Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

a, żeby nie być oskarżoną o brak polotu i finezji ;) - pies miał nazywać się Karton bądź Torba w przypadku suczki - fajnie brzmiało, charakterystyczne :D
a zostało plebejskie, ludzkie, pospolite i bez polotu :P


by the way, to strasznie podoba mi się jeszcze Janusz :D kolega ma mix basseta Janusza, strasznie do niego pasuje :D

Link to comment
Share on other sites

A Kajtków jest ile psów? Co drugi Kajtuś. A przecież to ludzkie imię.
Borysów ile jest. Viki, Kasia...
Teraz też zauważyłam tendencję do nadawania ludzkich imion psom, ale czy ja wiem czy to takie okropne. Ja jestem Majka i nie obraża mnie jak ktoś swojego psa woła Majka... Choć fakt że im mniej jesteśmy przyzwyczajeni tym bardziej ludzkie imę u psa "razi". Ale śmieszne jest to jak czasem spotkają się pieski i bawią się, a ja odwołuję mojego "Walduś!!" i myślę że się wypuszczę z tym Waldkiem, a nagle słyszę " Bogdan, wracaj!!" "Franek, noga!!" " Nataszka, chodź, bo pani juz idzie!":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Bogdan :loveu: mdleję.
Strasznie lubię takie męskie imiona dla przysłowiowych 'facetów z wąsem', takie jak właśnie Janusz czy Andrzej, strasznie mnie to rozczula, jak ktoś tak woła psa :D

przypomniało mi się coś, a w zasadzie olśniło - mam na osiedlu mixa maltana Pufi. Wczoraj znowu słyszałam te samo imię u innego psa (suczki), obie babeczki raczej starsze, dziś mnie olśniło, że karma z Biedrony się tak nazywa :D ach,ten marketing!

Link to comment
Share on other sites

Ja czasami w domu na swojego Barko mówie Bartuś:loveu::loveu:
Ponieważ jego imie zdrobniałe jest Baruś a do Bartusia strasznie blisko....


Ale za czasów dziecka jak mieszkaliśmy bliżej miasta to szłam z mamą i natknęłyśmy sie na.... Stefana jamnika:megagrin::megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']
Rozmowa by dalej tak szła ale już podziękowałam za rozmowę zpiełam psa i poszliśmy w swoją stronę. A przecież weimary nie mają nic z doga.[/QUOTE]

Czy ja wiem... Kiedyś nad morzem widzieliśmy naprawdę ogromnego samca weimara - z daleka zastanawiałam się, czy to nie dog właśnie, bo był olbrzymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Są imiona ludzkie, ale tak zwyczajowo przyjęte, że nazywa się nimi psy.
Na przykład Maks, Bruno, Majka, Tina.
A teraz znam chyba czterech Maksów, jednego Bruna, pięć Majek, jedną Tinę... Wszystko dzieciaczki. Nawet znam dziewczynę imieniem Kama ;) Nie wspominam o Kubusiu, bo to wiadomo. Chyba moda teraz zrobiła się na odwrót, nazywanie dzieci takimi krótkimi, zwyczajowo psimi imionami ;) Przyznam, że jak matka woła "Maks! Maks!" to odruchowo rozglądam się, czy jakiś pies luzem nie lata :cool3:
[/QUOTE]
ja mam imię idealne dla jakiejś krowy tudzież wieprzowinki;-)
o ile mi nie przeszkadza moje imię o jakiegoś stworzenia,to inne już tak

btw,ktoś spotkał kobietę o imieniu Tina?

[uwielbiam dwusylabowe imona dla psów.Luka,Nuka,Leda-boskie!Chibi też]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']ja mam imię idealne dla jakiejś krowy tudzież wieprzowinki;-)
o ile mi nie przeszkadza moje imię o jakiegoś stworzenia,to inne już tak

btw,ktoś spotkał kobietę o imieniu Tina?

[uwielbiam dwusylabowe imona dla psów.Luka,Nuka,Leda-boskie!Chibi też][/QUOTE]


To są te imiona z polotem? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']ja mam imię idealne dla jakiejś krowy tudzież wieprzowinki;-)
o ile mi nie przeszkadza moje imię o jakiegoś stworzenia,to inne już tak

btw,ktoś spotkał kobietę o imieniu Tina?

[uwielbiam dwusylabowe imona dla psów.Luka,Nuka,Leda-boskie!Chibi też][/QUOTE]

Tina Turner :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A mi się podobają oryginalne imiona dla psów. Najlepiej, jak ich znaczenie jest związane z naturą lub czymś pięknym. Ludzkie imiona mnie nie obrażają w żaden sposób, choć sama nie nazwałabym tak psa (chyba, że jakieś rzadkie, które bardziej się kojarzy z psem), bo chciałabym coś unikalnego.

Na moim osiedlu kiedyś była miniaturowa suczka Agatka :) A ostatnio spotkałam psa o imieniu Darek :eviltong:


Z dziwnych sytuacji: na spacerze nad morzem facet proponował mi, żebym mu sprzedała psa :-o Dokładniej to kilka sekund po tym jak go zobaczył wyskoczył z "ile pani za niego chce?". Na początku myślałam, że to żart. Ale potem sobie pomyślałam, że może on serio myślał, że mu sprzedam tego psa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Koleżanka miała jamnika o imieniu Wacław.
A myśmy sobie z tżtem kiedyś żartowali że sobie wypuścimy jakiś miot na W na część naszego Waldka : Jakiegoś Wacusia, Władzia, Witusia, Władeczkę, Wandzię :P...

Jak wzięliśmy naszego Amorka, to jakiś tydzień po tym szłyśmy z nim przez wieś i zaczepiła nas staruszka ze musimy jej go sprzedać bo strasznie jej się spodobał. Najbardziej przekonujące było to że miała coś 91 lat...

Link to comment
Share on other sites

Oj, ile ja miałam propozycji odkupienia ode mnie psa:shake: Tak głupi ci ludzie, że aż śmieszni.

Co do imion. Wolę takie rzadko spotykane, mimo wszystko ludzkie mi nie przeszkadzają. Kiedyś bardzo mi się podobało Antoś :D
Moja kuzynka ma JRT o imieniu Zosia, a w komputerze u weta ma nawet dopisane nazwisko właścicieli:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']ja mam imię idealne dla jakiejś krowy tudzież wieprzowinki;-)
o ile mi nie przeszkadza moje imię o jakiegoś stworzenia,to inne już tak

btw,ktoś spotkał kobietę o imieniu Tina?

[uwielbiam dwusylabowe imona dla psów.Luka,Nuka,Leda-boskie!Chibi też][/QUOTE]

Moja znajoma z liceum ma na imię Tina :)

Mi się podobają z ludzkich Tosia, Zuzia, Zosia dla psa, bo to takie krótkie i miłe w wydźwięku imiona ;) Ogólnie to ładne imiona, też dla ludzi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hahnoto'] Kiedyś bardzo mi się podobało Antoś :D
[/QUOTE]

My mówimy na naszego Akiego Antoś:) Kiedyś mieliśmy taką sytuację: Ja i moja mama jesteśmy w sklepie mięsnym, coś tam wybieramy i mama pyta się mnie co dla Antosia weźmiemy, ja mówię, że trochę ogonów wieprzowych. Sprzedawczyni wielkie oczy i mówi, że dla dziecka lepiej coś z drobiu bo na tych ogonach sam tłuszcz i prawie mięsa niema:lol:
Wychowywałam się na wsi i prawie wszystkie zwierzęta miały ludzki imiona więc mi nadawanie zwierzętom ludzkich imion absolutnie nie przeszkadza, z tego co pamiętam były: Basia, Kasia, Herman (konie), Czesiu, Kajtek, Kuba, Maks, Michał (psy), Madzia, Grzesiu (koty).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WiedźmOla']Mój pies wabi się Bestia :diabloti: Tylko teraz mi będzie wstyd go po imieniu wołać, bo został ostrzyżony do puszku... i wygląda jak dziewczynka z kiteczkami (bo uszy ma dalej włochate) :cool3:[/QUOTE]

Bardzo fajne są takie kontrastowe imiona :loveu: Strasznie też mi się podoba imię byłego psa Zofii Mrzewińskiej - Koliber :)

A co do Antosia to też niezła historia :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tree']Bardzo fajne są takie kontrastowe imiona :loveu: Strasznie też mi się podoba imię byłego psa Zofii Mrzewińskiej - Koliber :)

A co do Antosia to też niezła historia :lol:[/QUOTE]

Albo teraz suni p. Mrzewińskiej - Raszka ;) Też ptaszek zresztą. Mi się takie polskie typowo imiona też podobają - Kania, Czajka, Bajka :) Ładne i melodyjne :)

Link to comment
Share on other sites

Kontrastowe to to nie było jak miał swoje kłaki :D Robił wrażenie, a teraz taki chudziutki :oops: No ale... mają być jeszcze gorące dni, dlatego lepiej, żeby mu było chłodniej, niż żeby imię pasowało ;)

Mi też bardzo się podoba imię Raszka, jest świetne :D Ja znam psa Alexa, Mańka, Arniego, Ralfa :lol: Ja nie do końca lubię jak pies się nazywa Max/ks. Maksymilian moim zdaniem to bardzo fajne imię dla chłopaka...a tu Maksie obsikują trawniczki, hehe :)

Link to comment
Share on other sites

To ja nie o imionach :eviltong:

Kilka dni temu szłam z siostrą i psem przez łąki , na moście siedziało dwóch chłopaków takich po 15 lat po drugiej stronie mostu stał ... a raczej leżał rower jednego z nich, my przeszłyśmy a pies zaczął się "skradać" (boi się przechodzić przez wąskie nie znane mu miejsca gdzie jest dym bo jeden palił fajkę ) a ten chłopak tak głupio się pyta : - Boi się ?
Ja tylko spojrzałam na niego jak na głupka a moja siostra :- No raczej, a nie widać ?

Może to nie zabawna historia ale chodzi tu o to jak tępi potrafią być ludzie , a później w gazetach się czyta że pies pogryzł człowieka !?

Jeszcze druga sytuacja to było wczoraj szłyśmy przez działki a tam wyleciał pies wielkości mojego i od razu rzuca się do gryzienia do mojego , mój się na początku nie przejął i się z nim przywitał , było fajnie ,poszliśmy dalej ale ten wstręciuch nie dał nam spokoju i zaczął się rzucać i prawie pogryzł mojego :mad: na szczęście byłam z siostrą i oddzieliłyśmy ich ale ....
Nie chodzi mi tu już o tego psa ( widać kompletnie nie wychowanego i nie zsocjalizowanego) ale o jego właścicielkę , widziała że jej piesek biegnie do naszego to z pod szosy "uciekła" i schowała się za krzaczkiem i jeszcze w dodatku jej (chyba synek) jechała rowerem i zero reakcji , dopiero jak jadka zaczęła się na prawdę zaostrzać to raczyli do nas podejść i zabrać swojego psa ... zabrać to może złe słowo bo on nie miał nawet obroży i nie miała jak go zabrać :shake: tylko darła się na niego !?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj idziemy i Pan z yorkiem , trzyma go , bo bez smyczy:roll:. Przeszliśmy - york wariuje i zaczął biec za nami (tylko szczekał) , facet woła go i próbuje zabrać, niestety. W końcu typ : Pani mi powie czemu ten mój pies taki głupi jest ?
Ja w śmiech :p
a On : Nie dość, że chory , to jeszcze zaczepia (pies był zgarbiony (?)) i wziął go na ręce ;)

A tak w ogóle to czemu większość ludzi z bloków bierze psa na spacer, bez smyczy i to w szczególności ci , którzy nad psem nie panują :roll: ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...