Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Sama miałam jamnika z krolem- jamnik bal sie krolika, krol jamnika mial w nosie. Potem miałam swoja obecna suke (mix jamnika) z tym samym krolem- psica w krolicy zakochana po uszy :loveu:, razem jadly i sie bawily, krolik palal mniejsza sympatia (pare razy pogryzl i podrapal suke). Po odejsciu Duni :placz: psica steskniona, a gdy podczas wizyty w zoologicznym dojrzala kroliki to mi wyla.

Link to comment
Share on other sites

to widzę że nie tylko mój królik taki agresywny :evil_lol: mojemu też zdarzało się zaatakować psa :mad: już nie wspominam że gryzł każdą osobę oprócz mnie :loveu: która wsadziła mu rękę do klatki :diabloti: ale to nie brak socjalizacji a jego wredota, zwłaszcza na starość mu tak waliło do głowy (dożył 9 lat ;))
Także uważajcie bo czasami kombinacja pies, królik może źle się skończy, na niekorzyść psa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A u mnie tak samo...
Mam kota, lecz niestety nie ma psa(choć namawiam rodziców). W wigilię przyjechała do nas moja babcia z psiakiem =). Psiak chciał się bawić z kotkiem, lecz mój kotek syczał na niego i zaczął go gonić. :mad: Potem się uspokoił lecz gdy pies znowu podchodził zaczęło się wszystko od początku. Mam nadzieję że jak dostanę psiaka to kotek się przyzwyczai...:p

Link to comment
Share on other sites

Teraz wg nowych ustaleń rodowód dostają od weterynarza wszystkie szczenięta z miotu, nie licząc oczywiście tych z defektami.
Pies bez rodowodu to pies de facto nierasowy - przynajmniej w moim odbiorze.
Na dogomanii jest mnóstwo dobermanów i wiele z nich możnaby nazwać rodowodowymi "po rodowodzie".
Albo on jest albo go nie ma.
Co to znaczy za rok?

Link to comment
Share on other sites

ekhm. tak jak napisała NC rodowód otrzymuje każde szczenię z miotu, choćby było zielone i miało dwie głowy, a jak hodowca mówi inaczej, znaczy, że kit wciska ogólnie mówiąc :cool1:
z postu dobera odnoszę wrażenie, że przymierza się do kupna jakiegoś "siódmego z miotu" czy czegoś w tym stylu...

[SIZE=1]P.S. Jeśli kogoś źle oceniam to przeproszę ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NaamahsChild']Teraz wg nowych ustaleń rodowód dostają od weterynarza wszystkie szczenięta z miotu, nie licząc oczywiście tych z defektami.
[/QUOTE]

Rodowód szczeniaki otrzymują nie od weterynarza, a od organizacji kynologicznej, w Polsce jest to zwykle związek kynologiczny. Rodowód dostają również szczeniaki z wadami - tylko z wpisem "NIEHODOWLANY", i szczeniaki takie są tańsze.

Osoby mówiące, że tylko część szczeniąt z miotu dostaje rodowód są oszustami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NaamahsChild']Teraz wg nowych ustaleń rodowód dostają od weterynarza wszystkie szczenięta z miotu, nie licząc oczywiście tych z defektami.
[/quote]

Weci rodowód nie rozdają tylko ZK po uprzednim złożeniu metryki urodzenia (też wydanej przez ZK, po przeglądzie hodowlanym).

ps. myślałam, że studenci wety są zorientowani w tych sprawach.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dober125717']Rodowód nie jest najwarzniejszy mojego oja znajomy miał dobcia z hodowli posiadał rodowód i taki bajery a był tak głupi ,że atakował wszystkich!!!:evil_lol:[/quote]
Czyli Twój psiak będzie bez papierów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dober125717']Rodowód nie jest najwarzniejszy mojego oja znajomy miał dobcia z hodowli posiadał rodowód i taki bajery a był tak głupi ,że atakował wszystkich!!!:evil_lol:[/quote]

Rodowód faktycznie nie daje 100% gwarancji, że pies będzie miał idealny charakter. Na to wpływ ma wiele czynników - dobór rodziców, wychowanie, itd.

Kupując psa z rodowodem, po sprawdzeniu hodowli, masz pewność, że psiak, którego kupujesz posiada odpowiadające wzorcowi cechy charakteru, cechy fizyczne, jest zdrowy.
W rasie, na którą się decydujemy ujmuje nas wygląd psa i charakter. Tych cech pies bez rodowodu może nie posiadać.
Psa kupujesz na długie lata. Czy warto ryzykować, że trafisz na psa albo chorego, którego leczenie przewyższy koszt zakupu szczeniaka z rodowodem albo niestabilnie psychicznego? Zastanów się.
I nie dawaj zarobić ludziom, którzy bardziej od psów dbają o swój portfel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania!']Rodowód faktycznie nie daje 100% gwarancji, że pies będzie miał idealny charakter. Na to wpływ ma wiele czynników - dobór rodziców, wychowanie, itd.

Kupując psa z rodowodem, po sprawdzeniu hodowli, masz pewność, że psiak, którego kupujesz posiada odpowiadające wzorcowi cechy charakteru, cechy fizyczne, jest zdrowy.
W rasie, na którą się decydujemy ujmuje nas wygląd psa i charakter. Tych cech pies bez rodowodu może nie posiadać.
Psa kupujesz na długie lata. Czy warto ryzykować, że trafisz na psa albo chorego, którego leczenie przewyższy koszt zakupu szczeniaka z rodowodem albo niestabilnie psychicznego? Zastanów się.
I nie dawaj zarobić ludziom, którzy bardziej od psów dbają o swój portfel.[/quote]
Dokładnie. Tyle na dogo tutaj się pisze o pseudo. Właśnie przez takich ludzi, którzy rozmnażają psy pseudorasowe powstają już nawet przytułki dla psów w typie danej rasy. Naprawdę chcesz sie przyczynić do cierpienia zwierząt. Moze rodzice tego psiaka maja dobre warunki, on tez pewnie trafi w dobre ręce, ale pomyślałeś o tym, że jego rodzeństwo może trafić do takiej pseudo? A kupując go jeszcze bardziej nakrecasz tych pseudohodowców.

Link to comment
Share on other sites

Matko, ale ja głupio napisałam:cool1:
Pisałam z pracy i teraz czytam te swoje farmazony:eviltong:
Myślałam o tym, że wet ogląda szczenięta i informuje hodowcę o ewentualnych wadach.
Poza tym, będę robić papiery na sędziego kynologicznego już z rozpędu takie pierdoły piszę.
Masz rację - powinnam być zorientowana i mniej zakręcona:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...