Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Dubin']Ladys, masz większą wiedzą niż światowi kynolodzy. Chylę czoła.[/QUOTE]

Podobno juz miałas nie pisać :lol: Nie mam większej wiedzy, niż kynolodzy - ale i dla mnie żadnym kynologiem jest ktoś, kto zna się na wszystkich rasach; jak się wie wszystko, to się nie wie nic konkretnego tak naprawdę ;) A jak ktoś nie ma argumentów na obronę swoich tez - to cóż, nie moja wina ;)

Link to comment
Share on other sites

Nerka, miło wyrażasz się o swoich rodakach i o samej sobie. Na pewno "przyjemnie" się to teraz czyta innym użytkownikom. Mnie nie zabolało... nie jestem Polką....... Zaraz pewnie padną przejawy rasizmu, ale mi to już trąbka. Opuszczam temat bo szkoda moich nerwów , ile jadu w was to po prostu przykre.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dubin']Nerka, miło wyrażasz się o swoich rodakach i o samej sobie. Na pewno "przyjemnie" się to teraz czyta innym użytkownikom. Mnie nie zabolało... nie jestem Polką....... Zaraz pewnie padną przejawy rasizmu, ale mi to już trąbka. Opuszczam temat bo szkoda moich nerwów , ile jadu w was to po prostu przykre.[/QUOTE]

Rasizm? Nie przesadzasz aby? Raczej właśnie stereotyp ;) A tekst o jadzie w nas zawsze obecny - cóż, zdarza się, wolę mieć jad niż przekonanie, że jestem super kynologiem, bo prowadzę obserwacje ras i mam jedną znajomą hodującą husky :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klingos']York raczej nie, to chyba najbardziej rozpoznawalne psy na świecie. :P[/QUOTE]




Wątpię. Moim zdaniem [B]najbardziej [/B]rozpoznawalne, są labradory retrievery. Jednak nie o tym jest ten wątek. :D Chodź mam psa w typie yorka, i jeśli chcesz małego, energicznego, bardzo inteligentnego, a jednak upartego i nie będącego na każde skinienie palca psa - To szczerze, bardzo gorąco polecam tą rasę. Małe, mądre iskierki z wielkim serduchem :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klingos']Ęą, nie w tym temacie mi wyskoczyła odpowiedź, także mój błąd. :D Ale co do yorków - nie chcę, celuję w AST/BT/CC. :)[/QUOTE]

CC-Cane Corso?
Jeśli tak to polecam, jednak pdo warunkiem, ze ściągniesz psa z prawdziwej, wieloletniej hodowli, trzymającej tradycję tej rasy. Tzn. utrzymujących psy w typie sportowym nie molosowatym.

Jeśli jednak nie stać cię na ściągnięcie psa z za granicy, polecam BT chodź szczerzę bardzo lubię AST ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Szukam porady! Otóż, posiadam mieszkanie z niewielkim ogrodem w mieście Warszawa.W tym domu mam maine coona, 2 letniego DONa, 5 letniego ONa uzytkowego krótkowłosego i 8 letniego westy :D. Szukam 4 psiej duszy. Wiem brzmi to śmiesznie ,,Po co jej 4 psy!" , jednak mam zamiar kupić dodatkowego psiaka :D

Moje wymagania:

-Duży, ale nie ogromny(tak mniej więcej wielkości ONa)

-Włochaty

-Najlepiej biały

-Energiczny, ale nie przesadnie

Mam duzo czasu na zajmowanie się psami(pracuje w domu)


Myślałam nad Długowłosym BOSem. Jak uważacie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dubin']
1. Zachowania kłopotliwe jak oszczekiwanie, naskakiwanie, niszczenie i ogólna nadpobudliwość trudna do opanowania:
West, york, sznaucer miniaturowy, silky terier, foksterier.

2. Agresja i złośliwość w stosunku do ludzi i innych psów, jednocześnie psy te za każdym razem nie były polecane do domu z małymi dziećmi:
West, chow chow, terier szkocki, sznaucer miniaturowy, husky, foksterier.
[/QUOTE]

Hihi :lol:
Karolina&gacek, byłaś z nami na seminarium, widziałaś jak pracował mój foks, co potrafił... I zgadzasz się z Dubin? Aha, pewnie mój jest po prostu wyjątkowy, tak? Trafił mi się super egzemplarz? Kurczę, to mój drugi foks, z którym mam bliższy kontakt - pierwszym był Daktyl i też był super, cóż za zbieg okoliczności, same wyjątki mi się trafiają :lol:

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, nie zauważyłam.
Jeszcze mi seter angielski do głowy przychodzi, ale nie wiem tutaj, jak z jego aktywnością ;)
Albo może pudel duży biały? :D


Jeśli lubisz pastuchy, to chyba BOS i nie ma się nad czym zastanawiać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Faktycznie, nie zauważyłam.
Jeszcze mi seter angielski do głowy przychodzi, ale nie wiem tutaj, jak z jego aktywnością ;)
Albo może pudel duży biały? :D


Jeśli lubisz pastuchy, to chyba BOS i nie ma się nad czym zastanawiać ;)[/QUOTE]


Chyba wezmę pod uwagę i pudla bo co prawda kiedyś myślałam nad ta rasą zanim wziełam swoją przybłędę ze schronu. :D
Chodź jak widać kocham pastuchy :D Mam dwa ONki w końcu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Hihi :lol:
Karolina&gacek, byłaś z nami na seminarium, widziałaś jak pracował mój foks, co potrafił... I zgadzasz się z Dubin? Aha, pewnie mój jest po prostu wyjątkowy, tak? Trafił mi się super egzemplarz? Kurczę, to mój drugi foks, z którym mam bliższy kontakt - pierwszym był Daktyl i też był super, cóż za zbieg okoliczności, same wyjątki mi się trafiają :lol:[/QUOTE]
Tutaj każdy ocenia to poprzez wzgląd na swojego psa, nie dziwmy się że nasze psy nie spełniają kryteriów w tym "rankingu?" bo jesteśmy na forum dogomania, tutaj jeżeli nie ćwiczysz z psem codziennie na spacerze jesteś głupiek bo nie dbasz o swojego psa ;) Mówię, nasze psy bo pinczera też bym wsadziła do którejś kategorii (ale gdyby Dublin zrobiła spis z pin min, pewnie z początku też bym się oburzyła bo "mój pies nie szczeka" czy coś podobnego).
Ja proponuje spojrzeć na to z innej strony. Porównując szczekliwość np. pinczera mini i dajmy na to jakiegoś CC, który będzie bardziej szczekliwy? Oczywiście pinczer. Wpisuje na forum "pinczery są szczekliwe", od razu widzę użytkownika draco&karola (:lol:) wpisującego odpowiedź, że to stereotyp itp.
W ten sposób POMAGAMY przyszłym właścicielom psów, ktoś mieszka w bloku, nie chce szczekacza, nie bierze pinczera, albo od początku ostro wychowuje go na cichego psa.
Ktoś widzi notke przy foksie "nadpobudliwy" i powinien od razu skojarzyć, że pies potrzebuje więcej pracy umysłowej niż husky (jak już wspominamy o seminarium [fajnie było ^^ Draco dziś latał za deklami:multi:] to przypominam huskiego, który jako nieliczny ze swojej rasy chciał zostać latającym psem).

Ja rozumiem o co wam chodzi. Mnie też szlag trafia jak widzę np. na programach na animal planet o rasach psów i ta dziwna punktacja Pielęgnacja, Życie w rodzinie, Aktywność itp. bo to również zależy od cech osobniczych tak jak wcześniej ktoś wspomniał, że ma 2 psy tej samej rasy i są swoim przeciwieństwem. Dublin jeszcze zrobiła to bardzo skrótowo, bez wyjaśnienia co dokładnie bierze pod uwage (jakie zachowania, intensywność itp.), ale my też robimy sobie taki ranking w głowie gdy ktoś prosi nas o wybór rasy i podaję kryteria. Ja często w tym temacie wycofuję się przed wysłaniem odpowiedzi bo jednak dochodzi do mnie np."a może za trudna rasa jak na pierwszego psa", choć ktoś z forum mógłby mi odpowiedzieć, że się nie zgadza z moją opinią bo JEGO PIES TEJ RASY chętnie pracuje z człowiekiem, nie jest wymagającym.

Link to comment
Share on other sites

Draco nie szczeka? Słyszałam na semi co innego :lol:
A husky to też raczej latającym psem zostać nie chciał...

Przy foksie nie widziałam "nadpobudliwy" (bo z tym mogę się zgodzić), widziałam natomiast:

[quote]1. Zachowania kłopotliwe jak oszczekiwanie, naskakiwanie, niszczenie i ogólna nadpobudliwość trudna do opanowania:[/quote]


Wszędzie też czytam, że foksy są głupie (na forach typu 'samosia'). I co, mam się z tym zgodzić, bo istotnie foksy są głupie, o ile nie trafią na dogomaniaka (a i z tym jest różnie...)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosso']CC-Cane Corso?
Jeśli tak to polecam, jednak pdo warunkiem, ze ściągniesz psa z prawdziwej, wieloletniej hodowli, trzymającej tradycję tej rasy. Tzn. utrzymujących psy w typie sportowym nie molosowatym.

Jeśli jednak nie stać cię na ściągnięcie psa z za granicy, polecam BT chodź szczerzę bardzo lubię AST ;)[/QUOTE]

Tak, Corso. Za hodowlami CC się jeszcze nie rozglądałem, dopiero przymierzam się do wszystkiego, ale musi czasu jeszcze minąć trochę (inżynier przed nazwiskiem :P).
BT mieli moi dziadkowie, no ale to coś innego niż posiadanie go samemu i jednak chyba zostanę właścicielem ASTa.

Swoją drogą zastanawiałem się, które psy są największe? Mastify angielskiego, dogi niemieckie, co jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...