Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='ma-ja']Dzieki :) ale 1,5 l to mniejszy niz mam teraz :( ja len smierdzacy jestem i wole robic sobie zapas na tydzien :oops:
i nozyki mam podobne tlyko wieksze, probowalas w tym zmiksowac np. marchewke albo buraki, takie twardsze jarzyny?
moze ktos ma cos co przeciera :cool3:[/quote]
Ja mam maszynkę do mielenia mięcha firmy ZELMER i do tego przystawkę do tarcia jarzyn ( 4 wersje noży - od papki po szatkownicę) za wszystko dałam chyba ok. 300 zł i eksploatuję intensywnie od ponad 3 lat - przygotowanie jedzenia to dosłownie minuty (i odkąd mam to ustrojstwo sama jem więcej surówek):lol:

Link to comment
Share on other sites

taks, tez rozwazalam jakiegos dobrego zelmera... mozesz podac nazwe lub model?
Ja w miedzyczasie na szybko kupilam sokowirowke, ale nie jestem z niej zadowolona. Miazge robi fantastyczna, doslownie przecier :) ale niestety duzo wpada tam wiekszych kawalkow i trzeba je wylawiac.
Jest to kwestia modelu raczej (taniego) niz urzadzenia, wiec juz wiem ze musze zainwestowac w lepsza sokowirowke.
A taki fajny wielki sokownik mielismy w piwnicy, ale pare lat temu ktos go podwedzil :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja']taks, tez rozwazalam jakiegos dobrego zelmera... mozesz podac nazwe lub model?
Jest to kwestia modelu raczej (taniego) niz urzadzenia, wiec juz wiem ze musze zainwestowac w lepsza sokowirowke.
[/quote]
to co ja mam to MASZYNKA do MIĘSA i dostawka do niej (do tarcia jarzyn)- to nie wyciska soku tylko trze tak jak ręczne tarło tyle że bez wysiłku i 1000x szybciej a możliwość zastosowania jednego z kilku tareł pozwala dobrać wielkość utartych drobin do życzenia (smaku) psa
A poza nazwą firmy nie doczytałam na niej jaki to model ale widziałam niedawno taką w sklepie - więc są w sprzedaży

Link to comment
Share on other sites

Taka?
[url]http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny/maszynki_do_mielenia/diana_z_szatkownica/[/url]

czy taka, troche ubozsza
[url]http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny/maszynki_do_mielenia/dorota/[/url]

:p

Szatkownice mozna dokupic osobno chyba?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja']Taka?
[URL]http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny/maszynki_do_mielenia/diana_z_szatkownica/[/URL]

czy taka, troche ubozsza
[URL]http://www.zelmer.pl/sprzet_kuchenny/maszynki_do_mielenia/dorota/[/URL]

:p

Szatkownice mozna dokupic osobno chyba?...[/quote]
Ta pierwsza (DIANA)
- a szatkownicę kupowałam osobno ( choć w tym samym sklepie);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika'] Gdyby kości powodowały urazy, psowate nie jadłyby ich, bo selekcja wyeliminowałaby smakoszy kości.

[/quote]
hmm tu sie nie zgodze, Bire chcialam przestawic na barf jakis czas temu moze rok niepamietam dokładnie. ale niestety ona nie trawi kośći...a by sie dała posiekać za nie :P przestawialam ją stopniowo ale nic z tego. kurze owszem skrzydełka super , szyje indycze (nawet teraz czesto dostaje jakis kawałeczek, choc ostatnio sie zraziłam po tym jak koleznaki pies mail jakis niezyt jelit po własnie szyi ktora byla zainfekowana prawdopodobnie bakteriami- czy parzenie całkowicie niweluje te drobnoustroje? ), ale przeceiz nie bede psa samym drobiem karmic.. no i tu sie zaczynaja schody- kości z czegokolwiek innego niz drób... cielece, wolowe etc powoduja ze suka niemoze zrobic normalnie qpy... piszczy tak ja tyłek boli :placz: wiecie jakie to straszne, raz nawet zaczęła wyc :placz:... dawka po której nie piszczy to 100 gram... ale tak to sie nie da niestety bo powinna zjadac wiecej... tak wiec my mowimy NIE dla kości w naszym przypadku i to stanowcze nie :roll: ale surowe mięsko i chrzasteczki jak najbardziej

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']hmm tu sie nie zgodze, Bire chcialam przestawic na barf jakis czas temu moze rok niepamietam dokładnie. ale niestety ona nie trawi kośći...a by sie dała posiekać za nie :P przestawialam ją stopniowo ale nic z tego. kurze owszem skrzydełka super , szyje indycze kości z czegokolwiek innego niz drób... cielece, wolowe etc powoduja ze suka niemoze zrobic normalnie qpy...

pozdrawiam[/QUOTE]
Elo,
a jakiegop rodzaju kości z np cielęciny dawałaś? Ogony? Kręgosłupy? Po kościach długich zatwardzenie to norma, jeśli dasz za dużo kości w stosunku do mięsa (pamiętaj, to mają być MIĘSNE kości) to się zatka. Na kościach długich moja Królowa złamała sobie trzonowego na pół, w wieku 3 latek, a do dziś chrupie kościska a ma 11 lat i nic... Tylko np skrzydełek kości długich nie trawi więc ich nie je. Po kościach wieprzowych lubi haftnąć (niestrawione zwraca) a cielęcych nie bardzo mogę dostać. Kończy się na szyjkach kurzych lub indyczych (indyk lepszy bo to tzw. "chłodne" w przeciwieństwie do "gorącego" kurczaka ale to koncept z rodzaju "czary mary" :diabloti: ) Jeśli nie dajesz kości to trzeba zadbać o poziom wapnia - suplementy stricte wapniowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Elo,
a jakiegop rodzaju kości z np cielęciny dawałaś? Ogony? Kręgosłupy? Po kościach długich zatwardzenie to norma, jeśli dasz za dużo kości w stosunku do mięsa (pamiętaj, to mają być MIĘSNE kości) to się zatka.[/quote]
ehh no właśnie u mnie to tylko albo drób albo cielece dlugie :shake:. ale np po wieprzowych zeberkach ( jednym hmm ...odcinku) bylo oki. ale głównie zrezygnowałam z barfu poniekąd przez akcje z kośćmi a poniekąd ze suka nie cierpi podrobów i samej papki warzywnej- kurde tyle sie narobilam i nici... nawet probowalam jej nic nie dac tylko niech pape zje ale to bez sensu. bo do tego wszystkiego musze zawsze wmiksowac mieso (ale nie podroby bo one surowe sa beee) i to juz dla mnei kosmos sie robi bo trzeba udziwniać te warzywa. chociaz nadal robie ta papke tyle ze dodaje ja do ryzu + miesko surowe lub gotowane hihih :evil_lol:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wika najlepiej trawi kurczaka i wieprzowe. Tyle że wieprzowych boję się dawać ze względu na chorobę Aujeshkego. W Lubuskim podobno nie ma, więc jak tu jestem, to suka czasem dostaje (a uwielbia). Próbowałam z innymi kośćmi, ale nigdy nie było takiej 1. radości jedzenia 2. przyswajalności. Po cielęcinie straszne bąki :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Wika najlepiej trawi kurczaka i wieprzowe. Tyle że wieprzowych boję się dawać ze względu na chorobę Aujeshkego. [/quote]
no własnie ja tez sie boje tej choroby :cool1: ale gdzies slyszalam ze przechowywanie (tzn mrozenie) przez iles tam zabija wirus. czy ktos cos wie na ten temat? czy cos mi sie pomieszało i to nei o Aujeszkiego chodzilo?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']no własnie ja tez sie boje tej choroby :cool1: ale gdzies slyszalam ze przechowywanie (tzn mrozenie) przez iles tam zabija wirus. czy ktos cos wie na ten temat? czy cos mi sie pomieszało i to nei o Aujeszkiego chodzilo?[/quote]

Z tego co ja wiem to nie zabija. Tylko gotowanie zabija.
Ale w UE ta choroba jest normalnie zwalczana, są szczepionki, tylko ten nasz kraj taki jakiś jak zwykle do tyłu. W Lubuskim weszło pilotażowo rozporządzenie ministra o zwalczaniu tej choroby, już jakiś czas temu (2 lata temu?) i teoretycznie nie powinno jej już tutaj być. Nie wiem jak z pozostałymi województwami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Z tego co ja wiem to nie zabija. Tylko gotowanie zabija.[/quote]
ehhh
[quote name='Marta i Wika'] Ale w UE ta choroba jest normalnie zwalczana, są szczepionki, tylko ten nasz kraj taki jakiś jak zwykle do tyłu.[/quote]
taaa bo ta choroba to dla człowieka nie ejst groźna to poco :diabloti:
[quote name='Marta i Wika'] W Lubuskim weszło pilotażowo rozporządzenie ministra o zwalczaniu tej choroby, już jakiś czas temu (2 lata temu?) i teoretycznie nie powinno jej już tutaj być. Nie wiem jak z pozostałymi województwami.[/quote]
taak wiem wiem. wspominali nam o tym na wykładach z hodowli trzody :p :evil_lol:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

u mnie podobny problem..czyli każde ilości i rodzaj kości mięsnych zje,kupy piękne! (jeśli można się kupami zachwycać)ale podrobów i warzyw nie tknie choćby nie wiem co..:placz: :placz: już sama nie wiem co robić..nawet chciałąm po barfie przejść na gotowane,ale mój niuń teraz tylko surowe chce!!!!POMOCY!!!!:placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krooffcia']u mnie podobny problem..czyli każde ilości i rodzaj kości mięsnych zje,kupy piękne! (jeśli można się kupami zachwycać)ale podrobów i warzyw nie tknie choćby nie wiem co..:placz: :placz: już sama nie wiem co robić..nawet chciałąm po barfie przejść na gotowane,ale mój niuń teraz tylko surowe chce!!!!POMOCY!!!!:placz: :placz: :placz:[/quote]

Ja robię taki numer (jeśli paskuda nie chce jeść papki), że gotuję odrobine wody, rozpuszczam w niej łyżeczkę lub łyżkę paszteciku albo czegoś podobnie pachnącego, albo tłuszczyk po smażeniu kiełbaski (jeśli akurat jestem w domu i ktoś smażył...), zalewam tym warzywka, mieszam, podaję lekko ciepłe... wcina aż się uszy trzęsą :p

Podroby sparzone też są dużo smaczniejsze ;-)

A tak w ogóle to nie podchodzę do sprawy ortodoksyjnie, mojej babci zostaje sporo warzyw gotowanych, a te Wika uwiebia, więc dostaje ich dość sporo, zjada dużo chętniej niż surowe.

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa chyba sie wsciekne :angryy: Bu dostal piekny wielki ogon konski... i zakopal go szczelnie w scierke i koc :mad: po czym uciekl i sie chowal zebym przypadkiem mu nie kazala tego jesc :angryy:

W zamrazalniku czeka zapas nutrii ktore mi przywiozla kochana znajoma... i boje sie to rozmrozic, bo ta cholera pewnie tez bedzie nosem krecic!

:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja']Aaaaa chyba sie wsciekne :angryy: Bu dostal piekny wielki ogon konski... i zakopal go szczelnie w scierke i koc :mad: po czym uciekl i sie chowal zebym przypadkiem mu nie kazala tego jesc :angryy:[/quote]

Jak zakopał to znaczy że jednak traktuje to jak jedzenie :-) Bądź dobrej myśli :evil_lol:

[quote]W zamrazalniku czeka zapas nutrii ktore mi przywiozla kochana znajoma... i boje sie to rozmrozic, bo ta cholera pewnie tez bedzie nosem krecic!

:shake:[/quote]

Jak kupowałam dla Wiki ogony nutrii to za pierwszym razem leżały dwa dni. Potem już nie marudziła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']A, z czystej ciekawosci ( czlek sie cale zycie uczy), co to takiego?[/QUOTE]
To z Chińskiej teorii pięciu żywiołów. Poniżej wkleję link, poszukaj w google to na pewno znajdziesz więcej.
[url]http://www.nawidelcu.pl/Articles/exeSingle/?id=437[/url]

Link to comment
Share on other sites

Trzeba pamiętać, że jeśli się podaje psu czyste kości to trzeba się liczyć z zaparciami. Wtedy po posiłku warto podać troche oleju do miski, siemienia lnianego czy jogurt i zaparcia powinny zniknąć a wydalanie stolca będzie bez wycia i piszczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Jak zakopał to znaczy że jednak traktuje to jak jedzenie :-) Bądź dobrej myśli :evil_lol: [/quote]

Zjadl :loveu: ale dopiero jak Gaga odpadla zdyszana i juz wiecej nie mogla. Jak juz zaczal, to zjadl cale.

Ja mialam raczej wrazenie, ze on probowal to schowac przede mna, zebym nie widziala :evil_lol: czesto tak robi glownie z kaczka, wieprzowina i czasem indykiem.
Niektorych potem wcale nie rusza, ale czasami do tego wraca. Glupek :lol:

Acha, a propos drobiu... znajoma mnie nastraszyla, mowila ze jej wuj ma ubojnie drobiu i on tego drobiu nie je! wiedzac jak sa zywione te ptaki. Powiedzial jej zeby absolutnie nie dawala swoim sukom (hodowlanym) kurczakow, a juz indykow w ogole. :roll:
Tylko czym tu karmic te psy, jak w sklepach nic innego nie ma :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Od paru tygodni Wika jest na suchym (RC) i dzisiaj odkryłam, że zaczyna jej się odkładać kamień na górnych kłach.
Wcześniej tego nie było.

W ogóle to przestawiłam ją na czas lata na suche, bo ciągle wyjeżdżam i miała taką mieszankę, kilka dni barfa, kilka dni suche... Stwierdziłam, że to nie może być zdrowe i zdecydowałam się na jedno, czyli na suche właśnie. Ale widzę po niej, że jednak już ten mix był lepszy, może nie dla żołądka, ale dla całego organizmu na pewno. Na przykład, dużo lepszą miała sierść.

Więc chyba wrócę do tego mieszanego sposobu karmienia, chociaż podobno to nie jest dobre, no ale ja widzę po psie co jest a co nie jest :-) Na wyjazdach RC, w domu BARF. Między suchym a barfowym posiłkiem 12 godzin przerwy na dobre strawienie, żeby się nie mieszało. A jesienią, jak skończą się wojaże, wrócimy znowu na pełny barf.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Od paru tygodni Wika jest na suchym (RC) i dzisiaj odkryłam, że zaczyna jej się odkładać kamień na górnych kłach.
Wcześniej tego nie było.

W ogóle to przestawiłam ją na czas lata na suche, bo ciągle wyjeżdżam i miała taką mieszankę, kilka dni barfa, kilka dni suche... Stwierdziłam, że to nie może być zdrowe i zdecydowałam się na jedno, czyli na suche właśnie. Ale widzę po niej, że jednak już ten mix był lepszy, może nie dla żołądka, ale dla całego organizmu na pewno. Na przykład, dużo lepszą miała sierść.

Więc chyba wrócę do tego mieszanego sposobu karmienia, chociaż podobno to nie jest dobre, no ale ja widzę po psie co jest a co nie jest :-) Na wyjazdach RC, w domu BARF. Między suchym a barfowym posiłkiem 12 godzin przerwy na dobre strawienie, żeby się nie mieszało. A jesienią, jak skończą się wojaże, wrócimy znowu na pełny barf.[/quote]
też musze z powodu wyjazdu na dwa tygodnie przejść na suche wybrałam Orijen niech mi ktoś powie dlaczego mieszanie suchego i barfu nie jest dobre????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja']Aaaaa chyba sie wsciekne :angryy: Bu dostal piekny wielki ogon konski... i zakopal go szczelnie w scierke i koc :mad: po czym uciekl i sie chowal zebym przypadkiem mu nie kazala tego jesc :angryy:

W zamrazalniku czeka zapas nutrii ktore mi przywiozla kochana znajoma... i boje sie to rozmrozic, bo ta cholera pewnie tez bedzie nosem krecic!

:shake:[/quote]
Ma-ja skąd masz koński ogon!!!!!!:crazyeye: ja tez chcę ....:placz: a mieszkamy prawie po sasiedzku...bo ja jestem z Zabrza...no i ta nutria....please daj znać;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...