Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jotbe'][COLOR=navy][/COLOR]

[COLOR=navy]Zaopatrzyć się w dużą ilość smakolyków, cierpliwosc, usmiech na twarzy.[/COLOR]
[COLOR=navy]Idac z psem przy lewej nodze przykucamy, lub robimy duzy wykrok jedna noga tak aby moc dotknac lewa dlonia ziemi/podlogi przed psem. W reku trzymamy smakolyk. Pies musi byc na tyle pobudzony ze nie bedzie najpierw siadal a potem przechodzi do pozycji waruj po to zeby wziac smakolyk, a najpierw opuszczal przod swojego ciala.[/COLOR]
[COLOR=navy]W momencie gdy pies jest przez ulamek sekundy w pozycji "uklon" wydajemy komende, pozwalamy psu zjesc smakolyk I od razu zanim zdarzy polazyc sie odchodzimy dajac komende "rownaj" Cale ciwczenie musi byc bardzo szybkie, uklon trwac sekunde. Po jakims czasie dajemy psu smakolyk po tym jak zrobi uklon I sie z niego podniesie. Nie nagradzamy psa za przejscie do pozycji waruj.[/COLOR]
[COLOR=navy]Po jakims czasie idziemy coraz wolniej, aby w koncowym stadium nauki juz tylko stac z psem obok.[/COLOR]
[COLOR=navy]Sztuczka jest bardzo latwa do nauczenia, cwieczeniem 2 razy dzinnie po 5-10 minut nauczylam psa tego w 3-4 dni.[/COLOR]

[COLOR=navy]Z osobistego doświadczenia Moniki.[/COLOR]

[COLOR=navy]/znalezione w sieci/[/COLOR]

[COLOR=navy]Będę ćwiczyć, ciekawa jestem czy się uda[/COLOR].:p[/QUOTE]

Na moje oko to dobra metoda :) Przed chwilą zrobiłam pierwszą serię z Portosem i bardzo szybko załapał, że nie musi całkiem się położyć (nie opłaca się) bo klikam już jak się "ukłoni"
Po pierwszej serii wiedział co ma zrobić oczywiście z naprowadzeniem i oczywiście robi to koślawo, ale myślę, że jak poćwiczę kilka razy dziennie to za tydzień będzie idealnie. Dam znać. A teraz szukam czegoś na temat chodzenia do tyłu, bo na niego nic nie działa.. :eviltong:



Mamy problem z cofaniem :( Jak robię metodą 'połóż smakołyk między stopami a pies cofnie się żeby go zjeść' to pies po prostu mi się kładzie, bo ręka w dół (a zwłaszcza ze smakołykiem) to u nas 'waruj' nie chciałabym tego zmieniać, bo uczę psa żeby reagował i na słowo bez gestu i na gest bez słowa. Natomiast kiedy chcę to robić 'napierając' na psa, to on mi siada i ledwo ledwo cofa się na siedząco :(
Turlanie zainspirowało mnie jedynie do komendy 'zdechł pies', bo mój turla się tylko na plecy i koniec. Ja nie do końca kumam o co chodzi z podkładaniem w waruj smakołyka pod pysk i robieniem kolistych ruchów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']Mam dobrą wiadomośc dla zaawansowanych tancerzy, zk w Łodzi planuje za jakiś czas zorganizowac 1 zawody tańca z psem. Mam nadzieje, ze cos z tego wyjdzie :)[/quote]
:-) [COLOR=navy]Świetnie! To będzie dopiero taniec z gwiazdami[/COLOR].;)
[COLOR=navy]Dog dancing jak to określają znawcy przedmiotu - połączenie posłuszeństwa, muzyki i tańca.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dalmatynko, nie przesadzaj, to było świetne!
Fredi jest bardzo skoczny i zwinny! I ładnie wykonuje ćwiczenia, szybko reaguje na komendy. Może był mocno rozbawiony, ale w koncu taniec polega na zabawie ;)
My teraz uczymy się chodzenia bokiem i skoków przez wyciągniętą rękę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

ale pies jest boski zwłaszcza w drugiej minucie jak faceta przewraca i tańczy na dwu łapach, super . Dla mnie on nie przesadza taniec zpsem to nie tylko pies, to duet, zgranie i takie kierowanie psem żeby wyglądało naturalnie choć czasem tam widać,że niektóre jego zachowania to są komendy, ale sa świetni i już.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...