Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Zakleja jelita GLUTEN .
Celiakia jest bardzo powszechną chorobą i wiele ludzi i psów nie ma pojęcia,że przyczyną problemów ,alergii, itd. jest zniszczenie kosmków jelitowych co powoduje zaburzenia wchłaniania rozmaitych składników i witamin !!
W diecie BARF RMB stanowią 60-80% i jelito nie ma się tu czym zaklejać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfi']BARF a AlAT to dwie różne sprawy.
[COLOR=blue]Jakiej wartości jest Alat , jakie są pozostałe próby wątrobowe, morfologia[/COLOR] ?
Mój pies prawie dwa lata jest na lekach ,które są hepatotoksyczne i jak do dziś ma próby wątrobowe bz ( ! ). Uważam,że właśnie dzięki BARF.
Warzywa i owoce to TYLKO dodatek.
Napisz ich przykładowy jadłospis na dwa dni.[/quote]

Wolfi, Kasia nie ma jak odpowiedzieć, bo nie ma dostępu do internetu poza pracą, a w tej będzie dopiero w poniedziałek. Prosiła mnie o przekazanie informacji, gdyż bardzo liczy na Twoją radę :)

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Od ok. 2 tygodni barfujemy ale mam pewien problem i nie wiem czy z barfu nie zrezygnowac :-( Otóż przy drobiu pies nie ma żadnych problemów, wcina i ładnie trawi, jednak gdy podaję mu ogony wieprzowe lub jakiekolwiek twardsze kości to prawie za każdym razem ( ok. 80 % przypadków) po ok. 12-18 godzinach zwraca kawałeczki tych kości (małe ilości i nieduże kawałki). I nie wiem teraz co robic, rezygnowac z barfu? Poczekac czy może żołądek się przyzwyczai?
I jeszcze jedno pytanie: co można podawac psu aby ułatwic wypróżnianie? Kupki ma barfowe i czasem widzę, że ma problem z załatwieniem. Wiem, że olej jest dobry na te sprawy, czy coś jeszcze?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Twardsze kosci zdarza się ,że sa zwracane po jakimś czsie - i jest to normalny ,naturalny sposób na wydalenie tego co się nie trawi.
Nie musisz dawać ogonów wieprzowych.
Co do wypróznień-widocznie podajesz za dużo kości.
Na BARFie nie powinno być problemów z wypróżnianiem -wręcz przeciwnie , konsystencja kup pozwala na dobre oczyszczanie gruczołów okołoodbytniczych. Jeśli sa bardzo twarde i "sypią się " od razu to znaczy ,że w diecie za duzo kości.
A BARF to nie kości-tylko mięso z kośćmi.

Link to comment
Share on other sites

Może źle się wyraziłam :roll: Kości, które podaję zawsze są z mięsem, nie jest to czysty "gnat" ale rzeczywiście jego kupy czasem aż się sypią. Muszę coś tu zmienic w diecie. Najgorsze jest to, że nie mam zbyt wielkiego wyboru w sklepie, a i mój pies jest "trochę" wybredny :oops: Nie wiem czemu ale nie chce ruszyc np. skrzydełek albo łapek, w momencie jak przegryzie kośc wypluwa i ucieka jak najdalej :-(

Dziękuję za odpowiedź wolfi

Link to comment
Share on other sites

dominika_81
Nic się nie martw. Obserwuj psa jak trawi.
Z moim też tak różowo nie było. Poza tym organizm musi się przywyczaić do nowej diety, pozbyć się wszystkich toksyn...
Jeśli masz problem (tzn. Twój pies:lol: ) z suchymi kupami podawaj częściej jogurt, olej, papkę...
Ja swojego czasu robiam tak:
Jeśli Basco jadł jakieś miękkie kości, to ok, ale gdy był to np. ogon wołowy, to na koniec, gdy go zjadł podawałm jogurcik czy oliwe, albo to i to. Możesz też dodawać podroby, które rozluźniają kupę. Jak zjada chętnie papkę, to możesz dawać ją.
Na dzień dzisiejszy mogłabym Basco nie dawać ani oliwy, ani roślin, ani jogurtu. Kupy są odpowiednie.
Nie wiem ile razy dziennie karmisz psa, ale możesz nawet te wspomagacze podawać po każdym posiłku.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady :p Myślałam już wcześniej o podawaniu po jedzeniu jogurtu ale trochę bałam się takiego połączenia (mięso+nabiał). Ale skoro może to pomóc na pewno warto spróbowac. Za papką za bardzo nie przepada ale zawsze uda mi się trochę mu jej wcisnąc :diabloti: Zmienię więc troszkę dietę i zobaczę jak na to zareaguje. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ponownie:) mam pytanie bo narazie moja rodzinka (glownie siostra) jest dosc sceptyczni nastawiona na zmiane dietki Deniska wiec mam jeszcze kilka pytan, pierwsze to odnposnie wakacji, bo zabieramy Dena wszedzie i na wyjazdach kilkudniowych ciezko mu podawac BARF-owe jedzonko wiec mslicie ze na wyjazdach molby nadal jesc karme a w domu pelny BARF? on egneralnie dobrze reaguje na zmiany diety i nigdy nie mial z tym jakichs problemow a dodatkowo jest wszystkozwerny....

a druga sprawa to kosci bo obcnie jest na karmie, ale tak sobie mysle ze aby przekonac rodzinke i ogolnie sprawdzic jak Deniskowi beda kosci smakowac i jak je bedzie trawil to czy moglabym mu dac raz za czas kosc mimo ze jest na karmie? a jak tak to jakie kosci polecacie? cielece to wiem ze sa ok, a drobiowe ze nie dobre a oprocz tego to jakie sa jeszcze OK? i lepiej podac wiekszy kawalek zeby lepej pogryzl prawda, bo mala to by sie udlawic mogl?

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie kości są dobre, drobiowe też.
Nie ma problemu z karmieniem psa BARFem na wakacjach.
Nie jestem zwolenniczką suchej karmy, więc Ci tu nic nie poradzę.:roll:

dominika_81
Jogurtu nie musisz dawać bezpośrednio po miesie. Jeśli ostatni posiłek zje np. o 18, to jogurt możesz dać np. o 19, 20. Jest masa możliwości. Jogurt możesz dawać w środku dnia. Obserwuj psa. Poza tym co jest złego w połączeniu jogurtu i mięsa? Tu i tu białko zwierzęce. Mój nie ma w takich przypadkach problemów z trawieniem. Sprawdź jak Twój zareaguje.
Zamiast jogurtu mogą być podroby...

Link to comment
Share on other sites

no ale slyszalam ze drobiowe sa zbyt male i moga sie wbijac w przelyk i ze nie powinno sie ich pdoawac....

a co do wakacji to jednak wydaje mi si eze byloby to troche klopotliwe z chocby takiej racji ze ciezko znalesc czas na wakacjach aby latac gdzies po malej miejscowosci za odp. jedzonkiem....

Link to comment
Share on other sites

madzior_ka, jesli masz watpliwosci co do podawania kości z drobiu, mozesz poprostu nie podawać kosci długich, ja daje szyjki, korpusy i psy zyja . Najmłodsza 12 tygodniowa charciczka włoska dzis wsuneła kawał korpusu tylko kosci jej w zebach trzaskały. Moge ci fotki podesłac to rodzina zobaczy jak moje "gigantyczne" psy jedzą surowizne i zyja :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']zdjecia zawsze mile widziane wiec jak znajdziesz chwilke to mzpoesz podeslac na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]

[COLOR=darkslateblue][I][B]Podaję link do galerii mojego Basco. Widać jak BARFuje. Na pierwszym zdjęciu trzyma golonkę indyczą (z kością oczywiście:p ).[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=darkslateblue][I][B]Naturalnie nie było to tylko pozowanie do zdjęcia. Chwilę po pstryknięciu golonka zostala schrupana:evil_lol: [/B][/I][/COLOR]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=17201&page=3"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=17201&page=3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfi']BARF a AlAT to dwie różne sprawy.
[COLOR=blue]Jakiej wartości jest Alat , jakie są pozostałe próby wątrobowe, morfologia[/COLOR] ?
Mój pies prawie dwa lata jest na lekach ,które są hepatotoksyczne i jak do dziś ma próby wątrobowe bz ( ! ). Uważam,że właśnie dzięki BARF.
Warzywa i owoce to TYLKO dodatek.
Napisz ich przykładowy jadłospis na dwa dni.[/quote]

[B]wolfi[/B] przepraszam, że dopiero odpowiadam. Na szczęście [B]weiheiwej[/B] mnie usprawiedliwiła ;)

Pierwsze badanie krwi: ALAT 57, pozostałe próby wątrobowe i morfologia ok. Drugie badanie krwi (po około 3-4 tygodniach): ALAT 64, pozostałe próby wątrobowe i morfologia ok.

Przykładowy jadłospis:
- rano: korpus kaczki 300-350g, wieczorem: kości wołowe 350-400g + olej z wątroby rekina
- rano: duża szyja indycza, wieczorem papka owp (ok.200-250g podrobów w papce, do tego 2 całe jajka) + olej lniany
- rano: korpusy kurze 300-350g, wieczorem: kurze skrzydełka ok.400g + olej z wątroby rekina

Psiaki dostają też tran (oczywiście nie codziennie), olej z wiesiołka, OMEGA3 i algi.

Bardzo liczę na Twoją opinię, więc jeżeli będziesz miała wiecej pytań to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

Alat 57 to jest prawie norma.
AlAT 63 to jest bardzo niewielkie podwyższenie do kontroli za jakiś czas.
Rozumiem,że GGTP ,cholesterol,AP, Bb w normie.
Jadłospisy OK tylko co oznacza : kości wołowe ?

Moim zdaniem za dużo olei i różnych na raz.
Tran powinno się podawać tylko w okresach bardzo małego nasłonecznienia i bardzo ostrożnie.
Zamiast tych przeróznych olei podałabym skrawki wołowe co 2-3 dzień na jedą porcję ,takie przerośnięte- ten tłuszcz zwierzęcy jest świetny.
Pozdrowienia:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...