Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

czym się różni
fastback [URL]http://dogfrisbee.pl/pl/p/FASTBACK-FREESTYLE-SET-10-DISCS/86[/URL]
od fastbacka flex [URL]http://dogfrisbee.pl/pl/p/FASTBACK-FLEX-FREESTYLE-SET-10-DISCS/87[/URL]
niby w opisie jest tam cos napisane, ale moze ktoś coś więcej napisac?
flex jest bardziej miękki?


poza tym moze ktoś mi doradzić jaki dysk dla psa o dosyć mocnym chwycie?
tak wygląda nasze frisbee po tylko chwytaniu [URL]https://lh4.googleusercontent.com/-VrWBuwELhU4/UdgMXxdBWNI/AAAAAAAAASY/l4GKz42HDQc/w758-h505-no/DSC01147.JPG[/URL]
a tak po lekkim szarpaniu, czyli trwającym chwilkę, bo normalnie szarpie się na tym z tesco [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-GK6GzTb8qqs/UdgMWKTU_0I/AAAAAAAAASI/aDj9HSTK4ME/w689-h505-no/DSC01137.JPG[/URL]

fastbacki wyglądają u nas tak jak na zdjeciach, hero air wydaje mi się przeżyło trochę dłuzej, ale moze rudy jeszcze tak mocno nie łapał

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zielony_guzik']FrostBite jest na serio spoko, ale dla dużego psa. Mały może sobie nie poradzić z takim dużym dyskiem, choć jest i tak lekki.[/QUOTE]

frostbite nie jest przecież ogromnym dyskiem, jest nieco mniejszy od fastbacka, a i małe psy bez problemu radzą sobie ze standardowymi dyskami

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Co sądzicie o dysku royal canin???Jest on wykonany z kauczuk.
My go w sumie dostalismy bo poprzednie już zniszczone, pies się nim świetnie bawi ale mi coś źle lata.
Gumowe, kauczukowe czy materiałowe jakie polecacie??
Oczywiście w rozsądnej cenie.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://dogfrisbee.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_7c33d7b8e28d140971b06b39db06b998.jpg[/IMG]
Ja mam takie dyski, tylko że lekko kolorowe i błękitne. W sumie 7, dostałam od [COLOR=#000000]d_mich[/COLOR][COLOR=#000000]. Znamy się w realu i dała mi dyski, gdyż Totil nie chciał łapać.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Luzia']Jaki model polecacie dla 11 tygodniowego szczylka do nakręcania na dysk?
Coś w miarę wytrzymałego ale nie jakoś mega twardego :)[/QUOTE]

[B]Luzia, [/B]u starszej suczki zaczęłam nakręcanie na dysk od dysku nylonowego - [URL]http://image.ceneo.pl/data/products/17700670/i-trixie-dysk-nylonowy-3366.jpg[/URL] - i kochała go miłością wielką, jednak przy przejściu na normalne plastikowe dyski miałyśmy duuży problem, bo plastik był fuj i wypuszczała z obrzydzeniem z pyska. Młodsza sama podjęła decyzję i zaczęła normalne plastikowe dyski podbierać starszym psom już w wieku 10-11 tygodni. Chętnie się nimi szarpała i przynosiła, więc ja bym po prostu radziła spróbować z jakimś niezbyt ciężkim i twardym normalnym dyskiem :wink:
U nas zwykłe Fastbacki Flexy przypadły szczylowi do gustu :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilacly'][B]Luzia, [/B]u starszej suczki zaczęłam nakręcanie na dysk od dysku nylonowego - [URL]http://image.ceneo.pl/data/products/17700670/i-trixie-dysk-nylonowy-3366.jpg[/URL] - [B]i kochała go miłością wielką, jednak przy przejściu na normalne plastikowe dyski miałyśmy duuży problem, bo plastik był fuj i wypuszczała z obrzydzeniem z pyska[/B]. Młodsza sama podjęła decyzję i zaczęła normalne plastikowe dyski podbierać starszym psom już w wieku 10-11 tygodni. Chętnie się nimi szarpała i przynosiła, więc ja bym po prostu radziła spróbować z jakimś niezbyt ciężkim i twardym normalnym dyskiem :wink:
U nas zwykłe Fastbacki Flexy przypadły szczylowi do gustu :p[/QUOTE]
Ojej, u nas było dokładnie to samo. Wydałam sporo kasy na dyski, a tu się okazało, że pies nie chce ich w ogóle łapać. Pogonić - pogoni, ale nie chwyci, nie wyskoczy po niego, ani nie przyniesie :mdleje: W zasadzie musiałam od nowa nakręcić go na plastikowe... ale udało się, jest super :)

Czy to prawda, że do nauki rzucania najlepsze są xtra 235? Tylko podobno psy je strasznie szybko niszczą, ale mi to nie grozi. Mam w zwykłych fastbackach tylko kilka wgłębień, prawie niewidocznych :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']
Czy to prawda, że do nauki rzucania najlepsze są xtra 235? Tylko podobno psy je strasznie szybko niszczą, ale mi to nie grozi. Mam w zwykłych fastbackach tylko kilka wgłębień, prawie niewidocznych :)[/QUOTE]

każdym dyskiem rzuca się nieco inaczej i właściwie trzeba dobrać sobie pod samego siebie i oczywiście pod psa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']każdym dyskiem rzuca się nieco inaczej i właściwie trzeba dobrać sobie pod samego siebie i oczywiście pod psa :)[/QUOTE]
Czyli nie pozostaje nic innego jak... próbować :diabloti:
Na seminarium właśnie tłumaczyli, że xtra 235 są wygodne do nauki, bo są w miarę lekkie i mają stabilny lot. W zasadzie od air 235 różnią się tylko wytrzymałością z tego co wyczytuję, więc pewnie skuszę się na kilka różnych dla eksperymentu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Czyli nie pozostaje nic innego jak... próbować :diabloti:
Na seminarium właśnie tłumaczyli, że xtra 235 są wygodne do nauki, bo są w miarę lekkie i mają stabilny lot. W zasadzie od air 235 różnią się tylko wytrzymałością z tego co wyczytuję, więc pewnie skuszę się na kilka różnych dla eksperymentu...[/QUOTE]

no, chyba nawet lepiej mi się rzuca xtrasami... ale ja rzucam tak beznadziejnie, że to niewielkie różnice :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']no, chyba nawet lepiej mi się rzuca xtrasami... ale ja rzucam tak beznadziejnie, że to niewielkie różnice :evil_lol:[/QUOTE]
Trzeba się nauczyć :) Ja rzucam codziennie od miesiąca i postęp jest taki, że nie uciekają mi na boki, ale za to za bardzo do góry... :lol: Na krótki dystans nie ma większego problemu, ale im dalej tym gorzej :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Ojej, u nas było dokładnie to samo. Wydałam sporo kasy na dyski, a tu się okazało, że pies nie chce ich w ogóle łapać. Pogonić - pogoni, ale nie chwyci, nie wyskoczy po niego, ani nie przyniesie :mdleje: W zasadzie musiałam od nowa nakręcić go na plastikowe... ale udało się, jest super :smile: [/QUOTE]

U nas też udało się to odkręcić i teraz nikt patrząc na Amberkę by nie powiedział, że kiedykolwiek miałyśmy problem z braniem dysków do pyska :wink:
Ale błędu już nie powtórzę i u szczyla dyski gumowe i nylonowe sobie daruje :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Do szarpania są fajne plastikowe dyski z tesco za 10zł, na razie mój jest niezniszczalny, hero air został roztargany, fastbacki właściwie już też ledwo kupy się trzymają.
Właściwie to zostałam tylko z dyskiem z tesco, ale on kiepsko lata :roll:[/QUOTE]
Dlatego się cieszę, że mam psa z delikatnym chwytem :diabloti:
Spróbuj może czegoś z serii "super wytrzymałe"? Ale najczęściej są one dość drogie :shake:
[quote name='Luzia']Dzięki za rady w takim razie kupujemy normalne :smile:
A jakiś konkretny model? Czy na początek obojętne?[/QUOTE]
Podłączam się do pytania, bo też mi się przyda jakaś wskazówka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...