Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdyby ktoś z Wrocławia reflektował to mam do odsprzedania lub wymiany ok. 10 kg suchej karmy ACANA Large Breed Puppy. Kupiłam dla swojego szczeniaczka duży worek karmy sugerując się bardzo dobrą opinią wśród internautów bo nie było w sprzedaży mniejszych opakowań. Jednak okazało się, że moja psina jest uczulona na kurczaka więc przechodzimy na lamb&rice. Oddam po kosztach, na terenie Wrocławia mogę nawet dowieść.

Link to comment
Share on other sites

My mamy od dzis nowa Acane te zielona, jagniecina. Psu bardzo samkuje. Na Orijenie mi starsznie schudla, ona w ogole jest psem nie do utuczenia. A nie moze byc zima takim szkieletem jak latem. wiec jak ktos ma berneczyka z tendencja do tycia, to chetnie sie podziele swoim i wezmę pół tamtego:evil_lol:
Co do starej Acany na pewno jest na grandecane.pl i to tylko ta stara. Ja i tak pewnie wroce po tej Acanie do naszej starej Acany adult large breed, ale skoro mowicie, ze ma zostac wycofana...

Link to comment
Share on other sites

Pritstick nie jest tak jak piszesz. Są nowe formuły: Pacifica, Grasslands, Praire Harvest - to są GRAIN FREE, i np Lamb and Apple to jest LOW GRAIN.
Oprócz tego są też faktycznie nowoopakowane pod tymi samymi nazwami, ale też część starych już nie będzie chyba produkowana np Acana Sport czy Extreme, a ta nowa Agility i Jogining ma trochę inny skład niż ktorakolwiek z tych dwóch, przedewszystkim Acana postawiła na obnizanie zawartości zbóż.
Oprócz tego z wlasnych obserwacji mogę z całą pewnością napisać że musieli coś zmienić, bo moja suka strasznie reagowała 1,5 roku temu na Acane, i tą rybną i tą zwykła. Obecnie wszystko jest super.

Link to comment
Share on other sites

Aha. Szczerze mówiąc nie czytałam dokładnie składów, tylko tak przejrzałam, jakies tam zboze było na drugim miejscu. wiec pomyslałam, ze nic sie nie zmieniło. Patrzyłam wlasnie czy jest adult large breed, ta żółta (chyba zwykła adult, wybaczcie ale nie pamiętam) i one rzeczywiscie były tylko miały inne opakowanie. Bodajze ze zboz był w nich owies. wiec pomyślałam, ze po porstu zmienili opakowania.
Ale tez rzeczywiscie doszły nowe formuły, jak napisała Katica. my mamy właśnie jagniecine i sandacza (grassland). Bede musiała w wolnymczasie przeanalizowac sobie składy tych innych "formuł".zobaczymy jak psu bedzie szła ta karma.

Ciekawe jak te wersje sportowe sie zapowaidają.

Link to comment
Share on other sites

Ja wogole wczoraj natknełam się na nową Acanę Light and Fit, skład i analiza mnie zaszokowały: chyba w końcu karma Light która faktycznie może odchudzić, obniżona zawartość węgli, i tłuszczu ledwie 10% a do tego 35 % białka... rewelacja, ciekawe jak się będzie spisywała w praktyce!

Link to comment
Share on other sites

My zostajemy na hillsie - po przerzuceniu suki na wołowinę z ryżem wymioty znikneły. Ki diabeł nie wiem, wyniki na pasożyty ok, suka nie podjada na trawnikach, w domu nikt jej nic nie dał (zaostrzyłam reżim po pierwszych wymiotach bo byłam pewna że coś z pańskiego stołu zaszkodziło:diabloti:) zmieniła się tylko karma z hill'sa na acanę.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Moja suka już ponad 2 tyg na Acana Lamb and Apple i pięknie wszystko. Kupy eleganckie, zwarte, żadnych rozwolnień - chyba że jak dostaje inne przysmaki - uszko, czy tchawiczka. Sierść narazie super, ale miała ogólnie dobrą sierść, narazie jest bez zmian, aczkolwiek mam wrażenie jakby była bardziej "puszysta" i gęściejsza ale to trochę jeszcze za szybko na "poprawę" sierści. Bączki jeszcze trochę puszcza, ale juz coraz rzadziej. I co najważniejsze dla mnie powoli wszelkie "drapańska" ustępują, po swiętach miałam chwilę zwątpienia, bo się strasznie szkrabała, jednak to prawdopodobnie od podkarmiania przez domowników, świątecznymi rarytasami ;) Narazie po workach próbnych, zaczęłyśmy wór 13,5 kg, jak się skończy to albo znowu to samo, ew. cos z tej serii Grain-Free czyli albo Grasslands albo Pacifica.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś testował już na swoim psie Light & Fit?

Hektora przydałoby się nieco odchudzić :diabloti: ale trochę boję się jaka będzie reakcja na kolejną karmę (niestety jakoś nie możemy wstrzelić się w karmę idealną, po każdej jest coś nie tak). Kiedyś przetestowałam Acane large breed adult, ale reakcja była średnia (koszmarne drapanie się). Może nowe będą lepsze.:roll:

Link to comment
Share on other sites

ja kupilam light&fit ale zaczne testowac tak za tydzien jak albo mnie j jak mi sie skonczy stara jagniecina z ryzem :
teraz nie wiem ile karmy ma dostac tej nowej bo L&R dostawal 60-80 g a powienien dostawac powyzej 200 na tym dawnkowaniu tez jest napisane na jego wage wazy 16-17 a powinien wazyc idealnie 14.90 ew 15 tez ok 200 g wiec nie mam pojecia ile mu dawac zeby schudl...

Link to comment
Share on other sites

A ja sie zastanawiam, co kupic suce jak pozre extreme do konca. Na ex mi przytyla (ale chyba dlatego, ze planowalysmy ostre trenowanie, a tu sie w klubie pochrzanilo, a jeszcze teraz suka sie rozciekla...), pozniej bedzie sterylka- wiec tez ograniczony ruch. I zastanawiam sie pomiedzy Pacifica, Prairie Feast i Gressland... Moze sprobujemy rybki dla urozmaicenia:razz:
No i chyba mamuta z chicopee przerzuce na seniora acanowego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']ja kupilam light&fit ale zaczne testowac tak za tydzien jak albo mnie j jak mi sie skonczy stara jagniecina z ryzem :[/quote]

To czekam na info jak się karma sprawdzi, bo ja zamawiam dopiero za jakieś 2 tyg.

[quote]teraz nie wiem ile karmy ma dostac tej nowej bo L&R dostawal 60-80 g a powienien dostawac powyzej 200 na tym dawnkowaniu tez jest napisane na jego wage wazy 16-17 a powinien wazyc idealnie 14.90 ew 15 tez ok 200 g wiec nie mam pojecia ile mu dawac zeby schudl...[/quote]Wydaje mi się, że wyjściowo 190 g w celu zejścia do 15 kg i jakieś 220-230 g w celu utrzymania osiągniętej wagi, ale możesz tę ilość modyfikować +/- dopasowując do psa i stopnia jego aktywności.
[B][SIZE=2]
waga psa, utrzymanie wagi, redukcja wagi[/SIZE][/B]
[SIZE=2]1 - 5 kg, 40-110 g, 30-95 g
[/SIZE][SIZE=2]5 - 10 kg, 110-170 g, 95-140 g
10 - 20 kg, 170-300 g, 140-240 g
20 - 40 kg, 300-420 g, 240-330 g
40 - 50 kg, 420-520 g, 330-400 g

[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mój pies je LIGHT & FIT juz troche ponad 2 miesiące. I rzeczywiscie widac po nim ze schudł. Moze i efekt byłby bardziej widoczny, ale je nie daje zgodnie z miarka, tylko sypie pełna miskę (je tyle ile chce, ale kiedys nasypałam rzeczywiście zgodnie z miarka, bo chciałam zobaczyc kiedy i ile zje), a poza tym bardzo mało sie rusza - głównie śpi :evil_lol:.

Wszystko jest w jak najlepszym porzadku, żadne "rewelacje" nie wystapiły, zadnych bąków itp. Chce zobaczyc jak bedzie wygladał (czy nie bedzie za bardzo chudł) bo chciałabym go na stałe nia karmic aby nie pilnowac wagi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...