Jump to content
Dogomania

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Kraków 27 - 28.06.2009


panienkabubu

Recommended Posts

[quote name='gorcorgi']Futerek zabieram cztery: rudo białe Rude czarne i trc.:mad:[/quote]chodzi o cavalierki? ;)

Wolę osobiście pojechać w niedzielę ze względu na gr I, ale jak na razie nie wiem, czy nie pojade w sobote, albo w ogóle. Eh...:razz: A nie wiecie czy w tym samym czasie będzie niedaleko pokaz lotniczy tak jak w tamtym roku albo coś?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 594
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To akurat dla mnie lepiej, bo może wyciągnę mojego tate-"staruszka", bo brat już ze mną nie chce jeździć i zresztą w Krk zawsze śpi na trybunach jakby nie mógł zostać w samochodzie, a nie mam zamiaru się tłuc busem...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

To już są jaja kompletne.Tego nie grali w żadnym kinie-4 -ty raz wydłużyli termin przyjmowania zgłoszeń ..... hahahahahahahahaha.......... To jest serio międzynarodowa wystawa czy jakiś cyrk? Nie idzie się doczekać na plan sędziowania ! Taka ambitna wystawa to pewnie numerki nam wyślą pocztą żebyśmy nie musieli stać po kilka godzin w kolejce. Rozbawiło mnie to kolejne przedłużenie na ich stronce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']To już są jaja kompletne.Tego nie grali w żadnym kinie-4 -ty raz wydłużyli termin przyjmowania zgłoszeń ..... hahahahahahahahaha.......... To jest serio międzynarodowa wystawa czy jakiś cyrk? Nie idzie się doczekać na plan sędziowania ! Taka ambitna wystawa to pewnie numerki nam wyślą pocztą żebyśmy nie musieli stać po kilka godzin w kolejce. Rozbawiło mnie to kolejne przedłużenie na ich stronce.[/quote]

Oj jaja jaja,
moj oddzial ale wstyd sie przyznac:(
Bylam w oddziale i pytalam o plan sedziowania, liste zgloszonych psow lub cokolwiek aby sobie ulatwic zycie,
uslyszalam od milej Pani w sekretariacie ze nic takiego nie bedzie bo ludzie za bardzo kombinuja:(
Nie wiem co to mialo znaczyc ale zatkalo mnie.
Grzecznie podziekowalam za tak wyczerpujaca informacje i stwierdzilam ze moze osoba zajmojaca sie takimi danymi od strony netu bedzie bardziej na tak dla wystawcow:)
Pozyjemy zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']
Bylam w oddziale i pytalam o plan sedziowania, liste zgloszonych psow lub cokolwiek aby sobie ulatwic zycie,
uslyszalam od milej Pani w sekretariacie ze nic takiego nie bedzie bo ludzie za bardzo kombinuja:(
[/quote]
hihi. ciekawe gdzie te mozliwosci kombinowania skoro i tak na wystawie bedzie trzeba byc bladym switem zeby numerki odebrac.
co za skandal, jeszcze zeby ta wystawa 10zl kosztowala to bym zrozumiala, ze nas w zadku maja. ale za takie pieniadze ktore doja mogliby zadbac o swoich sponsorow (nas) a nie zniechecac do siebie wszystkich :shake:

Link to comment
Share on other sites

Taka wypowiedź członka ZKwP nie powinna mieć w ogóle miejsca. To dzięki nam członkom oni mogą istnieć. Bez nas ich poprostu nie ma. Ale oni tego nie rozumieją lub dawno im nikt tego nie przypomniał Ponadt zgodnie z Regulaminem wystaw w dziale II Zasady Organizacji Wystaw punk4 jest jak byk napisane "Organizatro wysyła wystawcy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.Dokument ten wraz z książeczką zdrowia lub paszportem stanowi podstawę do wprowadzenia psa na wystawę" .więc żadnej łaski nie robią a nawet są [B]zobowiązani[/B] wysłać mi takie zgłoszenie i nie meilem tylko w formie dokumentu!!!
Moje przyszłe uczestnictwa w tej wystawie będą zależeć od
1.ceny parkingu
2. kolejki do sekretariatu
3. ilosci zgłosonych psów - mam na mysli ilośc wolnej przestrzeni dla mnie i mojego psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']
Bylam w oddziale i pytalam o plan sedziowania, liste zgloszonych psow lub cokolwiek aby sobie ulatwic zycie,
uslyszalam od milej Pani w sekretariacie ze nic takiego nie bedzie bo ludzie za bardzo kombinuja:(
Nie wiem co to mialo znaczyc ale zatkalo mnie.
Grzecznie podziekowalam za tak wyczerpujaca informacje i stwierdzilam ze moze osoba zajmojaca sie takimi danymi od strony netu bedzie bardziej na tak dla wystawcow:)
Pozyjemy zobaczymy.[/quote]


to ciekawe skąd na forum collie pojawiła się "teoretyczna" (bo jeszcze przyjmują zgłoszenia) stawka szetlaków??? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote]to ciekawe skąd na forum collie pojawiła się "teoretyczna" (bo jeszcze przyjmują zgłoszenia) stawka szetlaków???[/quote]W którym miejscu ?:cool3:

Stawki"szetlaków"to napewno tam nie ma :eviltong:

A stawki szelciaków jakoś tam nie zauważyłam :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona']W którym miejscu ?:cool3:

Stawki"szetlaków"to napewno tam nie ma :eviltong:

A stawki szelciaków jakoś tam nie zauważyłam :razz:[/quote]


na forum sheltie podali wstępną stawkę pisząc, że pochodzi z forum collie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']tego to już nie wiem...skąd to mają... ale jest ilościowa stawka
podana z numerem ringu i numerami katalogowymi :razz:

mają dobrą wróżkę :evil_lol:[/quote]

To jedynie potwierdza moje obserwacje ze sa rowni i rowniejsi:angryy:
Jak ktos ma czas siedziec w oddziale i pic kawke z Paniami z sekretariatu to i wglad do dokumentow ma, a jak ktos bywa w zwiazu z konkretna sprawa to jest tak zbywany jak ja.
No coz ja zamiast siedziec w oddziale wole siedziec z moimi psiakami.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że mój laicki post tu nie przerazi nikogo :oops:

Wybieram się na wystawę, wreszcie - pooglądać.

Ostatnio kiedy byłam na wystawie w Krakowie, to było baaardzo dawno temu, pamiętam tylko, że chciałam szczenie z niej zabrać do domu, ale cóż - nie udało się :evil_lol:

Mógłby mi ktoś tutaj w skrócie wyjaśnić - dla oglądającego - jak to wygląda?
Ile się płaci, w którym miejscu to się odbędzie, czy to hala czy na otwartym terenie, a może - co będzie na hali?

O której się pojawić, co by jak najwięcej zobaczyć.
Przede wszystkim zależy mi na ONach i na zawodach obedience.

Wybaczcie takie pytania, ale trochę jestem dzikusem i się strasznie stresuję, że się pogubię, że mnie zjedzą, a tak serio serio, to że mnie ominie to co mnie najbardziej interesuje. Zupełnie nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało. Zero wyobrażenia na ten temat. Wiem, gdzie jest park AWF, psa tam wybieguję notorycznie, ale gdzie tam stadion, a gdzie hala... Nie mam pojęcia. Wiem chyba gdzie akademiki :oops:


Aaaa i często czytam, że coś tam ktoś tam nakupował na wystawie. Czy tam są jakieś fajne psie akcesoria do kupienia, czy dużo tego, czy warto kupować? Bo nie wiem z jakimi funduszami się wybrać :))

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mam nadzieję, że mój laicki post tu nie przerazi nikogo :oops:

Wybieram się na wystawę, wreszcie - pooglądać.

Ostatnio kiedy byłam na wystawie w Krakowie, to było baaardzo dawno temu, pamiętam tylko, że chciałam szczenie z niej zabrać do domu, ale cóż - nie udało się :evil_lol:

Mógłby mi ktoś tutaj w skrócie wyjaśnić - dla oglądającego - jak to wygląda?
Ile się płaci, w którym miejscu to się odbędzie, czy to hala czy na otwartym terenie, a może - co będzie na hali?

O której się pojawić, co by jak najwięcej zobaczyć.
Przede wszystkim zależy mi na ONach i na zawodach obedience.

Wybaczcie takie pytania, ale trochę jestem dzikusem i się strasznie stresuję, że się pogubię, że mnie zjedzą, a tak serio serio, to że mnie ominie to co mnie najbardziej interesuje. Zupełnie nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało. Zero wyobrażenia na ten temat. Wiem, gdzie jest park AWF, psa tam wybieguję notorycznie, ale gdzie tam stadion, a gdzie hala... Nie mam pojęcia. Wiem chyba gdzie akademiki :oops:


Aaaa i często czytam, że coś tam ktoś tam nakupował na wystawie. Czy tam są jakieś fajne psie akcesoria do kupienia, czy dużo tego, czy warto kupować? Bo nie wiem z jakimi funduszami się wybrać :smile:)
[/quote]Może uda mi się coś podpowiedzieć,bo przez lata chodziłam na tą wystawę jako widz :p

Bilet wstępu tak jak pisałam wcześniej +/- ok 10 zł.
Jak chcesz to możesz sobie kupić też katalog(są w nim wymienione wszystkie psy biorące udział w wystawie)-koszt ok 25-30 zł +/-

Wystawa odbywa się na terenie AWF czyli hala główna +zielone tereny zewnętrzne,zwykle też na bocznym stadionie i na bieżni odbywały się pokazy(szkolenie,pasienie itp).
W zeszłym roku tego nie było(remonty),w tym chyba już będzie
Na hali oceniana jest część mniejszych ras i ozdobne.Reszta jest na polu.

Żeby dojść na wystawę idziesz od przystanku tramwajowego w kierunku AWF i patrzysz gdzie zasuwa najwięcej ludzi z psami i idziesz po prostu za nimi (wypróbowane i sprawdzone :eviltong:)

Najwięcej zobaczysz tak mniej więcej od godziny 10-11 do 12-13.Póżniej wielu wystawców zwija się domu.
Jak chcesz zobaczyć finały(wybór BIS,BOG,młody prezenter itp)to odbywają się zwykle w obydwa dni od 15-16.Przez megafon zwykle mówią wcześniej o której godzinie są finały.

Jak chcesz zobaczyć ONKI to zapraszam w niedzielę bo wtedy jest oceniana gr.1 FCI w której są ON.

Ja zazwyczaj szłam sobie na luzie.
Można pospacerować po terenie i stanąć sobie przy ringu i pooglądać najpierw jedną rasę a potem drugą i kolejne.
Pogadać z psiarzami których na wystawie nie brak.
Nikt cię nie zje :p

Co do kupowania psich akcesoriów na wystawie.
Zależy co chcesz kupić.
Są takie rzeczy które ciężko dostać w zwykłym zoologu a na wystawie dostaniesz bez problemu np:ringówka czy niektóre kosmetyki.
Można kupić klatkę,posłanie,obroże,smycze,zabawki. itp
Jest stoisko z wędzonymi kośćmi(małe,średnie i OGROMNE gnaty)

Są stoiska z psimi gadżetami,naklejki,kubki,filiżanki,podstawki i cała masa tym podobnych rzeczy.
Wybór dosyć spory(ale dawniej pamiętam że stoisk jakoś więcej było)

Ale na wystawie jest generalnie drożej niż np:w sklepie internetowym.
Ja,jak coś mi się spodobało,to porównywałam cenę z wystawy z cenami w sklepach na necie.

Czasem różnica wychodzi spora:p

Żeby nie zbankrutować dobrze jest przemyśleć wcześniej co chciałoby się kupić.

Funduszy lepiej mieć więcej,zwłaszcza jeśli chcesz coś zjeść na wystawie,ostrzegam raczej drogo jest :roll:

Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć,pytaj śmiało.

PS:Z takich pobocznych rzeczy to jeśli zamierzasz długo chodzić po wystawie,zabierz sobie coś od słońca bo krakowska wystawa zwykle wypada w najgorsze upały i można się nieźle "przypiec" oraz parasol bo bywało i tak że lało a schować się tam za bardzo nie ma gdzie,chyba tylko na hali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona']
Żeby dojść na wystawę idziesz od przystanku tramwajowego w kierunku AWF i patrzysz gdzie zasuwa najwięcej ludzi z psami i idziesz po prostu za nimi (wypróbowane i sprawdzone :eviltong:)

Najwięcej zobaczysz tak mniej więcej [B]od godziny 10-11[/B] do 12-13.Póżniej wielu wystawców zwija się domu.
[/quote]
Nie pomyślałam w sumie o tłumie psiarzy, który mnie doprowadzi! Ale popatrzyłam też na mapy google i wydaje mi się, że nawet z moją orientacją w terenie (kiepską bardzo) - na bank trafię :multi:

A ja coś czytałam, że "odprawa" do zawodów obedience jest od 8:00. Czy wiadomo o której one się zaczynają? Bo ja już o 6 rano planowałam wstawać, żeby czasem tych zawodów nie ominąć. :lol:

I więcej pytań już nie mam, dostałam idealną odpowiedź za co bardzo dziękuję :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...