Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jawz i Eurablend mają podobną średnice, ale znacznie różnią się wagą (145g i 95g).

Jeśli na SofFlite robią się zadziory, to może wystarczy Wam Hero Xtra? Który też jest dużo mocniejszy od SofFlite, choć nie tak mocny jak w/w dyski.
Moja suka dziurawi na sito Fastbacki, a Xtra wytrzymują u nas długo (do śmieci trafiają odkształcone, a nie poprzebijane).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione'][B]Jawz i Eurablend mają podobną średnice, ale znacznie różnią się wagą (145g i 95g).[/B]

Jeśli na SofFlite robią się zadziory, to może wystarczy Wam Hero Xtra? Który też jest dużo mocniejszy od SofFlite, choć nie tak mocny jak w/w dyski.
Moja suka dziurawi na sito Fastbacki, a Xtra wytrzymują u nas długo (do śmieci trafiają odkształcone, a nie poprzebijane).[/QUOTE]

Eurablend lżejszy od fastbacka?

Link to comment
Share on other sites

Te Eurablendy są ciężkie... wg. mnie strasznie kijowe do nauki rzucania, jeśli ktoś zaczyna. Ale dla psa z mocniejszym chwytem są jak najbardziej spoko :)
Co do wielkości, co pies to inny dysk :) Nawet w tej samej rasie. My np. musimy mieć Sonici 215, bo te duże, owszem, złapie, ale widać, że są dla niego niewygodne. Z kolei inny whippet normalnie szaleje za wielkimi dyskami i jest mu z tym dobrze :grins:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakie są jawz, nigdy nie zwróciłam na nie uwagi, ani tym bardziej nie miałam ich w łapce :) Mówię ogólnie, że eurablendy są strasznie ciężkie jeśli chodzi o naukę rzucania i dla siebie lepiej kupić jakieś fastbacki czy sonici, a dla psa-niszczyciela coś wytrzymalszego. I tak zanim zaczniemy rzucać psu dysk, trzeba najpierw siebie ogarnąć ;) A nie wiem na jakim poziomie jest Bellis (czy dopiero zaczyna, czy siedzi w tym dłuższy czas), dlatego piszę bardzo ogólnie. W zasadzie tylko napomknęłam o ciężkości i jak to się ma do nauki.

Link to comment
Share on other sites

Wymiary JawZ z strony sklepu:[FONT=Tahoma][B]

Średnica dysku - 8,75" - 22cm[/B]
[B]Waga dysku - [FONT=Tahoma][B]145gram[/B][/FONT][/B] [/FONT]

BBeta dzięki za podanie średnicy, nigdzie nie mogłam jej znaleźć. Te 2,5cm różnicy pomiędzy JawZem a Eurablendem myślę, że nie będą znaczące. Na razie zamówiłam na próbę. Mam tez fastbacki ale przez zadziory sucz nie chce ich aportować. No ale do nauki rzutów jak znalazł więc nie jestem stratna.

[quote]I tak zanim zaczniemy rzucać psu dysk, trzeba najpierw siebie ogarnąć[/quote]
A my na razie tylko rollery ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']jeśli chodzi o zadziory, to fastback flex łatwo jest naprawić za pomocą zapalniczki :) nagrzewamy i modelujemy dysk od nowa. nie wiem, na jakie dyski jeszcze działa ta metoda[/QUOTE]

Też tak robiłam, dopóki mi pies nie zrobił 2cm dziur i ich nie rozerwał :evil_lol: Ale cały czas i tak latały :eviltong:
Potem miałam dłuuugą przerwę od frisbee (chyba blisko roku), niedawno kupiłam xtra i są świetne, super się nimi rzuca, wytrzymują szarpanie Arniego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Też tak robiłam, dopóki mi pies nie zrobił 2cm dziur i ich nie rozerwał :evil_lol: Ale cały czas i tak latały :eviltong:
Potem miałam dłuuugą przerwę od frisbee (chyba blisko roku), niedawno kupiłam xtra i są świetne, super się nimi rzuca, wytrzymują szarpanie Arniego.[/QUOTE]

no jak już dziura się zrobi to raczej nie uratujesz, ale generalnie takie modelowanie, robione na bieżąco, wydłuża żywotność dysku. ja panicznie boję się ognia i nie robię tego :evil_lol:
u nas xtra dla Etny się nie sprawdziły(szybko podziurawione), za to mały jak dowiedział się, że są bardziej miękkie dyski, to zaczął wybrzydzać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bellis_perennis']Spoko, jeszcze dadzą radę.
Uczę się rzucać ale jestem chyba kompletnym beztalenciem ;)[/QUOTE]

fastbacki to dość trudne dyski do rzucania. mówi się nawet, że jak nauczysz się rzucać fastabackiem, to wszystkim będziesz umieć :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...