Jump to content
Dogomania

Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)


Greven

Recommended Posts

  • Replies 801
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Serdecznie dziękuję za odświeżenie ogłoszeń :loveu:

Teraz po kolei:

1. to, że niektóre 'hodowle' trzymają pitbulle w warunkach kojcowych - zewnętrznych (lub po prostu na łańcuchach przy budzie), nie oznacza, że jest to właściwy sposób utrzymania tych psów - psów z krótką, gładką sierścią, bez podszerstka, z gołymi brzuchami... :roll: Może doddy uważa to za normalne - dla mnie to niehumanitarne i niewłaściwe;

2. kubraczek niestety nie sprawdzi się w kojcu zewnętrznym, tak samo, jak nie sprawdzają się wyściółki bud inne, niż słoma (ewentualnie siano), czyli np. koce, szmaty. Po prostu materiał nawilga i psu będzie jeszcze gorzej w takim kubraczku;

3. termofor to dobry pomysł, będę jej wkładać na noc do budy

Link to comment
Share on other sites

sliczna jest naprawde piekna :loveu::loveu::loveu:






przepraszam nie czytam na biezaco wiec zapytam jak wyglada wizja operacji cyckow ??? czy jest taka mozliwosc ??? czy sunia moglaby miec ten zabieg bedac u ciebie (ze wzgledu na pobyt w kojcu pewnie nie :-( )??? ile kosztuje taki zabieg ???

sunia jest naprawde sliczna wiec jesliby przeprowadzic taki zabieg to z pewnoscia szybciej znalazlaby domek :roll:

Link to comment
Share on other sites

Sandra, nikt z nas by nie chciał aby bullowate spały w budach tylko w łózkach. Stad wydajemy je na kanapy i przebieramy w domach.
Ale z tego co widzę, to na razie nie ma wizji na lepsze warunki i sunia jest u Ciebie - chyba, że jest coś poza forum.
Stąd jeśli sunia ma być u Ciebie na zimę to pomyśl o przygotowaniu jej do tego. Warto wtedy zasięgnąć informacji od hodowców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']Sandra a masz termofory?Myślę że przydały by się z 3 takie większe 2 litrowe.Napisz czy masz, jeśli nie to zamówię na allegro i ci przyślę.[/quote]
Sandra nie ma termoforów. Rozmawiałyśmy na ten temat. Doszłyśmy do wniosku że nie będą trzymały ciepła zbyt długo, ale w sumie... Lepsze to niz nic. Jak się owinie w kocyk to jakiś czas bedzie suni ciepło.
Byleby tylko nie zaczęła traktowac tego jak zabawki bo wtedy będzie zalana buda i jeszcze zimniej niż bez termoforka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ksenka1']Sandra nie ma termoforów. Rozmawiałyśmy na ten temat. Doszłyśmy do wniosku że nie będą trzymały ciepła zbyt długo, ale w sumie... Lepsze to niz nic. Jak się owinie w kocyk to jakiś czas bedzie suni ciepło.
Byleby tylko nie zaczęła traktowac tego jak zabawki bo wtedy będzie zalana buda i jeszcze zimniej niż bez termoforka.[/quote]

Ja wyslę te termofory jak tylko dostanę od niej adres .
Nie sądzę żeby mamcia potraktowała je jako zabawkę-w końcu nie jest szczeniakiem co wszystkochce gryźć ale może się mylę bo jej nie znam osobiście.już pisałam Sandrze że na spód budy można włożyć np.karimatę(nie nasiąka a utrzymuje ciepło i izoluje),na to termofory i sianko i myślę że wtedy-izolowane od spodu i od góry ogrzewane ciałem mamci będą kilka godzin trzymały ciepło.tylko trzeba by je wkładać tuż przed pójściem mamci spać żeby jak najdłużej ją grzały i nie stygły za wczesnie.
dobrze by było zawiesić też coś(koc,ręcznik,grubą folię?) nad wejściem do budy tak zeby jej nie wiało z zewnątrzCoś jak zamknięcie które ona otworzy sobie wchodząc i wychodząc

Link to comment
Share on other sites

Adres wyślę Ci na PW.
Karimata to bardzo dobry pomysł, myślałam nad czymś na spód, ale karimata bije wszystko :)
Wejście do budy Sandra na bank zabezpieczy (ja swojej once zawiesiłam "klapkę z wykładziny") a i tak tam nie ma tragedii, ponieważ budka jest tak zbudowana ze ma korytarzyk :)
A moze zrobić mini zbióreczkę i kupic z 4-5 termoforów? Karimaty też pewnie u Grev nie znajdziemy, ja nie mam, ale moze ktoś ma?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Jeśli zakładacie że sunia nie pogryzie "wkładek" w budzie to styropian bije na głowę wszystkie izolacje typu karimaty itd
No i jest o niebo tańszy;)[/quote]

no tak a styropianu nawet nie będzie szkoda jeśli pogryzie.

co do tych termoforów to najlepiej żeby je jednak czymś owinąć bo tam sie wlewa wrzątek i jeśli mamcia rozkopie sianko to moze sie nawet poparzyć jak położy sie bezpośrednio na gumie.
aha i BARDZO WAŻNE!!!
Sandra,nie wlewa się do samego końca wody.powietrze przed zakręceniem trzeba wycisnąć z termoforu-wtedy nie pęknie pod naciskiem.
mam nadzieję ze szybko dojdą i się sprawdzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Nagrzana cegła/y szczególnie szamotowa ( koszt za szt w granicach 2-4 zł) bardzo długo oddaje ciepło. Nagrzać mozna np. na płycie kuchennej - tylko uwaga żeby nie przesadzić :diabloti:[/quote]
oj,widzę że poważnie zaczynamy myśleć o zimie w budzie...mam jednak nadzieję że wszystkich nas zaskoczy los i mamcia jednak znajdzie domek przed zimą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ksenka1']Adres wyślę Ci na PW.
Karimata to bardzo dobry pomysł, myślałam nad czymś na spód, ale karimata bije wszystko :)
Wejście do budy Sandra na bank zabezpieczy (ja swojej once zawiesiłam "klapkę z wykładziny") a i tak tam nie ma tragedii, ponieważ budka jest tak zbudowana ze ma korytarzyk :)
A moze zrobić mini zbióreczkę i kupic z 4-5 termoforów? Karimaty też pewnie u Grev nie znajdziemy, ja nie mam, ale moze ktoś ma?[/quote]
Ja mam karimate i dla mamci moge sie poswiecic i ja oddac:cool3:Kwestia tylko dowozu karimaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']te budy rzeczywiście wyglądają nieźle ale ciepło w taką pogodę to mamci na pewno nie jest.[/quote]

Te zdjecia nie oddają tego jakie naprawdę są te budy. Racja-jej tak czy inaczej będzie zimno, dlatego narazie mozna ją dogrzewać tym co już wymyśliliście, ale niestety na zimę domek potrzebny będzie :-(

Czyli szukamy domku, a póki co dogrzewamy :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...