Jump to content
Dogomania

Zabijanie zwierząt a 10 przykazań.


Tepes

Recommended Posts

[COLOR=DarkSlateGray]a z mojego (osoby wychowanej w krk, która od krk odeszła) punktu widzenia świadkowie jeHowy to taka sama "sekta" jak kościół rzymsko-katolicki, może z tym wyjątkiem, że nie wiadomo mi nic o tym aby jakiś oficjel z "sekty" świadków jehowy był poszukiwany przez policję, a bp marcinkus przez lata nie mógł opuścić terenu watykanu za malwersacje finansowe... itd, itd

imion boga (tego konkretnego boga) jest wiele, krk przez wieki używał imienia "jahwe" które niedawno okazało się be, i teraz bóg katolicki nazywa się "elohim". jak widać samo używane imię znaczenia nie ma...

parafrazując pewne znane powiedzenie "jeśli krk twierdzi że zwierzęta nie mają duszy i kochać ich nie można - to tym gorzej dla krk"

edit: i tak, nowy testament był przeedytowany na soborze, porównajcie sobie treść czterech ewangelii z treścią ewangelii wg św. tomasza (była znaleziona bardzo późno, więc jest "oryginalna") - różnica jest spora...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moi drodzy, pokazywanie księżulom cytatów powyższych czy innych z biblii moim zdaniem niewiele pomoże, to instytucja wypaczona od czasów jej powstania czyli od samego początku;), nawet jeśli biblia mówi inaczej to kościół pomija skrzętnie te fragmenty bądź interpretuje je po swojemu.A zresztą biblię napisali przecież ludzie, na litość to nie jest księga nadana przez jakąś istotę wyższą, napisali ją ludzie i ludzie dowolnie sobie ją interpretują na swoją wyłącznie korzyść(czytaj kościół), ja kk już od bardzo dawna uważam za organizację ziejącą hipokryzją, niebezpieczną dla społeczeństwa na równi z terroryzmem, może nawet gorszą, bo wpajane przez nich brednie przechodzą z pokolenia na pokolenie i bardzo ciężko je wykorzenić.I tu niestety nie chodzi tylko o stosunek do zwierząt(chociaż to szczególnie).A tak wogóle to świadkowie jehowy to poza tym, że sekta to ma identyczny stosunek do zwierząt o ile nie gorszy(miałam z nimi do czynienia nie tylko przy okazji "wizyt" mi składanych,więc wiem co mówię), praktycznie KAŻDA współczesna religia stawia na piedestale człowieka a zwierzęta to istoty gorszej kategorii więc czego się spodziewacie po religiach.Ja też coraz częściej myślę o apostazji i chyba któregoś pięknego dnia to zrobię, nie ma sensu się okłamywać, trzeba żyć tak, jak się czuje a nie według bzdurnych zabobonów wpajanych przez ciemnotę.

Link to comment
Share on other sites

Mi się podobała postawa mojego ulubionego katechety. Kiedyś zapytałam go, gotowa się kłócić, czy zwierzęta mają duszę. Odpowiedział: nie wiem. :cool3:

Pamiętam jak miałam 7 lat i po śmierci ukochanej świnki morskiej zapytałam uczącą religii zakonnicę, co się dzieje ze zwierzętami po śmierci. Usłyszałam, że idą do ziemi i już. Nigdy tego nie zapomnę, bo ubodło mnie to strasznie, jakby mi się grunt pod nogami zapadł :roll:

Moim zdaniem to nie kwestia religii, ale raczej mentalności, kultury, wychowania. Wielu z nas jest przecież katolikami, a jesteśmy na dogo, kochamy nasze psy, dbamy o nie. Najgorsze jest to, że kościół USPRAWIEDLIWIA okrucieństwo wobec zwierząt. Dla wielu księży znęcanie się nad zwierzęciem to o wiele mniejszy grzech niż opuszczenie mszy niedzielnej. To makabrycznie pokopane priorytety...

Link to comment
Share on other sites

uznajemy ŚJ za sektę bo KrK ich za nią uznaje? Moim zdaniem mocno kruche założenie kiedy dyskutuje się z kimś kto nie wierzy bo taka osoba nie musi uznawać takiego podziału.
Pomijam że czasem patrząc na to co wyprawiają KrKowcy to się zastanawiam czy słowo sekta nie było by odpowiednie.
Żeby nie było 'żyj i pozwój żyć innym' więc w wiarę ludzi się wtrącam dopóki mnie ktoś nie próbuje nawracać lub wmawiać mi jaka to jestem zła bo nie wierzę. Lub co powiedział mój ks. psor 'nieetyczna i niemoralna' - dowiedziałam się że krk ma monopol na etyczność i moralność. :mad:
Szanujmy się, bądźmy po prostu dobrymi ludźmi myślę że z jakim kolwiek bogiem/Bogiem/bóstwem się tam nie spotkamy/pójdziemy dalej to nie będzie robił problemów z powodu takiego a nie innego wyznania;)

Link to comment
Share on other sites

Żabusia, bardzo dziękuję za info.

[quote name='Kori']Dziękuję za pw. Ale Biblia, którą cytujesz nie jest [B]moją, prawdziwą[/B] Biblią, którą uznaję. W [B]twoich[/B] cytatach występuje Imię Boże, ([B]jechowa[/B]) które nie dość że jest [B]niepoprawnym, nieudolnym i niepotrzebnym [/B]tłumaczeniem z hebrajskiego imienia. Katolicy nie używają tego imienia, tylko świadkowie Jechowy([B]sekta[/B])

Nie wiem, może masz w domu takie tłumaczenie Biblii (jeśli jesteś katoliczką, to je koniecznie wymień), a może jesteś świadkiem jechowy (wtedy absolutnie nie czuję się zobligowania do udzielania Ci rad). W mojej Biblii nie ma słów, które cytujesz.

A żeby było bardziej na emat: nie zabijaj to nie zabijaj. Gdyby chodziło tylko o ludzi Bóg kazalby napisać nie zabijaj ludzi czy coś w tym stylu (z logicznego punktu widzenia- jeśli byłoby to istotne, zaznaczono by to) ;)

Pozdrawiam[/quote]

Cudnie :shake:
Właśnie z takiego podejścia, jakie reprezentuje sobą Kori, w linii prostej wywodzi się nastawienie "to tylko zwierzę", "zabicie zwierzęcia to nie grzech" i podobnie światłe opinie :angryy:
Żenujący brak tolerancji. Ja wiem, że chrześcijaństwo (od którego przykład wzięli później muzułmanie) ma długą historię potępiania wszelkich innych wyznań, posyłania innowierców do piekła, "szerzenia" wiary ogniem i mieczem, ale do ^#@&!*, zachowujmy jakiś poziom dyskusji :mad: :mad: :mad: :mad:

Biblia Kori nie jest jedyną prawdziwą, tylko jedną z wielu. Wielu tak samo prawdziwych. Nazywanie imion czyjegokolwiek boga (także chrześcijańskiego, żeby nie było, że dyskryminuję jakieś wyznanie ;)) "niepoprawnymi", "nieudolnymi" i "niepotrzebnymi" to dziecinna zarozumiałość, jasna być może u średniowiecznych inkwizytorów, ale u współczesnych ludzi nazywających samych siebie katolikami jest po prostu kompromitująca :roll:. Kompromitująca także samą religię, bo o poziomie takich osób świadczy całkiem tragicznie. "Rację mam tylko ja, a wszyscy inni się mylą i w ogóle to sekta." Żałosne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']ŚJ mówią "Jehowa" - a to jest niepoprawne. Jahwe - owszem, ale tego imienia oni nie używają.
Nie sądzę, żeby tylko tym Świadkowie Jehowy różnili się od katolików, bo jest jeszcze sprawa Narodzenia Jezusa, Zmartwychwstania itd. Ale to już OT.

Co do cytatów przytoczanych przez żabusię - wszystko sprawdziłam w Piśmie Świętym i te słowa albo nie mają ze sobą nic wspólnego, albo mają całkiem inne znaczenie. A tego to nie znalazłam w ogóle:



Więc nie mam jak na to odpowiedzieć, bo jak dla mnie te cytaty są nieprawdziwe. Za to jest cytat taki - jak najbardziej prawdziwy:

Księga Rodzaju 1, 26
"A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!"[/quote]

Niepoprawne i nieprawdziwe, bo Ty uważasz inaczej? :shake:
Super. Dojrzałość trzylatka.
A jak ja powiem, że Kościół rzymskokatolicki jest szkodliwą i prymitywną sektą, to też mi od razu przyznasz rację?

Link to comment
Share on other sites

Tak jak kogoś zabolała ta świnka, to mnie boli wiele komentarzy na tym wątku. Ale nikogo to nie interesuje :evil_lol: wkleiłam tekst z katolickiej Biblii, gdyby kogoś interesował tekst kultury, z której wyrósł.

Dark Lord jakie brednie? co wykorzeniać? myślisz, że wyszktałcony ksiądz, czy znawca Pisma Świętego nie odpowiedziałby Ci i nie wyjaśnił wszystkiego do czego masz wątpliwości? Nie każdy jest takim znawcą, nawet nie każdy ksiądz jest, zaryzykowałabym że większość nie jest.

Komentujemy,a czy każdy z nas chodź raz przeczytał Biblię? Nie znasz Boga, jeśli nie znasz Biblii. To takie pudełeczko, w którym jest baranek (no jak to było z małym księciem ;)). Miał takiego baranka, jakiego chciał w końcu? Miał. Więc wystarczy zaglądnąć do tego pudełeczka. Nie musisz chodzić do kościoła, jeśli nie cierpisz instytucji, ale sami tez się rozwijajmy.

Spróbowałabym na tym forum jakiegoś homoseksualiste obrazić, chybabyście mnie zjedli. Ale ksiądz to nie człowiek, nie? To czarny, niedobry klecha :evil_lol:?

Ej, gdzie ja napisałam, ze można zabić zwierzę? proszę mi nie przypisywać słów, których nie powiedziałam. Kościół nie propaguje postawy - wolno zabijać i dręczyć zwierzęta. Przykład: św. Franciszek, mój idol.

Każdy jest zbawiony, Jezus umarł za każdego. A to do jakiej religii należysz nie zależy od tego jak blisko Niego jesteś, tylko od łaski, nawet nie od siły twojej wiary, tylko od tego ile On da ci się poznać. Ateista tez jest zbawiony. Czy te moje poglądy Wam nie podobają? gdzie tu nietolerancja? i monopol na etykę i moralność?

Link to comment
Share on other sites

Ktoś kiedyś powiedział, że religia to taka sekta, której się powiodło:diabloti:, w gruncie rzeczy to prawda :evil_lol:.Kori, dla mnie bóg to wytwór ludzkości, wymysł silniejszych aby panowali nad słabszymi, dosyć długo go próbowałam poznać jak to mówisz, doszłam do wniosków o jakich mówię i nic tego już nie zmieni(na szczęście:evil_lol:).Nie rozśmieszaj mnie proszę o wykształconych księżach, nawet tych tzw. znawcach bilbii, większość księży w seminariach uczy się jak w sekcie, mają swojego guru, uczą się oklepanych regułek, stereotypów itp. wychodzą potem z tych seminariów i szerzą ciemnotę wśród ludzi.Nie chcę, żeby mi taki "wykształcony" wyjaśniał jakieś wątpliwości bo wiem co usłyszę,nasłuchałam się przez lata, wystarczy mi.Apropo Św. Franciszka, ciekawe, że praktycznie księża mówiąc o nim nie wspominają słowem o tym, że zwierzęta traktował jak braci, przemawiał do nich itd.Nie wspominają bo to jest niewygodne, tak jak niewygodne jest jak ktoś zastanawia się i głośno mówi o tym, czy Jezus miał dzieci i żonę np.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dark Lord']Moi drodzy, pokazywanie księżulom cytatów powyższych czy innych z biblii moim zdaniem niewiele pomoże, to instytucja wypaczona od czasów jej powstania czyli od samego początku;), nawet jeśli biblia mówi inaczej to kościół pomija skrzętnie te fragmenty bądź interpretuje je po swojemu.A zresztą biblię napisali przecież ludzie, na litość to nie jest księga nadana przez jakąś istotę wyższą, napisali ją ludzie i ludzie dowolnie sobie ją interpretują na swoją wyłącznie korzyść(czytaj kościół), ja kk już od bardzo dawna uważam za organizację ziejącą hipokryzją, niebezpieczną dla społeczeństwa na równi z terroryzmem, może nawet gorszą, bo wpajane przez nich[B] brednie[/B] przechodzą z pokolenia na pokolenie i bardzo ciężko je wykorzenić.[B]I tu niestety nie chodzi tylko o stosunek do zwierząt[U](chociaż to szczególnie).[/U][/B]A tak wogóle to świadkowie jehowy to poza tym, że sekta to ma identyczny stosunek do zwierząt o ile nie gorszy(miałam z nimi do czynienia nie tylko przy okazji "wizyt" mi składanych,więc wiem co mówię), praktycznie KAŻDA współczesna religia stawia na piedestale człowieka a zwierzęta to istoty gorszej kategorii więc czego się spodziewacie po religiach.Ja też coraz częściej myślę o apostazji i chyba któregoś pięknego dnia to zrobię, nie ma sensu się okłamywać, trzeba żyć tak, jak się czuje a nie według bzdurnych zabobonów wpajanych przez ciemnotę.[/quote]
Mysle ze kazdy moze miec rozne zdanie z wlasnego punktu widzenia i to tez zalezy od tego czy wierzy czy nie wierzy.
Piszesz ze to sa brednie wpajane z pokolenia na pokolenie ale czy wedlug ciebie ta brednia to podstawowe przykazania Kosciola Katolickiego- kochaj innych, zlo dobrem zwyciezaj, wybaczaj swoim oprawcom. Jestem katoliczka. Moze ktos sie zapytac czy jezeli ktos mi zrobi cos strrrasznie zlego to czy wybaczam. Mialam taka straszna sytuacje i kierujac sie tymi przykazaniami wybaczylam tej osobie a wlasciwie grupie osob przez ktore mam wyniszczony organizm i do dna dzisiajszego nie wygladam jak przecietna 14 latka.
Stosunek do zwierzat-zalezy jakiego ksiadza spotkasz- opinia kazdego ksiedza [U]moze[/U] byc rozna
Jan Pawel II byl katolikiem- a czy glosil przestrzeganie jakis nieludzkich praw? Prowadzil dialog z innymi kosciolami A o dziwo byl KATOLIKIEM i nalezal do "organizacji ziejącej hipokryzje, niebezpieczną dla społeczeństwa na równi z terroryzmem"

Ok, mozecie sie nie zgodzic z tym co tu napisalam -ale od czego jest forum? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ktos napisal ze Boga nie ma ze to wymyslone guru
A wiec dlaczego w Lourdes zarejestrowano ponad 4 tys. cudow i to tylko po omyciu sie, wypiciu wody ze zrodelka (i goracej modlitwy!) a moze to magia? nie chce nikogo nauczac, nawracac- macie swoje poglady
Ale skoro Boga nie ma to kto stworzyl swiat?
... Wielki wybuch:shake: a skad sie wzial wielki wybuch? sam z siebie?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='behemotka']Niepoprawne i nieprawdziwe, bo Ty uważasz inaczej? :shake:
Super. Dojrzałość trzylatka.[/quote]

Ale ja tego nie wymyśliłam:lol::cool3: Jahwe pochodzi od JHWH. Wymowa "Jehowah" nie jest poprawną formą, która nigdy nie była wymawiana przez Naród Wybrany.

[quote]A jak ja powiem, że Kościół rzymskokatolicki jest szkodliwą i prymitywną sektą, to też mi od razu przyznasz rację?[/quote]

Nie, bo mam podstawy, żeby uważać inaczej.

Ja nie uważam, że inne wyznania są złe, ok, mamy wolną wolę, robimy, co chcemy, kiedyś KTOŚ nas za nasze czyny osądzi (ok, ok, przepraszam ludzi, którzy uważają, że nie ma życia po życiu), kto to będzie - okaże się po śmierci.

A miałam już tu nie pisać...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AduS']Ktos napisal ze Boga nie ma ze to wymyslone guru
A wiec dlaczego w Lourdes zarejestrowano ponad 4 tys. cudow i to tylko po omyciu sie, wypiciu wody ze zrodelka (i goracej modlitwy!) a moze to magia? nie chce nikogo nauczac, nawracac- macie swoje poglady
Ale skoro Boga nie ma to kto stworzyl swiat?
... Wielki wybuch:shake: a skad sie wzial wielki wybuch? sam z siebie?:shake:[/QUOTE]
Na każde tzw. cuda są naukowe wyjaśnienia:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jan Pawel II byl katolikiem- a czy glosil przestrzeganie jakis nieludzkich praw? Prowadzil dialog z innymi kosciolami A o dziwo byl KATOLIKIEM i nalezal do "organizacji ziejącej hipokryzje, niebezpieczną dla społeczeństwa na równi z terroryzmem"

[/QUOTE]
A ile w ludziach zostało z jego nauk?Nie wszystko było dobre i pożyteczne co głosił, ale to, co w większości mówił i było ważne wszyscy puścili mimo uszu, wystarczy zobaczyć u nas w "jego" własnym kraju, jak się go traktuje, stawia się kolejne pomniki i nadaje jego imieniem kolejne ulice jakby to coś dało, niestety ale zawsze tacy którzy mają coś ważnego do przekazania zostają wypaczeni przez innych, ich słowa zostają błędnie zinterpretowane itd.

Link to comment
Share on other sites

niektorym zostalo....
Cuda nie sa wyjasnione naukowo-dlatego zwa sie cudami ;)
Jak wyjasnisz naukowo gdy pewien lekarz (ateista) pojechal do lourdes ze swoija pacjentka ktora zostala uleczona z raka watraby . Jesli chcesz to moge przytoczyc nazwiska i kiedy to sie dzialo ale takich przypadkow sa miliony
jak wytlumaczysz naukowo fakt ze chlopiec niewidomy wierzac w boga oczywiscie przemyl sobie oczeta woda ze zrodelka i odzyskal wzrok
Potrafisz to wytlumaczyc? Bo lekarze nie potrafili :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AduS'] podstawowe przykazania Kosciola Katolickiego- kochaj innych, zlo dobrem zwyciezaj, wybaczaj swoim oprawcom. [/QUOTE]
Jasne, kościół bardzo wszystkich kochał przez wieki:krucjaty, inkwizycje, milczenie w czasie Drugiej wojny Światowej gdy mordowano Żydów w obozach, nawracanie siłą poprzez misje w Afryce pod pretekstem pomocy biednym ludziom....można wymieniać aaa szkoda gadać.

Link to comment
Share on other sites

A wytlumacz co kosciol ialby zrobic podaczas 2 wojny swiatowej?
Ja zaczynam zmieniac swiat od siebie- pomagam innym, wybaczam-ok nie jestem swieta denerwuje innych itd. ale przynajmniej probuje
Kosciol- Kosciol tworza ludzie-wymieniasz inkwizycje, krucjaty- w tych czasach panowala ogolna ciemnota i glupota ludzie byli inni niz teraz wiec nie przypisuj teraz tego Katolikom bo to zrobili nasi przodkowie a nie my ;)
Jesli chcesz zmienic swiat, zacznij od siebie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AduS']niektorym zostalo....
Cuda nie sa wyjasnione naukowo-dlatego zwa sie cudami ;)
Jak wyjasnisz naukowo gdy pewien lekarz (ateista) pojechal do lourdes ze swoija pacjentka ktora zostala uleczona z raka watraby . Jesli chcesz to moge przytoczyc nazwiska i kiedy to sie dzialo ale takich przypadkow sa miliony
jak wytlumaczysz naukowo fakt ze chlopiec niewidomy wierzac w boga oczywiscie przemyl sobie oczeta woda ze zrodelka i odzyskal wzrok
Potrafisz to wytlumaczyc? Bo lekarze nie potrafili :razz:[/QUOTE]
Zapraszam na forum ateista.pl, można ciekawych nowych rzeczy się dowiedzieć:cool3:.Ja naukowo nie wyjaśnię bo nie jestem naukowcem, są mądrzejsi ode mnie którzy to potrafią, dla nas, ludzi wszystko, co nie do końca zbadane i wyjaśnione nazywa się cudami itp. bo nie umiemy tego jeszcze wyjaśnić.Prawda jest taka, że wszechświatem, światem naszym rządzi biologia, chemia i fizyka, nie ma innych "nadnaturalnych" sił, możecie tego nie uznawać, ale tak z pewnością jest.:razz:Ale się off top zrobił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AduS']A wytlumacz co kosciol ialby zrobic podaczas 2 wojny swiatowej?
Ja zaczynam zmieniac swiat od siebie- pomagam innym, wybaczam-ok nie jestem swieta denerwuje innych itd. ale przynajmniej probuje
Kosciol- Kosciol tworza ludzie-wymieniasz inkwizycje, krucjaty- w tych czasach panowala ogolna ciemnota i glupota ludzie byli inni niz teraz wiec nie przypisuj teraz tego Katolikom bo to zrobili nasi przodkowie a nie my ;)
Jesli chcesz zmienic swiat, zacznij od siebie :p[/QUOTE]
Kochana/ny ale my jesteśmy wychowani przez tych przodków i popełniamy te same błędy tylko inaczej bo czasy są inne, a zmieniam świat od siebie owszem, pomagam zwierzakom jak mogę i na ile mogę na przekór zakłamanemu kościołowi.

Link to comment
Share on other sites

Dark Lord nie watpie ze nie zmieniasz chodzi mi o to ze ja np. nie popieram moich przodkow ktorzy uwazali oko za oko- zab za zab ;) ja wyznaje ze wszystkim ludziom trzeba wybaczac i ich milowac (chociaz czasem nie da sie) bo skoro JP II wybaczyl zamachowcowi to my powinnismy tym bardziej wybaczac np. kolezance ktora sie ciagle spozni itp.

P.S. nie dziwie ci sie ze sie ze mna nie zgadzasz- bo pisalas ze nie wierzysz w Boga i to jest taka sytuacja jakby ktos mnie przez forum przekonywal zebym np. przeszla teraz na Hinduizm

Jestem dziewczyną ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...