Jump to content
Dogomania

taniec z psem


Saba

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bzikowa']Mój jest na tyle cwany , że jak coś mu wyklikam to potem robi to za często :lol:
Np daję mu waruj a on się kłania bo się nauczył :loveu:[/quote]

No w końcu terierki bardzo sprytne psy: " Rób to co ci się opłaca. Dawała ostatnio nagrodę za ukłon, no to się kłaniamy " ;)

Link to comment
Share on other sites

Mi to cwaniakowanie przysporzyło jednego problemu.
Pies nauczył się wywijania tyłkiem wokół mnie (komenda 'tył'). Z pozycji zasadniczej czyli siad przy lewej nodze. I teraz często zamiast zrobić noga robi od razu to wywijanie... :roll: Poprawiło się kiedy zaczęłam dawać mu 'tył' kiedy stoi naprzeciwko mnie a nie z siadu przy nodze, może przestanie te dwie rzeczy łączyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No ślicznie się mała kręci! ;)

Nasze obroty + kręcenie zadkiem wyglądają o tak (wydawało mi się że już wklejałam daaawno temu ale nie mogę znaleźć...chyba w innym temacie to robiłam)

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=sCxNy3-X-fQ[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Najłatwiej wyklikać :lol:
Naprowadzić smakolem/zabawką między przednie łapy tak żeby musiał się schylić. Ja robiłam na zabawkę, na smakola się kładł a do zabawki zostawał z tyłkiem w górze ;) No i kliknąć jak chociaż przez sekundę będzie to przypominało ukłon.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
Nasze obroty (...)
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=sCxNy3-X-fQ[/URL][/QUOTE]
Pieknie! I obraca Ci sie wiecej niz jeden raz (w przeciwienstwie do Wenoslawy - jak dla niej komenda obrot - jedno kolko, a jak chce zeby sie wiecej pokrecila, musze powtarzac komende, tak jak na filmiku) :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akadna'][COLOR=royalblue][I]nie ma bata :shake: zawsze sie kładzie :no-no-no: a jak podstawiam reke to nadal stoi.[/I][/COLOR][/QUOTE]

To wylapuj klikerowo? Zaloze sie, ze podczas przeciagania ustawia sie w pozycji uklonu. ;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=royalblue][I]Ok, spróbujemy. Tylko na noc musze go przetransportować do mnie, bo śpi u siostry[ona go rano wyprowadza]. Wiem, że to nieodpowiednie miejce, ale muszę się pocgwalić jej ostatnim wyczynem. Wieczorem poszła ze znajomymi, wróciła do domu i do 3ciej siedziała na kompie. Rano ja obudziłam się o 8 i poszłam do kościoła na dziewiątą, poźniej do sklepu, także byłam w domu o 11. I co? Vector nadal od rana na spacer nie wyszedł, bo jej "chciało się spać"! :angryy:[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ench. ,
To naprowadzaj ją (najlepiej zabawką, to ją jeszcze przyspieszy) tak żeby obracała się kilka razy pod rząd i za każdym razem klikaj w innym momencie żeby nigdy nie wiedziała kiedy ma przestać i nie nauczyła się konkretnej ilości obrotów - myślę, że to zadziała chociaż ja tak nie robiłam.

My też mamy na komendę 'cip' i 'cap' (w obie strony) JEDEN obrót bo nam to do agility potrzebne. Gdyby mi nagle na torze zaczął się kręcić wokół własnej osi to byłoby śmiesznie :lol:

Na filmiku kręci się kilka razy bo był nakręcony i robił wszystko co mu przyszło do głowy :evil_lol:

Akadna moi braciszkowie mają to samo (chociaż akurat mój pies spać może dość długo od rana i czasem wychodzi na pierwszy spacer ok. 10-11 nawet).Jak wracam późno ze szkoły a oni są wcześniej w domu to żadnemu do łebka nie przyjdzie, że pies potrzebuje wyjść. Więc za każdym razem muszę prosić.
A że tak się spytam niedyskretnie czemu Vector śpi u Twojej siostry a nie u Ciebie skoro to Twój pies?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akadna'][COLOR=royalblue][I]nie ma bata :shake: zawsze sie kładzie :no-no-no: a jak podstawiam reke to nadal stoi.[/I][/COLOR][/quote]

moja tez tak robiła na początku;)
ja zastosowałam taki manewr - kucałam przy niej kiedy stała, jedną nogę jej podstawaiałm pod brzuch, jak tylko chciała się położyć, nie mogła klapnąć zadkiem bo jej moja noga przeszkadzała:evil_lol: więc tylko przednie nogi kładła. No i wtedy klik. potem wysuwałam powoli nogę. w naszym przypakdu pomogło, teraz robi ukłon pieknie - chyba że jest zmęczoona, wtedy sie kładzie:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...