Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

w sumie zastanawiam się, czy nie zacząć z moim maluchem tańczyć,
nieświadoma tego, że może się kiedyś to przyda nauczyłam go slalomu, turlania się, obrotu ma 4 łapkach i obrotu na 2 łapkach, czasem też wychodzi mu chodzenie na dwóch łapkach :cool3:
a i dziś go nauczyłam ósemki między nogami

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='akodinka']w sumie zastanawiam się, czy nie zacząć z moim maluchem tańczyć,
nieświadoma tego, że może się kiedyś to przyda nauczyłam go slalomu, turlania się, obrotu ma 4 łapkach i obrotu na 2 łapkach, czasem też wychodzi mu chodzenie na dwóch łapkach :cool3:
a i dziś go nauczyłam ósemki między nogami[/QUOTE]
[COLOR=royalblue]Jaki pojętny ten Twój psiak! :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Werka'][COLOR=royalblue]Jaki pojętny ten Twój psiak! :)[/COLOR][/quote]

hehe, dzięki :)

przypomniało mi się, ze potrafi jeszcze ukłon(z tanecznych sztuczek) i wiele innych sztuczek(np. ostatnio nauczył się przybijać żółwika noskiem do mojej ręki), ale jakoś nie mam za bardzo chęci na naukę nowych rzeczy od kiedy jest taka pogoda, tylko bym spała :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnie absolutnie zachwycił ten filmik: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=jaRqfDOxewk[/URL]

i ogólnie filmiki tego duetu (zwłaszcza drunk pirate:razz:). Świetnie ten pies wygląda jak tańczy, wszędzie tylko bordery i bordery, a ten bearded collie jest naprawdę genialny! :loveu::loveu::loveu: Ogólnie nie przepadam za owczarkami ale dzięki temu filmikowi spodobal mi sie bearded - nie jest taki nachalny ale taki super radosny.Świetnie wygląda jak on i ta dziewczyna biegają po okręgu w przeciwne strony. Jestem ciekawa jak go tego nauczyła.

Co do nas to Bzium umie trochę elementów np slalom miedzy nogami, ósemka, obroty, obchodzenie, cofanie (jeszcze nie dopracowane;)), skoki przez nogi i inne, nawet turlanie nam zaczyna wychodzić!. Ale tego dostawiania zadkiem nie potrafimy jeszcze a strasznie bym chciała nauczyć go tej ósemki między nogami tyłem.

Link to comment
Share on other sites

Świadomość zadu, Werka;)
Ćwiczenia są rózne - np właśnie dostawianie (którego jeszcze nie opanowaliśmy :eviltong:), chodzenie tyłem, chodzenie w bok, podawanie tylnych łapek, targetowanie tylnymi łapami. I inne.
Tu jest troszkę o świadomości zadu ale głównie o dostawianiu.
[url]http://opsach.blox.pl/2006/05/SWIADOMOSC-ZADU.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Świadomość zadu, Werka;)
Ćwiczenia są rózne - np właśnie dostawianie (którego jeszcze nie opanowaliśmy :eviltong:), chodzenie tyłem, chodzenie w bok, podawanie tylnych łapek, targetowanie tylnymi łapami. I inne.
Tu jest troszkę o świadomości zadu ale głównie o dostawianiu.
[url]http://opsach.blox.pl/2006/05/SWIADOMOSC-ZADU.html[/url][/QUOTE]
[COLOR=royalblue]No właśnie, pomyliło mi się :eviltong: Dzięki :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']No w każdym razie jest genialna a pies tymbardziej. :loveu:
Mnie najbardziej nurtują te okręgi... :lol: Jak ich psa nauczyła.[/QUOTE]
Kiedyś próbowałam moją suczke nauczyć, ale to troche zajmuje.
Z tego co kiedys widzialam na stronie, to zdaje sie rozstawiała plastikowe kubki w kształcie okręgu i za pomoca targetu prowadziłą psa naokoło jego. Stopniowo coraz szybciej, ze pis w inna strone i ona w inna stronę. Znaczy sie tam było to pokazane jako zdjecie, a resztev sama sobie dopowiedziałm :P

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=royalblue]Ja mam boksera;) Jak wiadomo- zupełnie inny niż border:lol: Nauka jest dłuższa. Ale dla nas to wspaniała zabawa. Miło jest patrzeć jak Vector robi postępy! :D Teraz uczymy się przeskakiwania przez nogę;) Nawet nie wiedziała, że Vecto to taki skoczek!:lol!:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Blaki pojmuje szybko mimo, że nie jest owczarkiem :)
Nasze sztuczki to slalom miedzy nogami; umie przeskakiwać moją: rękę, nogę, mnie; cofać miedzy nogami; obroty i turlania, przeskakiwać przez "obręcz z rąk" i dalej nam mało więc co raz coś wymyślamy :evil_lol: i próbujemy swych sił, nie uczęszczamy do żadnych klubów ani nie byłam z nim nigdy na szkoleniu, wszystkich komend nauczyłam go sama, a jak je komuś pokazujemy to nie mogą uwierzyć :lol:
Jak znajdę kogoś kto nam będzie mógł zrobić zdjęcia czy filmik to tu dodam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=royalblue]A u nas postępy! Vecto umie już:[/COLOR]
[COLOR=royalblue]-slalom miedzy nogami (komenda "slalom")[/COLOR]
[COLOR=royalblue]-hop przez nogę (komenda "hop", wystawiona noga)[/COLOR]
[COLOR=royalblue]-hop pzrez obręcz z rąk (komenda "hop", spelciona obręcz z rąk)[/COLOR]
[COLOR=royalblue]-cofać (komenda "cofaj")[/COLOR]
[COLOR=royalblue]-gdy klęcze na jednym kolanie on czołga się pod drugim (komenda "pod")'[/COLOR]

[COLOR=#4169e1]jak myslicie, jakie elementy możemy jeszcze ćwiczyć? może krok hiszpański?;) [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Normalnie naprowadzasz ręką smakolem od pyszczka w stronę zadu, jak tylko zrobi za Twoją ręką pełny obrót (to nie bedzie trune:)) - k/s i potem dodajesz komendę ;) Mój pies robi na samą komendę albo na samo skinienie palcem w daną stronę. Bardzo przydatne w agility.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Zdecydowanie! Dlatego ja bym miała większą satysfakcję z wyszkolenia psa który nie ma takich zapędow i predyspozycji jak owczarki.
Chociażby teriery czy wspomniane bassety. Lubię wyzwania :D[/QUOTE]

To podpada pod masochizm a nie wyzwanie:diabloti: Czy do DD właściciel musi mieć słuch i jakąś koordynację ruchową czy niekoniecznie?

Link to comment
Share on other sites

Masochizm zaraz :evil_lol:
[SIZE=1]tak, tak, wiem, nazwijmy rzeczy po imieniu! [/SIZE]

Eee, koordynacji ruchowej u mnie nie stwierdzono, słuchu też niet (chociaż był pewien epizod muzyczny w moim zyciu albowiem przez 5 lat gralam na flecie i pianinie :razz:) a mój pies umie trochę elementów DD 8-) a pańcia jest tu tylko dodatkiem!

EDIT:
To jest suuuper:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=crmD_B8ERzk[/url]

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...