Jump to content
Dogomania

Suka, czy maciora? Pitbullowa ofiara rozmnażacza. Już w nowym domu! :)


Greven

Recommended Posts

tak wogóle jadę dziś do trójmiasta. Jeśli coś się wyklaruje to mogę ją przewieźć powiedzmy ze Słupska-Koszalina do Warszawy. Nadłoże drogi bo będe w zatoce Puckiej ale co tam. Mój kom 509 616 702. Wracam w poniedziałek wtorek więc wtedy mogę dac transport

dam 30zł co miesiąc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 801
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mieszkam w domu z ogródkiem, mam 2 puste budy, kojec dopiero jest w planach na wiosne (wiosną chce ruszyć z budową 1 kojca), psiaki przebywają w domu bez żadnych krat pod ciągłym "ludzkim" nadzorem (ja nie pracuje)
aktualnie przebywają u mnie 2 króliki : mięsny i karłowaty (w osobnym pomieszczeniu tak zwanej komórce) 2 koty i 4 psiaki (koty z psami się dogadują i nie wchodzą sobie w drogę, w razie potrzeby mam możliwość izolowała kotów od psów, mam także 2 małych dzieci (3,5 roku i 8 mies)
weterynarza mam niedaleko, jestem traktowana ulgowo jak np fundacje
tymczas byłby płatny za kosztami wyżywienia i transportu taxówką do weta w przypadku gdy psiak nie może sam dojść (np po zabiegu)
teraz czekam na odpowiedź co wy o tym sądzicie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Zaraz napiszę do tego hotelu, czy w ogóle przyjmą pitbulla...[/quote]

Jeśli myślicie o Pati - ona moze przyjąć pitusia, pod warunkiem, ze nie łyka innych psów - u niej wszystkie psiaki są u niej w domu - a są i pieski i sunie...
A jaka jest pitusia do innych piesów?

Link to comment
Share on other sites

porównajmy, ile koszty byłyby w sulejówku, aile w bytomiu (tu i odległość gra rolę). to pies z operacjami, lekami, na pewno będzi kosztował coś powyżej karmy, przynajmnije na początku, pooperacyjnie. no i te koty - nie wiem, czy sa u pati. ale na zdrowy rozum - Greven dokladnie pogada z obydwoma domkami i niech sama decyduje, co lepsze.

Link to comment
Share on other sites

niedługo jedna kicia jedzie do nowego domu do szczecina, drugi kociak jest przed operacją więc obolały napewno nie będzie hasał psu pod nosem, będzie musiał mieć ograniczoną mozliwość ruchu takze będzie siedział w transporterze (ma zerwane ścięgno przy rzepce kolanowej)
tymczas mniejwięcej wyniósłby 350-400 zł w tym już wliczony transport do weta z wyżywieniem, w skład wyżywienia wchodzi ryż z sosem z podgotowanego mięsa mielonego z mięsem oczywiście, filety z kurczaka (chyba że ma tendencje do alergii na drób) sucha karma eukanuba, nie raz psiakom daje prawie całego kurczaka gotowanego (cały korpus z piersią) psie smakołyki, kości wołowe gotowane do zabawy, mięso wołowe z ryżem i smalcem kwota 400 zł obejmuje jedzenie w ciągłym dostatku (czyli miska ciągle stoi pełna) kwota 350 zł obejmuje wżywienie 2x dziennie, u mnie psiaki nie chodzą głodne czekając od karmienia do karmienia, jedzą tyle ile ich organizmy potrzebują a potem żywienie jest dostosowane indywidualnie do każdego psiska w zależności od tego co lubi jeść
psiaki mają możliwość wybiegania się i wybawienia w ogródku na dość sporym terenie ogrodzonym bez żadnych smyczy, linek itd wszystkie oczywiście śpią w domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania z Bytomia']mieszkam w domu z ogródkiem, mam 2 puste budy, kojec dopiero jest w planach na wiosne (wiosną chce ruszyć z budową 1 kojca), psiaki przebywają w domu bez żadnych krat pod ciągłym "ludzkim" nadzorem (ja nie pracuje)
aktualnie przebywają u mnie 2 króliki : mięsny i karłowaty (w osobnym pomieszczeniu tak zwanej komórce) 2 koty i 4 psiaki (koty z psami się dogadują i nie wchodzą sobie w drogę, w razie potrzeby mam możliwość izolowała kotów od psów, mam także 2 małych dzieci (3,5 roku i 8 mies)
weterynarza mam niedaleko, jestem traktowana ulgowo jak np fundacje
tymczas byłby płatny za kosztami wyżywienia i transportu taxówką do weta w przypadku gdy psiak nie może sam dojść (np po zabiegu)
teraz czekam na odpowiedź co wy o tym sądzicie[/quote]
Brzmi to bardzo zachęcająco ;)

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak:

- sterylizacja + jednostrone usunięcie listwy, koszt ok 300 zł, termin 12 listopada
- na 5 dni po zabiegu mam tymczas dla MamyP. w Szczecinie u Kasi Kuczewskiej
- jeśli Kasia nie będzie się bała Mamy (a niestety pitbulle to nie jest jej ukochana rasa), to rozważy jeszcze miesiąc tymczasu za 400 zł
- po miesiącu od zabiegu można usunąć drugą listwę mleczną

Powyższe rozwiązanie byłoby idealne, ponieważ tuningowana Mamcia może nawet w międzyczasie znaleźć nowego opiekuna, a jeśli nawet się to nie uda - to już ładniejsza pojedzie do hotelu ;) i zostanie tylko zoperowanie jednej listwy. Wszystko zależy od tego, czy Kasia dogada się z MamąP., tzn. czy nie będzie się jej za bardzo obawiała.

Podsumowując: suka będzie jechała do hotelu / na płatny tymczas ok 17 listopada, lub w połowie grudnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Jeśli myślicie o Pati - ona moze przyjąć pitusia, pod warunkiem, ze nie łyka innych psów - u niej wszystkie psiaki są u niej w domu - a są i pieski i sunie...
A jaka jest pitusia do innych piesów?[/quote]
Ze szczeniakami i dorosłymi samcami chodzi razem na spacery i traktuje je, jak powietrze. Dla niej ważny jest człowiek i chwila wolności. Z sukami jeszcze jej nie próbowałam.

Jednak to, że Mama ma pozytywny stosunek do psów na neutralnym terenie, nie gwarantuje, że równie poprawnie będzie się zachowywać w warunkach domowych, gdzie górę może wziąć terytorializm, bądź zazdrość o ludzi, tak jak było np. z moją dobermanką Lacrimą.

Gwarancji nie mogę dać, aczkolwiek Mamcia zdecydowanie nie jest typem agresora, nawet zamknięta w kojcu obojętnie traktuje przechodzące obok psy (a np. na widok kotów przywarowuje zjeżona i zaczyna jodłować, rzuca się do krat, jeśli futro podejdzie zupełnie blisko).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Brzmi to bardzo zachęcająco ;)

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak:

- sterylizacja + jednostrone usunięcie listwy, koszt ok 300 zł, termin 12 listopada
- na 5 dni po zabiegu mam tymczas dla MamyP. w Szczecinie u Kasi Kuczewskiej
- jeśli Kasia nie będzie się bała Mamy (a niestety pitbulle to nie jest jej ukochana rasa), to rozważy jeszcze miesiąc tymczasu za 400 zł
- po miesiącu od zabiegu można usunąć drugą listwę mleczną

Powyższe rozwiązanie byłoby idealne, ponieważ tuningowana Mamcia może nawet w międzyczasie znaleźć nowego opiekuna, a jeśli nawet się to nie uda - to już ładniejsza pojedzie do hotelu ;) i zostanie tylko zoperowanie jednej listwy. Wszystko zależy od tego, czy Kasia dogada się z MamąP., tzn. czy nie będzie się jej za bardzo obawiała.

Podsumowując: suka będzie jechała do hotelu / na płatny tymczas ok 17 listopada, lub w połowie grudnia.[/quote]

czyli rozumiem że sunia nie potrzebuje tymczasu, tak ?

ps. byłam dziś u weta zapytać o antybiotyk dla tymczasowicza i przy okazji zapytałam o koszt zabiegu, też wyniósłby ok 300zł ale musiałabym podyskutować z właścicielką lecznicy może by jeszcze spuściła z ceny, jeśli chcecie mogę dopytać w poniedziałek jak bede konsultowała RTG kota

Link to comment
Share on other sites

aaaa już rozumiem ;) chyba :roll:
"Podsumowując: suka będzie jechała do hotelu / na płatny tymczas ok 17 listopada, lub w połowie grudnia."
czyli sunia miałaby przyjechać do mnie po pierwszym zabiegu...
wydaje mi się że bezpieczniej by się czuła przy drugim zabiegu jeśli byłaby pod opieką pozabiegową tej samej osoby która się nią będzie zajmowała po 1 zabiegu... :roll: ale jeśli macie bliżej to oki ;) miałam już 2 suki po wycięciu gruczołów mlekowych (siedzą u mnie nadal a jedna z nich będzie miała w najbliższym czsie drugi zabieg wycięcia 2 strony cycoli, obydwie nowotwory :-( ) przy jednej suni asystowałam przy zabiegu także do wetki mam pełne zaufanie co do sterylek i wycinania płatów ;)
jeśli chcecie możecie zapoznać się z moimi podopiecznymi aktualnymi, wyadoptowanymi i za TM
[*] poniżej wklejam link
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/slaski-duet-nowe-zwierzaki-czekaja-na-pomoc-117618/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

mam nadziej ze sie dogadamy znaczy ja i Mama P :) mam tez cicha nadziej ,że choc tak bede mogłą jej pomoc.
Greven zdajesz sobie sprawe ze w razie dogadania MamaP bedzie rozpieszczonym, domagaJacym sie głasków pitbullem :):cool3:
nie ukrywam ze ... kocham STRONGA I wole jamniki ale moze MAMAP pomoze mi polubic i pitbulle :) kto wie :)

Link to comment
Share on other sites

oto i on:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/roznosci-po-taniosci-dla-mamypittbullowej-124074/[/URL]

robię jeszcze bazarek dla JoSi, i której sparaliżowana frotka jest i barbi. znacie barbi - psi kaspar hauser... niesamowia psina, biedna, ale staje na nogi. niesttey to ostatnie jej chwile, bo to bableńka. a too bazarek, dla ciekawych, co tam jest:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/fanty-fanty-fanty-dla-calej-czeredy-specjalnej-troski-u-josi-124146/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja tak na szybko, potem przeczytam Wasze poprzednie posty, bo muszę wychodzić.

Jutro (12 listopada) MamaP. będzie miała sterylizację i usunięcie jednej listwy mlecznej. Za około miesiąc usunięcie drugiej listwy i czyszczenie zębów.

Na 5 dni po zabiegu trafi do Kasi Kuczewskiej, za co Kasi serdecznie dziękuję. Jeśli Kasia nie będzie się bała Mamci, to zostanie ona u niej do następnej operacji. Na zasadach hotelu, czyli za 400 zł miesięcznie. Mamy już deklarowane 300 zł. Kto chciałby zasponsorować cieplutki domek dla Mamy? Potrzebne jest 100 zł regularnych wpłat, do czasu aż Mamcia nie znajdzie docelowego opiekuna.

MamaP. pójdzie do Kasi ze swoim kubraczkiem, dorzucę jej smycz i miskę. Potrzebna nam jednak solidna, szeroka mocna obroża zapinana na sprzączkę (nie na taki plastikowy wcisk), ponieważ obecna obroża Mamci jest za słaba i sparciała. Kto chciałby Mamie zasponsorować fajną obróżkę?

Nie mogę doczekać się jutra. Zacznie się nowy etap w życiu Mamy Pitbullowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...