Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Tinka:)']te rasy które wymieniłaś do frisbee raczej się nie nadają, są ciężkie i większość figur byłaby po prostu awykonalna ;) do tego wyżeł i husky to trudne do wychowania psy, szczególnie że masz 14 lat. No i czy poradzisz sobie z tak dużymi i ciężkimi psami? może jednak coś mniejszego?[/QUOTE]

W takim razie moze być samo agility, ale piesek duży :) Miałam bokserkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']Hej. Jestem nowa na forum, więc może na początku napiszę minimum o sobie. Mam na imię Wioletta, 14 lat i od 4 lat interesuję się psami. W wakacje planuję zakup szczeniaka. Nie jestem pewna co do rasy, i tu rodzi się pytanie. Jaka rasa będzie dla mnie najodpowiedniejsza? Chcę dużego psa, do domu z ogrodem, który lubi dużo ruchu (frisbee i agility) ale będzie mógł zostać w domu na czas, kiedy mam zajęcia w szkole. Oczywiście przed szkołą był by 40 minutowy spacerek :)

Najbardziej (chyba) odpowiada mi golden retriever. Zastanawiam się również nad labladorem, huskym i wyżłem weimarskim.


Osobiście chciałabym wziąć psa ze schronu, ale rodzice. Nie da się ich na to namówić :shake:


Pozdrawiam wszystkich z Dogomanii ;)

PS. Dodam, że na psa jestem zdecydowana w 100%, świadoma obowiązków, kosztów i oczywiście przyjemności :loveu:[/quote]


A moze bokser :razz::razz:

Edit. widze ,ze bokserke mialas

Link to comment
Share on other sites

może flacik (FCR)? :cool3: wydaje mi się bardziej "stonowany" niż np. labrador :evil_lol:
husky to indywidualiści, potrzebują zwykle ogromnej dawki ruchu. a wyżły mają to do siebie, że jak pójdzie po tropie to wojna wybuchnie a on nie zauważy ;)

[SIZE=1]pozwolę sobie napomknąć cichaczem, że tylko pies z rodowodem ma udokumentowane pochodzenie i jest w pełni rasowy :p[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

ale wymagania :roll:
a moze spaniel(troche mniejsze ,ale super do np agillity) albo jakis retriver-niekoniecznie golden ?(chociaz retrivery to tylko do agillity raczej niz do frisbee bo sa ciezkie ,grubokosciste itp).Jezeli masz duzo czasu na zabawe/prace i spacery to moze jakis owczarek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']może flacik (FCR)? :cool3: wydaje mi się bardziej "stonowany" niż np. labrador :evil_lol:
husky to indywidualiści, potrzebują zwykle ogromnej dawki ruchu. a wyżły mają to do siebie, że jak pójdzie po tropie to wojna wybuchnie a on nie zauważy ;)

[SIZE=1]pozwolę sobie napomknąć cichaczem, że tylko pies z rodowodem ma udokumentowane pochodzenie i jest w pełni rasowy :p[/SIZE][/QUOTE]

no i flaty, tollery są lżejsze niż goldeny i labradory, wiec bardziej nadają się do frisbee.
a wyżła da się wyszkolić, trzeba tylko wiedzieć jak;) wyżły mojego wujka, polujące, wracają z pogoni na jedno gwizdnięcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Długo zastanawiałam się nad goldenem, znalazłam hodowle w okolicy itp. .... Ale (jak zwykle) pojawiło się 'ale'. Rodzice stwierdzili, że potrzeba psa, który będzie miał choć trochę 'zdolności' obronne, ale i łagodny dla rodziny, w stostunku do dzieci, pojętny. Pierwsze 2 mies będzie miał zapewnioną ciągłą opiekę (wakacje), później będzie trzeba go zostawić na pare godzin... może to być nawet 8 godzin(1-2 w tyg.). Czesać mogę go co 3 dni, dłuższe spacery (1 godz. i wyżej) codziennie i 2-3 krótkich (dodatkowo mam dom z ogrodem), wielkość psa... od beagla do owczarka niemieckiego. Jaki pis byłby odpowiedni?[/quote]

Na twoje wymagania,polecałabym Owczarka Niemieckiego :loveu:

Link to comment
Share on other sites

lab i golden jeżeli nie idzie w show, a ma pracujących przodków też będzie ok do frisbee. Oczywiście nie będzie to nigdy hiper lekki i zwinny pies ale nie musi być tucznikiem. Choć wtedy trzeba się pogodzić z brakiem kariery wystawowej:razz:

Tinka ale tych wyżłów nie układała młoda osoba, tylko dorosły człowiek z doświadczeniem w pracy z psami;)

Ja bym skreśliła wszystkie tropiące, psy północy itd i wybrała coś z ras które współpracowały z człowiekiem i są na współpracę nastawione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']A może flatek też? Tylko problem z hodowlą w okolicach Rzeszowa ;P Już szukałam i nie znalazłam... może żle szukałam ;p

A co myślicie o owczarku australijskim?[/QUOTE]

nie jesteście w stanie pojechać po psa daleko? przecież to przyjaciel na 10-20 lat:roll:

owczarek australijski raczej potrzebuje osoby bardziej doświadczonej:razz:

Link to comment
Share on other sites

Goldenki sa kochane, też znajdują się, ze tak się wyraże, liście ^^

Ja musze się podowiadywać gdzie w okolicach Rzeszowa jest hodowla flatków, może też sobie zainwestuje ^^ Narazie zastanawiam się nad berneńczykiem a owczarkiem australijskim... Ale jestem otwarta na inne propozyce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']nie jesteście w stanie pojechać po psa daleko? przecież to przyjaciel na 10-20 lat:roll:

owczarek australijski raczej potrzebuje osoby bardziej doświadczonej:razz:[/quote]

Ok, czyli owczarek odpada ^^ Jesteśmy w stanie pojechać po psa w zasięgu... 100 km, może 150 km. Ja po psa moge jechać nawet na pomorze, ale nie ja prowadze ;p

Link to comment
Share on other sites

Tinka, postaram sie, ale pewnie spotkam się z tekstem w stylu 'po co tak daleko' lub 'nie ma sensu psa męczyć tak długim wyjazdem' czy cos w tym guście :roll:
No właśnie wiem, że flatków jest strasznie mało. Berneńczyków znalazłam chyba z 4, goldenów też coś takiego... Sasiadka z bloku, w którym mieszkałam ma beagla... ale nie jestem pewna ich charakteru ;p Podobno mają 'zapędy' myśliwskie, ale każdy pies mysliwski ma takie zagalopowania, tylko, ze jedne wieksze, drugie mniejsze :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...