol:

Liczę na Waszą pomoc! Z góry dziękuję...

PS: Świetny temat ;)[/LEFT]
[/quote]
Co powiesz na Amstaffa?
Psiak zwinny, nadaje się do agility, żywiołowy, lubi pracować z człowiekiem.
Niestety amstaff potrzebuje konsekwentnego wychowania, silnej ręki i dużo cierpliwości.
Jeżeli temu podołasz amstaff bedzie wspanialym towarzyszem.

PS. NIE MA ras agresywnych ;)

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, że myślałam o seterach... A w szczególności o seterze irlandzkim... Ale chciałabym sie jeszcze zastanowić... Porównać...

O weimarze też myślałam... Ale nie wiem czy ten pies mógłby mieszkać
w bloku... Pozatym słyszałam, że one bardzo późno dojrzewaja i tak naprawde w wieku 4 lat można z nimi zacząć polować (ja nie mam zamiaru z psem polować, ale ćwiczyc agility)... Czy to prawda?

Dziękuję [SIZE=1]i jesli macie jeszcze jakieś propozycje, to...;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...