Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='bonsai_88']Betty o ile wiem w indyka się hormonów nie pakuje [nie reaguje na nie ;)][/QUOTE]
hormonów może nie, ale z "pierwszej ręki" wiem, że antybiotyki profilaktycznie wszystko dostaje. Na farmie gdzie jest kilka tysięcy sztuk drobiu, nikt nie może sobie pozwolić na chorobę zakaźną czy epidemię. Antybiotyki dostają cyklicznie, żeby cos się nie przyplątało.
Barfowanie fajne jest, ale jak się wie skąd mięso. Moje psy po sklepowych kurczakach zaczeły się tak drapać, że czym prędzej przestałm im to dawać. 2 razy jeszcze robiłam potem próbę czy to na pewno po kurczakach i za każdym razem po kilku dniach był nawrót swiądu. Po tym wszystkim sama przestałam jesć ten drób :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Mogłabyś rozwinąć?
Ja się zastanawiam szczerze nad tą serią: [url]http://cdvet.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=10&Itemid=1[/url][/QUOTE]

Można "przedawkować" wapń i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. BARF z zasady jest dietą o dużej zawartości wapnia, i jeśli dołożymy do tego to, co jest zawarte np. w Can-Vicie, to mamy np. odkładanie się wapnia w tkankach miękkich, głównie nerkach, naczyniach krwionośnych. Skutki niefajne. Preparaty mineralno-witaminowe są potrzebne w diecie mięso+wypełniacz+warzywa, ale w momencie kiedy pies dostaje kości i nabiał, nie należy ich podawać.
Hiperwitaminoza A na przykład ma chyba jeszcze gorsze efekty niż brak witaminy, stąd trzeba uważać zarówno na ilości owych preparatów, jak i wątroby, tranu.

Natomiast jeśli chodzi o takie dodatki jak oleje roślinne i z mięsni ryb, drożdże, algi, miód, preparaty z glukozaminą i chondroityną na stawy - to oczywiście można podawać ;)

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze mam pytanko czy nie mozna karmic psa naprzemian barfem, badz gotowanym jedzeniem i sucha karmą??
bo słyszałam 2 opinie jedna to ze zaburza sie gospodarke wapniowo-fosforowa a druga to taka ze nie ma przeciwwskazan do tego by karmic na przemian poniewaz to czego brakuje w tym jednym posiłku uzupełnia ten drugi( zdanie znajomego dobrego lek. wet pracującego w niemieckiej klinice)
wiec jak to z nim sie ma??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annber']A jeszcze mam pytanko czy nie mozna karmic psa naprzemian barfem, badz gotowanym jedzeniem i sucha karmą??
bo słyszałam 2 opinie jedna to ze zaburza sie gospodarke wapniowo-fosforowa a druga to taka ze nie ma przeciwwskazan do tego by karmic na przemian poniewaz to czego brakuje w tym jednym posiłku uzupełnia ten drugi( zdanie znajomego dobrego lek. wet pracującego w niemieckiej klinice)
wiec jak to z nim sie ma??[/QUOTE]

Nie wiem jak to się ma, wiem, że mój Igor na taki mieszanym wreszcie ma spokój ze strzykaniem w stawach. Rano surowe wieczorem suche.

Link to comment
Share on other sites

a ja zaczęłam podawać kilka dni temu tabletki dr, seidla witaminowo-mineralne na sierść i skórę... bo ma troche matową :roll: na wiosne podawalam ze 3 pudełka i poprawa siersci byla znaczna. Więc odradzasz Martens? Ostatnio dieta mioich psoe sklada sie z podrobów wołowych, plus korpusy z kurczaka i szyi indyczych. Kostek np z karku przestalam podawac bo Tosca sobie zęby juz odłupywała od tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a ja zaczęłam podawać kilka dni temu tabletki dr, seidla witaminowo-mineralne na sierść i skórę... bo ma troche matową :roll: na wiosne podawalam ze 3 pudełka i poprawa siersci byla znaczna. Więc odradzasz Martens? Ostatnio dieta mioich psoe sklada sie z podrobów wołowych, plus korpusy z kurczaka i szyi indyczych. Kostek np z karku przestalam podawac bo Tosca sobie zęby juz odłupywała od tego.[/QUOTE]

Na sierść i skórę cuda działają regularnie podawane tłuszcze, np. oliwa z oliwek ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']oliwa jest super!!!Polecam i ja i moje psy. I do tego na "poślizg" jest dobra :)[/QUOTE]


o dobry pomysl dziewczyny. A co powiecie o np gammolenie? choc drogi jest :/ albo o podobnych preparatach. Bo kurcze Martens to mnie wystaszyla. Ale w sumie napisala w pore. A tabletki oddam znajomemu co karmi psa puszkami i sucha.

Link to comment
Share on other sites

zainwestuj lepiej w dobrą oliwę - i sama tez skorzystasz przy obiedzie!
Powiem Ci na przykladzie moich dzieci - noworodki często miewają ciemieniuchę - takie jakby strupki na głowie w miejscu włosów, brzydkie to ale teoretycznie niegroźne. I jest na to wiele leków, mazidel i specyfików - drożesze i tańsze, ale wszystkie do chrzanu, pomagają ale niekoniecznie. I dopiero jak mi przyjaciółka z Hiszpanii przyslala prawdziwą oliwę, taką jak oni sami tam dla siebie kupują od ludzi bezpośrednio z tloczarni oliwy i jak zaczęłam tym smarować głowy dzieciom to problem zniknął.

Link to comment
Share on other sites

Gammolen to oleje z lnu i z ogorecznika. Taki z lnu, z pierwszego tłoczenia, można kupić w sklepach ze zdrową żywnością a nawet w niektórych zwykłych spożywczych. Fajna sprawa i znacznie tańsza niż kapsułki gammolenu.
A z ciemieniuchą to sama prawda. Tyle, że ja nie miałam znajomych w Hiszpanii. Za to w skansenie wsi lubelskiej, na festiwalu ginących zawodów, można było kupić olej rzepakowy tłoczony na zimno, tradycyjną metodą - rety, jaki to był olej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Gammolen to oleje z lnu i z ogorecznika. Taki z lnu, z pierwszego tłoczenia, można kupić w sklepach ze zdrową żywnością a nawet w niektórych zwykłych spożywczych. Fajna sprawa i znacznie tańsza niż kapsułki gammolenu.
[/QUOTE]

Dokładnie ;) Gammolen to droga impreza, a wszystko co on w sobie ma, można kupić taniej w butelkach i podawać psu ;)

Link to comment
Share on other sites

a mam jeszcze takie małe pytanie jaki jest miesieczny koszt zywienia barfem psa max 30 kg w wieku 3 lat ??
wzorując sie np na tym jadłospisie 18 dniowym autorstwa Martens [url]http://www.dogomania.pl/threads/122910-Barf-jadlospisy[/url]!!!
ale gdyby go tak pociagnac do miesieca:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annber']a mam jeszcze takie małe pytanie jaki jest miesieczny koszt zywienia barfem psa max 30 kg w wieku 3 lat ??
wzorując sie np na tym jadłospisie 18 dniowym autorstwa Martens [URL]http://www.dogomania.pl/threads/122910-Barf-jadlospisy[/URL]!!!
ale gdyby go tak pociagnac do miesieca:smile:[/QUOTE]
Zależy od cen w miejscu gdzie się zaopatrujesz ;). Kiedyś zrobiłam ambitnie spis ile wydaję na młodej żarełko (wtedy ok 14-15kg rosnący psiak, obecnie 18,5kg więc kurdupelek ale je dużo mniej niż wtedy), dawałam jej sporo jedzenia bo i też miała duże zapotrzebowanie. Korpusy drobiowe/łapki/skrzydła i kości cielęce jako podstawa, trochę wołowych, rzadziej wieprzowe. Do tego jakieś ścinki cielęce jako dodatek mięsny do mniej mięsnych kości, raz chyba śledzik się wtedy trafił. Podroby głównie drobiowe, rzadziej wołowe czy cielęce. Dodatki typu oliwa, tran, miód były w domu więc nie doliczałam. Wyszło jeśli dobrze pamiętam ok. 45 zł w tamtym jednym miesiącu, później mi się zapomniało o spisywaniu ;). Obecnie karmię karmą plus jakieś dodatki żeby nie było zbyt monotonnie i miesięcznie wychodzi trochę więcej. To takie moje porównanie jak było/jest, większy pies pewnie ze 2 razy więcej wcina ale też zależy od indywidualnego zapotrzebowania ;).

Link to comment
Share on other sites

aha no dzieki wielkie , no mój piecho lubi zjesc ;), a robie taki mały wywiad bo jak go karmie acana sport to płace koło 180 zł za13.5 kg i mam na ponad 2 mies, w tym ze czasem mu gotuje w miedzy czasie , a jak sie skonczy worek karmy to chce przejsc na barfa i chce sie dobrze przygotowac , no tego typu dodatków (jakis kefir , twaróg, jajko , oliwa z oliwek nie liczyła tez bym bo to zawsze do domu i tak sie kupuje tak samo jak warzywa i owoce)
no czyli koszt cholera wie czy był by wiekszy czy mniejszy niz przy suchym....

Link to comment
Share on other sites

Mi wychodzi taniej niż kiedyś karmą. Trudno to zliczyć ogółem, ale średnio BARF kosztuje mnie 50-60 zł miesięcznie (mam 20 kg psa), czasami kupię coś lepszego typu królik, kaczka czy gęś, to powiedzmy +10 zł (na co dzień mój pies je kurczaka, indyka, wołowinę, cielęcinę). Początkowo trzeba zapłacić trochę więcej, bo trzeba kupić olej etc. ale takie produkty starczają na tyle, że ho-ho. Ale poza tym kupuję psu smakołyki, tzw. śmierdziele suszone ze strony gryzaki.pl , ale smakołyków za 50 zł starczy na jakieś 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie liczę, bo się boję :D Póki mi starcza, to jest ok ;)
Ale to wszystko ogromnie zależy od tego, gdzie i co kupujesz. Jeśli będziesz dawać dużo grzbietów z indyka i gęsi, to wyjdzie dużo taniej niż jak będziesz dawać więcej skrzydełek z kurczaka i szyj z indyka. Jak kupisz w drogim sklepie to wyjdzie nawet 2-3 razy drożej niż w hurtowni czy na bazarku.
Przed barfem karmiłam royalem, eukanubą, acaną i nie czuję, żeby teraz wychodziło mi drożej (a przynajmniej o wiele) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja kosztów barfu prawie wcale nie odczuwałam - mały pies przy trzyosobowej rodzinie, żywionej w domu a nie na stołówkach, to tak jakoś - mimochodem ;) Jeden kurczak dla wszystkich - pies zjadał to, co zwykle się z takiego kuraczka wyrzucało ew. płaciło więcej za filety czy udka zamiast całego ptaka. Schab z kością zamiast bez i takie tam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...