Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

[quote name='Werka'][COLOR=royalblue]a jak się uczy obrotów??[/COLOR][/quote]

Jeśli twój pies umie chodzić za targetem to możesz go prowadzić za targetem w kółko ;) Gdy obróci się klik i smakołyk wyciągnięty z kieszeni. Dzięki targetowi łatwiej przejść do robienia obrotu na sam ruch ręką, bez pokazywania smakołyków. Ja tak uczyłam swego szkockiego teriera Nemo ( też lubię wyzwania :lol: ) i nawet szybko załapał o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='WŁADCZYNI']A jak nauczyć obracania w drugą stronę ? Bo mój pies jest wybitnie lewoskrętny:evil_lol: Target odpada - tak bardzo skupia się na dotykaniu targetu że nie skojaży obrotu z klikiem.[/quote]

Możesz wziąć smakołyk i nakierowywać go w prawo. Na początku klikaj nawet minimalny ruch głową w prawo, potem pełne jej odwrócenie, przesunięcie łapy i tak dalej, aż się w końcu cały nie obróci Jak umie już obracać się w lewo, to powinien szybko załapać, że to ta sama sztuczka, tylko w drugą stronę. ;) Życzę udanej nauki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam! Wybaczcie, jestem nowa w tym wątku, ale jak tylko będę miała czas to przeczytam wszystko co tu piszecie o DD. Jak kiedyś zobaczyłam taniec z psem to stwierdziłam że swoją goldenkę tak nauczę. I chyba bardzo mi się to forum przyda:lol: Jak narazie Karmen umie obroty z podskokiem, okrążanie mnie, turlanie się, slalom między nogami, skok przez rękę... chciałam ją nauczyć chodzenia do tyłu, ale nie wiem jak to zrobic. Jakich jeszcze ciekawych figur można ją nauczyć?

Link to comment
Share on other sites

Ja uczyłam naprowadzaniem i klikananiem. Pies stoi przed Tobą, ręką naprowadzasz go tak, żeby znalazł się w pozycji tyłem do ciebie i probujesz cofnąć go w tył między nogi, klikasz za każdy krok , jesli pies nie jest nauczony cofania. Mój był więc nauka tej sztuczki zajęła na parę sesji ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Guciek,masz dokładnie coś takiego jak my ;)[/QUOTE]
No to ja inaczej zinterpretowałam post Marty, bo myślałam, że zarzucanie zadkiem między nogami, ale jak się idzie. Taki slalom > człowiek do przodu a pies tyłem do przodu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie znam niestety tych książek. :shake:

My z dog-dancingowych sztuczek potrafimy tylko turlanie, slalom do przodu, skok do góry, podawanie łapy do nogi/ręki, opieranie się o ścianę. Niedługo zaczniemy ćwiczyć coś nowego. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olusia']Nie znam niestety tych książek. :shake:

My z dog-dancingowych sztuczek potrafimy tylko turlanie, slalom do przodu, skok do góry, podawanie łapy do nogi/ręki, opieranie się o ścianę. Niedługo zaczniemy ćwiczyć coś nowego. :cool3:[/quote]
Tylko??? :-o
My jesteśmy na etapie przywoływania, nie jedzenia śmieci z trawnika, chodzenia przy nodze i załatwiania się na dworzu :p

No nikt nie słyszał o tych książkach... :-(

Link to comment
Share on other sites

Guciek - fajny filmik. Dokładnie o to pytałam, czyli jak to mówisz "zarzucanie zadkiem". hehe, na filmiku wygląda dość prosto:lol: no to zabieramy się do ćwiczeń, myślę że Karmen załapie, w końcu to mądra bestia.
Tak wogóle to na wszystkich filmikach, które oglądałam zanim zaczęliśmy ćwiczyć strasznie podobało mi się zaangażowanie psów, to że je to tak cieszy. Wątpiłam, że Karmen też się w to wkęci. Ale na szczęście bardzo jej się to podoba:loveu:
Czy ktoś z was nauczył psa obijania się od właściciela?? Widziałam to na jednym filmiku, który był tu gdzieś wcześciej... niesamowite...:roll:

Link to comment
Share on other sites

A jednak o to. To ja jestem CKM i nie skumałam ;) [url=http://pl.youtube.com/watch?v=JfD720fu8WU]TUTAJ[/url] filmik z drugiej sesji tego ćwiczenia (pierwsza była bez klikera właściwie, wieczorem mnie naszło zobaczyć czy sucz zarzuca zadkiem). W drugą stronę już nie jest taka chętna się wykręcać :lol:

Wiem, że na agilitowym forum Julia nauczyła odbijania psa od właściciela ;) [url=http://pl.youtube.com/watch?v=KxYixwmEKTU]tutaj[/url] jej filmik :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']W drugą stronę już nie jest taka chętna się wykręcać :lol:

[/quote]
To tak jak moja z turlaniem po ziemii... w jedną stronę bez problemu, ale w drugą już jej kiepsko idzie...

Filmik z odbijaniem - super:lol: robi wrażenie, ale ja może z 28 kg psem nie będę próbować. zreszą to jest wyższa szkoła jazdy.

Guciek - fajny pies. chyba wszystkie retrievery tak ogonami wywijają bez przerwy:loveu: jak ja to kocham:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Tylko??? :-o
My jesteśmy na etapie przywoływania, nie jedzenia śmieci z trawnika, chodzenia przy nodze i załatwiania się na dworzu :p

No nikt nie słyszał o tych książkach... :-([/quote]
[I][COLOR=RoyalBlue]powiedziała[B]: 'z dog-dancingowych sztuczek'[/B][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akadna'][I][COLOR=RoyalBlue]powiedziała[B]: 'z dog-dancingowych sztuczek'[/B][/COLOR][/I][/QUOTE]
joanika miała na myśli chyba, że to dużo. W senie "nie "tylko" ale "aż" ". ;)

Marta - właśnie wgrywam następny film, nawet pies jest od tyłu, więc pracę ogona widac doskonale :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']
Marta - właśnie wgrywam następny film, nawet pies jest od tyłu, więc pracę ogona widac doskonale :lol:[/quote]

hehe, super, daj linka jak już wgrasz:lol: my dziś z Karmen zaczęliśmy ćwiczyć. Narazie robimy tak, że ona się obraca ja przechodzę krok, tak żeby stać nad nią - i wtedy wycofuje do tyłu, to juz załapała:multi: oczywiście to dopiero początek. Ale zadziwia mnie to jak ona to lubi;)

Link to comment
Share on other sites

Super :) Osobiście myślałam, że to będzie trudna do nauczenia sztuczka - tak naprawdę sucz pojęła baaardzo szybko, ale może to taka cecha retrieverów? :eviltong: ;)

[url=http://pl.youtube.com/watch?v=KA50IkRVNQA]Nasz filmik[/url] z ćwiczeniem na świadomość zadu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...